Kamer komt op voor pensioen Weekvoordeel Almere slaat alarm na misser met prikpen Wilsonbekwame mag voortaan zelfstemmen Us 8° HET WEER: Veel zon Voorzichtig optimisme bij Zeeuwse bedrijven 15 Kwaliteit van fietspaden laat te wensen over 2 en 3 Meerderheid Kamer wil hoorzitting eigendom pensioengelden. m Zeehond aan de wandel op Schouwen W' SS PLUS Wat een verschil. wam 20% Word ook abonnee! I 1 Hl Woensdag 12 december 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 293 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl DEN HAAC - Een meerderheid in de Tweede Kamer van CDA, PvdA en SP wil een hoorzitting om de mil jarden euro's aan gespaard pen sioengeld van werknemers zeker te stellen. CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt zei gisteren dat nader on derzoek nodig is, omdat een brief van CDA-minister Piet Hein Don- ner (Sociale Zaken) na de ophef rond het pensioen van havenarbei ders 'een zwart beeld' schetst over de rechten van werknemers. Omtzigt en zijn PvdA-collega Ma- riëtte Hamer hebben Donner eind vorige maand om opheldering ge vraagd over de eigendomsverhou dingen en het toezicht bij pensioe nen. Volgens de CDA'er blijkt uit een brief van de minister dat ha venarbeiders nergens kunnen aan kloppen, nadat zij door de ver koop van hun pensioenfonds aan toonbaar schade hebben geleden van gemiddeld 12.000 euro per per soon. „Dat kan natuurlijk niet", al dus Omtzigt. Sinds de verkoop van het haven- De Tweede Kamer wil de pensioe nen van werknemers veiligstel len. CDA, PvdA en SP willen een hoorzitting om problemen met pensioengeld te voorkomen. pensioenfonds Optas aan Aegon liggen betrokken werkgevers en vakbonden overhoop met de twee instellingen. Verzekeraar Aegon zou de gelden oppotten, die de so ciale partners willen gebruiken voor het waardevast houden van de pensioenen. Ondertussen wil de Stichting Optas, tot onvrede van de sociale partners, met de op brengsten uit de verkoop van het fonds sociale en culturele projec ten financieren. Donner stelt in een brief aan de Kamer geen bevoegdheden te heb ben om in te grijpen in de situatie rond het havenpensioen. Volgens hem heeft dit zo kunnen ontstaan door afspraken die sociale partners in het verleden zelf hebben ge maakt. De minister overweegt om pen sioenwetgeving aan te scherpen om een dergelijk conflict in de toe komst zoveel mogelijk te voorko- RENESSE - Een halfblinde, maar verder gezonde grijze zeehond is gistermorgen aan de wandel ge gaan op Schouwen. Het dier kwam tot in Renes- se. Vandaar werd hij met zachte drang terugge dreven en via de duinovergang naar het strand geleid. Daar koos het dier, na een tocht van een paar kilometer over land, weer het ruime sop. foto's Erik Dalebout en Peter Bodbijl pagina 29: zeehond op avontuur PLUS Geldig tot en met 15 december 2007 www.plus.nl ALMERE - Door een ernstige misser met een prikpen zijn mogelijk 621 suikerpatiënten van het gezond heidscentrum De Spil in Almere besmet met hiv of hepatitis. Met de prikpen, die eigenlijk alleen thuis mag worden gebruikt, is een jaar lang in de huisartsenpraktijk gewerkt. Hoe dat kan, is volgens een woordvoerder nog onduide lijk. De betrokken patiënten zijn per brief op de hoogte gebracht en moeten zich laten controleren. De pen is eigenlijk bedoeld voor patiënten met diabetes, maar is in de periode tussen augustus 2006 en november 2007 in het gezond heidscentrum ook gebruikt door huisartsassistenten om het suiker- DEN HAAC - Wilsonbekwamen mo gen bij de volgende verkiezingen zelf hun stem uitbrengen. De Tweede Kamer ging gisteren ak koord met een wetsvoorstel om hen niet langer van het kiesrecht uit te sluiten. Aanleiding daarvoor was een uit spraak van de Raad van State in 2003. Die bepaalde dat het onrede lijk kan zijn om iemand die we gens een geestelijke stoornis onder curatele is gesteld, uit te sluiten van het kiesrecht. Staatssecretaris Bijleveld (Binnen landse Zaken) stelt dat zorginstel lingen, ouders en curatoren erop moeten toezien dat geen stemmen van wilsonbekwamen geronseld worden. pagina 3: commentaar Het is goed dat wilsonbekwamen mogen stemmen reageer op www.pzc.nl Vlees eten is slecht voor het milieu oneens 180% en ijzergehalte van diabetespatiën ten te bepalen. Het gaat om een pen die meerdere keren kan worden gebruikt. Er zit een mogelijkheid op de prikpen om elke keer na een prikje de pen door te draaien, zodat er een nieu we naald kan worden gebruikt. „We kunnen niet met zekerheid vaststellen of dat bij twee achter eenvolgende patiënten gebeurd is", aldus de woordvoerder. Daar door bestaat in theorie de kans dat een patiënt een infectie heeft door gegeven aan. Om er zeker van te zijn dat geen ziektes als hiv of he patitis zijn overgedragen, wordt van alle betrokkenen nog deze week het bloed gecontroleerd. aantal reacties: 458 Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; 36 en 37; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 9 en 10; Meningen: 11; Beurs: 14; Economie: 15 en 17; Weer: 22; Strips: 23; Agenda: 33; Cultuur: 35; Sport: 39 t/m 45; Televisie: 46 en 47. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1