Zeeland Paauwenburgers boos over brief Stichting: binnenstad Middelburg te bont 10% KORTING! m\ K4/HP0S Kerkgemeente is diefstal van koper beu G*oenRij< Twee keer op een dag G JZEL 25% KORTING! Duo berooft Sluisenaar van portemonnee Kerstbomen Fietsster (82) raakt gewond in Vlissingen Antwoord op protest tegen skatebaan wekt wrevel bij bewoners. Middelburgse raad steunt versimpeling schilderregels. ALLE HERENSCHOENEN ALLE DAMESSCHOENEN -LAARZEN Monumentenzorg moet akkoord gaan met goedkopere leidingen. 01 18-448 448 W PZC Dinsdag 11 december 2007 I 25 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Dat bewoners geen bezwaar meer kunnen maken te gen de komst van een skatepark in hun wijk, dat kan, maar zeg dat dan op een normale manier. Die les gaven Vlissingse raadsleden gis teravond in een commissievergade ring mee aan het college van burge meester en wethouders. Enkele Paauwenburgers zien het skatepark in park Westduin niet zitten. Ze vrezen voor lawaai en dan precies op de plek waar men sen wandelen, picknicken en eens in het jaar genieten van het Con cours Hippique. De verontruste wijkbewoners schreven er een brief over naar de gemeente Vlissingen. Volgens een bewoner die gisteravond kwam in spreken kreeg hij een brutale brief DE SPECIALIST IN LIJSTEN| KÖ lijstenmakerij Biezelingsestraat 102a, Kapelle 0113-342383 www.lijstenmakerijgijzel.nl OOSTBURG - Een 19-jarige inwoner van de gemeente Sluis is gistermid dag beroofd van zijn portemon nee. Rond 17.30 uur wilde de jongeman met zijn scooter wegrijden in de Torenweidelaan in Oostburg. Dat werd hem echter onmogelijk ge maakt door twee onbekende jon gens. Zij pakten hem vast en gooi den hem op de grond. Vervolgens namen de twee de scooterbezitter diens portemonnee met onbeken de inhoud en zetten het op een lo pen. terug. De boodschap kwam erop- neer dat de Paauwenburgers toch niets meer in te brengen hebben in de kwestie van het skatepark en dat als ze bleven volharden in hun afwijzing, ze zich dan maar tot de rechtbank in Middelburg moesten wenden. Ongehoord dat burgers niet ge hoord worden, reageerde Wim Hir- des van de LPV. Zijn kritische op merkingen over het geplande skatepark in Paauwenburg ontlok te CDA-gemeenteraadslid Martin de Zwarte de vraag of Hirdes mis schien nog lid was van de Senio renpartij. Dat schoot Hirdes in het verkeerde keelgat. Dat leidde tot een verbale confrontatie tussen beide heren. Na een oproep van RPCU'er Jaap Koppejan om als vol rat Inwoners van de Vlissingse wijk Paauwenburg zijn boos over het antwoord van de gemeente op de bezwaren die zij lieten horen tegen aanleg van een skatepark. wassen mensen met elkaar om te gaan staakten Hirdes en De Zwar te uiteindelijk hun onderlinge woordenstrijd. Ook andere commissieleden zei den geschrokken te zijn door het antwoord dat inwoners van Paau wenburg kregen van de gemeente. „Gaan wij zo met onze burgers om?", vroeg Jaap Koppejan van de RPCU. Hij voegde er overigens wel aan toe dat een skatepark in de wijk Weyevliet destijds vooraf ook commotie opriep, maar dat be woners achteraf moesten toegeven dat hun zorgen ongegrond waren. Ze hadden nergens last van. Wethouder Ton Croné kende de brief niet woordelijk, maar wist wel van het bestaan af. „De ge meente heeft overlegd met de wijkraad en die was akkoord. Maar dat wil niet zeggen dat u dat op zo'n manier medegedeeld moet worden." Hij nodigde de buurt uit om alsnog te komen pra ten. