Zeeland PZCIn Rabobanken gaan samen ~Xi"r Daar is ie: de biologische kerstboom Auto raakt van weg in berm SCHOUWEN-DUIVELAND 17 Megakoor zet kerk Dreischor op z'n kop Schouwen-Duiveland, Tholen en Bevelanden fuseren op 1 maart. Den heeft meer geur en minder naalduitval, volgens handelaar. zeeuwse MMtflü,:'. Parkeren Ratten en kinderen krioelen door het Spiegel theater Maandag 10 december 2007 Kinderen blijven vaak lang last houden van echtscheiding Tip? redzzee@pzc.nl DREISCHOR - Met driehonderd man publiek en tweehonderd man op het podium, zat de kerk van Dreischor zaterdagavond bomvol. Onder de titel Promise of Christmas gaven drie koren en muziekvereniging Apollo uit Wissenkerke een uitvoering, die bestond uit kerstliederen, instrumentale gedeelten en ge sproken tekst. De koren zijn VZOS uit Oosterland, Reliance uit Zwijndrecht en Corazón uit Zoetermeer. „Het was één groot spektakel. De mensen zijn het niet gewend van ons dat we met zo veel bombarie de kerk op zijn kop zetten. We hebben veel reacties gekregen," zegt VZOS-voorzitter Theunie van der Laan. De volgende uitvoering in Zeeland is op 22 decem ber in Kamperland. foto Marijke Folkertsma door Ton van den Nouweland GOES - De Rabobanken op Schou wen-Duiveland, Tholen en Zuid-Beveland gaan per maart verder als één coöperatie onder de naam Rabobank Oosterschelde. Vooralsnog blijven alle vestigingen gehandhaafd. Op termijn wordt sluiting van kantoren op Zuid-Be veland niet uitgesloten. „Klanten zullen er niet veel van merken. De veranderingen vinden voornamelijk plaats aan de binnen zijde van de bank," legt directeur KERKWERVE - Een 24-jarige auto mobilist uit Zierikzee is zaterdaga vond met de schrik vrijgekomen toen hij met zijn auto in de berm raakte. Het ongeval gebeurde rond 23.30 uur aan de Heuvelsweg. Komende uit Zierikzee kwam de autobilist met de wielen in de rechterberm. Door een corrigerende stuurbewe- ging raakte de auto in een slip. Hij reed door de bosjes en kwam pal voor een sloot tot stilstand. De man kon zelf uit de auto kruipen. Cees van der Velden van de Thool- se Rabobank uit. De fusie is vol gens hem nodig om in te spelen op de veranderde markt. „Door in ternet en e-mail weet onze klant al wat hij wil op het moment dat hij bij ons binnenstapt. De klant wil ook meteen zakendoen, of dat nou doordeweeks, 's avonds of in het weekeinde is. We moeten dus meer kennis in huis hebben en die op andere momenten inzetten." Banenreductie is niet de inzet van de fusie. Van der Velden: „Wij heb ben momenteel 320 arbeidsplaat sen. In de nieuwe organisatie heb ben we er 330 nodig. Over een tijd je zullen we wel wat effectiever kunnen werken. Maar wat dat aan door Ton van den Nouweland NOORDGOUWE - Biologisch eten. Daar valt wat voor te zeggen. De groenten hebben meer smaak en men zegt dat het gezonder is. Maar een biologische kerstboom. Waarom zou je die willen heb ben? Leen van Marion uit Rockanje ver kocht er zaterdag een stuk of tien banen kost, valt op te vangen met ons natuurlijk verloop van gemid deld tien procent." De fusie kost wel banen in het ma nagement. De drie banken hebben samen 34 leidinggevende functies; na 1 maart zullen er nog 24 over zijn. De afvallers werken al op inte rimbasis of krijgen ander werk. Als opmaat naar de fusie zijn op Tholen afgelopen voorjaar vier kantoren gesloten. Van der Velden wil op termijn 'ook eens kijken Fusie Rabobanken levert extra ba nen op en er wordt voorlopig niet gesneden in het aantal kan toren. Leden van de coöperaties vergaderen er morgen over. op de biologische markt in Noord- gouwe. „Ze zijn zonder kunstmest en chemische bestrijdingsmidde len geteeld. Dat is beter voor het milieu," legt Van Marion uit. „Ze groeien langzaam. Ze zijn niet op gefokt. Daardoor ruiken ze lekker en ze verliezen hun naalden niet zo snel als andere dennen. Prettig voor de bomen, prettig voor de mensen," voegt Heiltje Aangeen- brug van de biologische markt daaraan toe. Van Marion: „Ons bedrijf Goeie Grutten verkoopt ook andere sier naar de efficiëntie van servicepun ten op Zuid-Beveland', maar voor lopig is sluiting hier niet aan de or de. De Rabo-combinatie Kapelle-We- meldinge blijft buiten de fusie. Di recteur Foort Otten: „We vieren dit jaar het honderdjarig bestaan. Dat is voor mij een keuzemoment. Ik heb meer tijd gevraagd." Van der Velden verwacht dat Kapel- le-Wemeldinge in 2010 wordt op genomen in Rabobank Ooster schelde. De 17.000 leden worden morgen over de fusie geïnformeerd. Tij dens de vergadering van 16 januari stemmen de leden over het al dan niet doorgaan van de fusie. gewassen waaraan geen gif te pas is gekomen. Mijn drijfveer zit so wieso meer aan de milieukant dan in de gezondheidshoek. Als zes tienjarige was ik al bij de Natuur vrienden. Dan sta je beter stil bij de vraag hoe alles geproduceerd wordt. Over die kerstbomen zat ik al een paar jaar te denken. Dit jaar ben ik op zoek gegaan naar een kweker. In Waalre, bij Eindhoven, heb ik die gevonden. De biologische markt aan de Zuid Bosweg wordt elke zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur gehouden. KRUININGEN - Een 55-jarige motor rijder uit de gemeente Borsele is in de nacht van zaterdag op zon dag bij Kruiningen betrapt op het rijden zonder rijbewijs en verzeke ring. De Borselaar had een rijont zegging en bleek al enkele malen te zijn betrapt op het rijden zon der rijbewijs. Om er zeker van te zijn dat de man niet aan de gang blijft, heeft de politie de motor afgepakt. Tip? redactie@pzc.nl Een haastige trip naar de super markt kwam een Goese student duur te staan. Toen hij terug kwam bij zijn auto, prijkte een prent achter de ruitenwisser. Een discussie met de parkeerwachter mocht niet baten en enige tijd la ter kon hij voor de kantonrechter verschijnen. Samen met een aan tal lotgenoten wachtte hij in de hal tot zijn zaak voorkwam. On dertussen wisselden ze wat tips uit over het te voeren betoog. Of ze uiteindelijk moesten betalen of niet, de bon heeft effect gehad. Opeens realiseerde een van hen zich namelijk: „Verdorie, ik moet snel geld in de parkeermeter gooien, anders sta ik hier over een paar maanden weer."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71