Zeeland Superstunt Gemeente zoekt naar veiligste route voor Antoniusschool Axel op alle NIEUWE TROUWKOSTUUMS UITVERKOOP tot 50% KORTING Bijna helft toeristen geeft gratis zomerse voorziening een tien. Kerstattentie voor welzijnsvrijwilligers Hulst IUhIvJI ma t/m vr van 10.00 - 17.30 Ouders en scholieren inventariseren verkeersknelpunten. Man berooft vrouw van tas in Terneuzen Duo met portemonnee Sluisenaar aan de haal Natuurlijk bij: Z pzc Dinsdag 11 december 2007 25 Toeristenbus scoort hoog door Frank van Cooten sluis - De toeristenbus in West-Zeeuws-Vlaanderen scoort hoog bij de toeristen. Dat blijkt uit onderzoek in opdracht van de pro vincie. Het project krijgt een gemiddeld rapportcijfer van 8,8. Maar liefst 41 procent van de ondervraagtden geeft de toeristenbus zelfs een 10. De gratis toeristenbus reed afgelo pen zomer voor het tweede achter eenvolgende jaar gedurende zeven weken voor gasten van verschillen de verblijfsaccommodaties in West-Zeeuws-Vlaanderen. Met een pas konden ze gratis met deze bus mee tot en met Terneuzen en tot en met Knokke. Met name het gemak en het om zeilen van de parkeerproblematiek werden als belangrijke motieven voor het gebruik van de toeristen bus genoemd. Ook de goede be reikbaarheid van de plaatsen van bestemming en de veelheid van be stemmingen scoorden hoog. De vriendelijkheid van de bus- chaufffeurs van Veolia bleef niet onopgemerkt en werd dan ook als zeer positief ervaren. Daarnaast is 89 procent van de ge bruikers meer met het openbaar vervoer gaan reizen en heeft de au to vaker laten staan. Het onder zoek maakt mede duidelijk dat de bus het bezoek aan attracties, eve- De gratis toeristenbus voor gas ten van verblijfsaccommodaties rijdt komende zomer negen we ken. Toeristen zijn blij met de bus, blijkt uit onderzoek. nementen en bezienswaardighe den heeft gestimuleerd. Deze zomer gebruikten meer dan veertigduizend reizigers de toeris tenbus. Een stijging van zeventien procent ten opzichte van vorig jaar. Van de tweeduizend uitgezette en quêteformulieren zijn er 296 inge leverd. Margot Tempelman van het Kenniscentrum Toerisme en Recreatie vindt dat een goed resul taat. Gezien de positieve resultaten zal de financiering volgens haar vol gend jaar geen probleem zijn. „Ook de gemeente Sluis ziet het belang hiervan in. De provincie verlangt echter wel een stuk ver nieuwing. Uitbreiding naar Hulst en/of naar Brugge en Gent zou een goede zaak zijn. De lastigheid met Vlaanderen is echter het ver schil tussen de twee culturen." Volgens Nyncke van der Ploeg van de VW Zeeuws-Vlaanderen kan uitbreiding een volgende stap zijn. „Maar dat is heel erg afhankelijk van de financiering. De toeristen bus rijdt volgend jaar in ieder ge val negen weken om de hele schoolvakantie te dekken." HULST - De Stichting Welzijn Hulst tie. Wethouder Frank van Driessche uit. Die was voor Pascal Inghels. Zij (SWH) bedankt in de feestdagentijd van de gemeente Hulst reikte giste- is gastvrouw tijdens de activiteiten meer dan tweehonderd vrijwilligers ren in dienstencentrum De Lieve in die SWH in het dienstencentrum voor hun inzet met een kerstatten- Hulst de eerste tas met geschenkjes houdt. foto Camile Schelstraete m.u.v. kerstcollectie il iniAr Geopend: AQÖ wo koopavond tot 20.00 1 1 gUt za van 10.00 - 17.00 uur CIU D zo gesloten burg. erasmusstraat 14 - 4501 bk oostburg - tel. 0117-452303 - www.juniormodeclub.nl door René Hoonhorst AXEL - De Terneuzense verkeers wethouder Co van Schaik weet eind volgende maand welke maat regelen de gemeente neemt om de verkeersveiligheid te verhogen in de buurt van en op weg naar de Axelse Sint Antoniusschool. Van Schaik komt persoonlijk op school aan verkeersouders én leer lingen uitleggen welke maatrege len haalbaar zijn. De wethouder kreeg eind vorige week een gebon den boekje met verkeersknelpun ten overhandigd. Leerlingen en verkeersouders inventariseerden zelf welke problemen ze onder weg tegenkomen. Basisscholieren van de groepen vier en vijf liepen dit najaar twee dagdelen routes door Axel. Ze no teerden en fotografeerden alle ge vaarlijke verkeerssituaties waar mee ze te maken kregen en bun delden deze in een boekje. Met als inzet 'de schoolroute voor de kin deren veiliger te maken', meldden Liesbeth de Brouwer en Natalie Akkerman. De twee verkeers ouders hebben goede hoop dat de gemeente de zaken voortvarend aanpakt. Ze zijn zeer tevreden over de persoonlijke inzet van de wethouder. „De aanleg van een nieuwbouwwijk en de bouw van een appartementencomplex aan de Buitenweg gaven niet echt veel ruimte om fietsende en lopende (school)kinderen te ontzien. Maar door de bemoeienis van Van Schaik is er een tijdelijk voetpad gekomen, waarover kinderen met de fiets aan de hand veiliger kun nen passeren." De wethouder toonde zich bij de overhandiging van de knelpunten inventarisatie enthousiast over het idee om het verbindingsweggetje tussen Van Halewijnstraat en de kruising Walstraat-Polenweg af te sluiten. Aan dat smalle straatje, be kend onder de naam Oud Oostein de, zit niet alleen de ingang van de Antoniusschool, maar ook die van sporthal 't Sportuus. Veel mensen, ook ouders die hun kinderen ha len en brengen, rijden veel te hard door het straatje. Afsluiting ge beurt door een paar paaltjes, waar van de beheerder van 't Sportuus een sleutel krijgt. terneuzen - In de Guido Gezellestraat in Terneuzen is giste rochtend tussen 6.50 en 7.00 uur een vrouw beroofd van haar tas. Het slachtoffer liep richting Axel- sestraat toen een man de tas van haar schouder trok en wegrende. In de tas van de vrouw zaten enke le tientallen euro's, persoonlijke documenten, een gsm, een mp3-speler en sleutels. De politie heeft de zaak in onderzoek. oostburc - In de Torenweidelaan in Oostburg is gistermiddag rond 17.30 uur een 19-jarige man uit de gemeente Sluis van zijn portemon nee beroofd. De man wilde op zijn scooter weg rijden toen hij door twee onbeken de jongens werd vastgepakt en op de grond gegooid. Het duo beroof de daarop de Sluisenaar van diens portemonnee en maakte zich uit de voeten. S7SJQ3 (30G? jpitoS Mannenmode: Brouwerijstraat 7 - 4501 CM Oostburg Bedrijfsmode showroom: Brouwerijstraat 7 - 4501 CM Oostburg Telefoon: 0117-452213 Damesmode: Markt 14 - 4501 CK Oostburg Fax: 0117-453448

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57