wachten op titel Stefan de Die komt toch in actie tijdens EK BC Vlissingen alleen op Voorronde van kop in hoofdklasse in Terneuzen Simon Edenburg zwemt twee nationale records in Eindhoven. Rusland betrekt hotel in skioord Leogang Van Nistelrooij tot 2010 bij Real Madrid Basketbalsters lopen na rust weg van Yellow Sox. Leonardo maakt rentree bij Jong Ajax Cees Stoutjesdijk wordt trainer Smerdiek Bokser Roelofs boekt 24e overwinning v Amsterdammers spelen toernooi in Verenigde Arabische Emiraten. NK waterpolo Ajax voetbalt tijdens Dubai Cup tegen Inter W PZC Dinsdag 11 december 2007 37 door René van Stee GOES - Hoewel Stefan de Die op het EK zwemmen volgend jaar maart in Eindhoven niet meedoet aan individuele onderdelen of esta fettenummers, komt hij toch in ac tie. De uit Terneuzen afkomstige zwemmer is namelijk geselecteerd voor de time trails op de too en 200 meter vrije slag. In die strijd met Joost Reijns en Bas van Velthoven worden de resterende plekken voor de esta fetteploegen voor de 4x100 en 4x200 meter vrije slag op de Olym pische Spelen in Peking verdeeld. De vier beste zwemmers zijn al be kend, maar in principe bestaat de ploeg per onderdeel uit zes perso nen. De Die zwom de afgelopen dagen op de Dutch Open Swim Cup - eveneens in Eindhoven - met 1.51,78 de EK-limiet op de 200 me ter. Hoewel hij zijn persoonlijk re cord met 1,8 seconde verbeterde, moest hij toch vijf snellere zwem mers voor zich dulden en dus viel De Die buiten de boot voor het EK. Op de 100 meter vrije slag was hij met 51,46 seconden de achtste Nederlander. Vooral die laatste uitslag was een tegenvaller, maar er waren verzach tende omstandigheden. „Want ik liep tijdens het toernooi een acute peesontsteking in mijn pols op. Zonder die blessure was ik on getwijfeld harder gegaan, want in de voorbereiding ging het echt heel goed. Dat geeft dan weer ver trouwen voor de time trails. Die worden heel spannend, want het zit allemaal heel dicht op elkaar", aldus de voor De Dolfijn in Am sterdam zwemmende Stefan de Die. Simon Edenburg maakte in Eind hoven indruk door zowel op de 50 als 100 meter schoolslag een Ne derlands jaargangrecord te zwem men. Op de honderd meter scherp te de veertienjarige zwemmer uit Zierikzee, uitkomend voor Luctor et Emergo uit Middelburg, zijn ei gen record met 45 hondersten aan tot 1.10.00 precies. De 50 meter raf felde hij afin 31,91 seconden. In januari staat in Terneuzen het NK korte baan voor junioren op het programma. Edenburg is dan de favoriet op de 100 en 200 me ter. „Normaal gezien moet ik dan goud winnen", aldus een optimisti sche Edenburg. De uit Breskens afkomstige Ellen van de Velde, lid van WVZ in Zoe- termeer, werd in Eindhoven op de 50 meter schoolslag elfde in 33,36 seconden. Zij was daarmee de vier de Nederlandse. Op de 100 meter haalde zijn de 24e plaats (tiende Nederlandse) in 1.16,43. Zwemmer Stefan de Die kan tij dens time trails op het EK in Eindhoven zijn uitzending naar de Olympische Spelen in Peking veiligstellen. MOSKOU - Bondscoach Guus Hid- dink verblijft komende zomer tij dens het EK voetbal met de Russi sche voetbalploeg in het Oosten rijkse skiresort Leogang. Een zegsman van de bond bena drukt dat het hotel strategisch (tus sen de twee speelsteden) gelegen is. „De afstand naar Salzburg be draagt maar 74 kilometer. En het is ongeveer 100 kilometer naar Inns- brück rijden." MADRID - Ruud van Nistelrooij te kent nog deze maand een contract dat hem tot en met de zomer van 2010 aan Real Madrid bindt. „We zijn er bijna helemaal uit", ver klaarde de spits tegenover Spaanse verslaggevers. „Ik ben daar heel erg blij mee." Real nam de 31-jarige aanvaller aan het begin van het vorige sei zoen over van Manchester United. door Jeremy Deug VLISSINGEN - Door de tiende over winning op rij heeft het vrou wenteam van BC Vlissingen al leen de leiding