Zeeland 'Er verhuist bijna niemand' 'Kans op mammoeten is reeël' Officier wil Goesenaar 18 maanden de cel in Kerkgemeente is diefstal van koper beu Alles moet weg! Nu koopjeshoek met: DE RODE PILAREN Nieuws over uitstel sloop is welkom in Goes-West-noord. Archeologen speuren naar zaken van waarde op plek nieuwe tunnel. 2e fase verbouwingsuitverkoop Advocaat vindt dat gehandicapte man weg moet uit Torentijd. Monumentenzorg moet akkoord gaan met goedkopere leidingen. Glucon Combi Max actieverpakking: 3 halen 2 betalen! Drogisterij Kruiderij www.derodepilaren.ni Glucon Combi actieverpakking: 3 halen 2 betalen! B PZC Dinsdag 11 december 2007 23 Mevrouw Christiaansen (83), hier voor haar huis aan de Scheldestraat, heeft haar hart aan Goes-West verpand. Ze woont er dan ook al 61 jaar met plezier. foto Dirk-Jan Gjeltema door Lilian Dominicus GOES - Een goedkope, sociale en centraal gelegen buurt is het. De bewoners van Goes-West zijn rede lijk tevreden over hun buurtje met oude arbeiderswoninkjes. En dus was het gistermorgen welkom nieuws dat de huurhuisjes van Goes-West voorlopig mogen blij ven staan. De sloop van het noor delijke deel van Goes-West is tot 2025 niet aan de orde. „Een kroon op ons werk", vindt Jan Kok, lid van de steungroep Goes-West-noord. Hij woont al 25 jaar in de Evertsenstraat en wil er nog lang blijven wonen. „Waarom deze woningen slopen als ze er nog zo goed uitzien? De mensen die hier wonen zijn ouderen, ge scheiden mannen of vrouwen en jongeren. Mensen die andere hui zen niet kunnen betalen. Er ver huist bijna niemand." De 83-jarige 'Als je oud bent, is het wel fijn om zo dicht bij de binnenstad te wonen' mevrouw Christiaansen woont al 61 jaar in deze buurt en heeft haar hart eraan verpand. 'Stiktevreden' is ze over haar huisje in de Schelde straat, in een van de karakteristie ke woonblokken die mogelijk defi nitief blijven staan en niet in 2025 alsnog gesloopt worden. Op de ge vel staat in een steen het bouwjaar gegraveerd: 1923. „Het wordt goed onderhouden, het is overal dicht bij, alleen de bushalte ontbreekt." „We helpen mekaar, hè. Als de kli- ko van de buurvrouw 's avonds niet aan de straat staat, dan is ze misschien ziek, dus dan zet ie mand anders die even buiten", zegt G. de Munck (72), bewoonster van de J. Catsstraat. „Als je oud bent, is het wel fijn om zo dicht bij de binnenstad te wonen. Dat vind je echt niet overal." De dame keek wel op van het goede nieuws. „Maar wat doen ze nu met al dat houtwerk? Dat zullen ze dan toch moeten oplappen, dat ziet er niet meer uit." door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Heeft er ooit een mammoet rondgewaard in de Koe- gorspolder? Hebben Romeinse troepen aan het begin van onze jaartelling een kampement ge bouwd in de Bonte Polder noorde lijk van Sluiskil? Het zijn vragen waarop vooralsnog antwoorden ontbreken. Binnenkort wordt echter, met het oog op de aanleg van de kanaaltun nel bij Sluiskil, begonnen met een archeologisch onderzoek op het tunnelwegtracé. Dat onderzoek moet uitwijzen of er in de bodem van midden-Zeeuws-Vlaanderen nog waardevolle artefacten schuil gaan. Volgens Jan Daamen, leider van het tunnelproject, is de kans 'zeer reeël'. „Het wegtracé doorsnijdt een viertal gebiedjes met een veen- pakket. Daarin wordt in Zeeland nog wel eens wat aangetroffen. Dat kan hier ook het geval zijn", zegt Daamen. Bij de verbreding van het kanaal Gent-Terneuzen kwam, even zui delijk van het sluizencomplex, een prehistorisch bos boven water. vanaf dinsdag 11 December 10.00 uur! diverse merken zoals Brax, Basler, Jobis, Escada, Luisa Cerano en vele andere merken. blazers, broeken, pulls, rokken, vesten, body's, jassen, etc. Artikelen winter 2007/2008 nu 40% korting (met uitzondering van de lammy's: alleen deze week 50.