Vraagtekens bij project Sluis aan Zee STEVENS 30% leeiaNft Stichting voor Kenia zo'n 500 euro rijker UITVERKOOP Muzikanten gehuldigd www.reynaertaudio.nl sturt Gebiedscommissie onderschrijft conclusie van projectbureau. Hogerop met nieuwe kleedlokalen CARIANNE mode Z PZC Maandag 10 december 2007 15 Vlietstraat 15,Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" door Frank van Cooten SLUIS - De gebiedscommissie West-Zeeuws-Vlaanderen zet vraagtekens bij het project Sluis aan Zee. Voor de gebiedscommis sie staan economische voordelen vast, reden om door te gaan met het project. De omvang is echter te grootschalig en er zijn nogal wat onzekerheden. Het aangepaste plan behelst onder meer een jachthaven met een ver binding naar zee, een golfbaan, een zeesluis en vierhonderd wo ningen op een terrein van 280 hec tare. Aanmerkelijk groter dan in het gebiedsplan Natuurlijk Vitaal is opgenomen. 'Sluis aan Zee vergt mogelijk een forse planaanpassing voor een zorgvuldige inpassing in het landschap', luidt een van de onderdelen van het advies aan de Sluise gemeenteraad. -Daarbij horen nog twee aanvullin gen", zegt voorzitter Marten Wier- sma van de gebiedscommissie. „Vanwege de schaalgrootte moet wellicht worden geschoven met hectares landbouw en recreatie en er moet rekening worden gehou den met het beheer en exploitatie van de waterinfrastructuur." Met andere woorden: wie draait op voor het beheer en de exploitatie van bijvoorbeeld de zeesluis in Cadzand? Sluis aan Zee is in de huidige op- FW Raadslid Bram Basting van Ge- meentebelangen pleit voor het bevaarbaar maken van de Damse Vaart. Dat is volgens hem realisti scher dan Sluis aan Zee. zet te grootschalig en eigenlijk on haalbaar, vindt raadslid Bram Bas ting van Gemeentebelangen. Met de bouw van driehonderd villa's en honderd appartementen als fi nanciële basis wordt Sluis aan Zee volgens hem op drijfzand ge bouwd. „Er staan immers nog meer huizen in de hogere prijsklas se op stapel. Denk maar aan plan Cavelot, het Hof van Europa en de Brugse Vaart." De vele rapporten en notities die de afgelopen tien jaar zijn ge maakt, hebben enkel voor een gi gantische papierwinkel gezorgd, maar nog niet tot resultaat geleid. „En daar komen de komende ja ren nog veel rapporten bij. Omdat het plan ingrijpend is veranderd, zal volgens mij een hele nieuwe Milieu Effect Rapportage geschre ven moeten worden. Een tijdro vende bezigheid. Het zal daarom nog vele jaren duren voordat de eerste spa de grond in gaat." Basting heeft een alternatief plan dat volgens hem veel realistischer is. „Ik ben geen pessimist maar een realist. Maak de Damse Vaart tussen Sluis en Brugge weer be vaarbaar. Als de vaarverbinding met Brugge hersteld kan worden, kunnen boten tot in het centrum komen. De aantrekkingskracht van Sluis kan hierdoor verbeteren. Kost veel minder dan Sluis aan Zee, omdat het oorspronkelijke Na poleonkanaal uit 1813 er toch al ligt. De verbinding Sluis-Brug- ge-Zeebrugge biedt meer perspec tieven dan Sluis aan Zee." Basting beseft zijn lastige positie. Zijn fractie Gemeentebelangen is immers voorstander van Sluis aan Zee. „Ik voel me echter gesterkt door de signalen vanuit de bevol king." door Frank Gijsel AARDENBURG - De Koninklijke Mu- zieksociëteit Aardenburgsche Fan faren huldigde tijdens het jaarfeest zaterdagavond zes jubilarissen. In de gymzaal aan de