Rabo Zuid-Beveland fuseert met Tholen en Schouwen-Duiveland Vroeger leefde Nieuwbouw van Hotel Goes in maart gereed Lintje voor Piet Platschorre Band gaat rond Rabo Oosterschelde moet veranderende markt bedienen. CQ Opwaarderen gevels en veertien nieuwe, luxe kamers in eerste fase. Willems Winkel in Middelburg stopt eind deze maand. Plaatsvervangend groepscommandant Borsele neemt afscheid. 14 I Maandag 10 december 2007 PZC door Ton van den Nouweland GOES - De Rabobanken op Schou wen-Duiveland, Tholen en Zuid-Beveland gaan per maart sa men verder als één coöperatieve bankinstelling onder de naam Ra bobank Oosterschelde. Vooralsnog blijven alle vestigingen, kantoren en servicepunten gehandhaafd. Op termijn wordt echter sluiting van kantoren op Zuid-Beveland niet uitgesloten. „Klanten zullen er niet ved van merken. De veranderingen vinden voornamelijk plaats aan de binnen zijde van de bank," legt directeur Cees van der Velden van de Thool- se Rabo uit. De fusie is volgens hem nodig om in te spelen op de snel veranderde markt. „Door in ternet en e-mail weten onze klan ten al wat ze willen op het mo ment dat ze bij ons binnenstap pen. Klanten willen ook meteen zaken doen, of dat nou doorde weeks, 's avonds of in het weekein de is. We moeten dus meer kennis in huis hebben en die op andere momenten kunnen inzetten." Banenreductie is niet de inzet van de fusie. Van der Velden: „Wij heb ben momenteel in de drie organi saties 320 arbeidsplaatsen. In de nieuwe, grote organisatie hebben we er 330 nodig. Over een tijdje zullen we naar verwachting wel wat efficiënter kunnen werken. Maar wat dat aan banen zou kun nen kosten, valt zeker op te van gen met ons natuurlijk verloop van gemiddeld tien procent." De fusie kost wel arbeidsplaatsen in het management. De drie ban ken hebben samen 34 werkne mers met een leidinggevende func tie; na 1 maart zullen er daar nog 24 van over zijn. De afvallers wer ken al op interimbasis of krijgen ander werk. Als opmaat naar de fusie zijn op Tholen afgelopen voorjaar vier Rabobank Kapelle-Wemeldinge blijft voorlopig buiten de grote coöperatie. Noord-Beveland fu seerde al eerder met de Rabo bank Walcheren. door Mieke van der Jagt GOES - Aannemersbedrijf Fraanje uit Lewedorp is druk doende met de verbouw van Hotel Goes, het Van der Valk-hotel aan de Verbar- telweg aan de rand van het Goese Poelbos. Bedrijfsleider P. van Vliet verwacht dat de bouw in maart kan worden opgeleverd. „De veer tien nieuwe kamers zullen naar verwachting in april in gebruik worden genomen." De verbouw is onderdeel van een veel groter verbouwingsplan voor veruit de grootste hotelaccommo datie in Goes. De 120 kamers die Hotel Goes nu biedt, zijn onvol doende om in de behoefte aan ho telkamers te voorzien. Uiteindelijk moeten het er 265 worden, maar kantoren gesloten. Van der Velden wil op termijn 'ook eens kijken naar de efficiëntie van servicepun ten op Zuid-Beveland', maar voor lopig is sluiting hier niet aan de or de. De Zuid-Bevelandse Rabo-ban- ken fuseerden en reorganiseerden jaren geleden al en veel van de kan toren werden servicepunten. De Rabo-combinatie Kapelle-We meldinge blijft buiten de fusie. Di recteur Foort Otten: „We vieren dit jaar het honderdjarig bestaan. Dat is voor mij een keuzemoment. Ik heb meer tijd gevraagd." Van der Velden verwacht dat Kapel le-Wemeldinge in 2010 wordt op genomen in Rabobank Ooster schelde. De Rabobank Noord-Beveland, die twee jaar geleden fuseerde met de Walcherse coöperatie, wordt ook niet ingelijfd bij de Rabobank Oosterschelde. De 17.000 leden van de coöperatie worden morgen over de voorgenomen fusie geïn formeerd. Tijdens de algemene le