PZC ,3 Bewoners Goes-West zegevieren Zeeland Automobilisten in achtervolging Automobilist Filmfestivalletje ter verbroedering raakt bloembak 17 Corporatie stelt sloop huizen in noorden van oude wijk uit tot 2025. Parkeren Leerlingen van beide dependances Goese Lyceum werken samen. Besmettelijk kerstgevoel duikt overal op BEVELANDEN-THOLEN Kinderen blijven vaak lang last houden van echtscheiding Tip? redgoes@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Bijna alle huurhuizen in het noordelijk deel van Goes-West blijven staan tot 2025. Na een wijk- raadpleging besluit woningcorpora tie RWS de sloop tien jaar uit te stellen. Tweederde van de mensen die reageerden, is voor uitstel. Ook de gemeente accepteert de uitslag. Dat de RWS het grootscheepse ver nieuwingsplan voor Goes- West (kosten: dik 82 miljoen) drastisch bijstelt, is te danken aan het verzet en vervolgens de inzet van de steungroep Goes-West-noord. „We hebben een goed alternatief plan voorgelegd en we zijn blij dat de RWS naar ons heeft geluisterd en het plan serieus heeft bekeken. Het heeft veel tijd en energie ge kost, maar de uitkomst is positief voor ons en dat geeft voldoening", zegt P. Janssens, voorzitter van de steungroep. De Regionale Woningbouwvereni ging Samenwerking besloot huur ders in het noordelijk deel van Goes-West over beide plannen te polsen. De RWS wilde vanaf 2017 bijna 150 van de 250 naoorlogse huurhuizen slopen en vervolgens nieuwe woningen terugbouwen. Een deel van de huizen, die uit de jaren vijftig dateren, zou blijven staan en grondig worden gereno veerd. Dat leek de steungroep geen goed idee. Haar alternatief: laat alle huurhuizen staan tot 2025 en sloop ze vervolgens allemaal, op Woningcorporatie RWS luistert naar de meerderheid van de huurders in Goes-West-noord en stelt daarom de sloop van huur huizen uit tot 2025. enkele woningen aan de Schenge- straat en Scheldestraat na; die zijn te karakteristiek. Lap de huizen nu een beetje op, zodat ze nog dik vijf tien jaar meekunnen. De steungroep had daarvoor de no dige argumenten. Janssens: „We waren bang voor bouwschade als het ene rijtje zou worden ge sloopt, en het andere niet. Daar naast zou de RWS de sociale sa menhang uit dit deel van de wijk bulldozeren. Dan kun je beter tien jaar wachten. De wijk vergrijst sterk en de meeste mensen zijn dan toe aan of al vertrokken naar een seniorenwoning." Volgens Janssens was het ook on zin nu nog veel geld te steken in re novatie van woningen die vochtig, tochtig en klein zijn. RWS-directeur M. Sas voelt de uit slag van de wijkraadpleging aller minst als een nederlaag, ook al was de opkomst (68 reacties) ma ger. „De variant van de steungroep kost mogelijk zelfs minder, omdat we minder geld spenderen aan re novatie en meer aan nieuwbouw. Er heerst nu draagvlak in de wijk. Dat is toch prima?" Sloop van delen van Goes-West- zuid staat niet ter discussie. De eerst huizen gaan in 2009 plat. GOES - De politie is op zoek naar getuigen van een reeks vluchtmis drijven die afgelopen donderdag plaatsvonden op het Tienden plein, de Middelburgsestraat en op de Deltaweg in Goes. Het begon met een aanrijding rond half zes op de rotonde Tien denplein in Goes, tussen een grij ze bestelauto van het merk Peu geot en een blauwe BMW-perso- nenwagen. Na de aanrijding reed de Peugeot de Middelburgsestraat op, in de richting van 's-Heer Hendrikskin deren. De blauwe BMW ging er achteraan, waarna beide voertui gen stopten bij de kruising van de Middelburgsestraat met de Delta weg, op de afslagstrook naar Zierik- zee. De bestuurder van de BMW stapte uit, maar die van de grijze Peugeot reed weer weg, waarbij de bestuurder van de BMW geraakt werd. Opnieuw zette de BMW-bestuur- der de achtervolging in en op nieuw kwam het tussen beide voertuigen tot een aanrijding. De ze keer bij de verkeerslichten op de Deltaweg, ter hoogte van Wil- helminadorp. Getuigen wordt ver zocht zich te melden op het poli tiebureau of 0900-8844 te bellen. Tip? redactie@pzc.nl Een haastige trip naar de super markt kwam een Goese student duur te staan. Toen hij terug kwam bij zijn auto, prijkte een prent achter de ruitenwisser. Een discussie met de parkeerwachter mocht niet baten en enige tijd la ter kon hij voor de kantonrechter verschijnen. Samen met een aan tal lotgenoten wachtte hij in de hal tot zijn zaak voorkwam. On dertussen wisselden ze wat tips uit over het te voeren betoog. Of ze uiteindelijk moesten betalen of niet, de bon heeft effect gehad. Opeens realiseerde een van hen zich namelijk: „Verdorie, ik moet snel geld in de parkeermeter gooien, anders sta ik hier over een paar maanden weer." GOES - Een 20-jarige automobilist uit Goes is gistermiddag rond half vijf gewond geraakt bij een eenzij dig ongeval op de Westsingel in Goes. De man is vermoedelijk onwel ge worden en vervolgens tegen bloembakken op de vluchtheuvel van de Westsingel gereden. Enkele meters verderop kwam hij tot stil stand. De automobilist is behandeld door ambulancepersoneel. Zijn auto raakte totaal vernield. door Mieke van der Jagt GOES - Het heet allemaal Goese Ly ceum. Maar erg veel interactie tus sen de schoolgebouwen aan de Bergweg, het vroegere Groot Stel le, en de Van Dusseldorpstraat is er nog niet. En dat is jammer want de leerlingen kunnen veel van el kaar leren. Een fdmfestival op 17 december moet een nieuwe stap zijn op weg naar verbroedering. De bijna zeshonderd brugklassers van beide afdelingen mogen niet alleen naar de film, ze kunnen ook deelnemen aan workshops die sa men met de films vallen onder het thema Culti Multi. Het bijzondere aan het festival is dat het ook dat het weer helemaal georganiseerd is door leerlingen van beide afdelingen. De tweede jaars hebben voor het vak kunst en cultuur een programma in el kaar gestoken van zes films uit ver schillende culturen en er ook de workshops bij bedacht. Leerlingen van de theateropleiding aan de Bergweg hebben de praktische za ken geregeld: de filmzalen, de pro jectors, requisiten voor de work shops en wat verder nodig is. De brugklassers kunnen zich in schrijven voor een van de zes films met de bijbehorende work shops. Zo zijn de organisatoren er van verzekerd dat Teerlingen van beide dependances samen van het festival zullen genieten. Ze zien er een garantie in dat de kinderen el kaar beter zullen leren kennen. GOES - Kerstmis komt eraan en wie nog niet toe was aan de speciale bezigheden die advent met zich meebrengt, wordt wel geholpen door zijn medemens. Overal zijn mensen druk in de weer om zichzelf, hun naasten en zelfs wildvreemden, in de sfeer van kerst te brengen. Een boom uit zoeken, ballen en slingers kopen, kaarten schrij ven, een menu verzinnen: zelfs wind en regen kunnen het opwellende kerstgevoel niet tegen houden. Zeker niet met de inzet van sommigen, die het straatbeeld met de versiering van hun huis in kerstsfeer brengen. foto Willem Mieras Maandag 10 december 2007 Ratten en kinderen krioelen door het Spiegeltheater

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67