'Niet meer de Alert! zoekt oplossing voor groen Haamstede Nieuw onderkomen schildersclub Historische sensatie archief wordt tastbaar Aanhoudingen in Renesse Zierikzee wordt voor kerst even een winterstad Groep bewoners doet beroep op artikel in Flora en Faunawet. Palet werkt voortaan in atelier aan Platboslaan in Burgh-Haamstede. Ellengard Jense stopt als directeur muziekschool Schouwen-Duiveland. Voortrekkersrol bij toegankelijk maken notariële akten. If 22 Dinsdag 11 december 2007 PZC door Melita Lanting BURCH-HAAMSTEDE - De fractie van Alert! pleit voor een overgangsrege ling voor het groenbeheer in de omgeving Oosterscheldelaan en Grevelingenlaan in Burgh-Haam- stede. „Geef mensen die nu al tientallen jaren een groenstrook onderhou den de kans dit te blijven doen", zegt J. van Felius van Alert!. In de wijk bestaat onder een deel van de bewoners al maanden grote beroe ring, omdat de gemeente het open baar groen opnieuw wil inrichten. Tegenstanders van de plannen heb ben tot nu toe geprobeerd om in overleg tot overeenstemming te ko men en dreigen nu naar de rechter te stappen. „Met een overgangsre geling haken wij aan bij uitspra ken van wethouder Renden die de ze zomer zei dat hij niet zit te wachten op rechtszaken", zegt Van Felius. „Er zijn mensen op leeftijd van soms al in de tachtig die er slapeloze nachten van heb ben. Laat ze gewoon doorgaan met het verzorgen. Zodra het huis door Piet Kleemans BURCH-HAAMSTEDE - Schilderclub Palet - voorheen Perspectief - heeft een nieuw onderkomen. De schilders komen voortaan bijeen in een atelier aan de Platboslaan in Burgh-Haamstede. In september was er alleen nog schilderclub Perspectief in Burgh, maar de belangstelling bleek zo groot dat besloten werd op zoek te dan verkocht wordt kan de ge meente het stukje alsnog herin- richten." Van Felius heeft hierover vragen gesteld aan het college van burge meester en wethouders. Hij wil ook weten waarom er gezonde bo men worden gerooid. De gemeen te is inmiddels begonnen met de herinrichting op plekken waar be woners geen bezwaar (meer) heb ben. Een deel van de bewoners zegt juist blij te zijn met de plannen van de gemeente. De strijd over het al dan niet be houden van de bestaande groen strook ging gisteren een nieuwe fa se in. Bewoners van de Ooster scheldelaan doen een beroep op de Flora en Faunawet. „In de groenstrook wonen egels. Dat is een beschermde diersoort. De ge meente zal met een schriftelijke ontheffing moeten komen, anders stappen we naar de politie," meldt mevrouw Anna Berthe van der Heul. De partij Alert! vraagt het ge- meentebestuur om een over gangsregeling voor het onder houd van groenstroken in Burgh-Haamstede. gaan naar een nieuw en groter ate lier. De twee Burghse schilders groepen zijn nu samengevoegd tot één nieuwe 'Palet' gedoopte schil derclub. De donderdagavond is de vaste cursusavond en dit seizoen wordt dan gewerkt met het thema 'The colour of Africa'. Er wordt ge werkt met aquarelverf en acryl- cverf. De creatieve leiding van de schil dercursus is in handen van kunste naar Cees van de Wetering uit Burgh-Haamstede. De cursussen die hij verzorgt zijn geschikt voor zowel beginners als gevorderde RENESSE - Na een ruzie tussen drie mannen en de eigenaar van een horecagelegenheid in Renesse heeft de politie zaterdagnacht drie aanhoudingen verricht. T\vee man nen (18 en 20) uit Hoogvliet en Nieuwegein gaven geen gehoor toen de politie het tweetal som meerde te vertrekken. Een vriend van het duo, een 20-jarige uit Burgh-Haamstede, werd aangehou den omdat hij tegen de politie be gon te schelden. De aanhoudingen zijn verricht rond