Sterk Savok toont veerkracht Uitmuntende score voor Kooiman in Nieuwerkerk De Sjuttul simpel langs Astroïden Ook De la Ruelle kan Belgische atleten niet verslaan Tweede team van Den Ossaert boekt zege in duel met Sinar'75. Volleybalsters van Morres/Hulst boeken een maximale zege. Nederlaag voor De Schelde 2 Schutter laat slechts vier punten liggen tijdens Open ZK. Tweede plaats voor Salome op kunstijs Geleen rrrri Z PZC Maandag 10 december 2007 3 5 terneuzen - Edwin de la Ruelle wilde best revan- jaar als achtste geëindigd in het Vlaamse wegcri- eindelijk toch in. Monique Allefs uit Hulst eindig- che nemen voor de nederlaag van de Zeeuws- terium) liep naar de overwinning in een tijd van de op de derde plaats. Vlaamse lopers tijdens de Scheldoradoloop van 1.15.34. De la Ruelle werd uiteindelijk derde. Bij De middenafstand werd bij de mannen gewon- vorig jaar. Maar ook hij moest in Terneuzen erva- de vrouwen was Petra Rasenberg de snelste. De nen door Jos de Koek uit Craauw. Dascha van de ren dat de Belgische lopers opnieuw meer in- Terneuzense kon in eerste instantie niet echt los Hout uit Biervliet won bij de vrouwen de korte af houd hadden. Ali van Hoebroeck uit Lokeren (dit komen van de concurrentie maar slaagde daar uit- stand. foto Camile Schelstraete door Peter Snelders OOSTBURG - In een vooruit gespeel de wedstrijd was De Sjuttul in de tweede klasse van de regio Zuid-West veel te sterk voor As troïden. In de Oostburgse sporthal werden de bezoekers met 7-1 kans loos gelaten. Het krachtsverschil kwam niet al leen in de eindcijfers naar voren, maar werd eveneens uitgedrukt via de setstanden. Er werd in Oostburg slechts één driesetter gespeeld. Dat was in de vrouwendubbel. Die was eveneens een prooi voor het thuisspelende tweetal jolanda van Pamelen/Ma- rije Pfaffi In de derde klasse van de regio Zeeland won Den Ossaert 2 in Hulst met 5-3 van het eerste team van Sinar'75. In dit duel was er sprake van meer strijd. De winstpunten voor de thuisploeg werden gescoord in het enkelspel, door Eddy van der Vee ken en Hariëtte de Rijk. De beide gemengddubbels bleven eveneens aan de positieve kant van de score. Frank Seghers/Ha- riëtte de Rijk won in twee sets van Collin van de Woestijne/Priscilla Ridderikhoff Eddy van der Veeken en Miriam de Maat moesten dieper gaan. In de derde set trokken ze tenslotte via 22-20 het wedstrijdpunt naar zich toe. Het vrouwendubbel van Den Ossaert was duidelijk te sterk (21-11, 21-14). Ietwat geflatteerd waren de cijfers (2-6) waarmee Den Ossaert 3 in de vierde klasse van Rillandia Smashers 3 verloor. In dit duel werden maar liefst vier driesetters gespeeld. Van die vier driesetters won de thuisploeg er slechts één. Het mannendubbel Peter de Pundert/Wim Strobbe dwong een punt af via een minimale winst (21-19) in de derde set. Het tweede wedstrijdpunt boekte Wim Strobbe. In zijn partij tegen Patrick Swaanen hoefde hij zich niet bovenmatig in te spannen. Strobbe won met 21-10, 21-11. door Peter van Kouteren GOES - Voor de hoogst spelende Zeeuws-Vlaamse volleybalteams was het een prima weekeinde. De vrouwen van Morres/Hulst boek ten bij RVC/Libanon een maxima le zege: 0-4. Savok versloeg Jola Olympus in Made: 2-3. De mannen van Mytilus zorgden in de tweede divisie voor een stunt. De Goese formatie wees koploper Castellum met 3-1 (25-15, 22-25, 25-20, 27-25) terug. WS'92 bleef in de regiodivisie Zuvo met 3-1 (25-16, 25-22, 14-25, 25-22) de baas. De vrouwen van Forza hand haafden zich ten koste van VOY 2 door een nieuwe 4-0-zege in het spoor van koploper Volley Zuid. De Forza-mannen boekten de eer ste competitiezege tegen DVO: 3-2. RVC/Libanon-Morres/Hulst 0-4 (19-25, 16-25, 16-25, 16-25, 18-25): Een afgetekende zege voor Morres/Hulst, dat geen moment in de problemen kwam. De Zeeuws-Vlamingen waren vanaf het eerste fluitsignaal de baas en bleven met uitzondering van de beginfase in de derde set een hele wedstrijd