België zet in op tijdelijke regering Zegetocht Kadaffi loopt via Parijs Stedenspecial AMSTERDAM 1 boek online of bel 0900 - 9697 Koning Albert II geeft Verhofstadt nieuwe opdracht. Libische leider wil land uit internationaal isolement halen. Kosovaren eisen onafhankelijkheid waarom zou je verder zoeken ui 2-/3-daagse autovakantie Nederland Inclusief sfeervolle Candlelight Cruise! PZC Dinsdag 11 december 2007 7 door onze correspondent Max Steenberghe BRUSSEL - Precies zes maanden na de verkiezingen moet de Belgische demissionaire premier Guy Verhof stadt bekijken of er een tijdelijke regering te vormen is. Deze zou het roer in handen krijgen totdat er een nieuwe regering is. Verhofstadt kreeg deze opdracht gistermiddag van Koning Albert II. De vorst verscherpte daarmee zijn vraag van vorige week, toen hij Verhofstadt liet onderzoeken wel ke mogelijkheden er zijn om Bel gië uit de politieke crisis te trek ken. Verhofstadt zelf wilde aanvanke lijk zijn demissionaire kabinet meer macht geven om zo dringen de zaken te kunnen aanpakken. Het merendeel van de partijen veegde die optie echter van tafel, omdat het minachting van de kie zer zou zijn. Die had immers het paarse kabinet-Verhofstadt met een harde schop het bos inge stuurd. Het gaf volgens de meeste woordvoerders geen pas om de ver liezers via de achterdeur weer bin nen te halen. Verhofstadt moet nu dus kijken naar een echte, maar tijdelijke, re gering. Hij wordt, beklemtoonde het paleis, geen informateur, maar moet de koning de komende da gen adviseren over de mogelijkhe id De Belgische demissionaire pre- mier Guy Verhofstadt moet on derzoeken of er een tijdelijke re gering te vormen valt. Deze op dracht kreeg hij van de koning. den. Dat wordt een hele klus, want inmiddels hebben alle par tijen eigen voorwaarden op tafel gelegd om in een dergelijk kabinet te stappen. Letermes CD8tV eist een plaats op in de regering we gens haar verkiezingswinst, maar legt meteen een hard veto op Ver hofstadt zelf als tijdelijk premier. De Vlaamse socialisten willen eerst alle gesloten deelakkoorden vernietigd zien, de Waalse socialis ten doen alleen mee als het een ka binet van nationale eenheid wordt. Voorman Didier Reynders van de Waalse liberalen is voor veel in, maar heeft inmiddels ruzie met de leidster van de Waalse christendemocraten, Joëlle Mil- quet. Leterme heeft zelf zijn blazoen be smet door de volgens hem partijdi ge Waalse publieke omroep RTBF te vergelijken met de Rwandese zender Mille Collines die aanzette tot de volkerenmoord op de tut- si's. Dat bracht de Waalse euro commissaris Louis Michel in ernsti ge problemen op de Afrikaans-Eu- ropese top in Lissabon. Leterme heeft nu ingestemd met een ver- zoeningsgesprek met de RTBF. PRISTINA - Duizenden mensen hebben in de Kosovaarse hoofdstad Pristina gedemonstreerd voor onmiddellijke onafhankelijkheid van de afvallige Servische provincie. De Europese Unie is verdeeld over de vraag hoe en wan neer Kosovo onafhankelijk moet worden. De ministers van Buitenlandse Zaken spraken gisteren met elkaar over Kosovo. Volgens een woordvoerder zal het uitroe pen van de onafhankelijkheid eerder dan in mei gaan ge beuren. De Albanese Kosovaren eisen volledige onafhan kelijkheid. Servië is fel tegen en krijgt daarbij steun van Rusland. foto Valdrin Xhemaj/EPA door Carel Goseling PARIJS - Na 34 jaar is de Libische leider Kadaffi terug in Frankrijk. Een vijfdaags bezoek moet de voor lopige kroon vormen op zijn stre ven Libië uit het internationale iso lement te halen en terug