Koeman moet op wonder hopen PZC 33 Squashers Oranje stranden in kwartfinale WK Van Persie fit voor competitietopper Koevermans loopt hamstringblessure op 35 36 Valencia heeft nog waterkansje door te stromen naar Uefa Cup. toïe^idlKNbveB0ernd Bij INC Renault voelt Alonso wel de warmte Spaanse coureur keert terug bij oude Formule i-renstal. Dinsdag 11 december 2007 Tip? sport@pzc.nl CHENNAl - Het Nederlandse squash- team, met daarin Koudekerkenaar Piëdro Schweertman, is gisteren uitgeschakeld voor de medailles op het wereldkampioenschap voor landenteams in het Indiase Chen- nai. Titelverdediger Engeland was in de kwartfinales te sterk. Het duel was na twee partijen al beslist. James Willstrop versloeg eerst Tom Hoevenaars in vier ga mes: n-6 11-7 9-11 ii-8. Daarna boog kopman Laurens Jan Anjema diep voor Nick Matthew, de Engel se nummer één: 6-11 6-n 9-11. De slotpartij tussen Piëdro Schweert man en Peter Barker deed er niet meer toe. Barker won de partij een voudig met 11-411-2 11-0. Het team van bondscoach Sjef van der Heijden, op het WK als acht ste geplaatst, kan nu maximaal vijf de worden. Daarmee zou Neder land zijn beste prestatie ooit leve ren. Tot nog toe is de zesde plaats op het WK in 1991 de hoogste klas sering. De eerstvolgende wedstrijd is te gen Maleisië, dat zijn kwartfinale verloor van Frankrijk. LONDEN - Het is de bedoeling dat Robin van Persie deze week weer volledig meetraint met de selectie van Arsenal. De 24-jarige aanvaller staat al sinds half oktober aan de zijlijn nadat hij in de interland tus sen Nederland en Slovenië zijn knie verdraaide. Trainer Arsène Wenger liet giste ren doorschemeren hoop te heb ben dat Van Persie zondag in de competitietopper tegen Chelsea weer beschikbaar is. EINDHOVEN - Danny Koevermans heeft gisteren op de training van PSV een hamstringblessure opgelo pen. Uit voorzorg liet de spits zich onmiddellijk in het ziekenhuis on derzoeken. Op een echo werd geen afwijking geconstateerd. PSV speelt morgen thuis de laatste groepswedstrijd in de Champions League tegen Internazionale. Zon dag wacht de topper tegen Ajax. Veldrijder Vervecken wil boycot nationale titelstrijd van België Schaakvereniging Middelburg bestaat honderd jaar door Wilber Hack DEN HAAC/LONDEN - Ronald Koe man, de trainer van Valencia, heeft de hoop nog niet opgegeven dat hij kan overwinteren in Europa. De Spaanse club is uitgeschakeld voor de Champions League, maar moet vanavond in Londen van Chelsea winnen om kans te maken op Uefa Cupvoetbal. In feite gaat het maar om een klein kansje. Schalke 04 moet namelijk tegelijkertijd op eigen veld gelijk spelen of verliezen van Rosenborg. Maar ook voor de Duitse ploeg staat nog veel op het spel: Schalke 04 kan zich bij winst zelfs nog plaatsen voor de knockout-fase van de Champions League. Koeman verklaarde begin novem ber, toen hij de overstap maakte van PSV naar Valencia, dat de Champions League de hoogste prioriteit zou krijgen. „Ik wil Valen cia weer terugbrengen naar de plaats waar zo'n grote club thuis hoort. Valencia moet weer een vooraanstaande rol in de Cham pions League en de competitie gaan spelen." Maar bij zijn debuut verloor Koeman met 0-2 van Ro senborg. De nederlaag in zijn 50e Champions Leagueduel als trainer lijkt hem nu op te breken. Als er ook geen vervolg in het Uefa Cuptoernooi meer inzit, dan wordt het een heel schraal jaar. In de com petitie bivakkeert Valencia name lijk op de zevende plaats. Koeman begon hoopgevend met een 3-0-ze- ge op het laag geplaatste Murcia. Het was meteen de enige wedstrijd waarin de club onder het bewind van Koeman scoorde. Vijf keer was er daarna een doelpuntloze wedstrijd, ondanks de aanwezig heid van Villa en Morientes. Toch zijn de Spaanse media nog mild in hun