€5» Topman steeds rijker 10 keer Anti-vleesfilm Thieme: koe warmt aarde op NCRV-gids voor maar KRAS.NL Griep kost 40.000 levens SAUERLAND Ongeval eist leven van scooterrijder (21) ■w—I Word ook abonnee! gratis kaart Vakantiebeurs boek online S HET WEER: Hoon na omslag Koppejan in debat over ontpoldering 27 Bakkie troost legt het af tegen luxe espresso 2 en 3 Onderzoekers zien verschuiving van salaris naar bonussen. Zie de kaart in deze krant! AMSTERDAM - De film Meat the Truth van Marianne Thieme is gis teren in Amsterdam in première gegaan. In de film wordt gesteld dat de veehouderij de belangrijk ste oorzaak is van de opwarming van de aarde, want de koe stoot te veel CO2 uit. Peter ten Hoeven (Vakbond voor Melkveehouders) heeft de film van de fractieleidster van de Partij voor de Dieren ge zien en is er niet over te spreken. „Ze vertelt een eenzijdig verhaal. Veel CO2 wordt opgevangen door gras en dat eten koeien. Dus is de koe klimaat-neutraal." Volgens Meat the Truth stoten koeien zo veel rotzooi uit dat de lucht bijna verzadigd raakt met CO2. Eén koe zou jaarlijks net zoveel broeikasgas uitstoten als 4,5 auto's. pag. 5: Thieme keek goed naar Gore 'S-GRAVENPOLDER - Bij een ongeluk op de kruising van de Baarlandse- zandweg en de Schoorkenszand- weg in 's-Gravenpolder is gister middag om één uur een 21-jarige scooterrijder uit de gemeente Bor- sele om het leven gekomen. De man wilde de weg oversteken en kwam in aanrijding met een 48-jarige automobilist uit Antwer pen. De bromfietser overleed ter plaat se. De kruising is enige tijd afgeslo ten geweest voor het verkeer. Vlees eten is slecht voor het milieu reageer op www.pzc.nl Ook moslim heeft recht op eigen begraafplaats eens 35% aantal reacties: 1008 en Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 29; Buitengebied: 30 en 31; Agen da: 32; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530 RAMADA HOTEL WILLINGEN Het 4-sterren Ramada Hotel Willingen ligt op 20 minuten rijden van Willingen. Hier kunt u tal van wintersportactiviteiten ondernemen. Het hotel beschikt over o.a. lift, restaurant, overdekt zwembad, sauna en skiverhuur. INCLUSIEF: verblijf in het Ramada Hotel Willingen, in een 2-pers.kamer, met ontbijt. Aankomstdata: maandag en vrijdag van 17/12 t/m 28/3 v.a.€175 Res.kosten€15perboeking(verplicht).Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2 pers. Voor reisbeschrijving/ reservering, zie www.kras.nl/73612 waarom zou je verder zoeken of bel 0900 - 9697 4 ST. STOCKHOLM - Elk jaar vallen in de Europese Unie minstens 40.000 doden door griep. Het zijn vooral ouderen en chronisch zieken met long- en hartziekten, zo blijkt uit een nieuwe studie van het EÜ-cen- trum voor besmettelijke ziekten ECDC. In jaren dat het virus erg ac tief is, kan het aantal doden door griep oplopen tot 220.000. Niet al le EU-landen kennen een jaarlijk se griepprik. Het percentage in geente ouderen varieert in EU-lan- den van 4 tot 75 procent. www.pzc.nl Veel zon Dinsdag 11 december 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 292 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 DEN HAAG - De beloning van top mannen en -vrouwen in het Ne derlandse bedrijfsleven is sinds 2002 met gemiddeld twintig pro cent per jaar gestegen. Vorig jaar verdiende een bestuursvoorzitter gemiddeld 3,6 miljoen euro, een stijging van maar liefst 44 procent. Dat blijkt uit onderzoek van de Erasmus Universiteit en adviesbu reau Hewit Associates naar belo ningen bij beursgenoteerde onder nemingen. Volgens de onderzoe kers is de verhouding tussen pres taties en salarissen ver te zoeken. De discussies over topsalarissen is dan ook terecht, menen zij. Volgens Hewit Associates is er een grote verschuiving van salaris naar bonussen, waarbij de beloning in steeds grotere mate afhankelijk is van de kortetermijnbonus. Bonus regelingen zijn echter zo complex dat er nauwelijks transparantie is in de beloningssystematiek van managers. De bonussen vallen vaak veel ho ger uit dan het afgesproken maxi mum. De onderzoekers pleiten voor een duidelijker relatie tussen bonus en prestatie. Er moeten niet te veel cri teria worden opgesteld, maar slechts enkele doelstellingen wor den geformuleerd waar de bonus van afhankelijk is. Aan elke doel stelling moet een duidelijk prijs kaartje hangen en er moet nooit meer worden uitgekeerd dan de maximale bonus. Uit onderzoek naar beloningen bij beursgenoteerde ondernemin gen blijkt dat topmannen steeds meer verdienen. Ook vallen bo nussen vaak veel hoger uit. Opvallend is dat topbestuurders steeds vaker adhocbonussen krij gen uitbetaald. Dit geld ontvangen zij bijvoor beeld bij een geslaagde overname of als zij een bedrijfsonderdeel af stoten. Adhocbonussen moeten worden geschrapt, aldus de onder zoekers, omdat zij geen onderdeel uitmaken van het standaard belo ningsbeleid. Overigens profiteren niet alle top bestuurders van de forse salarisstij ging. Financiële managers hebben sinds 2002 hun beloning gemid deld met slechts zeven procent zien stijgen. WASSENAAR - Prins Willem-Alexander en prinses Maxima hadden gisterochtend om kwart over acht geen enkele moeite om hun oudste dochter Amalia voor het eerst naar school te krijgen. Maanden had ze zich al verheugd op de bijzonde re dag. „Als ik naar school ga, ben ik groot", had ze tegen haar ouders gezegd. De afgelopen we ken maakte ze al kennis met de Openbare Bloem- campschool in Wassenaar en met juf Ans. Het was dan ook een opgewekte Amalia die tussen haar ouders in over het schoolplein stapte. pagina 5: ergernis over media-aandacht foto ANP Indus'6' ontbijt 6 diner' 4-/5-daagse autovakantie Duitsland volop wintersportmogelijkheden Een alweer zo'n spectaculaire aanbieding van KRAS! We hebben voor u het 4-sterren Ramada Willingen, inclusief ontbijt en diner vanaf slechts 175 geselecteerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1