Zeeland PZCI 'Blijkbaar stelt PvdA de regels op' Cultuur inbeitelen en uitmetselen 21 VOF trofee naar juweliersbedrijf Niks WALCHEREN 30 en 31 22 LPV werkt niet meer mee aan raadsenquête over Scheldekwartier. Fonds opgericht voor de cultuurhistorie van het Scheldekwartier. 'Klaar? Helemaal niet klaar!' Boek schetst bezit van de gewone man in de achttiende eeuw Dinsdag 11 december 2007 Veel animo voor woonservicezones in Middelburg Tip? redwalch@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De Lokale Partij Vlis- singen doet, mogelijk onder druk van de PvdA, niet meer mee aan de raadsenquête over het Schelde kwartier. De partij zegt nu eerst de coalitieonderhandelingen af te wachten. Eerder reageerde de LPV enthou siast op het idee van GroenLinks. „We zijn niet tegen, maar ook niet meer voor", zegt fractievoorzitter Wim Hirdes. „We vinden de en quête nog steeds een buitenge woon positief handvat, maar wil len eerst het rapport van Intégis af wachten. Anders komen uit de en quête misschien feiten naar voren die aanleiding geven om het colle ge weer naar huis te sturen. Dan blijft de stad onbestuurbaar. Daar heeft niemand iets aan." Dat die zelfde conclusie ook uit het rap port van Intégis kan komen, daar had Hirdes niet aan gedacht. „Tja, als je het zo bekijkt... Maar men sen hebben nu ook wel wat anders aan hun hoofd dan geïnterviewd te worden voor de raadsenquête. Dat is zo'n ingewikkeld juridische procedure, die ook nog eens duur is. Dat gaat ten koste van projecten als het Scheldekwartier. En inder daad, wij willen ook de coalitieon derhandelingen afwachten." Precies daar komt voor Peter Krui- zinga van GroenLinks de aap uit de mouw. „Blijkbaar stelt de PvdA de spelregels op. Als je je daaraan houdt, mag je meedoen. Daar wil- GroenLinks concludeert dat de PvdA partijen die positief staan tegenover de raadsenquête over het Scheldekwartier buiten de coalitie wil houden. den we juist van af! Ongelooflijk dat de enquête onderdeel is van de coalitieonderhandelingen." De PvdA ziet zo'n enquête niet zit ten. Omdat ook hun fractievoorzit ter Henk de Haas onder ede zal worden gehoord, denkt Kruizinga. „Het valt me tegen dat de lijntjes weer erg door elkaar lopen. En dat sommigen de raad niet kunnen on derscheiden van het college. Hoe komt het toch dat het steeds mis gaat, dat is precies de probleemstel ling van onze enquête." Overigens kan niemand de enquê te meer tegenhouden; het voorstel is aangenomen door een ruime meerderheid van de raad. Hooguit kan het voorstel in stemming wor den gebracht. Kruizinga: „Al is dat moeilijk te verkopen aan burgers. De LPV mag dan niet meer mee doen aan de werkgroep; het CDA en de SP doen dat wel. Wij gaan gewoon door. Samen stellen we vragen op, waar we een antwoord op willen horen. Om geen energie te verspillen, zetten we ze af tegen het onderzoek van Intégis, dat in januari wordt verwacht. Is een vraag beantwoord, dan strepen we die weg. Tegelijkertijd kunnen re sultaten van Intégis aanleiding ge ven om daar dieper op in te gaan." DOMBURG - Juwelier Minderhoud is de eerste winnaar van de VOF Trofee, de tweejaarlijkse prijs voor duurzaam, authentiek onderne merschap in de gemeente Veere. Het familiebedrijf, met vestigingen in Westkapelle en Arnemuiden, kreeg de prijs gisteravond tijdens een drukbezochte bijeenkomst in het gemeentehuis. Het juweliersbedrijf heeft zich ge specialiseerd in het vervaardigen en repareren van traditionele streeksieraden voor hedendaags ge bruik. De jury noemt Minderhoud hét aanspreekpunt voor Neder landse musea en verzamelaars. Het