prechler in derby de volgende keer is Ferry weer SIpH Stripact Van de Ven op zijn eigen site Boek 'De Kromme' na dag uitverkocht Lichtgebrek zorgt voor afgelasting Davis is liever bij baby dan bij WK PZC Maandag 10 december 2007 J37 aco van der Schee de verkeerde hoek bij de strafschop van Sam Ysebaert (niet zichtbaar). foto Camile Schelstraete trick Okoro, die verder onzicht baar was, bijna scoorde. De inzet werd door Van der Smissen van de doellijn gehaald. Kloetinge kreeg zijn beste kans een kwartier na rust. Niels Kole bracht de bal vanaf de rechterkant voor het doel, Regilio Pinas kon op twee meter van de goal inschie ten, kreeg nog een herkansing, maar verzuimde te scoren. Verder was er vooral veel even wicht in de derby. Hoek kon bij vlagen even domineren, liep met Ferry Alfons een keer door de vij andelijke linie en Gideon Imagbu- du regisseerde af en toe een vloeiende combinatie op het mid denveld. „Ik heb derby's gespeeld met Ilsselmeervogels, Willem II en in Koeweit, maar zelden zijn het mooie wedstrijden", excuseer de Willem Leushuis zich later. Kloetinge onderscheidde zich met de vérsnellingen van Pinas, de drei gende acties van Schilperoort en Kole en toonde vooral weer een schrijnend gebrek aan scherpte voor de goal. Bésar Xhoxhaj zat volstrekt niet in de wedstrijd, maar ook Daan Es- ser, die hem na rust verving, ont popte zich niet tot een verlosser. „Met dat manco worstelen we al sinds de start", erkende Diederik Hiensch. De Bevelandse trainer wordt er wanhopig van. „Ik neem het elke week mee naar huis en loop er nog dagen over te pieke ren." De tactiek van de twee trainers bood zaterdag ook nog eens wei nig ruimte voor creativiteit en speelse acties. Hiensch stelde drie aanvallers op, maar Jaap Esser moest zo veel meeverdedigen dat hij zelden toekwam aan aanvallen. En bij Hoek kregen de vleugels wel wat vrijheid om op te komen, maar gevaar leverde het zelden op. En zo werd die ene strafschop het allesbeslissende moment in de der by en ging het na afloop bijna ner gens anders over. Paul Telussa, de technisch mana ger van Hoek, was zowat de enige die geen clubbril op had. „Ik vond het géén penalty", zei hij eerlijk. Zou hij dat ook hebben gezegd als hij zelf nog trainer was geweest? gingen duwen en trekken. De 26-jarige Belg ontfermde zich over de bal en wachtte rustig op het moment dat hij zijn achtste goal van het seizoen kon maken. Het was een terechte strafschop, vond de matchwinnaar. „Ik wilde op het doel schieten, maar toen werd mijn been weggetikt." En met een alleszeggende glimlach: „Ook al zou het geen terechte straf schop zijn, hij zat erin en hij telt." Ysebaert had zijn werk gedaan, de volgende is weer voor Ferry Al fons. Het gemak waarmee Ysebaert zijn doelpunten voor Hoek verzamelt, is jaloersmakend voor Kloetinge. Regilio Pinas kreeg drie kansen om de derby voor het eerst sinds 2000 weer in Bevelands voordeel te beslissen. „Ik had er vandaag mi nimaal één moeten maken", vond hij, „en dat trek ik mezelf aan." Is de Zeeuws topscorer van 2005 - hij trof namens GPC Vlissingen 29 keer doel - het scoren verleerd? „Vorige week miste ik tegen Ilssel meervogels een paar kansen, van daag weer. Natuurlijk ga je dan twijfelen en erover nadenken. Maar als spits moet je dat probe ren zo min mogelijk te doen." „Ik vind dat we vandaag meer had den verdiend. Ons spel gaat de laat ste weken vooruit, we creëren in elk geval weer kansen. Op basis daarvan hou ik er vertrouwen in dat we in de hoofdklasse blijven. Maar we zullen kansen moeten gaan benutten. Te beginnen vol gende week tegen LRC." In het Hoek-kamp zorgde de win nende strafschop van Ysebaert voor euforie. „De mentaliteit was gelukkig weer goed", vond Ysebae rt. „Als je telkens verliest, wordt het steeds moeilijker om er weer bovenop te komen. Maar we doen nu nog steeds voor de titel. Als we zaterdag van Nivo Sparta winnen, kunnen we direct na de winter stop tegen Sparta Nijkerk (koplo per) goede zaken doen." Ysebaert had lol beleefd aan zijn derde derby. „Met die regen en wind was het mooi derbyweer. De aanvallen gingen op en af. Leuk