Zeeland Veel animo voor ouderenwoningen Hillebrand verliest kort geding tegen provincie 'Jeugd mag best eens wat positiever in het nieuws komen' 'Jong' verloot radiozendtijd 22 Dinsdag 11 december 2007 PZCW Nieuwe jongerenwerker voelt zich thuis bij de Veerse jeugd. Belangstelling voor woonservicezones in Middelburg is groot. Een nepkoe melken en echte boter maken Kerstavond met popkoor X-stream Middelburgs bedrijf mag voetgangersbrug toch niet bouwen. Jaarlijkse uitvoering muziekvereniging OKK Kinderen exposeren eigen kunstwerken Bolwerkschool houdt kerstfair voor Warchild Dansmiddag voor vijftig-plussers VUSSINCEN - Tien kinderen van ze ven tot en met veertien jaar ma ken kans op drie minuten radio zendtijd tijdens een uitzending van Cool FM. Jong, onderdeel van de gemeentelijke website vlissin- gen.nl, verloot de radio-optredens. Kinderen kunnen tot 7 januari hun ideeën voor een lied, verhaal, gedicht of interview insturen naar jong@vlissingen.nl. De inzendin gen worden beoordeeld op creativi teit. De uitzending met de kinde ren als echte dj is op 24 januari. door Selma Osman OOSTKAPELLE - De nieuwe Veerse jongerenwerkster Joke Damen is na bijna twee maanden op de helft van haar kennismakingstoer. Haar eerste indruk van de Veerse jeugd: „Het zijn leuke gasten." Na gesprekken met de jongeren heeft ze haar koers voor het komende jaar bepaald. „Leuke activiteiten opzetten met jongeren." 'Er is hier niks te doen', hoort de kersverse jongerenwerkster waar ze maar komt. Op vrijdag 4 janua ri pakt het jongerenwerk meteen goed uit met een Nieuwjaarsparty voor de Veerse jeugd. Van half twee 's middags tot 's avonds elf uur worden de jongeren in Het Schuttershof in Domburg ver maakt met workshops zoals strip tekenen, breakdance en muziek mixen en een disco. Een eenmalig extraatje, legt Damen uit, waar voor jongeren zich nog tot 28 de cember kunnen opgeven. „In de toekomst kiezen we voor activitei ten per kern." Tot voor kort werkte de 37-jarige Vlissingse bij het coördinatie- en steunpunt van mantelzorg en vrij willige thuiszorg in Zeeland. Erva ring met jongerenwerk heeft ze niet. Wel was ze eerder actief als vrijwilliger in jongerencentrum De Piek. „Ik denk dat ik dicht bij Grote Kade 40/42 GOES Segeersstraat 66/68 MIDDELBURG jongeren sta", noemt ze als sterk ste punt. „Zelf ben ik vroeger ook veel met muziek en uitgaan bezig geweest." Damens aanpak wordt er een van: „Doe maar gewoon, dan is het goed." Ze wil eerst de jongeren le ren kennen en een vertrouwens band opbouwen. „Hoe? Door met ze te praten, te e-mailen en af en toe eens een sms'je. Je moet er echt de tijd voor nemen." Samen met Annetta Poppe pakt ze de draad van het jongerenwerk in Veere op, nadat het een tijd on rustig was vanwege het vertrek van verschillende voorgangers. De keerzijde daarvan is volgens Da- men dat jongeren na de jeugdpa- nels zijn afgehaakt, terwijl hun en thousiasme juist toen moest wor den omgezet in de vorming van een jeugdraad. „Voor de jeugd moet alles snel, anders verliezen ze hun interesse." Voor de jeugd raad die op 31 januari geïnstalleerd moet worden, hebben zeven jonge ren interesse. Minstens het dubbe le aantal is nodig. „Dus dat wordt nog heel actief werven", lacht Da- men. Ze vindt dat jeugd, na verha len over alcohol, drugs en comazui- pen, wel wat positiever in het nieuws zou mogen komen. „Ze doen ook veel voor een ander." Jongerenwerk en de startgroep jeugdraad Veere pakken in janua ri uit met een nieuwjaarsfeest. Jongerenwerker Joke Damen wil meer activiteiten opzetten. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De huizen aan de Koudekerkseweg waren zo weg, er is veel belangstelling voor het com plex aan de Nassaulaan, voor de appartementen aan de Keeten straat zijn twee keer zo veel gega digden als er woningen zijn. De ouderenwoningen van corporatie Woongoed in Middelburg zijn po pulair. Alleen voor de huizen aan de Veerseweg is minder animo. „Ook voor de Olmenhof, het woonzorgcomplex dat in aanbouw is aan de Olmenlaan, verwacht ik veel belangstelling", zegt Woon- goeddirecteur Eric de Ceuster. „In de wijk De Griffioen is de laatste jaren niet zoveel gebouwd en er wonen relatief veel oudere men sen." Woongoed is één van de ontwik- MIDDELBURG - Kinderen kunnen morgen leren hoe ze een koe moe ten melken. Om het voor de kinde ren én het rund wat gemakkelijker te maken, gebruikt kinderboerde rij De Klepperhoeve in Middel burg een nepkoe. Roos-Bella heet ze. Daarna kunnen kinderen ook leren hoe ze boter moeten maken, échte boter die ze mee naar huis mogen nemen. De activiteiten du ren van 13.30 tot 15.00 uur. MIDDELBURG - Popkoor X-stream uit Middelburg zingt donderdaga vond kerstliedjes en ander repertoi re. Een deel van de opbrengst van het optreden in het Middelburgse wijkcentrum De Vergulde Baars is bestemd voor een goed doel. De le den hebben een gebakstafel inge richt en houden een verloting. Het optreden begint om acht uur. Pu bliek is welkom vanaf half acht. