Rem op Oost-Europeanen Acht jaar en tbs voor vader van Maasmeisje Vertrek uit Uruzgan helder voor Navo Arne Jansen overleden Verdeelde acties politiebonden 4 I Dinsdag 11 december 2007 PZC Kamer houdt vast aan werkvergunning voor Roemenen en Bulgaren. Plasterk wil bewustere keuze student Connexxion en ProRail eens over spoorboekje Vader verantwoordelijk voor de dood van de 12-jarige Gessica. Varkens dood door blauwzuurgas Zestig criminele jongeren opgepakt Wiebe (7) bedankt orgaandonoren Mfe -Mm w* iM: Il Vll# ii i DEN HAAC - Een ruime meerder heid van de Tweede Kamer wil een pas op de plaats maken met het verder openstellen van de gren zen voor Oost-Europees perso neel. Zowel regeringspartijen CDA, PvdA en Christenunie als de SP en WD in de oppositie heb ben er geen behoefte aan om vol gend jaar te bekijken of Roeme nen en Bulgaren ook zonder werk vergunning hier aan de slag kun nen, zoals was gepland. De partijen gaan vandaag bij de be grotingsbehandeling Sociale Zaken bepleiten dat eerst huidige proble men door de komst van voorname lijk Polen opgelost moeten wor den. Het vorige kabinet heeft be paald dat inwoners van Roemenië en Bulgarije, die sinds dit jaar lid zijn van de Europese Unie, tot 2009 een werkvergunning nodig hebben om in Nederland te wer ken. Dat moet voorlopig zo blijven, al dus CDA-Kamerlid Eddy van Hijum. Zijn collega van de WD Atzo Nicolaï gaat een stap verder en wil dat de vergunningsplicht vanaf 2009 nog enkele jaren duurt. De vergunningsplicht kan volgens de overgangsregels voor de twee nieuwe EU-lidstaten maximaal du ren tot 2013. Volgens de Kamer zijn onvoldoen de handhavingsmaatregelen geno men bij het openen van de gren zen per 1 mei dit jaar voor Polen en ander personeel uit Oost-Euro- pese landen die sinds 2004 EU-lid zijn. Minister Donner (Sociale Za ken) heeft onlangs aangekondigd dat hij, samen met zijn collega Vo gelaar (Integratie), de overlast door concentratie van Oost-Euro peanen in stadswijken en dorpen wil tegengaan. Maar PvdA-Kamer- lid Mariëtte Hamer vreest dat daar- De Tweede Kamer wil de gren zen niet verder openstellen voor werknemers uit Oost-Europa voordat de huidige problemen met vooral Polen zijn opgelost. DEN HAAC - De vakbonden hebben gisteren geen overeenstemming kunnen bereiken over gezamenlij ke acties voor een betere poli- tie-cao. Tijdens een overleg bleek dat de looneisen van de twee grootste politiebonden te ver uit el kaar liggen. De bonden zullen daarom afzonderlijk actievoeren. De vakbond ACP zal nog deze maand acties organiseren om een salarisverhoging van 200 euro net to per maand af te dwingen voor alle agenten. De Nederlandse Poli- Bij beschikking van de kan tonrechter te Middelburg d.d. 29 november 2007 is Cornells Hoekman, gebo ren te Kapelle-Biezelinge op 18 maart 1952, wonend te Noordzandstraat 14, 4401 CG Yerseke, onder curatele gesteld met benoeming van Nicolaas Bastiaan de Leeuw, Rozenlaan 18, 4401 HG Yerseke tot curator. BRUSSEL - Bij de NAVO is het nu heel duidelijk: Nederland is eind 2010 hoe dan ook weg uit de Af ghaanse provincie Uruzgan. Die verzekering hebben Tweede Ka merleden gisteren van Navo-baas Jaap de Hoop Scheffer gekregen. Een delegatie van Kamerleden van CDA, WD, PW en Christenunie bracht gisteren een bezoek aan De Hoop Scheffer. PvdA, GroenLinks, SP en D66 hadden afgezegd. Volgens CDA-Kamerlid Karien van Gennip zei De Hoop Scheffer dat het voor zijn opvolger geen ver rassing zal zijn dat Nederland eind 2010 vertrekt uit Uruzgan. „Dat is nu in de hele NAVO bekend", al dus Van Gennip. Vorige week nog bleek dat de hoogste NAVO-mili- tair, generaal Craddock, er niet van wist. Om er 100 procent zeker van te zijn, zal de Kamer het kabi net vragen het vertrek in een brief aan de NAVO aan te kondigen. door de verantwoordelijkheid voor de aanpak van de problemen te veel wordt verdeeld en wordt af geschoven. Ook moet volgens Pv dA en CDA de Arbeidsinspectie meer controleren op illegale ar beid en uitbuiting. SP-Kamerlid Paul Ulenbelt stelt dat hij bij het openstellen van de grenzen per 1 mei al waarschuwde dat 'Nederland niet het huis op or de heeft om grote groepen Polen op te vangen'. Momenteel werken circa 100.000 Oost-Europeanen in ons land. Hij wil dat Donner een campagne steunt van de Poolse regering, die wegens personeelstekort in eigen land probeert Polen met belasting voordeeltjes terug te lokken. tiebond (NPB) noemt die looneis irreëel. „En we gaan