Rutte verstevigt zijn positie binnen WD 'Agenten balen van verplicht beboeten' Alstublieft, uw e i ridej aar sb o n us Goedkoper bellen in grensstreek iBusiness Center Grootste kritiek tijdens partijcongres liberalen komt uit Limburg. Plan: in hele Benelux telefoneren met binnenlands gsm-tarief. Eerste huilers van het seizoen opgevangen in zeehondencrèche Navman S30 Europa PZC Maandag 10 december 2007 5 door Erwin Buter ROTTERDAM - Hij had het span nend gevonden, bekende WD-lei- der Mark Rutte zaterdag na afloop van de algemene ledenvergadering in Rotterdam. Met het systeem dat elke stem geldt, was vooraf niet duidelijk op hoeveel steun de Lim burgse afdeling Brunssum/ Onder- banken kon rekenen op haar mo tie dat de partijleider moest op stappen. „Je weet nooit wie er komt opdagen", aldus Rutte. Er gingen geruchten dat tegenstan ders van Rutte bussen zouden or ganiseren. Per mail waren mensen opgeroepen om toch vooral te ko men. De toestroom was zo groot dat de vergadering een uur werd uitgesteld. Van de ruim achttien honderd uitgebrachte stemmen was 8o procent voor Rutte - nog al tijd 20 procent wil een nieuwe par tijleider. De grootste kritiek kwam uit Limburg, dat volgens aanwezi gen de kant heeft gekozen van Ri ta Verdonk, die voor zichzelf is be gonnen. Met de uitslag is de positie van Rutte binnen de WD verstevigd. De pijlen waren vooral gericht op het hoofdbestuur, dat al heeft aan gekondigd voortijdig ruimte te ma ken voor nieuwe mensen. Een aan tal afdelingen wilde dat het be stuur direct opstapt, omdat het slecht zou hebben geopereerd in de zaak rond Verdonk. Nadat voor zitter Jan van Zanen voor het eerst openlijk zijn excuses had aangebo den, mocht hij blijven tot zijn ver vroegd vertrek in maart. Daarmee kan Van Zanen in januari als voor zitter het 6o-jarig bestaan van de WD meemaken. De tegenstanders van de partijtop haalden naast het mea culpa van de voorzitter nog een overwin ning binnen. Het WD-raadslid uit Staphorst én aanhanger van de beweging van Rita Verdonk, Jan Talen, wapperde met een uit spraak van een overgrote meerder heid van de partij. Die zegt dat het hoofdbestuur ervoor moet zorgen dat alle liberale stromingen in Ne derland in één liberale volkspartij worden verbonden. „Daarmee heb ik toestemming om vanuit de par tij contact te houden met Rita Ver donk", concludeerde Talen. Hij krijgt steun van erelid Hans Wie gel, die afwezig was omdat hij her stelt van een operatie. Mark Rutte wilde niet ingaan op WD-leider Mark Rutte heeft op de algemene ledenvergadering 80 procent van de ruim achttienhonderd uitgebrachte stemmen gekregen. de woorden van Talen. „Ik heb hem niet gesproken." Volgens hem gaat het om een actie van slechts enkele ontevreden leden. „Op veertigduizend leden is dat heel beperkt." Eerder op de dag liet Rutte zijn te genstanders in de partij ondubbel zinnig weten dat het gedoe in de partij voorbij is. Tijdens zijn toe spraak aan het congres zei hij dat er een einde moet komen aan het navelstaren. Talen blijft echter via het Thor- beckecomité ijveren voor die ene brede liberale volkspartij. „Nu heb ben de WD, Wilders en Verdonk elk zo'n vijftien zetels. Dit is nog niet afgelopen." LUXEMBURG - Mobiel bellen in de grensstreek moet altijd kunnen met het binnenlands tarief. Op den duur moet in de hele Benelux een nationaal tarief gelden, beplei ten christendemocratische Kamer leden van Nederland, België en Luxemburg. Grensbewoners moeten nu soms ongewild bellen tegen een duur in ternationaal tarief van een buiten landse gsm-aanbieder, als hun ei gen aanbieder geen antenne in de buurt heeft. De Kamerleden hebben hun voor stel zaterdag in Luxemburg inge diend bij het Beneluxparlement. Het parlement bespreekt het idee later. Eventueel volgt een aanbeveiling voor ministers in de drie landen, die het künnen voorleggen aan de Europese Unie. De Benelux kan dan een proeftuin worden voor soortgelijke initiatieven in de Euro pese Unie, zo is het doel. De politici vermoeden dat de gsm-aanbieders interesse hebben om iedereen van bijvoorbeeld Am sterdam naar Brussel te laten bel len tegen lokaal tarief HILVERSUM - Politieagenten vinden het vervelend dat zij verplicht boe tes moeten uitdelen voor kleine vergrijpen, zoals het niet kunnen tonen van een identiteitskaart. Voorzitter Gerrit van de Kamp van de politievakbond ACP zei gis teren dat het erop lijkt dat boetes uitschrijven het doel is geworden in plaats van het middel. Van de Kamp reageerde op onder zoek van Buro Jansen en Janssen waaruit blijkt dat de afgelopen twee jaar honderdduizend boetes zijn uitgedeeld aan mensen die zich niet konden identificeren. Bij veertigduizend van hen was vol gens het bureau geen sprake van nog een andere overtreding. Agenten voeren hun werk niet meer met tevredenheid uit, stelt de vakbondsvoorzitter. Zij missen het preventieve werk en de vrij heid om zelf beslissingen te ne men. „Het enige contact dat wij straks met de burger nog hebben is het moment dat wij aan hen een bon aan het uitschrijven zijn." Sinds 1 januari 2005 moet ieder een boven de veertien jaar een gel dig identificatiebewijs kunnen to nen als de politie daarom vraagt, op basis van de Wet Uitgebreide Identificatieplicht. Deze wet was bedoeld om de veiligheid te vergro ten. Bij de invoering werd bena drukt dat de politie niet zomaar om identificatie mocht vragen. PIETERBUREN - Een huiler van enkele dagen oud krijgt een mengsel van vette vis via een slang en trechter toegediend. De zeehondencrèche in Pieterburen heeft zater dag al de eerste huilers binnengekregen. Negen jonge zeehondjes zijn door het hoge water van zandbanken afgespoeld, werden gescheiden van hun moeder en spoelden aan op de kust van Vlie land en Terschelling. Het geboorteseizoen van de grijze zeehond be gint in december. De jonge dieren brengen de eerste drie weken door op een zandbank waar zij door hun moeder worden gevoed. Door een dikke, witte babyvacht kunnen zij de eerste weken in het water nog nau welijks overleven. Het 'huilerseizoen' duurt tot medio maart. foto Jacob Van Essen/Hoge Noorden Speciale introductieprijs |en gratis ingebouwd! Bent u ondernemer? Bezorg dan uzelf of uw mede werkers een mooie eindejaarsbonus! Zo wordt december ook zakelijk gezien een feestmaand. Ga naar het dichtstbijzijnde KPN Business Center of kijk op www.kpn.com/eindejaarsbonus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5