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De provincie hoeft de opdracht voor de bouw van de voetgangersbrug naast de Schroe- brug in Middelburg niet te geven aan constructiebedrijf Hillebrand. Dat heeft de rechtbank in Middel burg bepaald. Hillebrand had een kort geding aangespannen tegen de provincie omdat het bedrijf het niet eens was met de gunningsprocedure. keiaars die bouwt aan de woonser vicezones in de stad. Bijna elke wijk of dorp krijgt zo'n woonservi- cezone. Het zijn appartementen complexen die geschikt zijn voor mensen die zorg nodig liebben. Een deel van die woningen is gere serveerd voor deze mensen. Van uit de gebouwen wordt zorg ver leend aan andere mensen die in de buurt wonen. In een aantal ge vallen komen er ook wijkcentra en andere voorzieningen als kinderop vang in de gebouwen. Al een jaar of vijf wordt er in Mid delburg gesproken over het hervor men van de zorg voor ouderen. Die wonen straks niet meer in een verzorgingshuis, maar in een ap partement, met zorg naar behoef te. De plannen liepen vertraging De nieuwe huurhuizen voor oude- ren in Middelburg zijn populair. De komende tijd worden tiental len woningen opgeleverd voor mensen die zorg nodig hebben. WESTKAPELLE - Oefening kweekt Kunst geeft op vrijdag 14 en zater dag 15 december de jaarlijkse con certen in Westkapelle Herrijst. De muziekvereniging wordt bijge staan door het vocaal ensemble De Meissen. Het thema van de uit voeringen is 'winter'. De optre dens beginnen beide avonden om 20.00 uur. Toegangskaarten zijn nog verkrijgbaar via 0118-570522 en okk@zeelandnet.nl. VLISSINGEN - Op basisschool De Houtuyn in Vlissingen worden vandaag aan het eind van de mid dag kunst geëxposeerd. De werken zijn gemaakt door kinderen die deelnamen aan het Kinderkunst atelier. De officiële opening in de school aan de Slangenburg 3 is om 16.45 uur. De kunstwerken zijn tot 18.00 uur te bezichtigen. Hillebrand had, samen met aanne mer Van der Straaten uit Hans- weert, de laagste offerte ingediend. Deze was 100.000 euro lager dan die van de combinatie De Klerk-BSB Staalbouw, maar toch kiest de provincie voor deze laat ste bedrijven. Als reden voert de provincie aan dat het systeem slag bomen dat Hillebrand in de offer te noemt, niet overeenkomt met De provincie Zeeland hoeft de opdracht voor de bouw van een voetgangers bij de Schroebrug niet te gunnen aan Hille- brand-Van der Straaten. op, vaak door procedures die maar niet opschoten. Maar ineens zit er schot in: de huizen aan de Keeten straat en de Nassaulaan zijn bijna klaar, die aan de Koudekerkseweg zijn al bewoond. En aan de Olmen laan wordt gebouwd. De Olmenhof was oorspronkelijk bedoeld als vervanging voor het Bastion, het woningcomplex op het Bolwerk. Een groot aantal mensen heeft eerder aangegeven niet te willen vertrekken. En dat is nog steeds zo, zegt Jan de Nooijer van de commissie leefbaarheid van het Bastion. „Ik denk dat er vier of vijf mensen verhuizen." Woongoed wil de Bastionbewo ners binnenkort informeren over de nieuwe woningen. „Nu we goe de duidelijke plattegronden heb ben, willen we de plannen nog eens duidelijk presenteren", zegt De Ceuster. De bewoners van het Bastion krijgen voorrang. Daarna zijn mensen aan de beurt die zorg nodig hebben. MIDDELBURG - Bij praktijkschool Het Bolwerk in de Middelburgse Erasmuswijk wordt morgen een kerstfair gehouden. Van 15.30 tot 20.00 uur bieden de leerlingen van Het Bolwerk zelfge maakte producten aan. Vanaf 18.00 uur kunnen volwassenen een creatieve of culinaire kerst workshop volgen, gegeven door docenten van de school. De op brengst gaat naar Warchild. OOST-SOUBURG - In wijkcentrum De Zwaan wordt morgenmiddag gedanst. Het evenement is speciaal bedoeld voor mensen van vijftig jaar en ouder. Er kan van 13.300 uur tot 16.30 uur gedanst worden. De toe gangsprijs bedraagt twee euro. Wijkcentrum De Zwaan is geves tigd aan de Kromwegesingel in Oost-Souburg. haar wensen. De rechter geeft de provincie nu gelijk. Hille- brand-Van der Straaten krijgen twee weken de tijd om in beroep te gaan. Bij Hillebrand was giste ren niemand bereikbaar voor com mentaar. De provincie wil nu snel verder met de voorbereidingen voor de aanleg van de brug. Deze liepen eerder vertraging op omdat het budget van 1,3 miljoen met bijna twee miljoen werd overschreden. Volgens de offerte van De Klerk-BSB Staalbouw gaat de brug 2,5 miljoen kosten. Over een jaar moet de brug klaar zijn. Joke Damen: Veerse jeugd doet ook veel voor een ander, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 24