Thieme heeft goed gekeken naar Gore Arm kind ook op voetbal en pianoles Justitie laat miljoenen Ruzj? "J ca*f na crimineel geld liggen 'goeiemoggel' Prins ergert zich aan fotografen 7 t i i f goedbedoelde HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' HEDEN ANTIEKVEILING Drugsgeld in buitenland niet opgespoord wegens tijdgebrek politie. Boegbeeld dierenpartij in 't zwart bij première van haar anti-vleesfilm. Miljoenen extra om arme kinderen uit isolement te halen. PZC Dinsdag 11 december 2007 5 in de Stadsschouwburg te Middelburg Aanvang 14.00 uur o.a. fraaie schilderijen, meubelen, I juwelen, grafiek, sieraden Register veilingmeester A. I. Verhage 0118-627639/06-23360501 www.hetmiddelburgsveilinghuis.nl I Bij exploot van gerechtsdeurwaar der A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen d.d. 7 december 2007 is ten Parkette van de rechtbank Middelburg, op verzoek van de rechtspersoon naar het recht van de plaats harer vestiging COM MON MARKET FERTILIZERS S.A.. gevestigd te Brussel (B) bete kend aan de rechtspersoon naar het recht van de plaats harer vesti ging ZODIAC SHIPPING LTD zonder bekende woon-, verblijf- of vestigingsplaats en en buiten Nederland, de beschikking van de Voorzieningenrechter te Middelburg d.d. 3-12-2007 en het kracht daarvan door gerechts deurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen gelegd conservatoir (vreemdelingen)beslag op het zee schip "ARCTIC STREAM". Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen (0115)613651 WASSENAAR - Al bij het uitstappen van de auto stond het gezicht van prins Willem-Alexander op een week onweer. De RVD had de me dia dringend gevraagd op straat niet te fotograferen of filmen. Op die manier kon de eerste school dag van Amalia zo normaal moge lijk verlopen. Maar tal van freelancers hadden daar geen boodschap aan. „Dit is gewoon nieuws", aldus fotograaf Edwin Smulders. De beveiligers van het Koninklijk Huis hadden het daardoor druk met het beteu gelen van de fotografen, die ze het zicht zo veel mogelijk probeerden te belemmeren. Publieke belang stelling was er verder nauwelijks. Ouders van de andere schoolkinde ren, die pas naar school kwamen na het extra vroeg gearriveerde prinselijk gezelschap, was ge vraagd afstand te bewaren. Zie ook www.royalblog.nl door Marcel Proos DEN HAAG - Politie en justitie we ten vele miljoenen euro's aan cri mineel geld in het buitenland niet op te sporen wegens tijdgebrek. Bij de politie is te weinig interesse om de financiële constructies die cri minelen gebruiken te ontrafelen. Dat zeggen rechercheurs die de buitenlandse geldstromen van cri minelen opsporen in een rapport van het wetenschappelijk onder zoeksbureau van het ministerie van Justitie, het WODC. In bijna elke grote fraude- en wit waszaak hebben criminelen wel een buitenlands bedrijf of trust kantoor opgericht, schrijft het WODC. Het bureau spreekt van een ernstig probleem omdat het vaak gaat om zware misdrijven als drugshandel. Als iemand miljoe nen aan drugsgeld wil investeren in Nederlands vastgoed kan hij in het buitenland een naamloze ven nootschap oprichten. Hij stopt zijn geld daarin en laat het bedrijf vervolgens panden kopen in Ne derland. Zo kan justitie moeilijk nagaan wie de echte eigenaar van het vastgoed is. Ook is het lastig de crimineel financieel kaal te plukken. Financieel rechercheurs kunnen dergelijke zaken naar eigen zeggen wel oplossen, maar komen daar vaak niet aan toe. Ze komen in de knel, omdat de po litieleiding eist dat ze een bepaald aantal zaken per jaar afronden. Ze moeten echter vaak maanden wachten op hulp van de autoritei ten uit het buitenland, waardoor ze hun onderzoek niet op tijd kun nen afronden. RIJSWIJK - Dat het woord goeiemog- gel nog niet bij iedereen is ingebur gerd, bleek afgelopen zondag, toen twee mannen elkaar in een café in Rijswijk met dat woord begroet ten. Een derde bezoeker van het café sloeg er direct op los, omdat hij dacht dat hij voor 'mongool' werd uitgemaakt. Meerdere personen raakten bij