PZC 'Rijk discrimineert ons gebied' Hartpatiënten positief over ziekenhuis Gent Toekomst buurten staat op het spel 21 Zuiderpark aan renovatie toe Dijkstra eerder naar Vlissingen ZEEUWS-VLAANDEREN 30 en 31 22 Wethouder waarschuwt voor verloedering in Zeeuws-Vlaanderen. Wintertarwe zwemt in plassen hemelwater Wgst '$-ZsA Boek schetst bezit van de gewone man in de achttiende eeuw Dinsdag 11 december 2007 Politiek Hulst slaat alarm over uitkleden van gehandicaptenzorg Tip? redterndPpzc.nl door Frank van Cooten OOSTBURG - De rijksoverheid dis crimineert Zeeuws-Vlaanderen op het gebied van volkshuisvesting. Dat zei wethouder Carien Bolijn (Bouwen en Wonen) van de ge meente Sluis gisteren. Er gaan honderden miljoenen eu ro's naar achterstandswijken in met name de Randstad. Zeeuws- Vlaanderen krijgt vrijwel niets voor aanpak van verkrotting die volgens Bolijn zonder ingrijpen de komende jaren een groot pro bleem wordt. De wethouder sprak harde woorden bij de onderteke ning van de prestatieovereen komst met Woongoed Zeeuws- Vlaanderen. „Wij hebben geen ach terstandswijken, maar het Rijk heeft geen oog voor een probleem waar wij mee te maken hebben. De bevolking neemt af Met name oude woningen aan de onderkant van de woningmarkt komen leeg te staan. Verkrotting en verloede ring liggen op de loer. Er is vrijwel geen geld voor sloop en vervangen de nieuwbouw. Een gigantisch pro bleem ligt in het verschiet. We wil len niet dat toeristen bezit nemen van deze woningen. En het is niet prettig om Polen of Tsjechen als buren te hebben." De bevolking neemt af. Met na- me goedkope en oude huizen staan leeg. Verkrotting ligt op de loer. Wethouder Bolijn van Sluis waarschuwt voor de gevolgen. Directeur Cees Reinhoudt van Woongoed erkent dat corporaties onder druk staan. Ook Woongoed draagt jaarlijks een paar miljoen euro af voor een landelijk investe ringsfonds. Uit dit fonds gaat geld naar achterstandswijken in met na me de Randstad, de zogenoemde Vogelaarwijken, genoemd naar mi nister Vogelaar die deze construc tie in het leven heeft geroepen. „We kunnen wel een stootje heb ben maar als we meer uitgeven dan we binnen krijgen hebben we een probleem. De Vogelaarheffing heeft zeker consequenties. We worden iets voorzichtiger." Toch overheerste gisteren blijd schap bij de ondertekening van de overeenkomst. Woongoed inves teert de komende jaren fors in ver betering van de leefbaarheid in West-Zeeuws-Vlaanderen. Afspra ken worden gemaakt over investe ringen in volkshuisvesting en leef baarheid. Die dragen bij aan de verbetering van het woon- en leef klimaat. Tevens wordt in tien dor pen een leefbaarheidsonderzoek uitgevoerd. VOGELWAARDE - Van extreme regenval is dit na jaar nog geen sprake geweest, maar het natte weekeinde heeft verschillende boeren in de laag gelegen Stoppeldijkpolder meer wateroverlast ge bracht dan gedacht. Ten zuiden van Vogelwaarde zwemt de wintertarwe in de plassen. De water huishouding ter plekke is het afgelopen jaar iet wat veranderd door nieuwe parallelwegen en nieuwe watergangen langs de N61. Het hemelwa ter op de landerijen moet de weg nog vinden naar de nieuwe afwateringen. foto Camile Schelstraete door Raymond de Frel TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaamse en Belgische hartpatiënten zijn tevre den over de zorg en behandeling in het Academisch Ziekenhuis Ma ria Middelares in Gent. Dat blijkt uit een enquête onder mensen, die in Gent een cardiologische in greep hebben ondergaan. Het Zorgsaam Ziekenhuis in Ter- neuzen werkt al jaren samen met Gent op het gebied van cardiologi sche ingrepen. Omdat deze nog niet in Terneuzen kunnen worden uitgevoerd, maken de Zeeuws- Vlaamse cardiologen gebruik van de voorzieningen in Gent voor ca- therisaties, dotterbehandelingen en ablatie-therapie. 