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De stichting Vrien den van Middelburg waarschuwt: het wordt een rommeltje in de bin nenstad. Als bewoners mogen kie zen of ze hun deur rood, blauw of groen schilderen, gaat de eenheid in een straat verloren. De gemeen teraad ligt er niet wakker van, bleek gisteravond tijdens de verga dering van de commissie ruimte. De regels moeten een eind maken aan het gedoe waarmee mensen te maken krijgen als ze hun pand wil len schilderen. Straks staan alle voorschriften in een folder. Wie zich eraan houdt hoeft alleen maar te melden dat hij gaat schil deren. Alle woningbezitters bin nen het beschermd stadsgezicht Schoenmodes Oude Markt 20, Vlissingen, Tel. 0118-412764 moet zich eraan houden. Dat is grofweg het gebied tot en met de Singels. Wethouder Hannie Kool (CDA) zei gisteren dat de Noord- weg daar vanaf volgende week ook onder valt. Mare Overbeeke (SGP) vindt het te ver gaan dat iedereen zich aan de kleurregels moet houden. „Gaan we een nieuw regime aan de regels toevoegen?" De meeste fracties zijn blij dat er duidelijk heid komt. „De opzet was het schilderen minder ingewikkeld te maken", zie Aty Harwijne (PvdA). Nog strenger zijn, zoals de Vrien den van Middelburg willen, gaat te ver, vond ze. „Mensen willen zich onderscheiden. Als ze dat niet met de kozijnen kunnen doen, dan doen ze het met de gordijnen of de zonwering." Alleen GroenLinks was kritisch over de regels. „Het is grijs, minder grijs en nog een keer grijs", zei A. van 't Westeinde. door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - Zelfs kerken zijn niet meer veilig voor koperdieven, zo weten zij bij de hervormde ge meente in Oud-Vossemeer maar al te goed. Onlangs werden voor de tweede keer een aantal koperen bliksemafleiders van de kerk gesto len. „Diefstal is altijd erg", zegt kerkrentmeester D. Burger. „Maar dat je van een kerk steelt, is echt laag." Een maand of tien geleden wer den voor het eerst drie bliksemaf- Alle soorten uit binnen-en buitenland. Nobilis, Nordmann, Servische Spar etc Gratis thuisbezorgd vanaf 15,- op Walcheren en Zuid-Beveland. En gratis stam op maat gemaakt. Middelburg Mortiereboulevard 2 tel. 0118 - 470400 www.groenrijk.nl Zaterdag LIVE MUZIEK van het Nederland jeugd accordeon orkest. leiders gestolen. Deze keer waren het er zeven. De diefstal werd afge lopen zaterdag ontdekt. Aangezien de verzekering de dief stallen niet dekt, zit de kerk met een flinke schadepost. „Je hoort wel eens verhalen dat kerken zo dik in het geld zitten", vertelt Bur ger. „Nou, vergeet het maar." De kerkgemeente wil nu goedko pere leidingen plaatsen, ook al om te voorkomen dat de dure koperen exemplaren binnen de kortste ke ren weer worden ontvreemd. Mo numentenzorg moet wel toestem ming geven voor het plaatsen van andere bliksemafleiders. „We ho pen er zo snel mogelijk uitsluitsel over te krijgen", aldus Burger. VLISSINGEN - Een 82-jarige fietsster uit Vlissingen liep gistermiddag verwondingen op door een onge luk op de kruising van Dishoeck- straat/Van de Spiegelstraat in haar woonplaats. De vrouw fietste rond 16 uur over de Van Dishoeckstraat, richting Singel. Ter hoogte van de Van de Spiegelstraat sloeg ze ineens links af op het moment werd ze inge haald door een 56-jarige automobi list uit Vlissingen. De vrouw ten val, waarbij haar arm bekneld raak te onder een wiel van de auto. Ze liep een hoofdwond op en kwetsu ren aan een arm. De vrouw is naar het ziekenhuis gebracht. De fiets en de auto bleven onbeschadigd. "Dan moet ik m'n medicijnen innemen, 't Zijn er best veel. Gelukkig komt er daarom altijd een mevrouw van de Thuiszorg van Stichting Werkt voor Ouderen langs om me te helpen, 's Ochtends en 's avonds controleert ze of ik wel de juiste pilletjes neem. Heel grondig hoor. Oh ja, en iedere maandagochtend komen ze ook langs voor 't huishouden. Net zo grondig. Na afloop drinken we dan vaak samen een kopje koffie. Eigenlijk is dat voor mij het beste medicijn!" Kies ook voor zorg die werkt. Bel voor meer informatie of kijk op www.werktvoorouderen.nl Stichting Werkt voor Ouderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27