Binnenland Premier: Bot had moeten aftreden Dienstregeling verloopt soepel Alles moet weg! Nu koopjeshoek met: 4 Maandag 10 december 2007 PZC Balkenende reageert op uitlatingen ex-minister Buitenlandse Zaken. ca Autostuur in de ene, jenever in andere hand Ongeboren kind overlijdt bij ongeluk 'Betere samenwerking bij rampen is nodig' Prostaatwijzer bepaalt risico op kanker Leden GroenFront! aangehouden Wit-Rusland wint junior songfestival 2e fase verbouwingsuitverkoop vanaf dinsdag 11 December 10.00 uur! LISSABON - Oud-minister Ben Bot van Buitenlandse Zaken had er vol gens premier Jan Peter Balkenen de misschien beter aan gedaan in 2005 af te treden na zijn uitlatin gen dat de Amerikaanse inval in Irak achteraf bekeken niet verstan dig was. Die conclusie trekt Balkenende uit een interview met Bot zaterdag in NRC Handelsblad. Bot zei daarin dat hij zijn uitlatingen van toen met het mes op de keel van Bal kenende moest terugnemen. Bal kenende: „Of hij was toen onge loofwaardig of hij is het nu. Als hij nu zo spreekt, had hij toen conse quenties moeten trekken." Dat Bot nu terugkomt op zijn draai van indertijd heeft Balkenende 'zeer verbaasd', zei hij zaterdag in Lissabon. „Ik moest de minister toen attenderen op de eenheid van kabinetsbeleid. Hij gaf vervol gens toe dat het een slip of the ton gue was. Hij geeft nu een ander beeld en dat kan niet allebei waar zijn", aldus Balkenende. Bots opvolger Maxime Verhagen deed er nog een schepje bovenop. „Ik begrijp best dat het voor Ben Oud-minister Ben Bot heeft in een interview met NRC een boek je opengedaan over hoe hij inder tijd door Balkenende onder druk is gezet over de kwestie Irak. Bot heel zuur was dat hij niet weer minister kon worden." Verha gen volgde Bot in februari van dit jaar op als minister van Buiten landse Zaken. Politiek gezien is het opmerkelijk dat partijgenoten (Balkenende, Bot en Verhagen zijn alledrie CDA' ers) elkaar openlijk zo hard bekriti seren. Bot zegt in NRC dat hij nog steeds achter zijn uitspraken van toen staat. Hij reageerde op Balkenende met: „Maar het is toch zo dat je als politicus zo eerlijk moet zijn dat je wilt leren van de vergissingen die je hebt gemaakt?" De premier ant woordde daarop, aldus Bot, „dat dat misschien in de studeerkamer allemaal wel waar was, maar dat de PvdA er helemaal niet op uit was om lessen te trekken." Vol gens Bot zou Balkenende hebben gezegd dat de PvdA er alleen maar op uit was 'rotzooi te maken tegen het kabinet'. „En dat kan ik niet hebben, met alle economische her vormingsplannen die ik wil door- voere", zo zou de premier hebben gezegd. GroenLinks-leider Femke Halsema wil morgen in de Tweede Kamer opheldering van Balkenende. „Het is uiterst gênant hoe de premier Bot destijds onder druk zette." Vol gens haar is er, zeker nu de PvdA weer regeert, geen enkel argument meer om niet een onderzoek naar de Nederlandse steun aan de inval in Irak te beginnen. De WD vindt de opstelling van Bot ongeloofwaardig. PETER UTRECHT - Kardinaal Ad Simonis maakt zich gereed voor de eucharis tieviering zaterdag waarin hij af scheid heeft genomen als aartsbis schop van Utrecht. Hij werd in 1970 tot bisschop van Rotterdam be noemd. In 1983 volgde hij kardinaal Jo Willebrands op als aartsbisschop van Utrecht. Twee jaar later creëer de paus Johannes Paulus II hem tot kardinaal. Was er bij zijn benoeming in Rotterdam en Utrecht kritiek op de behoudende Simonis, zaterdag was vooral lof te horen. foto Cynthia Boll/GPD 'DA EM OAM BIT NOCa BÊ/4 BEETJE. 