Run op ouderenwoningen 'Cultuur inbeitelen' Vlaamse toeristenbus scoort hoog IJZEU Ergernis over erotiek naast kinderfilms Dijkstra volgt zieke Van Dok eerder op Leven in nieuwe woonservicezones in Middelburg is populair. 'Klaar? Helemaal niet klaar!' Fonds opgericht voor de historie van het Scheldekwartier. Bijna helft van toeristen geeft voorziening een dikke tien. S PZC Dinsdag 11 december 2007 25 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De huizen aan de Koudekerkseweg waren zo weg, er is veel belangstelling voor het com plex aan de Nassaulaan, voor de appartementen aan de Keeten straat zijn twee keer zo veel gega digden als er woningen zijn. De ouderenwoningen van corporatie Woongoed in Middelburg zijn po pulair. Alleen voor de huizen aan de Veerseweg is minder animo. „Ook voor de Olmenhof het woonzorgcomplex dat in aanbouw is aan de Olmenlaan, verwacht ik veel belangstelling", zegt Woon- goeddirecteur Eric de Ceuster. „In de wijk De Griffioen is de laatste jaren niet zoveel gebouwd en er wonen relatief veel oudere men sen." Woongoed is één van de ont wikkelaars die bouwt aan de woonservicezones in de stad. Bijna elke wijk of dorp krijgt zo'n woonservicezone. Het zijn apparte mentencomplexen die geschikt zijn voor mensen die zorg nodig hebben. Een deel van die wonin gen is gereserveerd voor deze men sen. Vanuit de gebouwen wordt zorg verleend aan andere mensen die in de buurt wonen. In een aan tal gevallen komen er ook wijkcen tra en andere voorzieningen als kinderopvang in de gebouwen. Al een jaar of vijf wordt er in Mid delburg gesproken over het hervor men van de zorg voor ouderen. Die wonen straks niet meer in een verzorgingshuis, maar in een ap partement, met zorg naar behoef te. De plannen liepen vertraging op, vaak door procedures die maar niet opschoten. Maar ineens zit er schot in: de huizen aan de Keeten straat en de Nassaulaan zijn bijna klaar, die aan de Koudekerkseweg zijn al bewoond. En aan de Olmen laan wordt gebouwd. De Olmen- De nieuwe huurhuizen voor oude ren in Middelburg zijn populair. De komende tijd worden tiental len woningen opgeleverd voor mensen die zorg nodig hebben. hof was oorspronkelijk bedoeld als vervanging voor het Bastion, het woningcomplex op het Bolwerk. Een groot aantal mensen heeft eer der aangegeven niet te willen ver trekken. En dat is nog steeds zo, zegt Jan de Nooijer van de com missie leefbaarheid van het Basti on. „Ik denk dat er vier of vijf men sen verhuizen." Woongoed wil de Bastionbewo ners binnenkort informeren over de nieuwe woningen. „Nu we goe de duidelijke plattegronden heb ben, willen we de plannen nog eens duidelijk presenteren", zegt De Ceuster. De bewoners van het Bastion krijgen voorrang. Daarna zijn mensen aan de beurt die zorg nodig hebben. 10E SPECIALIST IN IIJ5TE lijstenmakerij Biezelingsestraat 102a, Kapelle 0113-342383 www.lijstenmakerijgijzel.nl GOES - Chantal Verhoeven uit 's-Gravenpolder kan er niet over uit. Toen zij onlangs met haar zes jarige dochter een film wilde hu ren bij Shellstation De Baar/Videoland Goes, zag ze tot haar afgrijzen dat de kinderfilms naast de erotiekdvd's stonden. On danks een klacht bij de leidingge vende is er nog weinig veranderd. „Er staat nu een kartonnen bord van (animatiefilmfiguurtje) Shrek voor, maar daar lopen kinderen juist naartoe. Bovendien kun je er makkelijk langs kijken. Het is ge woon schandalig." De oplossing is volgens Verhoeven simpel: „Pak ge woon de jeugddvd's en verplaats ze naar een andere sectie." Direc teur Imar Berdik van De Baar: „We hebben er alles aan gedaan om die mevrouw tegemoet te ko men door de dvd's aan het zicht te onttrekken. We hebben hier nog nooit eerder klachten over gehad VLISSINGEN - Door de ziekte van Anneke van Dok treedt Wim Dijkstra eerder aan als waarne mend burgemeester van Vlissin- gen. Hij begint nu op maandag 17 december. Dijkstra volgt Van Dok op, die offi cieel op 1 januari vervroegd met pensioen gaat. Maar sinds zij dat aankondigde, donderdag 22 novem ber, zit zij thuis. Van Dok meldde zich vrijdag 23 november ziek en is sindsdien niet terug geweest op kantoor. Haar werk is waargeno men door één van de wethouders en, als voorzitter van de gemeente raad, door Tobias Meijers van de WD. Hij is het oudste raadslid en daarom waarnemend raadsvoorzit ter. Dijkstra wordt morgen beë digd. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Kunstenaars moeten de cultuurhistorie van het Schelde kwartier terugbrengen in de wijk die naar de werf is vernoemd. Om dat voor elkaar te krijgen hebben vier Vlissingers - Jaap Ventevogel, Doeke Roos junior, Paul Sonke en Ronald den Broeder - en een Mid delburger van Amsterdamse af komst, Henk Licher, een fonds op gericht: het Fonds Cultuur Histo rie Scheldekwartier. Volgens Li cher bemoeien de heren zich graag met het Scheldekwartier. L „We zijn akkoord met het steden- I bouwkundig plan maar we willen ook herinneren aan de geschiede nis van de Schelde. De schepen, het water, de arbeiders en het ge reedschap. Er komen straks gebou wen, bruggen en muren waar we gedichten kunnen inbeitelen of ge reedschap kunnen uitmetselen. Een hommage aan de Schelde- werft' Dus niet zomaar een dok werkersbeeld? „Nee, we denken er bijvoorbeeld aan om een prijs vraag uit te schrijven waarop kun stenaars hun ideeën kunnen instu ren." Omdat de club 'eenvoudige Zeeuwse burgers' geen kunste naars kan betalen, hoopt ze dat overheden als de gemeente, bedrij ven en particulieren dat doen. „De gemeente heeft nu wel een tekort, maar gaat straks grond uitgeven. Het is heel normaal de opbrengst te besteden aan versiering." door Frank van Cooten SLUIS - De toeristenbus in West-Zeeuws-Vlaanderen scoort hoog bij de toeristen. Dat blijkt uit onderzoek in opdracht van de pro vincie. Het project krijgt een ge middeld rapportcijfer van 8,8. Maar liefst 41 procent van de on dervraagden geeft de toeristenbus zelfs een 10. De gratis toeristenbus reed afgelopen zomer voor het tweede achtereenvolgende jaar ge durende zeven weken voor gasten van verschillende verblijfsaccom- modaties in West-Zeeuws-Vlaande ren. Met een pas konden ze gratis met deze bus mee tot en met Ter- neuzen en tot en met Knokke. Met name het gemak en het om zeilen van de parkeerproblematiek werden als belangrijke motieven genoemd voor het gebruik van de toeristenbus. Ook de goede bereik baarheid van de plaatsen van be stemming en de veelheid van be stemmingen scoorden hoog. De vriendelijkheid van de bus- chauflfeurs van Veolia bleef niet onopgemerkt en werd als zeer po sitief ervaren. Daarnaast is 89 pro cent van de gebruikers meer met het openbaar vervoer gaan reizen en heeft de auto vaker laten staan. NV De gebruikers van de toeristen- bus in Zeeuws Vlaanderen zijn heel tevreden over deze voorzie ning. Mogelijk wordt de service uitgebreid tot Hulst en Brugge. Het onderzoek maakt mede duide lijk dat de bus het bezoek aan at tracties, evenementen en beziens waardigheden heeft gestimuleerd. Deze zomer gebruikten meer dan veertigduizend reizigers de toeris tenbus, een stijging van zeventien procent ten opzichte van vorig jaar. Van de tweeduizend uitgezet te enquêteformulieren zijn er 296 ingeleverd. Margot Tempelman van het Kenniscentrum Toerisme en Recreatie vindt dat een goed re sultaat. Gezien de positieve resulta ten is financiering volgens haar vol gend jaar geen probleem. „Ook de gemeente Sluis ziet het belang hier van in. De provincie verlangt ech ter wel een stuk vernieuwing. „Uit breiding naar Hulst en/of naar Brugge en Gent zou een goede zaak zijn. VLISSINGEN - Het nieuwe winkelcentrum van Pa- maar bij de Lidl en de drogist zijn ze nog aan het tweeënhalve week dicht geweest, omdat alles vol pegaaienburg in Vlissingen mag klaar ogen, dat is bouwen. En de luifel is helemaal een gebed zon- zat met asbest. Maar ja, ze praten al bijna dertig het niet. Nog lang niet, moppert slager Van Mou- der eind. Vandaag zouden ze het glas zetten, jaar over het winkelcentrum, dus eigenlijk ben ik rik. „Er zit geen schot in. De Agrimarkt is open, maar ik heb geen mens gezien. Onze zaak is nog stiktrots dat er wat gebeurt." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49