Strijdkreten voor jonge zwemmers Ruilen en kopen in Biervliet en Sluiskil Man slachtoffer van 'babbeltruc' Twintig teams van basisscholieren vechten voor kampioenschap. - .- Hjj|§]| VEILING KUNST ANTIEK Parkeren Onder de hamer voor Ronald McDonald 14 Maandag 10 december 2007 PZC Z door Frank Cijsel OOSTBURC - Op de tribune is het een drukte van belang. Links en rechts zitten groepjes zwemmers met elkaar te keuvelen in het Oost- burgse Sportcomplex De Een hoorn. Het snikhete zwembad was zater dag het toneel van de zwemkam- pioenschappen voor basisscholen in West-Zeeuws-Vlaanderen. Twin tig teams kwamen aan bod. Zes zwemmers per team. De wanden hingen vol met span doeken met strijdkreten voor de pupillen. Ouders en leerlingen schreeuwden zich schor om de jeugdige waterratten aan te moedi gen. Een van de uitblinkers van de zwemmiddag was ongetwijfeld de 'Ik doe mee aan de wedstrijd om de beker voor de school te winnen' elfjarige Björn Scherbeijn, van de Vorsterman van Oyen uit Aarden burg. Hij had na afloop alle num mers waaraan hij deelnam gewon nen. Bij de vijftig meter schoolslag gaf hij in de zevende serie meteen zijn visitekaartje af. Toen hij de overkant had bereikt, had hij al een voorsprong van vijf meter en in het laatste stuk wist hij die uit te bouwen tot zo'n tien meter. Ook bij de rugslag en vrije slag stond er geen maat op het meester schap van Björn. Na zijn race stapte hij monter het bad uit en begaf zich naar zijn va der, die langs de kant alles nauwge zet in de gaten hield en de resulta ten noteerde. „Ik train vier keer in de week. Dat doe ik met heel veel plezier. Ik hou van lekker bewe gen. Mijn specialiteit is de vlinder slag. Ik hoor op dit nummer bij de beste vijf van Nederland. Op die vlinderslag heb ik al een keertje de gouden plak behaald. Mijn doel is een plekje te krijgen voor het we reldkampioenschap." Vader Scherbeijn vindt echter wel dat het leuk moet blijven. Volgens hem moet er ook nog tijd overblij ven om af ten toe een partijtje te tennissen. Stijn de Smet (7) en Shanella de Ruysscher (8) van het B - team van De Berenburcht uit Oostburg toonden zich eveneens erg tevre den met de resultaten. Stijn deelde monter mee dat hij een keertje eer ste en een keer derde was gewor den. Shanella verklaarde dat ze voorafgaand aan het evenement veel getraind had. „Ik doe mee aan de wedstrijd om de beker voor de school te winnen." Zij werd tij dens haar optredens dan ook luid toegejuicht door haar supporters op de tribune. De overwinning ging uiteindelijk naar het team van De Berenburcht A uit Oostburg, bestaande uit Jo nah van de Ameele, Jasper Tiele- man, Jaimie de Schepper, Valerie Klaaysen, Vicky Vermeire en Lau ra Hermans. De tweede plek was voor de Vors terman van Oyen uit Aardenburg en als derde eindigde De Drie klank uit Oostburg. ZEEUWS VEILINGHUIS 12 - 13 december Kijkdagen: VANDAAG van 10.00-18.00 Di. 11 december 10.00 -18.00 Wo. 12 december 10.00 -12.00 Do. 13 december 10.00 -12.00 Volledige catalogus: www.zeeuwsveilinghuis.nl Herengracht 74, 4331 PX Middelburg Tel. 0118-650 680 door Cino van den Broecke SLUISKIL - Nu de feestmaand in vol le gang is, duiken ook de talloze hobby-, verzamel- en kerstbeur zen weer overal op. Afgelopen weekeinde werd in Sluiskil en Bier vliet een keur aan spullen ver kocht en geruild. In het Sluiskilse gemeenschapscen trum 't Meulengat klonken giste ren positieve geluiden. Er was con stante aanloop op de verzamel- en hobbybeurs. Modelbouwbootjes, brandweerattributen, munten, prentkaarten, een schoorsteenver zameling en Pokémonspullen wa ren er te zien en te ruilen. Ook werden er hobbyproducten ver kocht. In de hervormde kerk en het dorpshuis in Biervliet stonden za terdag twee dozijn kramen met uit eenlopende koopwaar, zoals kerst kaarten, bijenwasprodukten en spijzen. „De opkomst is goed. Het is gezellig, velen komen een praat je maken en mensen hebben de kans hun hobby te laten zien. We zijn erg tevreden", aldus dorpshuis beheerster Conny de Visser. Een haastige trip naar de super markt kwam een Goese student duur te staan. Toen hij terugkwam bij zijn auto, prijkte een prent ach ter de ruitenwisser. Een discussie met de parkeerwachter mocht niet baten en enige tijd later kon hij voor de kantonrechter verschijnen. Samen met een aantal lotgenoten wachtte hij in de hal tot zijn zaak voorkwam. Ondertussen wisselden de vermeende foutparkeerders wat tips uit over het te voeren betoog. Of ze uiteindelijk moesten betalen of niet, de bon heeft effect gehad. Opeens realiseerde een van de wachtenden zich namelijk: „Verdo rie, ik moet snel geld in de parkeer- meter gooien, anders sta ik hier over een paar maanden weer." AXEL - De politie heeft een onder zoek ingesteld naar de beroving van een 72-jarige man uit Axel. Hij werd zaterdagmorgen op de Markt het slachtoffer van een 'babbel truc'. De man werd door een onbe kende aangesproken. Die kreeg het voor elkaar dat de Axelaar zijn por temonnee tevoorschijn haalde. De dader, gekleed in een lichtkleu rig jack, een donkere broek en sportschoenen, griste de beurs uit de handen van de man, haalde er tientallen euro's uit en rende weg. AXEL - Schilder Leo de Jong bekeek gisteren alles vanuit een hoekje van zijn atelier, annex galerie in Axel. Tijdens de verkoop van zo'n zestig wer ken van zijn hand werd zijn glimlach steeds breder. Veilingmeester Pierre Eijsackers maakte duidelijk dat de opbrengst boven de bodemprijzen naar het Ronald McDonald Kinderfonds gaat en riep het publiek daarom op om flink te bieden. Dat gebeurde bij 'De gang er in', een afbeelding van enkele wielrenners. Er werd flink tegen elkaar opgeboden en het werk ging tenslotte 1150 euro boven de bodemprijs weg. Ook POT, een werk met 180 paneeltjes met materiaal dat Leo de Jong ver zameld had in de verkoolde resten na een grote brand, kreeg een goede prijs; 900 euro meer dan het minimum. Het Ronald Mc Donald Kinderfonds kan rekenen op enkele duizenden euro's. foto Camile Schelstraete Leerlingen van West-Zeeuws-Vlaamse basisscholen zwemmen tegen elkaar in De Eenhoorn in Oostburg. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 76