96,2 procent van de patiënten zou bij een nieuwe behandeling weer voor Gent kiezen. De ziekenhui zen zien de uitslag van de enquête als een bevestiging voor de uit bouw van hun samenwerking met een cardiologisch interventiecen trum in Terneuzen. De aanvraag hiervoor is in voorbereiding. TERNEUZEN - De toekomst van de buurtschappen Wulpenbek en De Knol, westelijk van het kanaal van Gent naar Terneuzen nabij het sluizencomplex, staat op het spel. Als naast de huidige Westsluis een tweede zeesluis wordt gebouwd, een optie waar momenteel onder zoek naar wordt uigevoerd door de projectgroep Nautische toegan kelijkheid, zullen de buurtschap pen zo goed als zeker worden ge ruimd. Ook het busstation aan de Westsluis, inclusief het 'gouden toilet,' zal voor de nieuwe sluis moeten wijken. Of de nieuwe zeesluis er echt komt, is overigens nog maar de vraag. Binnen de projectgroep wor den diverse oplossingsrichtingen bestudeerd, variërend van een op knapbeurt van de huidige zeesluis tot de vergroting van de oostsluis tot een echte zeesluis. De Belgen zetten in op een nieuwe, grotere sluis. De Terneuzense wethouder Adhemar van Waes loopt daar niet warm voor. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De Terneuzense wijk Zuiderpark (tussen Zuidland- en Frederik van Eedenstraat) is toe aan een grondige opknapbeurt. Twee van de drie flats in de buurt worden gestript en daarna volledig vernieuwd. De derde krijgt een grote onderhoudsbeurt. Woningstichting Clavis hoopt be gin volgend jaar zicht te hebben op wat er in de rest van de wijk met de laagbouwwoningen moet gebeuren. Daarover is de mening van de bewoners gevraagd. Clavis is bereid extra onderhoud aan de woningen te plegen, maar ook een grondigere renovatie uit te voeren. „Wat we gaan doen is afhankelijk van wat de bewoners willen. De huren in de buurt zijn vrij laag en veel mensen willen dat dit ook na een opknapbeurt zo blijft", zegt Clavisdirecteur Evert-lan van Ex- ter. Dat de drie flats worden aange pakt is vrijwel zeker. Van Exter denkt volgend jaar met de eerste te kunnen beginnen. Omdat twee flats volledig worden gestript, moet er voor de bewoners vervan gende woonruimte worden ge zocht. Als de ingreep - die uitein delijke ettelijke miljoenen euro's zal kosten - stapsgewijs wordt uit gevoerd hoeft dat laatste geen pro bleem te zijn. VLISSINGEN - Door de ziekte van Anneke van Dok treedt Wim Dijkstra eerder aan als waarne mend burgemeester van Vlissin gen. Hij begint nu op maandag 17 december. Dijkstra volgt Van Dok op, die offi cieel op 1 januari vervroegd met pensioen gaat. Maar sinds zij dat aankondigde, donderdag 22 novem ber, zit zij thuis. Van Dok meldde zich vrijdag 23 november ziek en is sindsdien niet terug geweest op kantoor. Haar werk is waargeno men door één van de wethouders en, als voorzitter van de gemeente raad, door Tobias Meijers van de WD. Hij is het oudste raadslid en daarom waarnemend raadsvoor zitter. Dijkstra wordt morgen beë digd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53