Zeeland Verplaatsing van sportpark lijkt zeker Enthousiasme in de praktijk soms ver te zoeken 'We moeten iets doen om jongeren op het goede pad te houden' Kabeldieven actief langs A58 Woningbouwcorporatie zoekt grenzen van haar maatschappelijke rol op. Alleen ABT is tegen aankoop van grond aan de Nieuwlandsedijk. Sporen van Stilte in Kerkje van Ellesdiek Sieraden van de Zeeuwse kust ten toon Marimbasoliste bij concert van Excelsior 'Jong' verloot zendtijd op radio Cool FM Benefietconcert OKK voor ICT in Oeganda Een nepkoe melken en echte boter maken ROC'ers ontfermen zich een middagje over dementerende ouderen. 22 Dinsdag 11 december 2007 PZC B RILLAND - Langs de A58 ter hoogte van Rilland zijn tussen vrijdag 12.00 uur en gisteren 8.00 uur ko peren kabels gestolen op een par keerplaats. De dieven gingen er volgens de po litie vandoor met 36 meter kope ren kabel van twee a drie centime ter dik. De kabels staken boven de grond uit en waren bestemd voor telefonie-antennes. De waarde van de gestolen kabels is nog niet bekend, aldus de politie gisteren. door Frank Balkenende GOES - In hoeverre moet een wo ningbouwvereniging geld steken in jongeren, zorg, onderwijs en welzijn? Dreigen de corporaties niet de pinautomaat van de samen leving te worden? Interessante vra gen waarop gisteren weinig ant woorden kwamen tijdens een de bat van de Regionale Woning bouwvereniging Samenwerking (RWS) in Goes. Woningbouwverenigingen ont poppen zich tot maatschappelijk ondernemer. Steeds vaker trekt de corporatie samen met een partner op om een wijk leefbaar te hou den. Dat gebeurt bijvoorbeeld in de Goese Polder, waar de Erasmus- flat straks wordt afgebroken en wordt vervangen door drie gebou wen. Er komen nieuwe woningen voor ouderen en tegelijkertijd een zorgservicepunt voor de wijk. Sa men met de Stichting voor Regio nale Zorgverlening Zeeland (SVRZ) werkt de RWS aan deze 'woonservicezone'. In dezelfde wijk heeft de corpora tie de gemeentelijke gymzaal bij de brede school laten opknappen. Van het uitgespaarde geld kan de gemeente een jongerenwerker aan stellen. Resultaat: activiteiten voor jongeren en minder overlast in de wijk. Huurders tevreden. Ook het beheer van brede scholen neemt de corporatie op zich. Maar waar ligt de grens? RWS-directeur Maarten Sas worstelt ermee. „Ik zie bijvoorbeeld ook in Zeeland de zelfde problemen met jongeren als in de Randstad. Schoolverlaters, jongeren die geen vaste woonstek hebben, die zwervende zijn, soms grote schulden hebben. We moe ten iets doen om deze groep op het goede pad te houden. Onder wijs, huisvesting en werk regelen, zodat ze structuur in hun leven krijgen. Of dat onze taak is? Nou ja, het zijn ook kinderen van onze huurders en sowieso onze toekom stige huurders. Je hebt er niets aan 'Het zijn ook kinderen van onze huurders en sowieso onze toekomstige huurders' als je ze in de goot laat zitten." Koren op de molen van de Stich ting Agogische Zorgcentra Zee land, want die ijvert voor een 'foyer de jeunesse' in Goes. Dat is een opvanghuis voor probleemjon geren, inclusief scholing en stage plaatsen. Nodig: het ROC, de cor poratie en wellicht de gemeente. AZZ heeft echter geen geld. En dan nog iets. Sas: „Maatschappelij ke organisaties, maar ook gemeen ten zijn erg voorzichtig. Ze wach ten af tot iemand het initiatief neemt." Probleem is dus vaak: wie steekt als eerste zijn nek uit? door Rob Paardekam THOLEN - De verplaatsing van sportpark De Bent naar de Nieuw landsedijk, aan de noordkant van Tholen, lijkt bezegeld. Een meer derheid van de raad steunt het plan van het college om op de be treffende locatie nieuwe gronden aan te kopen. Over een mogelijke verplaatsing van het sportpark in Tholen-stad wordt al lange tijd gesproken. De algemene tendens is dat er niet aan valt te ontkomen. De voetbal vereniging kan op De Bent niet meer uit de voeten, terwijl de ba sisscholen, die pal naast de velden liggen, met ruimtegebrek kampen. Zij zouden uit kunnen breiden op het terrein van het huidige sport park als dat wordt verplaatst. Een officiële uitspraak van de gemeen- ELLEWOUTSDIJK - De tentoonstel ling 'Sporen van Stilte' van kunste nares Janneke Rottier is zondag middag te bewonderen in 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk. Het werk van Rottier bestaat uit werken die het Zeeuwse land schap als inspiratiebron hebben: oerlandschappen, schorren en slik ken. Een harpiste zorgt voor de achtergrondmuziek. De kerk is open van 13.00 tot 16.