berco veld voor luxe espresso Advocaat: geen vervolging voor seks Ommezwaai alles een stuk voordeliger Zeehond Jens naar Deltapark BenZeker.nl COMMENTAAR Officier eist werkstraf voor bed delen met dertienjarig meisje. PZC Dinsdag 11 december 2007 3 lange vorststraat - goes De goedkoopste autoverzekering van Nederland? vergelijkt en helpt u op weg! In zijn kruistocht tegen gedwongen ontpoldering heeft Ad Koppejan een ommezwaai gemaakt. Het Zeeuwse CDA-Kamerlid ging gisteren akkoord met uitstel. In die tijd zal minister Gerda Verburg van Landbouw 'alles' doen om onteigening van grond te voorkomen. Volgens Koppejan is dat het maximaal haalbare. Dat kan zo zijn, maar in feite heeft hij zijn uitgangspunt van vrijwillig ontpolderen niet kunnen verankeren. WD en SGP merken terecht op, dat het CDA na eerdere steun voor de anti-onteigeningsmotie van de SGP nu slappe knieën heeft en dat de toezegging van Verburg niet veel waard is. Want als de patstelling over deze kwestie nog een paar jaar duurt, moet de Westerschelde alsnog meer ruimte krijgen. Niet goedschiks, dan kwaadschiks. Het is nog te vroeg voor een politieke afrekening. De tijd zal leren of Koppejan toch nog juist voldoende uit het vuur heeft gesleept. De uitkomst heeft hij zelf mede in de hand. Als er snel prima alternatieven voor het doorsteken van de dijken van de Hedwigepolder en het Zwin op tafel komen, zal Zeeland het politieke gedraai gemakkelijk vergeten. NEELTJE JANS - Deltapark Neeltje Jans krijgt morgen een nieuwe zee hond, de halfjaar oude Jens. Met de nieuwste aanwinst verblijven dan vier zeehonden in het park. Jens is op 7 juni geboren in het Duitse dierenpark Rheine. Ook de drie andere zeehonden van Delta park zijn geboren in dierenparken, jens zal de komende tijd doorbren gen in het quarantainebassin. Hij moet kennismaken met zijn mede bewoners en zijn verzorgers begin nen met de training Na een half jaar kan hij meedoen aan de show. door Emile Calon MIDDELBURG - Het strafrecht mag niet misbruikt worden om een ge schil tussen ouders en kinderen te beslechten. Advocaat H. Dunsber- gen haalde deze uitspraak van het parlement gisteren aan bij de ver dediging van een 22-jarige Goese- naar. Na het afsteken van vuur werk op 1 januari van dit jaar dook hij samen met een dertienja rig Bevelands meisje het bed in. Preciezer: zij lokte hem tussen de lakens. De moeder van het meisje vond dat echter maar niets. Toen zij er achter kwam, dwong zij het meis je aangifte te doen van misbruik. Officier van justitie W. Smeenk stelde dat de jongeman zich schul dig heeft gemaakt aan een straf baar feit. Seks met een minderjari ge mag nu eenmaal niet, zo hield zij hem voor. Volgens haar had hij als volwassen knaap beter moeten weten. Zij eiste tegen hem een werkstraf van 120 uur, waarvan 60 uur voorwaardelijk. Dunsbergen voerde aan dat het Openbaar Ministerie zich laat ge bruiken door de ouders om een ge schil met het meisje op te lossen. Om die reden stelde hij dat het OM helemaal niet tot vervolging had mogen overgaan. Daarnaast voerde hij aan dat het meisje veel ouder overkomt en de jongen veel jonger. Het feitelijke leeftijdsver schil is volgens hem groot, maar als gekeken wordt naar het gedrag van de twee is dat verschil be perkt. Smeenk vond dat argument nergens op slaan. Volgens haar moet niet naar het uiterlijk of het gedrag worden gekeken maar naar de daadwerkelijke leeftijd. „Hij wist dat zij dertien was. Hij had niet op haar avances in mogen gaan." Uitspraak op 21 december. Naam: Frans Meulenberg foto Marijke Folkertsma Leeftijd: 52 jaar Beroep: universitair onderzoeker en freelance tekstschrijver Woonplaats: Zierikzee Koffie is voor mij: „Een levenselixer, in de zin van een oppepper en troostrijk vocht. Geschikt voor alle emoties. Ik drink 22,5 kopje per dag. Voor, tussen, tijdens en na het werk. Gewone kopjes, geen mok. Onversne den, dus geen smaakbedervende suiker of melk er in. Maar voor het echte koffie-orgasme gebruik ik mijn Alessi perculator. De helft van wat ik op een dag drink, komt daar uit. Dat is geen koffie meer, maar gesmolten goud." Naam: Laudia Alting foto Ruben Oreel Leeftijd: 55 jaar Beroep: geen Woonplaats: Middelburg Koffie is voor mij: „Lekker. Ik vind het lekker. Het doet je lijf goed hè. Maar ik heb het niet echt nodig, ik kan ook zonder. Ik begin 's morgens altijd met thee. Pas om een uur of tien drink ik koffie, meestal drie kopjes achter elkaar. En 's middags ook weer drie. 's Avonds hoef ik geen koffie meer, dan drink ik weer thee. Ik drink mijn koffie zwart. Wij drinken Nespresso, van die cupjes. Dat is wel dure, maar ook echte en lekkere koffie." Naam: Peter Flulscher foto Camile Schelstraete Leeftijd: 45 jaar Beroep: vrachtwagenchauffeur buitendienst bij de gemeente Terneuzen Woonplaats: Philippine Koffie is voor mij: „Iets waar ik mee opsta én wat ik meeneem naar mijn werk. Deze thermosfles gaat al een tijdje mee. Je zou het niet zeggen, maar eigenlijk was-ie blauw. Ik giet hem elke ochtend vol, er zitten zo'n vier kop jes in. Ouderwets gezet met een koffiefilter, Senseo is niets voor mij. Flet voordeel van zelf koffie meenemen is dat je die precies naar je eigen smaak kunt krijgen, niet te sterk in mijn geval." Naam: Bonnie Paanakker en Casper Mulders, moeder en zoon Leeftijd: Bonnie 43, Casper 19 Beroep: Bonnie is vrijwilligster in de zorg, Casper studeert geschiedenis aan de Universiteit van Leiden Woonplaats: Goes (Bonnie en Leimuiden (Casper) Koffie is voor ons: „Koffie hoort voor ons bij het boodschappen doen. Flet geeft je weer even de tijd om na te denken over wat je allemaal nog moet kopen." Bonnie: „Flet is vooral ook erg lekker. Maar ik drink niet zo veel koffie. Ik houd het bij één kopje per dag, altijd in de supermarkt. Als ik 's avonds koffie drink, slaap ik niet meer." foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3