oordelen. Zij gaan voorlopig nog akkoord met de uit leg van Koeman dat Valencia een betere ploeg geworden is. „Ik heb andere ideeën. Ik wil Valencia ver der naar voren laten verdedigen. Dat proces kost tijd, maar je ziet al dat Valencia als ploeg beter gewor den is", zei Koeman na het o-o-ge- lijkspel van afgelopen zaterdag te gen Osasuna. En hij wees ook op de tweede helft van de thuiswed- Alleen als Valencia vanavond wint én Schalke 04 verliest of gelijkspeelt, gaat de club van trainer Ronald Koeman door naar de Uefa Cup. foto EPA strijd tegen Schalke (0-0), toen zijn ploeg in de tweede helft met een man minder toch kansen afdwong. Koeman moet het voorlopig nog van zijn overtuigingskracht heb ben. Op klinkende resultaten kan hij niet bogen. De kans op een stunt vanavond op Stamford Bridge lijkt klein. Valencia mist de geschorste Albelda. Joaquin haakte af met een blessure. Een pikant detail is verder nog dat Koeman vanavond Henk ten Cate tegenkomt. Hij was, samen met Louis van Gaal, vorig jaar nog in een verbaal gevecht gewikkeld met 1^ Valencia kan via de Champions League nog doorstromen naar de Uefa Cup. Gebeurt dat niet, dan heeft de club van trainer Ronald Koeman een mager jaar. de toenmalige coach van Ajax. Ten Cate heeft het de jongste Koeman altijd kwalijk genomen dat hij een keer een kijkje kwam nemen bij de training van Barcelona toen die club een crisis doormaakte. Voor groepswinnaar Chelsea staat er vandaag weinig op het spel. Maar het laat zich raden dat Ten Cate wel van Koeman zal willen ZEIST - Jan Schaalje uit 's-Graven- polder is gisteravond door de bondsvergadering benoemd tot ere lid van de KNVB. Hij dankt zijn be noeming aan zijn jarenlange inzet als lid van het bestuur amateurvoet bal en het bondsbestuur. De 61-jarige Schaalje had 23 jaar zit ting in het bestuur amateurvoetbal en maakte elf jaar deel uit van het bondsbestuur. Hij stelde zich niet herkiesbaar voor een nieuwe ter mijn als bestuurder. Hij is sinds Henk Hut in 1998 de eerste die de titel erelid meekrijgt. door Leon ten Voorde ENSCHEDE - Het is een overgang met louter winnaars. De coureur is blij, het team opgetogen, de Ne derlandse hoofdsponsor dolgeluk kig en zijn oude werkgever opge lucht. Fernando Alonso is terug in de schoot waar hij wél warmte zegt te voelen: ING Renault. De hereniging met het team, waar mee hij in 2005 en 2006 de we reldtitel veroverde, zat er al aan te komen sinds hij zijn vertrek bij McLaren had aangekondigd. Met grote ambities kwam hij daar vorig jaar binnen, maar na allerlei affaires was er voor Alonso geen toekomst meer bij de Engelse renstal. Hij had het helemaal ge had met baas Ron Dennis en zijn Britse teamgenoot Lewis Ha milton en dat gevoel was geheel wederzijds. Omdat er bij de andere merken geen stoeltje vrijkwam, was een te rugkeer bij Renault een logische optie. Dat team was zonder Alon so lange tijd de weg kwijt en dat was vooral pijnlijk voor ING, dat zich net voor miljoenen als hoofds ponsor aan de stal had verbonden. Hoewel het niet met zoveel woor den wordt gesteld, is het wel duide lijk dat er vanuit het hoofdkantoor Fernando Alonso rijdt volgend Formule 1-seizoen weer bij ING Renault. Bij die renstal ver overde hij in 2005 en 2006 de wereldtitel. in Amsterdam druk is uitgeoefend Alonso terug te halen. Pikant is dat Nelsinho Piquet, zoon van oud-wereldkampioen Nelson, zijn teamgenoot wordt. Pi quet heeft een Nederlandse moe der, waardoor de kleur oranje van ING zowaar nog een beetje tot zijn recht komt. De vraag is nu wat er gaat gebeuren met de rij ders van het afgelopen jaar. Dat Giancarlo Fisichella weg moet, is geen verrassing, maar Heikki Kova- lainen kende toch een aanvaard baar debuutseizoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35