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Onder de titel 'Sieraden van de Zeeuwse kust' biedt beeldend kunstenares Daniël- le Orelio in haar atelier aan de Ho- geweg in Burgh-Haamstede ruim te aan gastexposant Tina uit Mid delburg. De sieraden zijn samenge steld uit bloedkoraal, schelpen, hout en veren. Op de zaterdagen 15 en 22 december zijn er demon straties boetseren met klei en was. teraad over deze kwesties is er ove rigens nog niet. Er wordt nog een masterplan voor het hele gebied rond de Zoekweg opgesteld. Om die reden zette Rien Klippel (RFT) gisteren vraagtekens bij de aankoop van meer grond aan de Nieuwlandsedijk. „Zonder dat de burgers zijn gehoord, bepalen wij zomaar even dat het sportpark naar die locatie moet verhuizen." Deze visie oogstte hoon van de an dere partijen. „Ja, dat is nou actie ve grondpolitiek, meneer Klippel", stelde Johan Aarnoudse (SGP). „Wat wilt u dan? Dat we de grond eerst gaan bestemmen voor een sportpark en dan de grond probe ren te bemachtigen? Dan weet je bijna zeker dat het niet lukt." Wethouder Karei Heijboer onder- IV* Een meerderheid van de raad stemt in met de aankoop van grond aan de Nieuwlandsedijk in Tholen. Het nieuwe sportpark zou daar kunnen komen. KLOETINGE - De 24-jarige Marimba- speelster Kelly Helsen speelt zon dag als gastsoliste bij het kerstcon cert van Brassband Excelsior uit Kloetinge. De slagwerkster behaalde een zes de plaats bij de internationale wed strijd Universal Marimba Competi tion. Een marimba is een aan de xylofoon verwant muziekinstru ment. Het concert begint om 16.00 uur in kerk De Hoogte in Goes. VLISSINGEN - Tien kinderen van ze ven tot en met veertien jaar ma ken kans op drie minuten radio zendtijd tijdens een uitzending van Cool FM. long, onderdeel van de gemeentelijke website vlissin- gen.nl, verloot de radio-optredens. Kinderen kunnen tot 7 januari hun ideeën voor een lied, verhaal, gedicht of interview insturen naar jong@vlissingen.nl. steunde die visie uiteraard. Hij stel de dat de gemeente nu al geluk heeft gehad de grond te kunnen bemachtigen. „Het was dankzij de goede wil van de eigenaar", aldus Heijboer. „De nodige omliggende stukken grond zijn al in handen van projectontwikkelaars." Klippel zei uiteindelijk wel in te kunnen stemmen met de aankoop van de grond. Daarmee bleef al leen Algemeen Belang Tholen (ABT) tegen. Die partij vindt de lo catie gewoon niet geschikt voor een sportpark. „Het ligt in de mid dle of nowhere", stelde Leen van Doorn. „Ik weet wel een betere plaats: in de nabije omgeving van het nieuwe gemeentehuis." Wethouder Heijboer liet aan het eind van de discussie nog weten dat de aankoop in zijn ogen hoe dan ook een goede is, zelfs al zou de raad later besluiten het sport park er niet aan te leggen. „Deze grond kunnen we altijd wel ergens voor gebruiken." WEMELDINGE - Muziekvereniging OKK geeft zondag vanaf 15.30 uur een benefietconcert in dorpshuis De Wemel in Wemeldinge. De opbrengst van het concert is be stemd voor de stichting Change IT!, die zich inzet voor de bevorde ring van ICT-gebruik in Oeganda. De stichting heeft in het Afrikaan se land onder meer projecten in middelbare scholen, een zieken huis en een politiebureau. MIDDELBURG - Kinderen kunnen morgen leren hoe ze een koe moe ten melken. Om het voor de kinde ren én het rund wat gemakkelijker te maken, gebruikt kinderboerde rij De Klepperhoeve in Middel burg een nepkoe. Daarna kunnen kinderen ook le ren hoe ze echte boter moeten ma ken. De activiteiten duren van 13.30 tot 15.00 uur. door David Duijnmayer GOES - Leerlingen van het ROC Zeeland, opleiding Helpende Zorg en Welzijn, ondervonden gisteren het verschil tussen theorie en prak tijk. Zij hadden de opdracht gekre gen de bewoners van zorgcentrum Ter Weel een gezellige kerstmid dag te bezorgen en kozen voor be zigheden die ze samen met de be woners konden doen: kerstbomen versieren, koekjes bakken en kerst ballen en kerstkaarten maken. De bewoners waren, op een enke ling na, niet zo enthousiast als de leerlingen wellicht gehoopt had den. Maar het ging dan ook om de afdeling psychogeriatrie, waar de menterende ouderen wonen. Ma- rije Kaan, verzorgster in Ter Weel, inventariseert de reacties van de bewoners: „Deze mevrouw hier zit te slapen, die mensen aan tafel zitten er met hun rug naar toe en die mevrouw vindt het vooral druk om haar heen. Deze mensen zijn ook wel in een vergevorderd stadium van dementie." Het bezoek aan Ter Weel is onder deel van een reeks praktijkopdrach ten, bedoeld om kennis te maken met de doelgroep. Tijdens de oplei ding leren studenten te zorgen voor kinderen, gehandicapten en ouderen. Groepen die nogal van el kaar verschillen, maar de zorg die ze nodig hebben verschilt volgens tweedejaars Arzu Asil niet zo veel: „Kinderen en deze ouderen zijn beiden niet zelfstandig." De komende drie dagen gaan de ROC'ers met kinderen aan de slag. Leerlingen van verschillende basis scholen en kinderdagverblijf Has- 'Deze mevrouw zit te slapen, die mensen zitten er met hun rug naar toe' selbraam komen dan op bezoek bij ROC Zeeland in de Bessestraat. Ook voor hen hebben de studen ten kerstactiviteiten bedacht. Maandag 17 december staat een be zoek aan zorgcentrum Ter Valcke op het programma. Riet van Tol bakt koekjes met leerlinge Charissa. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 42