met gemak Goese driebanders lonken na zege weer voorzichtig naar de topvier Crossers werken naar piek toe Niels Koole en Leonie Ton winnen eerste Stelleloop Klassementsleider Edzard van Ewijk kan tempo niet bijbenen. Peter de Backer sterke kopman in team van Delta/Frans Bevers. Sven Nys wint cross van Eerde, Lars Boom net terug van de zon. Voorbereiding op Kustmarathon werpt nog zijn vruchten af. Wim Veldhuis bondsridder bij afscheid KNVB PZC Maandag 10 december 2007 39 door Wim de Vos VUSSINGEN - De mountainbikers werden zaterdagmiddag in Vlissin- gen op de proef gesteld. Slagregens en harde wind geselden de ren ners bij de strijd om de ATB Cup. De mountainbikers moesten met de wind vol in het gezicht door de modder ploeteren. Alleen het Nol- lebos gaf af en toe bescherming. Bart Maas trok zich niets aan van die zware omstandigheden. De jeugdige mountainbiker uit Hans- weert trok meteen na de start ten strijde en rekende af met Edzard van Ewijk, de leider van het alge meen klassement in de strijd om de Zeeuwse ATB Cup. Organisator Bert van Gils stond er enigszins bedremmeld bij. Hij zag zaterdag de weersomstandigheden plots veranderen en dacht terug aan de ATB-wedstrijd van enkele jaren geleden op dezelfde locatie. „Toen dachten we er zelfs aan om de wedstrijden stil te leggen. Het ging toen zo hard waaien en rege nen. Dit keer hebben we contact gezocht met het KNMI om te vra gen hoe de verwachtingen op kor te termijn waren. We zijn uiteinde lijk wel verder gegaan, maar onder erbarmelijke omstandigheden", al dus Van Gils op het moment dat de renners uit de B-categorie rich ting finale gingen. „Gelukkig dat het bij de wedstrijdjes van de jeugd nog droog en stil was. Zij konden onder goede omstandighe den rijden", vervolgde Van Gils. De renners zelf hadden het erg moeilijk maar wisten er wel een aantrekkelijk duel van te maken. Daarvoor was vooral Bart Maas Klassement Zeeuwse ATB Cup Edzard van Ewijk is de sterkste deelnemer aan de wedstrijden voor de Zeeuwse ATB Cup. Van Ewijk werd tot nu toe alleen geklopt door Kevin Cideonse. Andere mountainbikers die Van Ewijk versloegen, deden incidenteel mee en kwa men niet in aanmerking voor het klassement. - De Belg Franky Taelman is klassementsleider van de B-categorie voor ren ners van 35 jaar en ouder. verantwoordelijk. Bij de beloften behoort de jonge mountainbiker uit Hansweert ongetwijfeld tot de beteren. Vandaar dat Maas zich slechts sporadisch bij een wed strijd om de Zeeuwse ATB Cup laat zien. Mountainbiken is een zo mersport. Deze wedstrijdjes zijn niet meer dan een training voor ge specialiseerde ATB'ers als Maas. Een training maakte Maas er zater dag inderdaad van, maar hij maak te het tegelijkertijd ook moeilijk voor degenen die bijna wekelijks aan de start verschijnen voor de ATB Cup. Maas liet meteen na het startsig naal het peloton in al zijn geledin gen kraken. Na de eerste omloop kwam hij als eerste boven aan de rand van de Boulevard. Edzard van Ewijk probeerde aan te haken maar had op dat mo ment een achterstand van 50 me- 'We zijn wel verder gegaan, maar onder erbarmelijke omstandigheden' ter. Dat verschil kon de klasse mentsleider niet meer goedma ken. Integendeel, het verschil werd steeds groter en Maas reed zodoen de naar een meer dan verdiende overwinning. Christel Janssen lijkt haar slag weer helemaal gevonden te heb ben. Vorige week, in Hulst, won zij al overtuigend. Toen was haar Belgische opponente Anja Geld hof echter lichamelijk niet opti maal in orde. In Vlissingen was Geldhof dat wel maar Christel Janssen kon een trapje meer geven en reed vol zelf vertrouwen naar de overwinnings- bloemen. door Frits Bakker en Joop van den Oudenhoven GOES - De vorm van Peter de Backer komt langzamerhand te rug, Roland Forthomme is de de gelijkheid zelve