voor het publiek, denk ik. Er had den misschien meer doelpunten kunnen vallen. Als wij het in het slot goed hadden uitgespeeld, was dat ook mogelijk geweest." „Ik woon er met mijn vader en mijn moedertje. Of ik het ook allemaal alleen zou kunnen? Ja, makkelijk. Of trouwens, nee toch niet. Nee. Eigenlijk helemaal niet zelfs." Real Madrid-speler Royston Drenthe. In het AD. „Met mijn hoofd is niks mis. Als mensen daarover beginnen, dan zeg ik: doei." Schaatsster Ireen Wüst. In het AD. „Straks moeten die jongens me naar de kleedkamer rollen. Ik moet zeker 25 kilo kwijt, anders geloven de jeugdspelers niet dat ik profvoetballer ben geweest." Jan Boskamp, trainer van het Belgische Dender. In De Volkskrant. „Een trainer zie ik als een berggids die pas bij gevaar dwin gend en met scherpe commando's optreedt." Jong Oranje-coach Foppe de Haan. In De Pers. „Denen vinden dat we met een aardappel in onze mond pra ten met die harde g van ons. Maar toch is de opvatting dat we ons goed aanpassen aan hun cultuur." Handbalster Monique Feijen speelt sinds kort in handbal mekka Denemarken. In De Volkskrant. „Ik heb geen moeite met kritiek, maar ik gedij beter onder de meer menselijke methodes van Koster. Het werkt bij mij niet als een trainer al na twee minuten begint te schreeuwen." Ajacied Jan Vertonghen vergelijkt Henk ten Cate met Adrie Koster. In VI. Motorcrosser Rinus van de Ven is de digitale snelweg ingeslagen. De negen tienjarige Vlissinger heeft sinds kort zijn eigen website. Behalve gebruikelijke onder delen zoals wedstrijdversla gen, biografie, foto's en gas tenboek bevat de site ook een onderdeel met filmmateriaal. Van de Vens recente overwin ningen in de Duitse indoor kampioenschappen zijn daar in terug te vinden, inclusief zijn stripact na zijn winst in Chemnitz. Het webadres luidt www.ri- nusvandeven.com. Willem van Hanegem is nog altijd ongekend po pulair. Dat concludeert de uit gever van zijn donderdag ge presenteerde biografie uit de verkoopcijfers. De 8000 exemplaren boek wa ren binnen een dag uitver kocht. Ter vergelijking: De eer der dit jaar verschenen biogra fie van Johan Cruijff had twaalf dagen nodig om 10.000 keer verkocht te wor den. Uitgever en mede-auteur Mat ty Verkamman heeft besloten een tweede druk te maken. Hij hoopt dat deze nog vóór de kerst in de winkels ligt. De Belgische competitie wedstrijd FC Brussels - Racing Genk is zaterdaga vond afgelast door gebrek aan licht. Brussels had problemen met de stroomvoorziening en kreeg daardoor de stadionver lichting niet aan. Het is onduidelijk of de wed strijd op een andere datum wordt overgespeeld. Dat ge beurt alleen als Brussels niets te verwijten valt. Mocht er geen sprake van overmacht zijn, dan wint Genk het duel reglementair met 5-0. Shani Davis zal waarschijn lijk het WK sprint aan zich voorbij laten gaan. De Amerikaan verwacht eind de cember voor het eerst vader te worden en wil daarom in januari het liefst bij zijn baby blijven. „Ik wil dat jochie zien, met hem spelen", vertel de Davis, die al weet dat hij een zoon krijgt. „Als ik toe stemming van DSB krijg, meld ik me af voor het WK. Ik denk dat ik daar toch niet kan meedoen om de prijzen, omdat mijn 500 meter niet goed genoeg is. Maar goed, mijn werkgever heeft er ook iets over te zeggen." 6 De nederlaag zaterdag van Kloetinge in de derby tegen Hoek (1-0) was alweer de zesde nederlaag op rij in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal. Dat is een evenaring van het clubrecord. Vier seizoenen geleden opende Kloetinge, on der trainer Karl Vergouwen, de eerste zes wedstrijden van het seizoen met louter nederlagen. Dat kostte Vergouwen uiteinde lijk de kop, maar Kloetinge degradeerde aan het einde van het seizoen toch. Bijna drie maanden geleden pakte Kloetinge zijn laatste punten. Dat was op bezoek bij Nivo Sparta (2-1-zege). Sinds die dag verloor de ploeg in competitieverband van Sparta Nijkerk, GVW, Ajax, Bennekom, IJsselmeervogels en zaterdag van Hoek. Tussendoor ging ook het bekerduel met Terneuzen nog verloren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 83