Couture voor een Consument B Will Smith gaat voor het presidentschap Mariëlle Bastiaansen is Societyvrouw 2007 Ricky Martin is homo, zegt beautyspecialist Leontine is 40, Marco wenst haar alle goeds McCartney, Cavalli, Galliano en Viktor&Rolf schromen niet van hun haute-couturevoetstuk af te komen om kleding te maken voor het gewone volk. Ook de komende feestdagen kunnen wij ons voor een confectieprijsje in een mooie designeroutfit hullen. door Machteld Leistra foto's CPD Gastdesignen is razend- populair dankzij H&M. Dit najaar was Roberto Cavalli aan de beurt voor een feestelijke en extravagante collec tie. Binnen een uur waren de crea ties van de Italiaanse meester van de tijgerprints uitverkocht. Hysterische toestanden als bij H&M hebben ze bij Xandres nog niet gehad. Dit Belgische label no digde designer Dirk van Saene uit om zijn feestcollectie te ontwer pen. Inderdaad in navolging van H&M, geven ze bij Xandres ruiter lijk toe. „Natuurlijk zijn we beïn vloed door wat er om ons heen ge beurt. Het is een heel positieve trend die goed loopt, dus wij zijn er niet beschaamd voor om het ook te doen", aldus Birgit Hey- mans van Xandres. Van Saene is een van de Zes van Antwerpen, naast Dirk Bikkem- bergs, Ann Demeulemeester, Dries van Noten, Marina Yee en Walter van Beirendonck. Volgens Xandres past Van Saene geheel bin nen de filosofie van het merk. Bir git Heymans: „Hij is toch een de signer met een goede reputatie. Een echte vakman met een perfec te visie op mode en vrouwen. Hij heeft een geraffineerde, uiterst vrouwelijke, maar toch sobere stijl die heel goed bij Xandres past." De limited edition feestcollectie van Van Saene heet Midnight 2007 en ziet er prachtig uit. Hij bestaat uit achttien kledingstukken, een tricotlijn en een stola. Toppers zijn een pittig rood zijden jurkje met couturedetails en een elegante vrouwensmoking. De smoking voor vrouwen is trou wens dé outfit voor de komende feestdagen. Roberto Cavalli maak te er één voor H&M en Jan Tami- niau uit Tilburg ontwierp een fees telijke smoking voor Claudia Strater. Dit Nederlandse merk liet de 'up and coming' Taminiau dit jaar zijn feestcollectie maken. So phisticated, elegant en tijdloos is 'confectiecouture' van Taminiau die in beperkte oplage wordt ge maakt. De collectie voor Claudia Strater bestaat uit zeven zwierige jurken in glanzende en transparan te stoffen en daarnaast de smo king. Xandres, dat net als Claudia Strater de dertig-plusvrouw als doelgroep heeft, vaart sinds kort een nieuwe koers met een heel nieuw designerteam. Het gastdesig- nerschap van Dirk van Saene is daar een belangrijke exponent van, zegt Birgit Heymans. „Het maakt je merk bekender en geeft het een nieuwe boost. Je moet toch een beetje bij de tijd blijven." Niet alleen voor de merken is een col lectie van een bekende gastontwer- per goede reclame. De ontwerpers zelf zijn gretig. Zo heeft Stella Mc Cartney al aan een heleboel mer ken haar medewerking verleend. Niet alleen voor H&M, maar ook voor het chique Amerikaanse wa renhuis Barneys, sportmerk Adi das en LeSportsac heeft ze ontwor pen. Ontwerper Zac Posen was vo rig jaar verantwoordelijk voor een kledinglijn voor Pink Soda en Jo hn Galliano creëerde een kinder- lijn voor Diesel. Het is maar weinigen gege ven in een echte haute couturecreatie rond te lo pen, dus met hun gast optredens zien de beroemde ont werpers alle ogen op hen gericht. Wie weet geeft dat de verkoop van hun goedkopere lijnen, accessoires of parfummetjes weer een stimu lans. Het mes snijdt dus aan twee kanten. Of eigenlijk aan drie kan ten, want de gewone consument