en Jean Paul de Bruijn is aan een reeks van louter overwinningen bezig. De Goese driebanders van Delta/ Frans Bevers sloten gisteren in ei gen huis de eerste helft van de competitie in de eredivisie af met een 8-o-winst op Van Donge&De Roo. Dat opent weer perspectie ven voor de rest van de competi tie. „We hebben geen beste start ge maakt, maar komen toch weer dichter bij de topvier", zei Jean Paul de Bruijn na zijn overwin ning op de oude rot Richard Bita- lis. De topvier geeft recht op deel name aan de play-offs, die de kam pioen van Nederland moet aanwij zen. Voor de Belg Peter de Backer kan het in de tweede helft alleen maar beter. Als kopman van Delta heeft hij in de eerste competitiehelft veel punten laten liggen, maar het vertrouwen is nooit aangetast. In zijn partij tegen de grillige Zweed Michael Nilsson liet De Backer gis teren zien dat hij tot veel in staat is. Met af en toe briljant spel zette hij zijn tegenstander opzij: 50-41 in 26 beurten. Roland Forthomme deed er zes beurten langer over om Dick van Uum te verslaan, maar werd ook nauwelijks bedreigd. En Henk Ha- braken had ook één van zijn bete re dagen. Ruud Nieuwenburg fi nishte nog niet op de helft van de caramboles die Habraken liet note ren: 50-23. Jean Paul de Bruijn moest heel even achtervolgen, omdat Bitalis bij de pauze met 26-23 voor stond. „Daarna kwam ik in mijn ritme en speelde ik een gewonnen par tij", aldus De Bruijn, die Bitalis op 37 punten liet staan. De Hulstenaar reist overigens van daag niet af naar Seoul, waar het laatste toernooi voor de wereldbe ker wordt gespeeld. Daardoor ver- Het eerste Goese team van Delta/Frans Bevers wint in de eredivisie met 8-0. Martin Spoormans schittert bij verliezend Buys Incasso. speelt hij belangrijke punten op de wereldranglijst. „Ik kan zo maar vier plaatsen zakken", voorziet hij. Vrijwel zeker zakt hij uit de top- twaalf, maar voor Sluiskil heeft hij de plaatsing al op zak. Het team van Buys Incasso verloor met 6-2 in Waalwijk van kam pioenskandidaat Crystal Kelly. De ploeg had lang zicht op een gelijk spel. Martin Spoormans baarde op zien met een knappe zege op Fré- déric Caudron. Spoormans stond na twee series van vier al op een 8-o-voorsprong. Daarna ging de strijd gelijk op. Bij 40-34 voor Spoormans kwam de Goese Belg aan de tafel, maakte eerst een serie van zeven en finish te in de beurt daarna met drie. Ook Ronny Daniels was dicht bij een overwinning. Tegen Raimond Burgman kwam hij met een serie van tien terug in de partij en zelfs met 44-38 voor. Burgman liet zich echter niet verrassen. Met series van zes en vier kaapte hij de zege weg voor de neus van de Belg. Voor de pauze verloor Kees Wit- tens kansloos van Frans van Kuyk en Richard de Bruin van de nog al tijd ijzersterke Raymond Ceule- mans, die onder meer met een se- rie van zeventien uithaalde. door Ad Pertijs EERDE - In Essen begint zaterdag de storm. Vanaf dan is het bal in cyclocrossland met een drie we ken durende reeks van zware veld- ritten. In de stilte voor die storm heerste Sven Nys gisteren in de bossen van Eerde. Niels Albert kon hem lange tijd opjagen, maar in de finale maakte veelvraat Nys het karwei weer geroutineerd af Nys staat niet meer te kijken van de manier waarop hij steeds weer crossen wint. Wel van de vijftien de plaats van Lars Boom. „Ik had hem hier vandaag verwacht als mijn grootste concurrent." De Vlijmenaar kon slechts één rondje het wiel van Nys houden. Daarna zakte hij steeds verder te rug. „Ik heb de afgelopen twee we ken op Lanzarote getraind. Alleen maar op de weg. Dan weet je dat de overgang naar het veld weer moeilijk zal zijn." Boom is niet de enige veldrijder die afgelopen weken naar zonni ger oorden vloog voor een trai ningskamp. „Het is nodig om klaar te zijn voor de zware weken die