Herverdeling plakken Jones is uitgesteld BelCompaiuy Belgische veldrijders dreigen met boycot BK M ^FEESTMAAND Alleen bij BelCompany www.belcompany.nl IOC wacht op nader onderzoek naar andere atleten. Polderman rijdt Zesdaagse van het Noorden Wielrenners vinden inhoud van de prijzenpot te klein. Mourinho geen bondscoach Engeland Van Wijk nieuwe trainer Sint-Truiden Peter Wijker beëindigt AC Milan-Urawa Reds voetballoopbaan in halve finale WK bij een nieuw Vodafone abonnement: SAMSUNG ABIT! «lij NOKIA NOKIA Nil SG8 Multimedia computer PZC Dinsdag 11 december 2007 3 5 LAUSANNE - De olympische medail les van dopingzondaar Marion Jo nes worden voorlopig nog niet her verdeeld. Het Internationale Olym pisch Comité (IOC) vergaderde gis teren in Lausanne over de zaak, maar wil wachten omdat er moge lijk meer atleten zijn betrokken bij de Balco-dopingaffaire. Jones raakt haar vijf medailles, waarvan drie gouden, kwijt omdat de Amerikaanse sprintster in okto ber bekende dat zij tijdens de Olympische Spelen van 2000 ge bruikmaakte van verboden midde len, afkomstig van het Balco-labo- ratorium in San Francisco. Het IOC sluit niet uit dat andere des tijds in Sydney aanwezige atleten daar ook klant waren. In verband met nader onderzoek zal de beslissing over de herverde- GOES - Arnold Polderman komt vrijdag in actie tijdens de Zes daagse van het Noorden. De visu eel gehandicapte sporter uit Axel gaat in Zuidlaren bij het tandemrij den de baan op met Jeroen Lute. De laatste is een erkend baanren ner. Er doen zo'n acht tandemrijders mee aan de wedstrijd, onder wie wereldkampioen Storey uit Enge land. Hij is gekoppeld aan Kappes. De 55-jarige Polderman is inmid dels samen met zijn vaste koppel- genoot Johnny van der Klooster uit Lewedorp genomineerd voor de Paralympics van 2008. De Spe len worden in september in China gehouden. Het Zeeuwse duo dwong de nomi natie af na verdienstelijke presta ties tijdens een belangrijke wed strijd in Bordeaux. Polderman en Van der Klooster behaalden in au gustus een vijfde plaats tijdens de wegwedstrijd en werden vierde in de tijdrit. Binnenkort wordt de stichting Zeeuwse tandem opgericht. Die stichting zal het duo begeleiden in de voorbereiding op de Paralym pics. Om in september daadwerke lijk te kunnen deelnemen dienen Polderman en Van der Klooster wel vormbehoud te tonen. Marion Jones ling van de olympische plakken ze ker nog een paar maanden op zich laten wachten, liet voorzitter Tho mas Bach van de disciplinaire com missie van het IOC gisteren weten. Een van de atleten die mogelijk in aanmerking komt voor een op waardering is Ekaterina Thanou, die in 2000 achter Jones zilver won op de 100 meter. De Griekse werd echter in 2004 voor twee jaar geschorst omdat zij drie doping controles miste aan de vooravond van de Olympische Spelen in Athe ne. Het IOC moet ook nog een beslis sing nemen over de medailles die de Amerikaanse estafetteploegen in Sydney wonnen op de 4x100 (brons) en de 4x400 meter (goud). Jones maakte deel uit van die for maties. De internationale atletiek- federatie adviseerde onlangs alle re sultaten van Jones en dus ook die van de Amerikaanseestafetteteams te schrappen. Dat atlete Marion Jones haar olympische medailles kwijtraakt, is zeker. Maar het IOC kan nog niet zeggen naar wie de gouden plakken nu gaan. ANTWERPEN - De top van het Belgische veldrijden dreigt het Bel gisch kampioenschap op 6 januari in Hofstade te boycotten. De cyclo- crossers maken bezwaar tegen de geringe inhoud van de prijzenpot. „3000 Euro prijzengeld voor zo'n titelstrijd, terwijl de wielerbond met de vetste cheque aan de haal gaat: dat is niet meer van deze tijd", zei de Nederlandse manager Hans van Rasteren van het Fi- dea-team gisteren in de kranten Gazet van Antwerpen en Belang van Limburg. Bij Fidea staan onder anderen we reldkampioen Erwin Vervecken en oud-wereldkampioen Bart Wel