geen acties voeren voor een onhaalbaar doel", zegt bondsvoorzitter Hans van Duijn. De NPB houdt de komende dagen ledenraadplegingen en zal volgende week dinsdag een besluit nemen over de te voeren acties. De ACP heeft zijn leden de afgelo pen weken al geconsulteerd. „Zij zijn het zat en willen meteen van start gaan met acties voor 200 eu ro extra in de maand", stelt vice- voorzitter Wiep van der Pal. RIJSWIJK - De zanger Arne Jansen, vertolker van de hit Meisjes Met Ro de Haren, is gisteren in zijn woon plaats Silvolde overleden. Dat maakte zijn manager Menno Muis bekend. Jansen is 56 jaar ge worden. De zanger maakte een ein de aan zijn leven. Muis: „Hij heeft het eeuwige verkozen boven het heden." Jansen scoorde nooit meer zo'n grote hit als Meisjes Met Rode Ha ren, maar gaf nog wel regelmatig concerten door heel Nederland. DEN HAAC - Minister Plasterk (On derwijs) is niet van plan studen ten na hun bacheloropleiding mas saal de arbeidsmarkt op te jagen. Wel wil hij dat studenten na de ba chelor bewuster kiezen voor voort zetting van de studie. Plasterk kreeg veel kritiek toen hij ruim een week geleden in de Volkskrant stelde dat 80 procent van de studenten klakkeloos door stroomt naar een masteropleiding. DEN HAAC - Connexxion heeft met spoorbeheerder ProRail een ak koord bereikt over de dienstrege ling voor 2008. De vervoerder had bezwaar gemaakt tegen onder houdsplannen van ProRail, omdat daardoor treinen in de vroege en late uren van de dag soms niet zou den kunnen rijden. Na bemiddeling bereikten ze over eenstemming. ROTTERDAM - De rechtbank in Rot terdam heeft gisteren acht jaar cel straf en tbs opgelegd aan de 48-jari- ge vader van het 'Maasmeisje' Gessica. Dit is conform de eis van het Openbaar Ministerie (OM). Volgens de rechters is hij verant woordelijk voor de dood van zijn 12-jarige dochter. Het Rotterdamse kind werd vorig jaar zomer in stuk ken teruggevonden in de Nieuwe Maas. De exacte doodsoorzaak is nooit vastgesteld. Toch acht de recht bank doodslag bewezen. Dit om dat de vader volgens de rechters de lichaamsdelen stevig heeft ver pakt en met stenen verzwaard in de rivier heeft gegooid. Dit deed hij om sporen van het misdrijf uit te wissen. Zelf heeft hij nooit toe gegeven dat hij zijn dochter heeft gedood. Bij de rechtbank zweeg hij grotendeels. Dit werkt nu tegen hem, omdat hij zo geen ander scenario heeft ge schetst. „Bij gebrek aan enige ande re aannemelijke verklaring moet uit de omstandigheden worden af geleid dat het verdachte zelf is die zijn dochter op gewelddadige wij ze heeft gedood", aldus de recht bank. „Op selectieve wijze zwijgt, dan wel liegt hij", meent de rechtbank. De vader vertelde verschillende verhalen over waar Gessica zou zijn sinds ze begin juni uit beeld was verdwenen. De rechtbank con cludeert: „Dit deed hij om te ver hullen dat ze dood was". Volgens de advocaat van de vader kan de 12-jarige ook zijn overleden aan een overdosis medicijnen. De rechtbank vond dit niet aanneme lijk. In het dossier zit geen aanwij zing dat zij een dodelijke hoeveel heid heeft geslikt. SON - Bij een varkensfokkerij in Son zijn gisteren dertig varkens om het leven gekomen door hoge concentraties van het zeer giftige blauwzuurgas. Het blauwzuurgas werd gemeten in één stal met in totaal vijftig varkens. Brandweerlie den in gaspakken probeerden de levens van de overige dieren te red den. Voor de rest van het bedrijf en de omgeving bestaat geen ge vaar, aldus de brandweer. DELFZIJL - Met de aanhouding van zestig jongeren uit Delfzijl en Ap- pingedam heeft de politie ruim honderd misdrijven opgelost. De jongeren opereerden niet in één bende. Zij maakten zich schul dig aan onder meer inbraken, dief stal, afpersing en mishandeling. De zwaardere misdrijven werden veelal gepleegd door jongeren die geld nodig hadden voor drugs. DEN HAAC - De drie miljoen Nederlanders die zich als orgaandonor hebben laten registreren kunnen per e-mail een bedankje tegemoet zien. Samen met staatssecretaris Jet Bussemaker (Volksgezondheid) verstuurde de bijna 7-jarige Wiebe gisteren het eerst e-mailtje. Daarmee openden ze de Natio nale Donorweek. Het mailbericht bevat een filmpje waarin Wiebe donoren bedankt. Hij kreeg vorig jaar op het nippertje een nieuwe lever. De bedoe ling is dat de e-mail ook bij andere mensen terechtkomt. foto Lex van Lieshout/ANP up aOKIa DIE /MEVfJoOVv A40£t- lAMGS.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4