Sint Ba- vostraat in Aardenburg was er veel lof voor de trouwe muzikanten van de vereniging. Suzanne en Carmen de Bruijckere werden geëerd vanwege hun twaal- fenhalfjarig actief lidmaatschap. Xavier Duthoy, Leon Oerlemans, Wibo Bakker en Radomir Grbic omdat ze al 25 jaar muziek beoefe nen. Alle jubilarissen kregen de KNFM- onderscheiding uitgereikt. Opval lend was hun relatief jonge leef tijd. Ze werden als voorbeeld ge noemd voor andere jeugdigen van de vereniging. Thema van het concert was 'Music in the spotlights'. Na enkele beken de, wat oudere nummers kwamen na de pauze de drumband en de leerling-muzikanten aan bod. HULST - In de restaurantruimte van de Blaauwe Hoeve in Hulst was het zaterdag doorlopend druk. De dag stond in het teken van Ke nia, het land waar de stichting Buru Nyakwere Nederland (SBNN) zich al jaren voor inzet. Er werden spulletjes als keramiek, bloemstukken en tassen verkocht. Micaëla van Bunder, is vijf jaar ge leden met de SBNN begonnen. Sindsdien is de organisatie enorm gegroeid. „Het geld dat we binnen krijgen wordt gebruikt om activi teiten als educatie, hiv-preventie, water en zorg te financieren. Van daag zijn opmerkelijk veel spulle tjes verkocht. Ik denk dat we ruim 500 euro kunnen overmaken." Rob Driehuis van Curamus was za terdag tevreden. „Dit is een zinvol le dag. In de Blaauwe Hoeve staat de zorg voor de medemens voor op en dit project sluit hierbij aan. We willen dit project blijven steu nen en een herhaling van de Ke- niadag sluiten we niet uit." De Groep Djem Slam zorgde voor veel ritme en de bezoekers verga ten ook niet iets lekkers te proe ven in de stand van Vluchtelingen werk Hulst en een handtekening te zetten onder de petitie van Am nesty International. De SBNN houdt in het ROC om de drie maanden een tweedehand- seboekenmarkt Zaterdag 15 decem ber is de eerste. De laagste (internet) prijzen van de vakspecialist led/plasma tv hd dvd/blu ray stereo/ homecinema foto pc/multimedia telecom wassen drogen koelen koken klein huishoudelijk app. pers. verzorging Alle artikelen direct uit voorraad leverbaar. Originele verpakking en Nederlandse garantie. Eigen servicedienst en thuisinstallatie 7 dgn p. week. Fr. van Waesberghestraat 16 Hulst 0114-371230 Ma/Zo. 09.30 - 17.30 uur INTERIEUR STERK IN HET BETERE WERK/MERK Al bijna 60 jaar. Ruime keuze in alle prijsklassen. Vcrl. v. Steenbergenlaan 5, Terncuzen, T.: 01 15-695498. Voor aanbiedingen zie onze website: www.stevensinterieur.nl SLUISKIL - Ze waren al enkele maanden in gebruik, maar gistermiddag werden de gerenoveerde kleedlokalen van voetbalvereniging Sluiskil officieel geopend. Kinderen lieten ballonnen op en onder toeziend oog van (spelen de) leden, supporters, sponsoren en vrijwilligers stapte wethouder Adhemar van Waes door een papieren deur. De grondige opknapbeurt van de verouderde accommo datie was meer dan noodzakelijk. „Als je ambitieus bent, en dat zijn we bij Sluiskil, wil je hogerop. Daar hoort een goede, representatieve accommodatie bij. En die hebben we nu. Daar mogen we als dorp en club trots op zijn. We kunnen weer jaren vooruit en daar ging het om." Voorzitter Carlo van Hijfte roemde vooral de grote inzet van vrijwilligers, foto Camile Schelstraete woensdag 12 december 40% 50% Markt 10 - 4501 CJ Ooslburg Zondags geopend van 14.00-18.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 77