denvergadering, die woensdag 16 januari wordt gehouden, stemmen de leden over het al dan niet door gaan van de fusie. Van Vliet heeft gekozen voor een gefaseerde verbouwing. De veer tien kamers die worden bijge bouwd, komen bovenop het ge bouw met twee lagen. Hierdoor worden beide logiegebouwen even hoog. In de eerste fase is ook gekozen voor een metamorfose van de bui tenkant van het hotel. Kolommen en schuine dakjes moeten het ge bouw meer aanzien geven. In het totale plan, dat over een jaar of drie moet zijn uitgevoerd, zitten ook een aantal nieuwe zalen en nog 21 nieuwe kamers. Ook die ka mers worden, net als de veertien die nu worden gebouwd, uitgerust met alle mogelijke luxe. W* De grootste hotelaccommodatie in Goes heeft meer kamers en za len nodig om te kunnen beant woorden aan de snel groeiende vraag 1HS» ZEEUWS VEILINGHUIS VEILING KUNST ANTIEK 12 - 13 december Kijkdagen: VANDAAG van 10.00-18.00 Di. 11 december 10.00 -18.00 Wo. 12 december 10.00 -12.00 Do. 13 december 10.00 -12.00 Volledige catalogus: www.zeeuwsveilinghuis.nl Herengracht 74, 4331 PX Middelburg Tel. 0118-650 680 COLIJNSPLAAT - Brassband Wilhel- mina uit Colijnsplaat maakt vrij dag 2i december een rondgang door het dorp met muziek in kerst sfeer. Behalve muziek maken, wil de band ook met de collectebus rammelen voor het instrumenten fonds. De tocht start om 18.00 uur. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Willems Winkel aan de Dam in Middelburg houdt uitverkoop. Willem (58) en Wil- ma (53) Jobse stoppen eind van de maand met hun zaak in antiek en interieur. Na zo'n 35 jaar leven voor handel en hergebruik gaan ze het rustiger aan doen. De handel in gebruikte spullen zat er bij Willem Jobse al vroeg in. Het eerste wat hij daarin deed, nog voordat hij in 1972 echt begon met rommelmarkten, was het op kopen van een oude boerenwagen. Jobse haalde de wielen eraf en ver kocht ze door aan mensen die ze aan de muur hingen. 'Van huis uit' is Willem Jobse tim merman; op 14-jarige leeftijd kwam hij van de lts en ging hij werken. Nog steeds doet hij veel met hout. De bar achterin de win kel heeft-ie zelf gemaakt van ge bruikt materiaal. Timmeren, meubels maken, gebou wen opknappen, mooie gebruikte spullen verzamelen en verkopen: Willem en Wilma Jobse vinden het belangrijk dat wat goed is, be waard blijft. Het begon dus in de jaren zeventig. Willem kocht zo nu en dan een inboedel op. Hij werkte parttime bij een verhuisbe drijf en daar bleven ook nog wei eens wat spullen over. Wat goed was, werd eruit gehaald en ver kocht op rommelmarkten. Wil lem: „Soms kocht ik op vrijdag een inboedel op, die ik in z'n ge heel een dag later verkocht." Volgens Wilma waren de jaren ze ventig een goede tijd voor de ver koop van tweedehands spullen. „Iedereen leefde toen op gebruikte spulletjes. Als je op kamers ging of ging samenwonen, kocht je al je spullen op de rommelmarkt. Ik vind Ikea prima hoor, maar als je daar een bank koopt, kun je 'm na Geschiedenis van Willems winkel drie jaar alweer weggooien. Zo le ven we op den duur op een vuil nisbelt." „Dat wat waard is om te bewaren, moet je niet zomaar weg gooien", zegt Willem. Wat begon op rommelmarkten is uitgegroeid tot een stijlvol ingerich te winkel in antiek en interieur. Be halve oud is er ook nieuw te koop. De afgelopen jaren werd de zaak mede gerund door een dochter van Willem en Wilma Jobse. Zij is onlangs - met compagnon en hun deel van de winkelinventaris - ver huisd naar een pand aan de Nieu we Burg. „Daar zitten ze beter in de loop. Dat merken ze nu al." Ondanks deze verhuizing staat en hangt de winkel aan de Dam nog j vol met kasten, tafels, stoelen, kle--^ ding, serviezen, lampen, spiegels speelgoed en 'snuisterijen'. Toij eind december is de winkel nog" 'Dat wat waard is om te bewaren, moet je niet zomaar weggooien' open op dinsdag tot en met zater dag en op maandag 24 december. Zaterdag 29 december gaat de win keldeur definitief dicht. En dan? Waarschijnlijk verandert er niet eens zo veel voor Willem en Wilma. Ze waren er de laatste jaren al aan gewend geraakt dat ze niet meer altijd paraat hoefden te staan voor de winkel. Willem gaat straks eerst opruimen. De winkel moet leeg en de spullen opgesla gen. De benedenverdieping zal ver huurd worden als kantoorruimte. Wie er in komt, willen ze nog niet kwijt. De partijen zijn nog in on derhandeling. Willem en Wilma blijven boven de zaak wonen. Willem houdt ook zijn werkplaats aan de achter kant. Eigenlijk gaat hij gewoon door met 'rommelen': de spullen die over blijven, moeten nog wor den verkocht 'en er ligt nog een hoop oud hout'. In 1972 begint Willem Jobse met de verkoop van tweedehands spullen, onder meer op de door hem in dat jaar begonnen maandelijkse rommel markt in Middelburg. Later koopt hij verouderde panden die hij opknapt en inricht als win kel. In 1990 begint hij zijn laatste winkel aan de Dam in Middelburg. Het pand was eerder in gebruik als school (1911-1967) en pakhuis (1967-1990). door Mieke van der Jagt OVEZANDE - Plaatsvervangend groepscommandant van de vrijwil lige brandweer in Borsele is Piet Platschorre uit Driewegen niet meer. Maar wel, sinds zaterdag, lid in de Orde van Oranje Nassau. De versierselen, die bij die koninklijke onderscheiding horen, werden hem zaterdag opgespeld door lo co-burgemeester Marga Ver mue-Vermue, tijdens zijn afscheid in de brandweerkazerne in Ove- zande. Normaal gesproken worden de bindingsavonden van de Borselse brandweer aangegrepen om onder scheidingen uit te reiken, maar de reislustige Piet Platschorre die in november zijn functie bij de vrij willige brandweer opgaf, was er toen niet. Daarom werd zaterdag de brandweerwagen van Ovezan- de buiten op de stoep gezet, om plaats te maken voor tafels, stoelen en brandweerlieden met hun part ners. Dat wethouder Vermue van uit de storm en regen de tot feest zaal omgetoverde kazerne kwam binnenwaaien, kwam voor Plat schorre echter als een totale verras sing. Vermue, die als loco-burgemeester Dertien winters avondstudie en vele uitrukken en oefeningen rechtvaardigen ruimschoots een onderscheiding voor brandweer man in hart en nieren. haar allereerste koninklijke onder scheiding mocht opspelden, legde uit waaraan Piet Platschorre het lidmaatschap in de orde van Oran je Nassau verdiend heeft. Al in 1981 meldde de fruitteler zich bij de vrijwillige brandweer van Ovezande en hij bleek een soort natuurtalent. Hij slaagde voor het ene na het andere diplo ma en bracht het tot plaatsvervan gend groepscommandant. Vermue had uitgerekend dat Platschorre er dertien winters studie in de avon duren heeft opzitten om al zijn be voegdheden te halen. Daar komen nog vele uitrukken en oefeningen bij, waarmee de inzet die Plat schorre heeft getoond voor de sa menleving, een lintje ruimschoots rechtvaardigt. Het kapittel dat de aanvragen voor onderscheidingen Loco-burgemeester Vermue-Vermue reikte afgelopen zaterdag een lintje uit aan Piet Platschorre uit Driewegen. foto Willem Mieras beoordeelt, was het daar kennelijk kant deed, en bij de bedrijfsbrand- mee eens. weer van Hoechst ging werken. Overigens lag het hart van Plat- Het vrijwillige brandweerwerk schorre zo dicht bij de brandweer, bleef hij echter tot vorige maand dat hij zijn fruitteeltbedrijf aan de doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 68