Zeeland wat bij kijken, bij zo'n bandje Duivensport Zeeland draagt al jaren bij aan bungalowvakanties voor kankerpatiëntjes Ganzenhoeder op kerstfair van Burgh Politie fouilleert op Zuidplein Rotterdam Scaldis Jazzband op markt in Noordgouwe Leerlingen musiceren in Middelharnis Thuredrith Renesse ontvangt ruim 27 mille aan sponsorgeld. Griezeltocht over het strand van Renesse S PZC Maandag 10 december 2007 15 BURCH-HAAMSTEDE - Een ganzen hoeder met hond is zaterdag een van de attracties op de kerstfair in Burgh. Andere publiekstrekkers zijn het shantykoor uit Hoeksche Waard, een paardenkar en de workshop wolspinnen. Verder staan er 45 ver koopkramen. De Burghse kerstfair wordt voor de tweede keer gehou den en de opbrengst gaat naar het onderhoudsfonds van de kerk en aidskinderen in Zambia. De fair op de Ring duurt van 13 tot 21 uur. ROTTERDAM - Burgemeester Ivo Opstelten van Rotterdam heeft winkelcentrum Zuidplein en me trostation Slinge aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Dat betekent dat de politie hier mensen preventief mag fouilleren. Afgelopen week leverde deze actie meteen een vuurwapen, vier mes sen en een hoeveelheid drugs op. Rond de feestdagen vinden in Rot terdam Zuid opvallend veel bero vingen plaats. De aanwijzing van Opstelten duurt tot 1 maart. NOORDGOUWE - De Scaldis Jazz band treedt zaterdagmiddag op tij dens de kerstmarkt in het dorps huis van Noordgouwe. Op de markt die om 10.30 uur be gint en duurt tot 16.00 uur, wor den schilderijen verkocht van Leon van Oostendorp. Verder kan de bezoeker de hand leggen op tweedehands kerstartikelen, siera den, keramiek en hobbymateria len. Dat alles begeleid door oliebol len, glühwein, warme chocolade melk en erwtensoep. MIDDELHARNIS - Leerlingen van de muziekschool Goeree-Overflakkee geven vrijdagavond een uitvoering in zaal De Notenkraker aan de Juliana van Stolberglaan in Middel harnis. Studenten zang storten zich, bege leid door piano en fluit, op kerst- klassiekers van Bach en Lübeck. De afdeling dwarsfluit waagt zich aan Corelli en Corette. Het concert begint om 19.30 uur en wordt afge sloten met samenzang. Zaal leeg: opruimen en schoonmaken 3.00 uur Laatste vrijwilliger (sluiter) doet het licht uit. PZC Rol.int Quist. GN bron Ton van de Nouweland Kloksgewijs: een van de metalbands gisteren in Brogum, Maaike Delebout (links) van de entree, Arjen Bakker achter de bar en Kevin Vis aan de munten- kassa. Behalve de artiesten komen drie beroepstechnici en veertien vrijwilligers in actie voor een popconcert. foto Marijke Folkertsma 0.30 uur Einde concert, uitbetalen van de artiesten. door Ton van den Nouweland RENESSE - In zijn dankwoord aan de sponsors had voorzitter Bart Schot van de stichting Thuredrith zaterdag extra aandacht voor de stichting Duivensport Zeeland. De ze organisatie droeg het afgelopen jaar 8150 euro bij aan vakanties voor kankerpatiëntjes in de bunga lows van Thuredrith in Renesse. Volgens Schot hebben de duiven- vrienden door de jaren heen zo'n vijftigduizend euro geschonken. In totaal werd de stichting dit jaar met 27.292 euro gesteund. Op de sponsorlijst van afgelopen jaar staan dertig namen van particulie ren, gezinnen, bedrijven en organi saties uit geheel Zeeland, maar ook uit Waddinxveen en Steenber gen. De donateurs werden zater dag beloond met een rondleiding langs de drie bungalows aan de Rampweg in Renesse. In de kanti ne van het CJV-kamp kregen zij een mosselmaaltijd aangeboden. „Ons doel speekt veel mensen aan en zij kunnen ook meteen zien waaraan hun gift is besteed. Er blijft bij ons niets aan de strijkstok hangen. Thuredrith heeft een goe de naam in Zeeland," verklaart Schot het grote aantal donaties. De exploitatie van de drie houten bungalows kost de stichting jaar lijks 42.000 euro aan onderhoud, schoonmaak en afschrijving. Met enige trots meldt Schot de bezet tingsgraad van negentig procent. „Van april tot november staan de bungalows gratis ter beschikking aan gezinnen met kankerpatiënt jes. Van november tot april mogen multiple sclerosepatiënten de wo ningen gebruiken. Van hen vragen we vijftig euro per week, een deel De stichting Vakantiehuis Thure- drith hield zaterdag haar jaarlijk se sponsordag. Dertig gezinnen, bedrijven en organisaties legden 27.292 euro op tafel. van de schoonmaakkosten." Uit breiding met een derde of vierde bungalow is Volgens Schot nog niet aan de orde: „Het onderhoud gebeurt door vrijwilligers. Dat moet wel te behappen blijven." Thuredrith is het initiatief van de Lionsclub Dordrecht. Thuredrith is de historische naam van deze stad. In het bestuur van Thure drith zitten ook de stichting CJV-kamp Zierikzee en de stich ting Gaandeweg in Arnhem. De laatste organiseert jaarlijks zo'n tweehonderd korte vakanties voor gezinnen met jonge kankerpatiën ten. Toewijzing van die vakanties gebeurt door de behandelend arts of het maatschappelijk werk. RENESSE - Een wandeltocht over het strand met schrikwekkende verrassingen. Dat staat zaterdag om 19.00 uur op het programma in en nabij ca fé-restaurant Zeerust aan het eind van de Laone in Renesse. De tocht is bedoeld voor de hele familie, van jong tot oud. De wandeling is onderdeel van 'Feestmaand Renes se' en wordt georganiseerd door de ondernemervereniging. WERKKLEDING DRESSED... TO WORK www.werkkledingtotaal.nl Kromme Elleboog 8 Zierikzee T. 0111-450751 F. 0111-450752 20.00 uur Etenstijd artiesten en technici. Vrijwilligers bar, munten en entree beginnen. Aanvang concert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73