Scheiding dreunt bij kind vaak lang na kortingen van 10 tot 60%! Nehalennia zet in op exacte vakken Eenzijdig ongeval Leskist over water voor scholen Spektakel seizoens opruiming bij De Leeuw Schoenmodes!! SLA NU UW SLAG! SMWO geeft cursus voor kinderen van gescheiden ouders. Bètaonderwijs krijgt extra aandacht en meer inhoud. Vrouw raakt gewond als auto van de weg raakt op Bolwerk bij Oostdijk. Junior Kamer wil kinderen bewuster maken van water. I Vanaf 11 december tot 12 januari "Bijna" alle dames- en herenschoenen van najaar/winter 2007 met PZC Maandag 10 december 2007 17 door David Duijnmayer GOES - Maxim was vier jaar oud toen zijn ouders uit elkaar gingen. Hoe het thuis was toen het gezin nog heel was, herinnert hij zich nauwelijks meer. Dat betekent ech ter niet dat de scheiding weinig im pact heeft gehad. De situatie erna kan voor een kind erg moeilijk zijn, ook wanneer het de schei ding zelf niet bewust heeft meege maakt. Daarom begint bij Stichting Maat schappelijk Werk en Welzijn Oos- terschelderegio (SMWO) in janua ri voor de vierde keer een cursus voor kinderen van gescheiden ouders. Volgens cursusleidster Jo ke van Soest is die juist niet be doeld voor kinderen wier ouders kort geleden uit elkaar zijn gegaan. „Het klinkt hard, maar na een scheiding moet je gewoon even door een moeilijke periode. Wij kijken naar problemen die langere tijd blijven bestaan." Samen met zijn jongere broertje woont Maxim, nu twaalf, bij zijn moeder. Zijn vader woont in Turn hout, België. Elke twee of drie we ken gaat hij daar een weekend op bezoek. Een hele onderneming, nog los van de afstand. Want een weekend naar Turnhout betekent niet voetballen, niet met vriendjes ■BBHBnBHMMH Maxim vond het moeilijk om zijn vader te vertellen dat hij geen zin had om langs te komen. foto Willem Mieras af kunnen spreken en je vervelen als vader in zijn winkel aan het werk is. Eerlijk is eerlijk, dan heb je niet altijd zin om naar je vader te gaan. Maar om dat ook eerlijk te gen hem te zeggen, is moeilijk. Dat was voor Maxim de belangrijk ste reden om in 2006 mee te doen aan de cursus. Daar praatten hij en door René Schrier MIDDELBURG - De stedelijke scho lengemeenschap Nehalennia in Middelburg wordt Universum- school. Dat wil zeggen dat de school extra aandacht gaat geven aan bètaonderwijs (exacte vak ken). Daar krijgt Nehalennia een bedrag van 100.000 euro voor, ver spreid over drie jaar. Met dat geld gaat de school meer inhoud geven aan exacte vakken als Natuur, Leven en Techniek. Dat betekent dat er bijvoorbeeld (les)materiaal wordt aangeschaft. Ook kunnen docenten tijd vrijma ken om programma's te ontwikke len die in het Universum passen. Daarmee is de scholengemeen schap de tweede in Zeeland. De CSW in Middelburg was al Univer- sumschool. Er is een platform Bèta Techniek opgericht dat scholen wil stimule ren zich meer met exacte vakken te profileren en extra aandacht te besteden aan de aard en het ni veau van de exacte vakken. Scholen die meedoen aan het Uni- versumprogramma delen hun ken nis, ervaring en ontwikkelde pro ducten met andere scholen in het netwerk. Nehalennia heeft ook al een Tech- nasium. In de formule van het technasium staat het nieuwe exa menvak Onderzoek en Ontwer pen centraal. Andere Zeeuwse Technasiumscholen zijn SSG Schel- demond in Vlissingen, Het Goese Lyceum, SSG De Rede in Terneu- zen en Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee. OOSTDIJK - Een twintigjarige vrouw uit de gemeente Reimers- waal is gisterochtend rond half tien gewond geraakt bij een een zijdig ongeval op het Bolwerk in Oostdijk. De vrouw was passagie- rein de auto