genomen in de hoofdklasse. De basketbalsters van BV Souburg staan bovenaan in de overgangsklasse, na de rui me winst op Springfield. Yellow Sox-BC Vlissingen 48-66: De teams hielden elkaar in Bakel in evenwicht tot 22-23. Dankzij enkele driepunters van Immie Pattikawa liep BC Vlissin gen uit naar 28-36 bij rust. Na de pauze kon Yellow Sox aanklam pen tot 36-43. Daarna liep BC Vlis singen steeds verder weg. Scores BC Vlissingen: Nanon Doeland 18, Immie Pattikawa 13, Linda de Meij 13, Romana de Ridder 13, Elisa Kuipers 7 en Jessica Verhage 2. Springfield-BV Souburg 35-70: De aanval van de Souburgse vrou wen begon na 8-10 beter te lopen, waardoor ze bij rust een voor- Leonardo GRONINGEN - Leonardo heeft na ruim negen maanden blessureleed zijn rentree bij Ajax gemaakt. De Braziliaan speelde gisteravond als invaller mee tijdens de uitwed strijd van het tweede elftal van de Amsterdamse club tegen de leef tijdsgenoten van FC Groningen. Leonardo scheurde vorig seizoen op 4 maart zijn kruisband in de wedstrijd tegen Heerenveen. sprong hadden van 15-34. In het derde kwart was BV Souburg wat minder scherp, maar dat werd ge compenseerd in het laatste wed- strijddeel. Scores BV Souburg: Nicoline Craste 18, Suzanne Plas 17, Shanice de Graaf 11Il se Rijnberg 10, Gitta Zijlma 10 en Natha lie Franke 4. Mannen. Barons-BC Vlissingen 64-67: BC Vlissingen begon sterk in Breda, maar door een aantal onzorgvul digheden kon Barons tot de rust (31-33) bijblijven. In de eerste vier minuten na rust stormden de Zeeuwen door naar 35-45. Maar Barons herstelde zich knap. Het werd nog even benauwd voor de Walchenaren, maar ze pakten toch het volle pond. Scores BC Vlissingen: Jeffrey van Driel 16, Erwin Hilbert 13, Wytse de Jong 13, Dorde Karadzic 12, Stefan Schrier 9 en Dennis de Paauw 4. SINT-MAARTENSDIJK - Cees Stoutjes- dijk, onlangs opgestapt bij WHS uit Sint-Annaland, wordt volgend seizoen de nieuwe hoofdtrainer van voetbalvereniging Smerdiek in Sint-Maartensdijk. Hij volgt dan Ruud Linders op. Stoutjesdijk komt uit het dorp en voetbalde in het verleden in in la gere elftallen van Smerdiek. In de periode 1989-1993 was hij er ook al eens hoofdtrainer. HEERLEN - De bokser Danny Roe lofs heeft in een internationale wedstrijd in Heerlen op punten ge wonnen van de Duitser Milat Saba- ni. De Middelburger bokste een klasse beter dan zijn tegenstander en in vier ronden van twee minu ten liep hij uit tot een 31-14 over winning. Voor Danny Roelofs was het alweer zijn 24e zege in 27 wed strijden. TERNEUZEN - In sportcomplex Vlie gende Vaart in Terneuzen wordt komend weekeinde een voorron de gespeeld van het Nederlands kampioenschap waterpolo voor provinciale en/of districtsteams. Het gaat om teams die bestaan uit meisjes jonger dan 17 jaar. Op bei de dagen beginnen de wedstrijden - tien per dag - om 10.00 uur. De voorronde van wat officieel als het Kringenslot waterpolotoer- nooi te boek staat, brengt de beste jeugdige waterpolosters uit Neder land samen. De teams worden ge formeerd uit de meest getalenteer de speelsters onder 17 jaar, die in hun provincie of district centrale trainingen volgen. De vrouwenteams van BC Vlis singen (hoofdklasse) en BV Souburg (overgangsklasse) staan aan kop in hun compe titie. oude garde deed hij goed mee op met name de dagfond. De Lijser begon op zijn tiende met de duivensport. „Ik woonde toen nog aan de kust en zag al die duif jes vaak uitgewoond aan de vloed lijn zitten. Ik ving ze op en ver- 'Volgend seizoen pak ik misschien weer geen platte prijs' zorgde ze. Niet alle opgevangen duiven gingen weg. Mijn vader timmerde een hokje en zo ben ik duivenmelker geworden." Ruim veertig jaar moest De Lijser wachten op een provinciale zege. „De motivatie was een beetje weg, maar toen het in 2004 ineens weer lekker begon te lopen kwam de duivenmelker weer terug in