drie uur aan de Hogezoom. amateur-schilders. Bij elkaar be dient Van de Wetering nu drie vas te locaties en evenzovele schilder clubs twee op Schouwen-Duive- land (Zierikzee en Haamstede) en één in Midelharnis. Van de Wete ring organiseert dit jaar voor het achtste achtereenvolgende jaar schilderweken in Frankrijk. Door elk voorjaar een ander departe ment te kiezen voor de weekcur- sus kunnen de deelnemers de schilderweek combineren met een vakantie in het land van Marian ne. Nieuw is het schilderweekend in het Duitse Sauerland. door Marijke Vael ZIERIKZEE - Het bleek een gouden tip van haar broer, die bij de mu ziekschool in Middelburg werkte. Ellengard Jense kwam daardoor in 1970 naar Zierikzee om pianoles te geven. In de muziekschool kreeg zij na drie jaar de functie van ad junct-directeur aangeboden én de woonruimte boven de school. Op 1 januari legt ze, na 35 jaar inzet, haar functie van regiodirecteur neer en gaat ze parttime verder als pianodocent. „Toen ik destijds de functie van ad junct-directeur kreeg aangeboden, dacht ik: 'Dit kan niet kloppen.' Want in de Randstad was woon ruimte schaars en ik had nog maar net mijn studie aan het conservato rium voltooid." Maar het klopte wel. Als opvolger van J. Luykenaar be steedde Ellengard 35 jaar lang haar beste krachten aan de Muziek school Schouwen-Duiveland. Ze was zes dagen per week 's mor gens, 's middags en 's avonds in het monumentale gebouw aan de Zierikzeese Poststraat te vinden. „Wat ik nu afstoot is werktijd, kop zorg en verantwoordelijkheid. Wat ik houd is het plezier van les geven", aldus de 61-jarige pianiste, die gebruik maakt van de vut.Mu- ziek is een levensbehoefte van El lengard, die opgroeide in een muzi kaal Delfts gezin. „Mijn moeder studeerde viool en piano aan het conservatorium, mijn vader was een goede amateurcellist." Via haar moeder, die aan huis muziek les gaf, had Ellengard reeds in haar studietijd leerlingen. Ze vindt het nog steeds heerlijk om pianoles te geven. „Het is niet belangrijk of een leerling veel aanleg heeft. Het gaat om het plezier in musiceren en de manier waarop je met elkaar omgaat." De afgelopen 35 jaar maakte Ellen gard mee hoe haar functie zich ontwikkelde van vooral praktisch naar beleidsmatig. „Vroeger ver leende ik vooral administratieve hand- en spandiensten, deed de deur open voor mensen die geen sleutel hadden en zette vuilnis bui ten. De provinciale coördinator kwam wel eens langs, maar verga derd werd er nooit." Dat is inmiddels wel anders. De Zeeuwse muziekscholen werken nauw samen. Als lid van het mana- 'Het is niet zo belangrijk of een leerling veel aanleg heeft' gementteam is Ellengard verant woordelijk voor alle docenten houtblazers in de provincie. Het feit dat de muziekschool 1 januari samen met Tholen en de Bevelan- den opgaat in de Zeeuwse Muziek school Oosterschelderegio om schrijft ze als 'onvermijdelijk'. „Schouwen-Duiveland is de klein ste regio. Zo kan zuiniger worden gewerkt." Ellengard verheugt zich op haar nieuwe levensfase. „Het lijkt me heerlijk om meer piano te kunnen spelen. Ik houd van lezen en trek graag de natuur in." Laatste directeur zelfstandige vestiging De Zeeuwse Muziekschool Schouwen-Duiveland ontstond in 19S5 toen de huispraktijken van muziekdocenten werden verenigd. »- Na J. Luykenaar was Jense de tweede en tevens laatste directeur, want op 1 januari 2008 wordt deze vestiging onderdeel van de Zeeuwse Mu ziekschool Oosterschelderegio onder leiding van Jan Hut. Zaterdag 19 januari om 16.00 uur is in de muziekschool een afscheidsbij eenkomst voor Ellengard Jense. