Zeeland Volop keus in Westkapelle Dijkstra volgt zieke Van Dok eerder op i p Ergernis over erotiek naast kinderfilms Cursus zelfverdediging TE KOOP Alles moet weg! Nu koopjeshoek met: Schuldhulp voor verslaafde DE RODE PILAREN HOUMESi Ook in Koudekerke en Serooskerke zijn nog betaalbare koophuizen. 2e fase verbouwingsuitverkoop Vlissingse waarnemend burgemeester begint werk op 17 december. Hypotheken Verzekeringen Pensioenen fed?- 's-Gravenpolderse uit zorg over indeling dvd's bij tankstation. Glucon Combi Max actieverpakking: 3 halen 2 betalen! Drogisterij Kruiderij www.derodepilaren.nl Glucon Combi actieverpakking: 3 halen 2 betalen! W PZC Dinsdag 11 december 2007 l 23 Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg i Tel.: 0118-615151 www.donrisicobeheer.nl MAKELAARS 0118 57 15 39 info@houmesmakelaars.nl is www.houmesmakeiaars.nl door Henk Postma WESTKAPELLE - Het is in de Veerse dorpen nauwelijks nog mogelijk een betaalbare koopwoning te vin den. Behalve in Westkapelle. Dat is de enige Veerse woonkern die Jan Modaal ruime keus biedt. In Westkapelle staan 23 huizen te koop, het overgrote deel daarvan in de laagst prijsklasse: 140.000 tot 190.000 euro. Daarvoor heb je dan een redelijke tussenwoning of een hoekhuis, met vaak nog een aardig stukje tuin. Wie voor dat geld niet in Westka pelle wil wonen, heeft alleen nog flink wat keus in Koudekerke of Serooskerke. In de andere dorpen staan vaak niet meer dan twee be taalbare woninkjes te koop, soms zelf geen één. Dat blijkt uit het aanbod dat makelaars in de etalage hebben staan. Voor de echte grootverdieners Jan Modaal kan in de meeste Veerse dorpen nauwelijks nog een koopwoning vinden biedt de gemeente Veere wonin gen te kust en te keur. Van de bijna tweehonderd huizen die in de gemeente te koop staan, heeft bijna de helft een prijskaartje van minstens drie ton tot meer dan een miljoen. De gemeente zou meer ruimte kunnen scheppen voor nieuwe, wel betaalbare koop woningen. Maar de bestuurders worstelen met de vraag of daar nog wel voldoende gegadigden voor zijn. Nieuwbouw leidt al snel tot leeg stand. Zoals in Westkapelle vorig jaar bij de bouw van woonzorg complex De Kreek. Er stonden toen ineens zo'n vijftig woningen te koop. In de dorpen gaan nieu we bouwkavels nog wel van de hand, maar niet erg snel meer. Al leen Domburg is nu erg in trek. In drie jaar tijd verloor de gemeen te meer dan 180 inwoners. „We moeten ons instellen op krimp", concludeert de gemeente: eerst ver betering van het leefklimaat. vanaf dinsdag 11 December 10.00 uur! diverse merken zoals Brax, Basler, Jobis, Escada, Luisa Cerano en vele andere merken. blazers, broeken, pulls, rokken, vesten, body's, jassen, etc. Artikelen winter 2007/2008 nu 40% korting (met uitzondering van de lammy's: alleen deze week 50.- extra kassakorting 00 de reeds afgeprijsde lammv's.) Onze openingstijden zijn: dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 uur tot 17.30 uur en zaterdag van 9.30 uur tot 17.00 uur. VLISSINGEN - Door de ziekte van Anneke van Dok treedt Wim Dijkstra eerder aan als waarne mend burgemeester van Vlissin- gen. Hij begint nu op maandag 17 december. Dijkstra volgt Van Dok op, die offi cieel op 1 januari vervroegd met pensioen gaat. Maar sinds zij dat aankondigde, donderdag 22 novem ber, zit zij thuis. Van Dok meldde zich vrijdag 23 november ziek en is sindsdien niet terug geweest op kantoor. Haar werk is waargeno men door één van de wethouders en, als voorzitter van de gemeente raad, door Tobias Meijers van de WD. Hij is het oudste raadslid en daarom waarnemend raads-voor- zitter. Dijkstra wordt morgen beëdigd door commissaris van de koningin Karla Peijs. Maandag 17 december is zijn eerste werkdag. Donderdag 20 december wordt hij geïnstal leerd tijdens de gemeenteraadsver gadering. Dijkstra was eerder bur gemeester in Udenhout, Oss en Sit- tard-Geleen. VLISSINGEN - Mensen met een ver slaving worden in Vlissingen voortaan beter geholpen bij het omgaan met geld en het voorko men en oplossen van schulden. De Kredietbank Walcheren zal daartoe samenwerken met de Stichting Meisje Sta Op, die on langs in Vlissingen een opvang voor verslaafden heeft geopend. De samenwerking is volgens de partners van belang omdat schuld hulp dan niet meer los staat van verslavingszorg. r# foto Ruben Oreel mf-r x-Tfi Mq. IS* door Luc Oggel GOES - Chantal Verhoeven uit 's-Gravenpolder kan er niet over uit. Toen zij onlangs met haar zes jarige dochter een film wilde hu ren bij Shellstation De Baar/Videoland Goes, zag ze tot haar afgrijzen dat de kinderfilms naast de erotiekdvd's stonden. Ondanks een klacht bij de leiding gevende en diverse e-mails naar Vi deoland Nederland is er nog wei nig veranderd, zegt ze. „Er staat nu een kartonnen bord van (animatie- filmfiguurtje) Shrek voor, maar daar lopen kinderen juist naartoe. Het is gewoon schandalig." De op lossing is volgens Verhoeven sim pel: „Pak gewoon de jeugddvd's en verplaats ze naar een andere sec tie." Directeur Imar Berdik van De Baar ziet het probleem niet zo. „We hebben er alles aan gedaan om die mevrouw tegemoet te ko men door de dvd's aan het zicht te onttrekken. Ouders moeten hun kinderen ook een beetje in de ga ten houden. We hebben hier nog nooit eerder klachten over gehad en ik ga niet voor één iemand de hele winkel herinrichten." VLISSINGEN - De Vlissingse karate- ka Richard Pluijgers begint met nieuwe cursussen weerbaarheid en zelfverdediging. De afgelopen maanden gaf Pluijgers al een cur sus weerbaarheid voor homosek suelen; vanaf 7 januari komen daar bij een cursus weerbaarheid voor kinderen, een cursus zelfverdedi ging voor 50-plussers, een cursus zelfrerdediging voor vrouwen en cursussen karate en karate-jitsu. De cursussen worden gegeven in de gymzalen van de Frans Naere- boutschool, de Louise de Colig- nyschool, de Theo Thijssenschool en de Branding in Vlissingen. Pluij gers geeft de cursussen onder de noemer van zijn nieuwe sport school Shiransport. Karateschool JKA Zeeland gaat hiervan deel uit maken. Meer informatie over cur sustijden en plaatsen op: www.shi- ransport.nl. Nü 270 tabletten van 104,85 voor 69,90! normale prijs 34,95 per stuk Chnon Nü 270 tabletten van 94,50 VOOr 63,-! normale prijs 31,50 per stuk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25