binnenkort volgen", zegt Boom. Thijs Al train de een week op Mallorca, waar hij toppers als Nys en Stybar tegen kwam. Ook voor Wilant van Gils was zijn thuiscross niet bepaald een piek moment in het seizoen. „Die moe ten er pas komen op het NK en WK. In deze periode moet je wat meer gaan trainen." Daarnaast trof hij in zijn trainings- bos te weinig (voor hem) lekkere paden aan. „Ik moet het hebben van de macht. Niet van een hek waar je 180 graden omheen moet." Nys zegt weinig last te hebben van de tussentijdse trainingskampen. „Ik pak binnenkort zelfs nog een hoogtestage mee. Dat is een tradi tie, die me altijd goed bevalt." door Sjaak Sinke OUWERKERK - Leonie Ton uit Co- lijnsplaat en Niels Koole uit Zoute- lande gaan de boeken in als de winnaars van de eerste Stelleloop. Het bestuur van Delta Sport en de atleten waren unaniem van me ning dat deze nieuwe loop mag blijven. Door in een melkbus wat carbid water te doen en het ontstane ace- tyleengas te laten ontploffen werd het startsein gegeven voor de ruim honderd deelnemers aan de zes tien kilometer. AI snel vormde zich een kopgroep met Hans van Beek, Niels Koole, Wilko de Vos, Wim van Sparrentak en Franky Beljaars. Op een tiental meters volgden Arjan Beije en Arjo Verha- ge. Na twee kilometer sloot Beije zich aan bij de kopgroep. Getooid met oranje loopschoenen bepaalde Van Beek het tempo. Het was zijn eerste wedstrijd, nadat hij wegens overtraining drie maan den had stilgelegen. Na een stukje zeedijk, waar veel wind stond, moest Van Sparrentak de kop groep laten gaan. Van Beek ging na de eerste doorkomst bij fruit- boerderij De Stelle nog steeds aan kop, maar na driekwart wedstrijd was het gedaan met zijn aspiraties. Niels Koole nam Beije nog even op sleeptouw, maar ook die moest ruim baan maken voor Koole. Na ruim 55 minuten ging de zege dan ook verdiend naar Koole, die ruimschoots finishte voor een moegestreden Beije en Van Beek. Van Sparrentak pakte met de vier de plaats overall de winst bij de masters H35. Na zijn overwinning in de zakloop van Nisse en de Stel- Hans van Beek, Arjan Beije, Niels Koole en Wim van Sparrentak (vlnr) vorm den lange tijd de kopgroep tijdens de Stelleloop. foto Marijke Folkertsma leloop is het duidelijk dat Koole nog steeds de vruchten plukt van zijn zware training voor de Kust marathon, die hij al na vijf kilome ter moest verlaten: „Ik heb niet ge leden tijdens de Kustmarathon", verklaarde Koole zijn overwinning in Ouwerkerk. Leonie Ton ondervond niet veel te genstand maar had het onderweg best zwaar: „Gelukkig werd ik om ringd door vier mannen en daar ben ik ze best wel dankbaar voor", liet Ton weten. Chantal Koole be perkte de achterstand op Ton tot anderhalve minuut. Op de vijf En gelse mijlen was Rachid ben Mezi- ane de sterkste. Tommy Staal won zoals verwacht de jeugdloop over 2.8 km. Kort achter hem finishten drie meiden waarvan Tineke van Dort de sterkste was. PAPENDRECHT - Wim Veldhuis is za terdag bij zijn afscheid als voorzit ter van het district Zuid 1 van de KNVB tot bondsridder benoemd. Hij kreeg de onderscheiding uit handen van Hans Lesterhuis, voor zitter van het bestuur amateurvoet bal. Veldhuis heeft binnen de voetbal bond de pensioengerechtigde leef tijd van 70 jaar bereikt en moet daarom stoppen. Hij was 40 jaar actief in de voetbalwereld. In de zestiger jaren was hij al actief voor het schoolvoetbal en in 1971 begon zijn bestuurlijke loopbaan bij de vereniging Papendrecht. In 1993 werd Veldhuis gekozen tot afge vaardigde amateurvoetbal namens de toenmalige afdeling Dordrecht. In het najaar van 1996 werd hij vi- ce-voorzitter in het districtsbe- stuur Zuid I. Sinds 1999 tot medio vorige maand was hij districtsvoor zitter. Paul Kools is zijn opvolger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55