Bart Maas wint 'trainingsritje' Goed presterende Wilma Salm nog niet zeker van deelname aan Zeeuws kampioenschap dressuur Pasveer en Fase gewestelijk kampioen Dekkers prolongeert titel NK indoor roeien Knappe prestatie van driebanders Van der Graaff wordt elke dag beter Drie Zeeuwse Masters naar NK marathon Mesu en Minderhoud goed mee in marathon Jeugdinternational boekt overwinning in klasse M2 en L2. 38 Maandag 10 december 2007 PZC BREDA - Annemarie Pasveer uit Ar- nemuiden en Anouk Fase uit St. Annaland zijn op de schaatsbaan in Breda gewestelijk kampioen su persprint geworden. Pasveer reed op de 300 meter een Zeeuws re cord van 28,12 seconden. Bij de he ren neo-senioren reed Niels Gover- se eveneens een Zeeuws record op de 300 meter. Zijn tijd (24,37) was goed voor de derde plaats. AMSTERDAM - Amanda Dekkers is opnieuw eerste geworden op het NK indoor roeien. In de aangepas te klasse zette ze op de 1000 meter een tijd neer van 3.44. Dat is 4.10 seconden langzamer dan haar win nende tijd in 2006. Anne Bergmans werd eerste in haar categorie met een tijd van 4.35.4. Dekkers en Bergmans ko men uit voor roeivereniging Scal- dis uit Goes. KWADENDAMME - Het driebanden team van 's Lands Welvaren hield in de tweede ronde van het natio nale bekertoernooi eerstedivisie- ploeg ATC Zwart op 4-4. Jaap Hameling versloeg Martin van Dijk met 3-0. Patrick Vasseur was de meerdere van Edgar Meer wijk: 2-1. Vooral de derde set van Vasseur was indrukwekkend (1.870). Jean Paul de Kraker en Ri- nus Pankow gingen onderuit. BANGALORE - Golfster Marjet van der Graaff heeft zaterdag in India haar profdebuut sterk afgesloten. De 25-jarige Thoolse eindigde tij dens de India Ladies Masters op de twintigste plaats. Van der Graaff kwam na vier dagen uit op 293 slagen, waarmee ze op vijf bo ven par stond. Elke dag verbeterde ze zich: ze had scorekaarten van 76, 74, 73 en 70. Ze verdiende met haar profoptreden 2520 dollar. GELEEN - Drie Zeeuwse schaatsers zijn op basis van hun resultaten in de Masterscompetitie Zuid toegela ten tot het Nederlands kampioen schap. Het trio bestaat uit Flip Salomé uit Breskens, Adriaan Provoost uit Domburg en Kees Cijsouw uit Oostburg. Het marathonkampioenschap wordt op zondag 6 januari 2008 in Assen verreden. DEVENTER - In de tiende schaatsma- rathon om de KNSB Cup voor B-rijders zijn Erwin Mesu en Andries Minderhoud op respectie velijk plaats 28 en 34 geëindigd. Mesu ging vroeg in de aanval, won een tussensprint maar werd in de slotfase teruggepakt. De massa sprint werd ontsierd door veel val partijen. Door slechte weersom standigheden was de kwaliteit van het ijs aanzienlijk verslechterd. door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Wilma Salm was zaterdag tijdens de selectie wedstrijd voor het Zeeuwse kam pioenschap dressuur in Vrouwen polder het succesvolst. De jeugdin ternational uit Yerseke stuurde Vic toria in de klasse M2 naar de over winning. En met Uranta schreef ze klasse L2 op haar naam. In de klasse Mi toonde Jessica Nijpjes zich met Hexagon's Venco de bes te. In de klasse M2 stuurde Wilma Salm de merrie Victoria naar een totaal van 65.17 procent. In de strijd om de tweede plaats trok Chantal Nijpjes met Hexagoms Va riety met een score van 64.50 pro cent aan het langste eind. De Mid delburgse amazone bleef Evelien de Kesel, die met Voulez-Vous de teller op 64.17 procent zag stil staan, nipt voor. In tegenstelling tot Chantal Nijp jes en Evelien de Kesel weet Wil ma Salm zich nog niet verzekerd van een startbewijs voor de finale van de Zeeuwse titelstrijd. Om zich te plaatsen moet de zeventien jarige amazone met de Gribal- di-dochter in Renesse nog een keer aan de bak. Jurylid Margo Bos: „Wilma reed een superleuke proef en Victoria bleef steeds goed bij de les." Wilma Salm: „Victoria is een heel fijn paard om te rijden. Ik heb haar zelf opgeleid. Ze leert snel en pakt alles snel op. Doordat ze zo groot is, was ze in het begin wat slapjes, maar ze ontwikkelt zich goed. Ik rijd haar nu een jaar, dus het gaat wel snel en ze is nog lang niet aan haar top. Een fijn paard voor de toekomst. Zeker omdat ik weet dat ze niet wordt verkocht." Dat laatste wordt door eigenares ses Noëlle Neels bevestigd. „Victo ria is bij Wilma in goede handen. Ik rijd zelf geen wedstrijden, maar geniet geweldig van het succes van Wilma. Victoria is dan ook niet te koop." In de klasse Mi was er tegen Jessi ca Nijpjes met Hexagon's Venco geen kruit gewassen. De Middel burgse reed de donkerbruine Rubi- quil-zoon met 67.50 procent naar de absolute topscore van de dag. Annemarie Hertzberger volgde met de hengst Ventoux op ruim drie procent als koploper van de langgerekte middenmoot. De tweede plaats in de klasse M2 is voor Chantal Nijpjes. Eve lien de Kesel wordt derde. Bei den zijn al zeker van deelname aan het Zeeuws kampioenschap. Evenals in de klasse M2 toonde Wilma Salm zich ook in de klasse L2 overtuigend de beste. Zij stuur de de met veel atletisch vermogen begaafde merrie Uranta naar een totaal van 66.83 procent. Dat was ruim twee procent meer dan Din- ja van Liere met Veni Vidi Viche onder het zadel. Voor deelname aan de Zeeuwse ti telstrijd komt Wilma Salm met de zesjarige Polaris-dochter echter niet in aanmerking. „Ik rijd natio naal Prix Saint George en dan mag je op een kampioenschap niet in L starten. Dat vind ik wel jammer, maar toch ook weer wel terecht. Als nationale ruiter ben je hele da gen met de paarden bezig. En de klasse L heb je nodig om je paar den op te leiden. Je mag op een kampioenschap de ruiters die voor hun liefhebberij iedere week hun wedstrijdje rijden niet in de weg staan. Dat vind ik niet sportief" foto Ruben Oreel Voor ATB-specialisten als Bart Maas zijn de krachtmetingen voor de Zeeuwse ATB Cup eerder trainingsritjes dan echte wedstrijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54