krijgt zo ook eens de kans in 'ech te' couture rond te lopen. Veel meer ontwerpers komen van hun Olympus. Deze winter kun nen we onder een feestjurk van Roberto Cavalli, Dirk van Saene of Jan Taminiau panty's dragen die Valentino ontwierp voor Wolford. Of wellicht de lingerie van allesont- werper Philip Starck voor Puma. Wat dacht u van schoenen die de Fransman Pierre Hardy voor de Amerikaanse kledingketen Gap ontwierp of een ecologisch verant woord kledingstuk van de Neder landse Rianne de Witte? Ook voor accessoires en zaken die helemaal niets met mode te ma ken hebben, draaien bekende cou turiers hun hand niet om. Vik tor Rolf storten zich binnenkort op de koffers van Samsonite en on langs ontwierpen ze nog een fles en flutes voor champagnemerk Pi- per- Heidsieck. Of wat dacht u van een overnachting in een echt mo dehotel? Volgend jaar pas opent het Moschinohotel in Milaan zijn deuren, hotels van Giorgio Arm ani, Versace, Ferragamo, Bulgari, Diesel en Missoni bestaan al lang. www.hm.com www.xandres.be www.daudiastrater.com Grote foto: Deze feeste lijke jurk van van Jan Taminiau hangt gewoon in de rekken van Claudia Strater. Kleine foto boven: Jurk uit de feestcollectie van Xandres, ontworpen door Dirk van Saene. Kleine foto onder. De vrouwensmoking van Dirk van Saene. ALLEMENSEN Wat doe je als.acteur in Hol lywood, als je bankrekening en je prijzenkast uitpuilen? Je gaat de politiek in. Will Smith heeft zijn zinnen maar liefst gezet op het Amerikaanse president schap, meldt The Daily Mail. De 39-jarige Smith zei dit tijdens een bezoek aan Engeland om zijn nieuwe film I Am Legend te promoten. De acteur heeft er al tijd al van gedroomd om de eer ste zwarte president van Ameri ka te worden. „Dat Barack Oba- ma mijn idee heeft gestolen, doet daar niets aan af', aldus Smith. „Ik neem over vier jaar graag het stokje van hem over." Presentatrice Mariëlle Bastiaan sen is de Societyvrouw van 2007. De jury van de Society Awards roemde haar omdat ze al vijf jaar en elf seizoenen met verve het metamorfoseprogramma Looking Good presenteert. Coutu rier Ronald Kolk werd uitverko ren tot Societyman van het Jaar 2007. Kolk, die jurken ontwierp voor Bette Midler en Grace Jo nes, blinkt volgens de jury uit als ontwerper. Roos Prommen- schenckel werd gisteren in het Krasnapolsky Hotel gekroond tot Kerstmiss 2007. Je zou zeggen dat er niks mis mee is om ervoor uit te komen dat je homo bent. Maar popster Ricky Martin hult zijn geaard heid nog altijd in nevelen. Zijn goede vriend en persoonlijke beautyspecialist Ole Henriksen lichtte in een Zweeds homoblad onlangs een tipje van de sluier op. „Hij (Martin) is er (zijn ho moseksualiteit) tegenwoordig wat opener over dan vroeger. Ik weet niet of hij op dit moment een vriend heeft." Op de vraag met wie hij een romantisch weekend wilde doorbrengen zei Ole: „Ik zou voor Stig Tofting (een Deense voetballer) gaan, maar die is hetero, dus ik kies voor mijn cliënt Ricky Martin." Je wordt 40 en je vriend schrijft iets liefs op zijn website. Bijzon der? Wel als je Leontine Borsato heet en je man 's lands populair ste zanger is. „Lieve Leontine, ge feliciteerd met je veertigste ver jaardag. De komende veertig jaar sta ik naast je", schreef haar man Marco gisteren op zijn website. „Vandaag gaan we samen wat leuks doen." Volgens Marco was PZC Dinsdag 11 december 2007 Leontine als klein meisje al net zo mooi en lief als nu. „Leontine is mijn steun en toeverlaat, mijn klankbord, mijn stabiele thuis. Ze is mijn grote liefde, ze is mijn alles. En ze is '->""1"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15