me", vertelt hij. „Vanaf dat moment ging het weer crescendo, met afge lopen seizoen dus als beste tot nu toe. Hoe dat komt? Wie het weet, mag het zeggen. Met mijn oude duiven - ik begon met twintig vliegkoppels - heb ik voor het eerst in mijn carrière het totaal we duwschap gespeeld. Aan het hok bij mijn jonge duiven heb ik een ren gemaakt, waardoor ze langdu rig van de buitenlucht kunnen ge nieten. Of dat het is? Echt, ik weet het niet. Volgend seizoen pak ik misschien geen platte prijs en dan zijn die ren en het totale we duwschap er nog. Die maakt de duivensport mysterieus en mooi." UITSLAGEN DUIVENSPORT Verenigingsklassementen: PV de Zwaluw, Westkapelle. Oude duiven: Vit esse: JP. Hengst; Duif: W. Segboer. Midfond: H. Melis; Duif: H. Melis. Dagfond: S. Maas; Duif: S. Maas. Overnachtdfond: H. Melis; Duif: H. Melis. Jonge duiven: JP. Hengst; Duif: JP. Hengst. Nat oer: A. Stroo; Duif: A. Stroo. Generaal OA: A. Stroo. Generaal A: S. Maas. Generaal Hok: 1. S. Maas, 2. A. Stroo, 3. H. Melis. Generaal tweede klasse: J. de Wolf. Generaal Duif: S. Maas. PV de Voorwaarts, Arnemuiden. Oude duiven: Vitesse: OA: K. van Belzen Rzn; A: K. van Beizen Rzn; Duif: K. van Belzen Rzn. Midfond: OA: K. van Belzen Rzn; A: C. de Ridder&Zn; Duif: G. de Nooijer. Overnachtfond: OA: C. v.d. Graaff&Zn; A: gebr. Dingemanse; Duif: J. Schroevers. Jonge duiven: A: K. van Belzen Rzn; A: K. van Belzen Rzn; Duif: K. van Belzen Rzn. Natoer: OA: K. van Belzen Rzn; A: k. van Belzen Rzn; Duif: K. van Belzen Rzn: Generaal: OA: G. de Nooijer; A: K. van Belzen Rzn. Generaal Hok: 1. K. van Belzen Rzn, 2. G. de Nooijer, 3. Joh. van Belzen&Zn. Ge neraal Duif: K. van Belzen Rzn. Kampioenen: Ere klasse: k. van Belzen Rzn; Eerste klasse: P. van Dongen; Tweede klasse: M. de Ridder. PAARDENSPORT Nieuw- en Sint Joosland. Springen Stal de Kroo. Paarden klasse Z/ZZ: 1. Patric Lemmen, Arthur (Buchapelle R.) 0/0/38.68; 2. Michelle Evertse, Uzelma (Weelr.) 0/0/40.04; 3. Tim Lips, Urbain (Donge R.) 4/68.56. M: 1. Imke Kort, Lo- day (Weelr.) 0/0/39.25; 2. Johan Kerstens, Taxi Buuron Largo (Heerle) 0/0/40.05; 3. Tim Fran sen, Clever Girl (Roosendaal) 0/0/41.08. L: 1. Brian Kommers, Ego (Pr Karei) 0/0/33.54; 2. Ma- rit Huige, Ruige Robbie (Weelr.) 0/0/34.69; 3. Marlies Bek, Uniek (Weelr.) 0/0/34.81. Pony's klasse Z/ZZ cat. DE: 1. Nicky Evertse, Alabasca (Weelr.) 0/0/32.10. M cat. DE: 1. Ri chard Poppe, Natasja (Sé-Ros) 8/66.57. M cat. C: 1. Mariska Minderhoud, Tachira (Gouwe Reyers) 0/0/32.67. L cat. DE: 1. Thomas Ver schoor, Jumper Boy (Weelr.) 0/0/35.90. L cat. BC: 1. Fleur Timmerman, Symphony (Paarde bloem) 0/50.79. SQUASH Chennai (India). WK teams, mannen. Kwartfinales: Engeland-Nederland 3-0. Will- strop-Hoevenaars 11-6 11-7 9-11 11-8, Mat- thew-Anjema 11-6 11-6 11-9, Barker-Schweert- man 11-4 11-2 11-0. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA DINSDAG BILJARTEN Pool. Regionale tweede klasse: Roadhouse Roadies-Doorgehaald. Locatie: The Roadhouse, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. AMSTERDAM - Ajax speelt in de winterstop tegen het Italiaanse In- ternazionale. De Amsterdammers reizen dan af naar de Verenigde Arabische Emiraten om deel te ne men aan de Dubai Cup. In hun eerste wedstrijd op 5 januari is In- ter de tegenstander. De andere deelnemers in Dubai zijn het Duitse VfB Stuttgart en In ternational uit Brazilië. De win naar van het toernooi verdient een miljoen dollar (ongeveer 700.000 euro). Ajax en Inter stonden voor het laatst op 4 augustus 2006 tegen over elkaar tijdens het Amsterdam Tournament. De uitslag was toen 1-1. Eerder dat jaar versloegen de Italianen Ajax in de Champions League met 1-0, nadat in Amster dam een gelijkspel werd behaald: 2-2. - Morgen is Internazionale de tegen stander van PSV in de Champions League.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63