goed bij de les. Gecon centreerd spelend en vooral goed serverend werd de thuisploeg in een ijzeren greep gehouden. Na ze ges in de eerste twee sets viel de concentratie heel even weg. Met een time-out kreeg Guido de Beu- Ie zijn ploeg weer op het juiste spoor. Morres/Hulst beperkte de foutenlast, zette de thuisploeg ser verend onder druk en werkte in een mum van tijd een 6-15-achter- stand weg. Met drie setzeges op zak werd aan Hulster zijde gewis seld. Zonder drie speelsters die vo rig seizoen in de regiodivisie speel den, werd ook de vierde set win nend afgesloten. Jola/Olympus-Savok 2-3 (14-25, 25-13, 25-20,19-25, 8-15): Een ener verend duel, waarin Savok met suc ces een 2-1-achterstand wegwerk te. De Zeeuws-Vlamingen kwa men in Made goed uit de startblok ken en waren vooral in de hoeken van het achterveld trefzeker. Nadat de thuisploeg zich daar in verdedi gend opzicht beter op had inge steld, moest Savok toestaan dat Jo la langszij kwam. In een rommeli ge fase met veel onbegrip aan bei de kanten over beslissingen van de scheidsrechter, trokken de Braban ders ook in de derde set aan het langste eind. Met veel vechtlust wist Savok alsnog een overwin ning te behalen. terneuzen - Alleen het tweede team van De Schelde kwam afgelo pen weekeinde in actie. De Terneu zense waterpoloërs namen het op tegen ZVDO'74, konden slechts over acht spelers beschikken en verloren met 6-2. De Schelde 2 begon te slap aan de wedstrijd en zag ZVDO'74 al in de eerste periode een 3-0-voorsprong nemen. Ook in de tweede periode bleef De Schelde 2 onder de maat presteren en kon ZVDO'74 al uitlo pen naar een beslissende 5-0-voor- sprong. Pas na 6-0 aan het eind van de derde periode, kon De Schelde 2 de eer redden. Het deed nog iets terug, maar verder dan 6-2 kwam De Schelde 2 niet. Scores De Schelde 2: Maksim Hieder en Jeroen Kamp. nieuwerkerk - Berry Kooiman heeft tijdens de Open Zeeuwse kampioenschapen schieten vernie tigend uitgehaald naar de concur rentie. De schutter van SV Schouwen- Duiveland en lid van de nationale selectie, behaalde op het onder deel vijftigmeter-kleinkaliberge- weer een prachtige score van 596 punten. Zeshonderd is het maxi mum. Daarmee benaderde hij het Nederlands record tot op twee punten. -Tevens vestigde hij een baanrecord dat waarschijnlijk niet snel zal worden verbeterd. De nummer twee Wim Lukasse van SV Oranje Nassau uit 's-Gra- venpolder volgende met zeventien punten afstand: 579. De derde plaats was voor Rinaldo Meeuwse van SV Schouwen-Duiveland, die een score van 578 op de borden bracht. Op het onderdeel vijftigmeter- kleinkalibergeweer knielend werd ook een nieuw baanrecord gescho ten, nota bene door de vader van Berry Kooiman, die met 570 pun ten de nummer twee Pim de Graaf 23 punten achter zich hield. Bevelander Piet Goetheer, net als de nummers één en twee uitko mend voor SV Schouwen-Duive land, werd derde. Er werd ook nog gestreden om de open Zeeuwse titel op de onderde len klein kaliber pistool 10 en 25 meter en groot kaliber pistool 25 meter. De titels gingen naar de J. Je- lier van SV Flakkee op beide klein- kaliberpistooldisciplines en naar P. Middel van SV Veldhoven. De titelstrijd werd georganiseerd door Kring Zeeuwse Sportschut- ters en SV Schouwen-Duiveland. geleen - Flip Salomé uit Breskens is bezig aan een sterk schaatssei zoen. Op het kunstijs van Geleen pakte hij in een marathon die deel uitmaakt van de Regionale Mas- terscompetitie opnieuw een twee de plaats. De winst was voor Aart van Dalen uit Andel. Adriaan Provoost uit Domburg reed naar een vijfde plaats, terwijl Kees Cijsouw (Oostburg) en Ed de Looze (Zierikzee) respectievelijk als zevende en twaalfde eindigden. De voorbereiding van de schaat sers was overigens verre van opti maal. Ze waren was in het Bel gische Lummen betrokken bij een ongeval en konden daardoor van uit de auto meteen het ijs op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 81