bij 26-jarige auto mobilist die daar van de weg raak te. De automobilist kwam uit de rich- zes andere kinderen met elkaar over hun ervaringen. Af en toe kwamen hele heftige dingen naar boven, herinnert hij zich, zoals een vader die de moeder van een jongetje uit zijn groep bedreigde. „Dan valt het bij mij nog wel mee, dacht ik toen." Hoewel de cursus natuurlijk niet alle problemen op lost, gaat het volgens Maxim wel beter: „Ik zeg het nu gewoon te gen mijn vader als ik iets niet leuk vind." Maar de belangrijkste les is voor Maxim misschien wel dat hij moet accepteren dat sommige din gen nu eenmaal moeilijk blijven. „De groep", zegt Van Soest, „moet een veilige plek zijn. Ze moeten Kinderen en echtscheiding In 2006 vonden 31.724 echt scheidingen plaats. Bij 18.000 waren er kinderen betrokken. Hierdoor kregen vorig jaar 33.291 Nederlandse minderja rigen te maken met de schei ding van hun ouders. In Zee land waren dat er tussen de 700 en 800. Ongeveer 1 op 7 Zeeuwse kin deren woont niet met beide ouders. In Vlissingen is dat 1 op 4, in Kapelle 1 op 25 (niet alleen door echtscheiding.) Van alle huwelijken die in 2006 zijn voltrokken, zal 1 op de 3 eindigen in een echtscheiding. daarin alles kunnen zeggen, zon der bang te zijn één van de ouders voor het hoofd te stoten. We be spreken dat van tevoren duidelijk met de ouders. We leggen uit dat de kinderen zelf bepalen wat ze thuis willen vertellen." De cursus richt zich op kinderen van negen tot twaalf jaar en bevat veel speltherapeutische elemen ten. Ze spelen bijvoorbeeld situa ties na die ze thuis tegenkomen. Van Soest: „Op die manier praten ze veel makkelijker over ernstige onderwerpen. Het is minder be dreigend om met een ander kind een toneelstukje op te voeren, dan om met een maatschappelijk wer ker over je problemen te praten." door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Drieduizend basis scholen in Nederland krijgen de komende vier jaar een leskist over water. Kinderen leren met infor matiemateriaal van alles over wa ter. Ze ontdekken spelenderwijs dat schoon en helder drinkwater niet zo vanzelfsprekend is. De kin deren leren ook hoe ze bewuster om moeten gaan met water, wat er komt kijken bij waterbouw en wat een waterkringloop is. Commissaris van de Koningin Kar- la Peijs is vandaag op de VSV-basis- school in Vlissingen om de eerste leskist in ontvangst te nemen. Het Water Toolkit Project is een initiatief van de Junior Kamer, een serviceclub voor jonge, hoogopge leide mensen. Het project komt voort uit het Wereld Water Fo rum. In december 2005 hield de club een proef onder dertig basis scholen. Uit een evaluatie bleek dat het enthousiasme voor het pro ject bij zowel leerlingen als leraren groot was. Basisscholen kunnen gratis ge bruik maken van de leskist. Zij moeten daarvoor aankloppen bij hun lokale Junior Kamer. In Neder land zijn 2250 mensen lid van de organisatie, verspreid over 94 loka le Junior Kamers. www.watertoolkit.nl k-* www.jci.nl ting van Oostdijk. Waarschijnlijk raakte hij van de weg doordat hij last van de laagstaande zon. De au to kwam vervolgens tot stilstand tegen een boomstronk op het ta lud. De brandweer heeft de auto vastge maakt om te voorkomen dat de ze verder van het talud af zou glij den. De vrouw is per ambulance met onbekende verwondingen overge bracht naar het ziekenhuis. Na on derzoek kon de vrouw het zieken huis verlaten. De Leeuw Schoenmodes Ti Langeviele 2 Middelburg ■-'jfyp Tel0118 - 650 249 l.v.m. dit spektakel zijn wij maandag 10 december gesloten. Zie ook onze webwinkel www.deleeuwschoenmodes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 79