Een betere wereld door samen denken Minimaal zesdui zend mensen die samen dezelfde gedachte formule ren, kunnen de wereld verbeteren. „Uiteindelijk kunnen we wereldconflicten oplos sen en de planeet helen", zegt de Amerikaanse medisch journaliste Lynne McTaggart. Het is voor haar geen utopie meer sinds ze tientallen wetenschappelij ke onderzoeken op een rij zette. Daaruit blijkt volgens McTaggart zonneklaar dat gedachten van een individu of een groep op de een of andere manier de omgeving kun nen beïnvloeden. „Een opmerke lijk onderzoek toont bijvoorbeeld het effect van gedachten tijdens fit ness. De helft van de deelnemers ging actief aan de slag op een sportschool om meer spierballen te krijgen, de andere groep zat thuis en dacht alleen aan het ont wikkelen van de biceps. De groep die actief trainde, verbeterde de bi ceps met 50 procent, de groep thuiszitters scoorde een verbete ring van 15 procent, alleen maar door er aan te denken!" Die beïnvloeding is er, volgens Mc Taggart, ook op andere gebieden, onder meer bij genezingsproces sen in zowel de gevestigde als de al ternatieve geneeskunde. Dat hangt volgens haar samen met het be staan van een allesomvattend ener- gieveld waarvan alle wezens in de schepping deel uitmaken. „Subato maire deeltjes in dat veld reageren op elkaar en beïnvloeden elkaar." Dit energieveld is al eerder door wetenschappers in de quantumfy- sica, een natuurkundige theorie die het gedrag van materie be schrijft, uitgelegd. Maar McTaggart gaf er volle publiciteit aan in de bestseller Het Veld. Dit jaar publiceerde ze bij Ankh Hermes in Deventer een nieuw boek, Het Intentie Experiment, waarin ze dieper ingaat op wat mensen kunnen bereiken door heel bewust met hun gedachten, hun intenties dus, te werken. Ze experimenteert nu met hulp van wetenschappers onder meer op de Universiteit van Arizona, de Princeton Universiteit en het Inter nationale Instituut voor Biofysica in het Duitse Neuss. Met duizen den burgers, die via het internet met haar in contact staan. Haar grootste succes dit jaar vindt ze een door haar aangezwengelde proef met bladeren van een gera nium. „Op de Universiteit van Ari zona legden we twee bladeren neer, een zonder en een met gaat jes. Normaal geven bladeren al iets licht af (via zogenoemde biofoto- nen, zwakke lichtdeeltjes die door alle levende wezens worden ge vormd, red.), maar wij wilden bij het blad met de gaatjes de licht emissie versterken. We vroegen Met onze gedachten de opwarmingsproblemen van de aarde oplossen, moet mogelijk zijn, zegt onderzoeksjournaliste Lynne McTaggart. „Want als genoeg mensen samen iets wensen, zal het gebeuren." door Arvid van der Wolf foto's Ankh Hermes vierhonderd mensen die tijdens een conferentie in Londen samen waren enkele keren gedurende een aantal minuten samen te denken aan dat ene blad met die gaatjes. Die mensen hadden maar één woord in gedachten: gloei. Wat bleek? Het blad waarop al die men sen zich hadden gericht, gaf na het experiment meer licht dan het an dere." McTaggart is zelf geen onderzoe ker, maar medisch journaliste. „Ik zag dat reguliere medicijnen soms veel bijwerkingen hebben en dat alternatieve geneeswijzen soms niet te bewijzen zijn. Maar ik zag ook dat healing door een genezer of behandeling met acupunctuur resultaat heeft. Ik dacht: als ie mand beter wordt van zoiets, moet er toch iets in de wereld zijn dat werkt, iets dat wij niet begrij pen. Ik zei tegen mijn uitgever: vol gens mij is er een menselijk ener gieveld, ik wil het onderzoeken en er over schrijven." Ze wil niet geassocieerd worden met New Age of zweverigheid. „Ik ben erg gericht op bewijs, ik wil uitvinden hoe die dingen wer ken." Ze sprak met tientallen we tenschappers, die onder meer werkzaam zijn op