lens onder contract. Volgens Van Rasteren steunen alle profrenners de actie. „Wat wij vra gen? Of de bond staat de tv-rech- ten af of ze geeft een prijzenpot van 25.000 euro." Sven Nys liet in een reactie weten dat hij niets voelt voor een boycot. „Ik ben absoluut voorstander van een gezonde en grondige discussie over het prijzengeld", zei de onbe twiste aanvoerder van de wereld ranglijst. „Dat moet aangepast zijn aan deze tijd en de waarde van het kampioenschap. Maar ik wil pra ten zonder een ultimatum te stel len in de vorm van een boycot. Ik start in ieder geval in Hofstade, met de ambitie om er Belgisch kampioen te worden", aldus de renner van Rabobank. LISSABON - Jose Mourinho heeft geen trek om bondscoach van het Engelse voetbalelftal te worden. De voormalige trainer van Chelsea liet gisteren een verklaring van die strekking op de website van zijn Portugese agent zetten. „Na diep en serieus nagedacht te hebben, heb ik besloten mezelf uit te sluiten voor de post van bonds coach in Engeland. Het zou wel een mooie functie voor me zijn", meldde de Portugese trainer. Mourinho werd na het ontslag van Steve McClaren voortdurend in ver band gebracht met de functie. SINT-TRUIDEN - De Belgische voet balclub Sint-Truiden heeft Dennis van Wijk aangetrokken als nieuwe trainer. De 44-jarige Nederlander komt over van tweedeklasser KV Oostende. Van Wijk was daar net een paar weken in dienst na zijn ontslag bij Willem II, maar had een clausule in zijn contract dat hij bij een be ter financieel of sportief aanbod weg mocht. VOLENDAM - Verdediger Peter Wij ker van Volendam beëindigt na de eerste competitiehelft zijn prof loopbaan. Hij gaat vanaf 1 januari aan de slag als technisch manager van de eerstedivisionist. Wijker debuteerde in het seizoen '93/'94 namens AZ in het betaalde voetbal. Hij speelde in het totaal elf jaar voor de club uit Alkmaar. Wijker maakte in de zomer van 2004 de overstap naar Volendam. TOYOTA - De voetballers van AC Milan treffen donderdag Urawa Reds in de halve finale van het we reldkampioenschap voor club teams, dat in Japan gehouden wordt. De thuisploeg won gisteren in Toyota met 3-1 van Sepahan uit Iran. De andere halve finale gaat mor gen tussen Boca Juniors uit Argen tinië en het Tunesische Etoile Sa- hel. 4 8 maanden 50% korting op je abonnement 4 8 maanden 50% korting op Zorgeloos SMS BioX 4 geen aansluitkosten 0 4 25,- retour op je rekening 11 abonnementsvoordeel f gratis toestel 4 gratis winter cap fr w tpi m-- 1EM is»- m 5.0 megapixel camera met autofocus en 3x optische zoom snel mobiel internet via UMTS/HSDPA extern uitbreidbaar geheugen via Micro SD-kaart i.c.m. VODAFONE 35 2 jaar Zorgeloos Internet (1® 8 maanden 27,- p/mnd) Losse toestelprijs 499,99 12 maanden 50% korting op Zorgeloos Internet abonnementsvoordeel gratis toestel 4 gratis dames- of herenparfum l «S3 r 4 Sfhx »>50S Stjjv Sj *3 unieke roestvrijstalen mobiel 2.0 megapixel camera MP3-speler verkrijgbaar in de kleuren rood en zilver i.c.m. VODAFONE 17,50 2 jaar Zorgeloos Internet ié (1® 8 maanden 13,50 p/mnd) Losse toestelprijs 239,99 IMOKIA Nseries abonnementsvoordeel toestelvoordeel 4 gratis dames- of herenparfum foto en video: schiet 5.0 megapixel foto's en creëer je eigen film. internet: surf, wanneer je wilt en waar je ook bent. muziek: download en beluister je favoriete songs en podcasts. GPS: navigeer* naar je bestemming in 150 landen cartografische navigatie gratis: navigatie met gesproken instructies niet inbegrepen i.c.m. VODAFONE 22,50 2 jaar Zorgeloos Internet (1e 8 maanden 20,75 p/mnd) Losse toestelprijs 729,99 ■Rekenvoorbeeld i.c.m. Vodafone 22,50 2 jaar. Aanbiedingen zijn geldig t/m 17 december 2007 tenzij anders vermeld. Vraag in de winket naar de voorwaarden. Prijswijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden. aETEN DERLAND 2007

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61