Zeeland PZC Roep om feestterrein in Hulst 'Schep duidelijkheid over Het Hoompje' 13 W Clinge weer slachtoffer van vernielingen Kerstverkoop vanuit krotten ZEEUWS-VLAANDEREN 20 17 Dubbel uitstel kostte dansfeest Xplode zo'n vijfhonderd bezoekers. Opgelicht Ratten en kinderen krioelen door het Spiegeltheater Maandag 10 december 2007 Kinderen blijven vaak lang last houden van echtscheiding Tip? redtern@pzc.nl door Frank van Cooten HULST - De gemeente Hulst zit dringend verlegen om een evene mententerrein waar iedereen uit Hulst en omgeving een feest of evenement kan organiseren. Dit omdat er voor de Hulster jeugd steeds minder te beleven valt. Dat vindt Patrick Roelands van evene mentenbureau Het Feest in Hulst. Hij gooit een balletje op bij het ge meentebestuur, naar aanleiding van het 'gedoe' rondom het dans feest Xplode. Dit festijn werd twee keer op het laatste moment uitge steld. Het feest was de eerste keer gepland in Den Dullaert maar er werd gevreesd voor te veel overlast in de wijk. De tweede keer ging het evenement niet door vanwege gebrek aan mankracht bij de poli tie. Xplode vond nu vrijdagavond plaats in een loods achter Morres in Hulst. Het uitstel kostte de orga nisatie zo'n vijfhonderd bezoekers. Nu waren er net geen duizend be zoekers binnen. „De gemeente moet serieus gaan nadenken over een evenemententerrein met voor zieningen als stroom, verlichting en hekwerk", aldus Roelands. De loods was voor eenmalig ge bruik. Het gebouw is vanaf dins dag in gebruik door Neckermann. Xplode verliep overigens zonder problemen. Er was geen inzet van Patrick Roelands van evementen- bureau Het Feest in Hulst pleit voor een evenemententerrein. Voor de Hulster jeugd is immers steeds minder te beleven. de politie nodig. Door de beveili ging is slechts één feestganger bui- tengezet. „We hebben ook geen en kele klacht ontvangen van buurt bewoners. Er waren ook zo veel mogelijk maatregelen getroffen om overlast te voorkomen. De Steensedijk was compleet afgezet en het geluid was zo opgesteld, dat het niet naar buiten zou blazen. Ook hadden we buiten nog een tent en dranghekken gezet om het geluid de andere kant op te laten ketsen." Roelands vindt het jammer dat de herhaaldelijke uitstel van het eve nement de organisatie veel bezoe kers heeft gekost. Toen het feest in september voor de eerste keer niet doorging, waren er nog zo'n vijf tienhonderd belangstellenden. „We moesten vechten tegen een negatief imago. Een aantal mensen dacht dat het ook deze keer wel niet zou doorgaan. Ook is het jum- pen nu niet meer zo populair als in september. Trends gaan snel, on der de jeugd. Nu is de Australian Shuffle in. We zijn in ieder geval trots op datgene wat we vrijdaga vond hebben gedaan. We hebben ons visitekaartje afgegeven." door Cino van den Broecke SAS VAN CENT - Geplaagd door stevige wind ont stak wethouder Frank van Hulle zaterdagavond op het Keizer Karelplein in Sas van Gent de feest verlichting in de grote kerstboom. Tientallen ba sisschoolkinderen van de Prins Frederik Hendrik en de Sasse Vaart, ouders, en andere belangstel lenden waren getuige van de symbolische hande ling door de uit Sas van Gent afkomstige Van Hul le. Dit jaar hadden de leerlingen van beide Sasse basisscholen versieringen gemaakt, om de boom - in tegenstelling tot voorgaande jaren - niet zo'n kale aanblik te geven. De grote kerstboom was op meerdere punten ste vig verankerd. Geen overbodige luxee, gezien het weer. De versierselen bleven ternauwernood aan de takken hangen en de kleurrijke slierten verlich ting zwiepten gevaarlijk heen en weer. De ruim honderdvijftig toeschouwers konden zich verwarmen met chocolademelk en glühwein. foto Camile Schelstraete door Frank van Cooten SLUIS - Raadslid Bram Basting (Ge meentebelangen) roept het college van Sluis op snel duidelijkheid te scheppen over de stand van zaken rondom de vervallen villa Het Hoompje tussen Sint-Anna-ter- Muiden en Sluis. Raadsleden willen weten hoe het gesprek met ontwikkelaar Van der Putte, de eigenaar van het pand, is verlopen. Deze week worden in een van de commissievergaderin gen zeker vragen gesteld." Een beleidsambtenaar deelde vori ge maand in een commissieverga dering mee dat de gemeente on derhandelt met de projectontwik kelaar. Inzet is volledige restaura tie. Om uit de kosten te komen, mag Van der Putte op het terrein een paar appartementen bouwen. De ontwikkelaar sprak eind vorige maand met wethouder Carien Bo- lijn. Naar buiten toe worden geen mededelingen gedaan over dit ge sprek. „Wij weten nu echter niet wat er speelt. Een mededeling aan de raad zou wel passend zijn", zegt Basting. „Vanwege regelmatig voorkomend ongewenst bezoek op het terrein is tempo nodig." door Frank van Cooten CLINCE - Penningmeester Luc Leeg water van de voetbalvereniging Clinge wordt er zo langzamerhand moedeloos van. De club is voor de zesde achtereenvolgende keer het slachtoffer van vernielingen. Dit keer zijn de netten van beide doelen kapotgeknipt of -gesneden en ook het vangnet achter een van de doelen is vernield. Verder is een slagboompaal van het parkeerterrein gesloopt en is de stekker van een scorebord ver nield. Het vandalisme is zaterdag morgen ontdekt. De schade bedraagt vele honder den euro's. De politie stelt een on derzoek in en is op zoek naar getui gen. Leegwater weet niet wie het op VV Clinge heeft gemunt. „Het is zo sneu voor onze vrijwilligers, die alles iedere keer moeten repare ren." Hij begrijpt best dat de poli tie niet continu kan controleren. „En het is ook niet de bedoeling dat wij op het terrein gaan slapen. Ik hoop dat het onderzoek van de politie resultaat heeft." PERKPOLDER - De tegenstelling was groot, dit weekeinde, op de kerst markt op Camping Perkpolder. In de boerenschuur op het terrein hing een warme, gezellige sfeer. Op het terrein eromheen behiel pen scholieren zich in zelfgemaak te krotten van bouwafval. De kin deren bivakkeerden een aantal uren in de krotten, waarin spullen werden verkocht en activiteiten werden ontplooid. Met een zeil doek als overkapping trotseerden ze de regen. De krotten symboli seerden de bestemming van de op brengst van de kerstmarkt. Via stichting 'Doe Iets' komt het geld terecht bij bewoners van krotten wijken op de Filippijnen. Daar gaat ook de opbrengst van de markt in de schuur naartoe. Met onder meer een snuffelmarkt, mu ziek en theater werd geld voor de stichting bij elkaar gesprokkeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75