bedrijf bestaat al sinds 1875. In dat jaar ging de eerste Minder houd als reizend koopman met een kistje op de rug langs de deu ren. Het heeft nu drie Minder- houds aan het roer: Piet (40), zijn vader Lou (64) en oom Hans (61). „We zijn gewoon onszelf, en we doen gewoon ons werk", verklapte Piet Minderhoud het geheim ach ter het succes. Voor de prijs waren 32 familiebedrijven aangemeld. De trofee werd uitgereikt door gedepu teerde Marten Wiersma. „Tradi tie", concludeerde hij, „blijkt een kracht in zich te hebben voor de toekomst." Tip? redactie@pzc.nl Voor die Middelburgse bestaat er nauwelijks een groter genot dan urenlang met een boek op de bank niks te doen. Niks is in dit verband wel degelijk een juiste omschrijving, want lezen kost haar volstrekt geen inspanning. Muziek, televisie, een pratende echtgenoot, de hele wereld gaat aan haar voorbij zodra ze opge kruld op de bank een boek open slaat. In de serie Het Bureau, van J.J. Voskuil, heeft ze haar ultieme tijdsbesteding gevonden. Ze was dan ook dolgelukkig toen ze voor haar verjaardag weer een deel kreeg. „Heerlijk", verzuchtte ze, „weer een paar honderd pagi na's lezen waarop niks gebeurt." BIJ NADER VLISSINGEN - Niet de oud-voorzit ter van de Vlissingse speeltuinver eniging Bloemenlaan werd ver dacht van incest, wel de oud-voor zitter van de speeltuinvereniging Oost aan de Irislaan in Vlissingen. De laatstgenoemde stond vorige week donderdag in Middelburg te recht voor misbruik van zijn fami lieleden. Door een fout van de kant van de PZC stond gisteren ten onrechte in de krant dat de oud-voorman van de speeltuinvereniging Bloe menlaan een actieve pedofiel zou zijn. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Kunstenaars moeten de cultuurhistorie van het Schelde kwartier terugbrengen in de wijk die naar de werf is vernoemd. Om dat voor elkaar te krijgen heb ben vier Vlissingers - Jaap Ventevo- gel, Doeke Roos junior, Paul Son- ke en Ronald den Broeder - en een Middelburger van Amsterdam se afkomst, Henk Licher, een fonds opgericht: het Fonds Cul tuur Historie Scheldekwartier. Volgens Licher bemoeien de heren zich graag met het Scheldekwar tier. „We zijn akkoord met het ste denbouwkundig plan maar we wil len ook herinneren aan de geschie denis van de Schelde. De schepen, het water, de arbeiders, de gebou wen, het gereedschap en het pla veisel. Er komen straks gebouwen, bruggen en muren, waar we ge dichten kunnen inbeitelen of ge reedschap kunnen uitmetselen. Een hommage aan de Schelde- werf" Dus niet zomaar een dok werkersbeeld? „Nee, we denken er bijvoorbeeld aan om een prijs vraag uit te schrijven, zodat kunste naars ideeën kunnen insturen." Omdat de club 'eenvoudige Zeeuw se burgers' geen kunstenaars kan betalen, hoopt ze dat overheden als de gemeente, bedrijven en par ticulieren dat doen. „De gemeente heeft nu wel een tekort, maar gaat straks wel grond uitgeven. Het is heel normaal om te opbrengst ook te besteden aan versiering." VLISSINGEN - Het nieuwe winkelcentrum van Pa pegaaienburg mag dan klaar ogen, dat is het niet. Nog lang niet, moppert slager Van Mourik. „Er zit maar geen schot in. De Agrimarkt is open, maar bij de Lidl en de drogist zijn ze nog aan het bouwen. En de luifel is helemaal een gebed zon der eind. Vandaag zouden ze het glas zetten, maar ik heb geen mens gezien. Onze zaak is nog tweeënhalve week dicht geweest, omdat alles vol zat met asbest. Maar ja, ze praten al bijna dertig jaar over het winkelcentrum, dus eigenlijk ben ik stiktrots dat er wat gebeurt." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23