te breng en op het wereldtoneel. En pas sant wordt radicaal socialisme, in clusief steun aan opstanden van onderdrukte volkeren, ingeruild voor keihard kapitalisme. Kadaffi geniet. Hij is terug in de schijnwerpers, een positie die hij ten volle uitbuit. Hij heeft zich op geworpen als de 'leider van Afri ka'. Afgelopen weekeinde kapittel de hij op de EU-Affikatop in Lissa bon de voormalige koloniale groot machten die Afrika leegroofden. Met terugwerkende kracht dient daarvoor een schadevergoeding te worden betaald, aldus Kadaffi. Tegelijk hekelde hij de dictatuur van de permanente leden van de VN-Veiligheidsraad: VS, Rusland, China, Groot-Brittannië en Frank rijk. Volgens Kadaffi frustreren zij het werk van de VN en overtreden zij het internationaal recht. „Dan kun je niet veroordelen dat de zwakkeren in de wereld naar ter reur grijpen", aldus Kadaffi. Woorden die aan zijn verleden doen denken. Toch zag Kadaffi geen obstakel om van Lissabon door te reizen naar Parijs. Ook zijn ambtsgenoot, Nicolas Sarkozy, zag geen reden Kadaffi niet groots in te halen. Gisteravond was er een staatsbanket, morgen volgt een tweede diner. Tussendoor gaat het om geld. Kadaffi wil drie miljard euro besteden aan Airbusvliegtui gen, een kerncentrale en militaire goederen. Er kunnen Franse straal jagers besteld worden. Daarnaast worden Franse bedrijven uitgeno digd offertes uit te brengen voor de bouw van een nieuw vliegveld bij Tripoli. SCR 5 Super- aanbieding'. Amsterdam: nieuw in het aanbod van KRAS! Speciaal voor u selecteerden wij een gewel dige stedenspecial naar Amsterdam inclusief een Candlelight Cruise. Een 2-daags verblijf in Hotel Tulip Inn Art of Tulip Inn Riverside boekt u al voor de bodemprijs vanaf slechts 79! Dit is inclusief ontbijt en een Candlelight Cruise op de aankomstdag. Dit is uw kans om supervoordelig naar onze hoofdstad te gaan! AMSTERDAM Deze bruisende en veelzijdige stad heeft alles binnen haar stadsgrenzen; gezellige restau rants, statige herenhuizen, en veel cultuur. Op de Dam vindt u het Koninklijk Paleis en het Nationaal Monument. En bij het Museumplein moet u zeker een bezoek brengen aan het Rijksmuseum en het Van Goghmuseum. In de Kalverstraat kan u naar hartenlust shop pen. Breng ook een bezoek aan de gezellige Amsterdamse Jordaan, met haar knusse win keltjes, gezellige restaurants en bars. Even toe aan rust en ontspanning? Dat kan! Loop vanuit het centrum het Vondelpark in of breng een bezoek aan Artis. Tot slot een wintertip: tot 3 maart schaatsen in hartje stad. CANDLELIGHT CRUISE Geniet op uw aankomstdag van een sfeer volle avond op de Candlelight Cruise. Onder het genot van een hapje en drankje vaart u door de prachtige en sfeervol verlichte grachten van Amsterdam! TULIP INN ART v.a.€79 Dit 3-sterren hotel ligt op een rustige locatie in stadsdeel Westerpark, op ca. 10 autominuten van het centrum. Het hotel beschikt over o.a. lift, restaurant, Art Café, zwembad en tegen betaling bewaakte parkeerplaats (24459). vanaf TULIP INN RIVERSIDE v.a.€79 Dit 3-sterren hotel ligt aan de rand van Amsterdam, op ca. 15 km van het centrum. Het hotel beschikt over o.a. lift, bar, restaurant en gratis parkeergelegenheid (24460). INCLUSIEF: verblijf in Tulip Inn Art of Tulip Inn Riverside met ontbijt en een Candlelight Cruise. Prijzen zijn p.p., op basis van 2 personen. Reserveringskosten 15 per boeking (ver plicht). Voor uitgebreide reisbeschrijving/ reservering, zie www.kras.nl/24459 en www.kras.nl/24460

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7