6ÉF1/1TTÉÉ/?9E cvjEEfó 4 CAPELLE AAN DEN IJSSEL - Autorij den met in de ene hand het stuur en de andere hand een geopende fles jenever is vragen om moeilijk heden. Dat ondervond een 59-jari- ge automobilist uit Capelle aan den IJssel aan den lijve toen hij gis teren kort na middernacht werd gezien door agenten. De man had een promillage van 2,7, terwijl voor automobilisten een maxi mum van 0,5 geldt. RENSWOUDE - Een 36-jarige hoog zwangere vrouw uit Renswoude heeft zaterdag haar baby verloren door een ongeval met een vracht wagen. De vrouw merkte bij het oprijden van de weg de vrachtauto te laat op. De 34-jarige vrachtwagenbe stuurder kon de auto niet meer ontwijken. Het ongeboren kind van de hoogzwangere vrouw over leed. UTRECHT - De nieuwe dienstrege ling van de Nederlandse Spoorwe gen die gisteren is ingegaan, ver loopt volgens een NS-woordvoer- der zonder problemen. „Het loopt goed. Er zijn wel enkele werkzaam heden, maar die zijn er in het weekeinde altijd." De NS ver wachtten al dat het goed zou gaan. „Vorig jaar waren er veel meer ver anderingen. Dit jaar valt minder dan 0,5 procent van de treinen uit. Dus voor de meeste reizigers veran dert er niet veel." Hij spreekt over enige vervelende aanpassingen waardoor reizigers goed in de ga ten moeten houden wanneer de eerste of laatste trein rijdt. Reizigersorganisatie Rover liet we ten gisteren nog geen negatieve ge luiden te hebben gehoord. ROERMOND - Nederland en Duits land moeten beter samenwerken bij de bestrijding van rampen. Dat heeft burgemeester Hubert Bruis van Venlo zaterdag gezegd na af loop van een rampenoefening in de Roertunnel van de A73-Zuid in Roermond. De manier van werken verschilt tussen de Duitse en Nederlandse hulpverleners. Dat leidde tot ver tragingen. ROTTERDAM - Het Erasmus Me disch Centrum in Rotterdam heeft een prostaatwijzer ontwikkeld waardoor mannen 'razendsnel' kunnen zien of zij een groot risco hebben op prostaatkanker. De prostaatwijzer is een online ri- sicowijzer om bij mannen tussen de 55 en 75 jaar oud de kans op prostaatkanker te bepalen. Op www.prostaatwijzer.nl kunnen mannen hun gegevens invullen. ROTTERDAM - De politie in Rotter dam heeft zaterdag tien actievoer ders van GroenFront! aangehou den. De actievoerders hadden zich vast geketend aan de kolencentrale. In de loop van de dag gaven de mees te actievoerders het op. Twee van hen moesten door de politie losge sneden worden. GroenFront! voerde de actie in het kader van de klimaatactiedag. ROTTERDAM - Het Junior Eurovi siesongfestival 2007 is gewonnen door Wit-Rusland. De 11-jarige Aliaksei Zhyhalkovich won met het nummer S Druz'yami Met vrienden). De show werd vanuit Ahoy live uitgezonden. Voor Ne derland deden de zusjes Lisa, Amy en Shelley uit Fijnaart mee. Zij werden elfde. Begin oktober won nen zij de voorronde. Zij schreven zelf het lied Adem In Adem Uit. diverse merken zoals Brax, Basler, Jobis, Escada, Luisa Cerano en vele andere merken. blazers, broeken, pulls, rokken, vesten, body's, jassen, etc. Artikelen winter 2007/2008 nu 40% korting (met uitzondering van de lammy's: alleen deze week 50.- extra kassakorting op de reeds afgeprijsde lammv's.l Onze openingstijden zijn: dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 uur tot 17.30 uur en zaterdag van 9.30 uur tot 17.00 uur. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4