het gevecht betrokken. Toen de politie ter plaatse kwam, bleek de veroor zaker met de noorderzon te zijn vertrokken. Het woord goeiemoggel komt voor in een reclame van KPN en is een verbastering van goedemor gen. In het spotje praten visboeren met elkaar met woorden die ver keerd werden ingetypt bij het sms' en. Het gebruik van goeiemoggel lijkt intussen een ware rage te zijn ge worden. Marianne Thieme van de Partij voor de Dieren snijdt de taart tijdens de première van haar film Meat The Truth in Amsterdam. foto Phil Nijhuis/GPD door Dick Hofland AMSTERDAM - Er komt nogal wat poep voorbij maar of Meat the Truth een shitfilm is, moeten de bezoekersaantallen komend voor jaar uitwijzen. De film wil voor al les een doorbraak bewerkstelligen in het denken over vlees. Want hoe minder vlees we eten, hoe be ter het zal gaan met het milieu. Voor die boodschap had Marianne Thieme zich gisteren al vroeg ge heel in het zwart gestoken. Feeste lijk zwart, want ze was het middel punt op de première van haar ei gen film. Nou ja, documentaire. Ook al liet ze zich op de rode lo per van het Tuschinski-theater ver gezellen van filmacteurs als Antho- nie Kamerling en Georgina Ver baan. De fractievoorzitter van de Partij voor de Dieren in de Tweede Ka mer heeft goed gekeken naar Al Gore. Ze pakt het net zo aan als de man aan wie uitgerekend ook gis teren de Nobelprijs voor de vrede werd uitgereikt voor zijn ongemak kelijke waarheid over het broeikaseffect. Een praatje en een plaatje. En dan specifiek op het punt waar Gore volgens haar niet over heeft willen of durven spre ken: de veehouderij als belangrijk ste oorzaak van de opwarming van de aarde. Maar waar Gore koos voor een confronterende en voor velen schokkende documen taire, heeft Thieme het rustiger ge houden. De film is een registratie van een lezing gecombineerd met eigen interviews in de Verenigde Staten, animaties, tekenfilms, sta tistieken en stukjes uit andere do cumentaires. Er zitten nauwelijks 'Mijn collega's in het parlement doen aan struisvogelpolitiek' beelden bij waar de maag van om keert. Wel schokkend is een frag ment uit een VPRO-documentaire met een koe in wier buik weten schappers een buis met afsluitbare dop hebben gemaakt. Als je die dop er afhaalt, kun je zo een deel van de maaginhoud eruit halen en zien hoe het verteringsproces ver loopt. Thieme was twaalf toen ze dat zag, vanaf dat moment besloot ze vegetariër te worden. Als iedere Nederlander één dag per week vlees zou laten staan, kunnen vol gens Thieme alle milieudoelstellin gen van het kabinet in één klap worden gehaald. „Dan is het toch prettig te weten dat ik dat al doe", zei Fred Teeven na afloop. Het WD-kamerlid was de enige politi cus die gehoor had gegeven aan de uitnodiging. Thieme vond het ken merkend dat de rest het had laten afweten: „Het tekent de enorme desinteresse van mijn collega's in het parlement, die liever aan struis vogelpolitiek doen." DEN HAAG - Het aantal kinderen dat door armoede geen lid is van een sportclub, muziekschool of geen computer heeft, moet de ko mende jaren halveren. In 2008 en 2009 krijgen gemeenten daarvoor in totaal 80 miljoen euro. Daar naast krijgen gemeenten volgens staatssecretaris Ahmed Aboutaleb (Sociale Zaken) structureel steeds meer geld tegen armoede en dat bedrag loopt op tot 80 miljoen eu ro per jaar in 2011. Aboutaleb zei gisteren dat het niet alleen gaat om kinderen van wie de ouders in de bijstand zitten. Het gaat volgens hem ook om ar me gezinnen met werkende ouders die bijvoorbeeld 120 pro cent van het minimumloon verdie nen. „Veel van hen hebben wel geld voor eerste levensbehoeften, maar niet voor sport of een com puter. Terwijl schoolgaande kinde ren tegenwoordig veel huiswerk op de computer moeten maken." De bewindsman geeft met het extra geld uitvoering aan het plan van PvdA-Kamerlid Hans Spek man om arme kinderen uit hun isolement te halen. Volgens Spek man groeien nu meer dan 300.000 kinderen in armoede op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5