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het Gemeentearchief van Schouwen-Duiveland vervult een voortrekkersrol bij het digitaal toegankelijk maken van notariële akten. „Wij zijn tot nu toe de eni ge in Zeeland die dat doen", aldus gemeentearchivaris Huib Uil. Hij liet dat gisteravond met trots we ten tijdens de jaarlijkse bijeen komst voor vrijwillige medewer kers in het gemeentearchief. De presentaties in het archief lever den een overtuigend bewijs dat tussen nieuwe media en eeuwen oude dossiers geen onoverbrugba re kloof hoeft te bestaan, maar dat ze ten dienste van elkaar gebruikt kunnen worden. Zo gaf medewerk ster Ineke van den Broek een voor proefje van het nieuwe zoeksys teem Atlantis. Dat biedt straks de mogelijkheid met één druk op de knop toegang te krijgen tot talloze archiefgegevens en daar desge wenst pagina's van te downloaden en te printen. „Op deze manier kunnen we de historische sensatie tastbaarder maken", aldus Van den Broek. Een andere primeur betrof een korte presentatie van de Zierikzee- sche Nieuwsbode in digitale vorm. Officieel komt het volledige ar chief van dit nieuwsblad dat van 1844 tot 1998 heeft bestaan vanaf 15 januari digitaal beschikbaar. Uil gunde het gezelschap gisteravond reeds een sneak preview. Berichten uit de Zierikzeesche Nieuwsbode kunnen straks via de websites van de gemeente Schouwen-Duive land en van de Zeeuwse Biblio theek worden gezocht door mid del van simpele zoektermen. Een andere presentatie betrof de vertoning van enkele oude film pjes, die Zierikzeeënaar lort van de Vaate kort geleden cadeau deed aan het gemeentearchief Beelden van een Oranjefeest in de stad, Bernard Bours werd voor de tweede keer winnaar van de wisselbeker voor de actiefste vrijwilliger in het gemeentearchief. foto Marijke Folkertsma van de lantaarnopsteker in de Zie rikzeese straten, van mandenma ker Brouwer en van organist Thijs Berrevoets deden een golf van nos talgie door de zaal gaan. Tenslotte reikte burgemeester As- selbergs de zogeheten groene ban den uit aan de vrijwilligers die zich daarvoor hebben ingezet. Het zijn gebundelde overzichten die nieuwe toegangen bieden tot speci fieke archieven, zoals onder meer: geboorten in de periode 1811-1902 of de weeskamerarchieven van Dreischor en Noordgouwe en de gerechtsrollen van Oosterland. De wisselbeker voor de vrijwilliger die het afgelopen jaar de meeste bezoeken aan het gemeentearchief heeft gebracht, ging dit jaar naar Bernard Bours. Ook hij maakt zich verdienstelijk met het digitaliseren van allerhande toegangen, die me de door zijn inspanningen binnen kort via het internet te raadplegen zijn. Tweede werd Theo van Wijn gaarden en de derde prijs was voor Chiel van Luijk. ZIERIKZEE - Muziek, extra koop avonden en kinderattracties. On dernemersvereniging Neptunus in Zierikzee wil de binnenstad de vrijdag en zaterdag voor kerst om toveren tot een winterstad. Op het Havenplein verrijst een overdekt dorpje in de stijl van de jaren veertig en vijftig van de vori ge eeuw. In het dorp zijn streek producten en cadeauartikelen te koop, worden proeverijen gehou den en is vermaak voor de kinde ren zoals schminken. Op vrijdagavond 21 december gaat het dorp om 17.00 uur open en zijn er optredens van Peter Rein- ders, shantykoor Neptunus, Kunst en Eer en Smalstads gemengd koor uit Brouwershaven. Deze ar tiesten treden ook zaterdag op in de feesttent op het Havenplein. Naast de muziekoptredens in de tent zijn ook middeleeuwse am bachtslieden van 't Scapreel pre sent, loopt een stadsomroeper rond en teisteren 'Henk' en zijn kornuiten de straten j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38