- extra kassakorting op de reeds afgeprijsde lammv's.) Onze openingstijden zijn: dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 uur tot 17.30 uur en zaterdag van 9.30 uur tot 17.00 uur. door Emile Calon MIDDELBURG - Een gehandicapte Goesenaar moet nu maar eens voe len dat handel in soft- en hardd rugs verboden is. Om die reden vroeg officier van justitie W. Smeenk de Middelburgse recht bank gisteren hem te veroordelen tot achttien maanden celstraf Daarnaast moet zijn voorwaardelij ke straf van 267 dagen cel ook uit gezeten worden. Die straf kreeg hij enkele jaren terug voor een eerde re veroordeling voor handel in drugs. Vermomd als postbodes viel de po litie op 16 augustus van dit jaar de woning van de man binnen. De vermomming was nodig omdat bij de deur van de man een camera hing. Gevreesd werd dat hij al zijn drugs zou doorspoelen als hij zag dat politiemensen zijn huis nader den. In het huis van de man trof de po litie hard- en softdrugs aan alsme de een weegschaal. Het ging onder meer om ruim 100 gram cocaïne en een flinke hoeveelheid speed en amfetamine en in een kluis ook nog eens 13.000 euro. Volgens de officier het overduidelijke bewijs dat de man handelde in drugs. Daarnaast waren er ook nog de verklaringen van twee klanten. Advocaat A. Bals betoogde dat het helemaal niet duidelijk is dat de man veel handelde. In het dossier trof hij slechts twee kopers aan. Hij pleitte ook voor een alternatie ve straf, een enkelband en huis arrest, omdat de man in Torentijd niet op zijn plaats is. Uitspraak 21 december. door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - Zelfs kerken zijn niet meer veilig voor koperdieven, zo weten zij bij de hervormde ge meente in Oud-Vossemeer maar al te goed. Onlangs werden voor de tweede keer een aantal koperen bliksemafleiders van de kerk gesto len. „Diefstal is altijd erg", zegt kerkrentmeester D. Burger. „Maar dat je van een kerk steelt, is echt laag. Dieper kun je toch niet zin ken?" Een maand of tien geleden wer den voor het eerst drie bliksemaf leiders gestolen. Deze keer waren het er zeven. De diefstal werd afge lopen zaterdag ontdekt. „We had den al eerder gezien dat eraan ge knipt was", vertelt Burger. „Maar toen iemand de leidingen zaterdag wilde herstellen, bleken ze hele maal te zijn weggehaald." Aangezien de verzekering de dief stallen niet dekt, zit de kerk met een flinke schadepost. „Je hoort wel eens verhalen dat kerken zo dik in het geld zitten", vertelt Bur ger. „Nou, vergeet het maar." De kerkgemeente wil nu goedko pere leidingen plaatsen, ook al om te voorkomen dat de dure koperen exemplaren binnen de kortste ke ren weer worden ontvreemd. Mo numentenzorg moet wel toestem ming geven voor het plaatsen van andere bliksemafleiders. „We ho pen er zo snel mogelijk uitsluitsel over te krijgen", aldus Burger. Nü 270 tabletten van 104,85 voor 69,90! normale prijs 34,95 per stuk Nü 270 tabletten van 94,50 VOOr 63,-! normale prijs 31,50 per stuk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43