het terrein van de quantumfysica. „Mij werd duidelijk dat er een com pleet nieuw wetenschappelijk beeld aan het ontstaan is van het universum. In de schepping staat niet alles los van elkaar, zoals New ton ons leerde, maar er is een on derliggend, allesverenigend ener gieveld. Wij ontvangen alle ener gie uit dat veld, maar zenden er ook energie naar uit. „De wetenschappers zeiden: wij mensen zijn meer dan een vat met chemicaliën, de kern van ons we zen is verbonden met dat veld. Wij dansen er een voortdurende tango mee en op die manier heb ben wij voortdurend invloed op al les wat beweegt, en andersom. Wij kunnen met ons bewustzijn de materie beïnvloeden. Er bestaat dus niet een afgemaakte realiteit. Die verandert voortdurend. „Experimenten waar ik mee bezig ben, moeten duidelijk maken hoe dat zit met die beïnvloeding en on der welke omstandigheden het wel of juist niet gebeurt. We doen het heel zorgvuldig, van klein naar steeds groter. Misschien komen we dan wel uit bij het oplossen van wereldconflicten. Ik weet nu dat als minimaal 400 mensen in één ruimte meedoen, of 6000 op ver schillende plekken, je op grote af stand zaken kunt beïnvloeden. „Ik wil aansluiten bij eerdere stu dies over spirituele meesters die mensen genezen en over medite rende monniken. Zij spreken over het verdwijnen van tijd en ruimte en komen in een transcendente toestand vol gelukzaligheid en lief de. Bij monniken bleek beïnvloe ding te werken als ze vanuit elke porie focusten met hun gedach ten. Het werkt als je er met je hele hart bij betrokken bent." Dan kan volgens McTag gart al focussend, medi terend en mogelijk ook biddend - speciaal over het effect van bidden wordt apart onderzoek gedaan - alles mogelijk worden, spiritueel en materieel. De denkbeelden van McTaggart ra ken die van de populaire The Se cret, waarin ook wordt gesproken over contact met een creatieve bron en het realiseren van wen sen. Maar bij haar lijken ze zich meer te richten op diepere, collec tieve inzichten en belangen. „Door goed te focussen, kun je ook per soonlijk gewin behalen. Maar dan moet je je wel afvragen of je daar gelukkiger van wordt. Ik denk dat het om grotere dingen in het leven gaat. Zou het niet prachtig zijn als we straks met een paar duizend mensen door beïnvloeding met ge dachten de temperatuur op aarde met 2 graden omlaag kunnen brengen en daarmee de opwar mingsproblemen oplossen?" r^l Lynn McTaggert: Het Intentie Experi- ment, Ankh Hermes. 29,50 euro. Kwantumenergie, wat is het en wat kun je ermee? De quantumfysica toonde in de twintigste eeuw het bestaan aan van een allesdoordringende achtergrondzee van kwantumenergie in het universum. Dr. Harold Puthoff, professor aan de Universiteit van Cambridge, was een van de eersten om deze energie te meten. Metingen werden uitgevoerd bij 0 graden Keivin, het absolute nulpunt in het universum. Dat komt neer op 273 graden Celsius onder nul. Bij deze temperatuur zou volgens de Newtoniaanse fysica geen molecuul of atoom nog be wegen en er zou om die reden helemaal geen energie meer gemeten kunnen worden. In plaats daarvan trof Puthoff wat hij noemde een 'kokende heksenketel' aan van energie, die vanaf dat moment de naam nulpuntsenergie kreeg. Lynne McTaggart wil deze kwantumenergie gebruiken om de wereld te verbeteren. Louter via gedachten criminali teit in een grote stad verminderen of je conditie verbeteren: je kunt het zo gek niet bedenken of ze experimenteert ermee via de website www.theintentionexperiment.com Er is aandacht voor collectieve vraagstukken, maar ook voor individuele. Individuen vragen op de website onder meer aandacht voor het overwinnen van kanker of voor behoud van de bossen. Lynne McTaggart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57