Swift grijpt de leiding in eerste klasse na nederlaag van RWA 's-Gravenpolder komt na nieuwe zege dicht bij het damwalhalla Vrouwen van EMM komen kracht tekort Uitmuntende score Berry Kooiman Bevelands tiental omzeilt opnieuw een lastige klip. Middelburgers lijden vierde nederlaag op vreemde bodem. Korfballers Fortis lijden bij Albatros de derde nederlaag op rij. Schutter laat slechts vier punten liggen tijdens Open ZK. Tiggelman komt met schrik vrij in schaakstrijd PZC Maandag 10 december 2007 33 Martijn Rentmeester (links) won zijn partij tegen Rijnsburg. foto Willem Mieras door Daaf Kasse MIDDELBURG - Nooit waren de dammers van PWG 's-Gravenpol der dichter bij promotie naar de ereklasse dan dit seizoen. Zaterdag nam de Zeeuwse hoofdklasser op nieuw een lastige hindernis. Met 13-7 versloeg het team de Rijns- burgse damclub, waardoor de voor sprong van twee punten op con current Angarde Informatica in tact bleef PWG won de slag op de onderste vijf borden, waar maar liefst negen punten werden gescoord. Ruud Kloosterman won door een dam- combinatie van een van de sterk ste aspiranten van Nederland en ook Daaf Kasse kreeg een winnen de dam op het bord. Johnny de Leeuw verschalkte zijn tegenstan der met een lokzet en Martijn Rentmeester behandelde een klas sieke stelling veel nauwkeuriger dan zijn jonge tegenstandster. Ook Kees Rijk was dicht bij een zege, maar de captain liet de winst in door Wim Kakebeeke GOES - De vrouwen van EMM zijn dit jaar op vreemde bodem niet in goeden doen. De Middelburgers verloren gisteren voor de vierde keer buitenshuis. De mannen van EMM reisden tevergeefs af naar In ternos 2. De scheidsrechters kwa men niet opdagen. De mannen van Delta Sport 2 hadden een mak kelijke middag tegen White De mons 3. Vrouwen GHV-EMM 18-15: EMM was qua techniek en snelheid heer en meester. De problemen voor de Middelburgers liggen meer op het fysieke vlak. De leeftijd van enkele basisspeelsters ligt tussen de 14 en 17 jaar. „Je mist een beetje lef, maar vooral body", aldus coach het middenspel glippen. Aan de overige vijf borden kon RDC wei nig terugdoen. Uiteindelijk bleef de schade voor PWG beperkt tot één nederlaag: een omsingeling spartij van Henk Gunter liep op niets uit. De Middelburgse damclub is in de eerste klasse B in de gevarenzone terechtgekomen, door een onnodi ge 11-9-nederlaag tegen Lelystad, dat tot zaterdag alle wedstrijden verloren had. Gerard Krijger en Wim Koppejan gingen de boot in door simpele combinaties en Piet Allaart ging in het middenspel ten onder aan een forcing. Alleen Bram Goedhart en Evert Wiskerke slaagden er in hun partij te win nen. PWG 's-Gravenpolder 2 kan pro motie vergeten. Zaterdag verloor de tweedeklasser met 11-9 van Cema/De Vaste Zet 2, dat met slechts negen spelers naar Zeeland was afgereisd. Naast de reglemen taire zege van Niels Roelofsen wonnen alleen Rianka Rentmees ter en Jos de Wild. De nederlagen van Hans van Akkeren, Arie den Hollander, Ko Louwerse en René Dusebout deden PWG de das om. Hans Nijsen. „Dat kun je die jonge meiden niet kwalijk nemen. Dat heeft tijd nodig." EMM kon de Brabantse tegenstan der lang volgen. Na de 8-8 kwam GHV steeds op voorsprong maar EMM haakte steeds weer aan. In de slotfase nam de ploeg iets te veel risico. „Toch heb ik volop ge noten", verzekerde Hans Nijsen. „De ploeg heeft volop geknokt en er zit nog zoveel potentie in." Aris- ka Tax ontbrak wegens problemen aan de knie. Scores EMM: Marieke Riemens 5, Renate Hendrikse 3, Danielle Carol en Petula Bras ser 2, Denise Bergkamp, Xaira Nijsen en Cheyenne van Lieshout allen 1. Avanti 2-Olympus 13-10: Tegen de sterkere ploegen geeft Olympus de strijd te snel op. Vooral na de pauze zag trainster Rita van den Velde te weinig vechtlust in haar ploeg. „Er kruipt onnodig angst in door JaapJan Ritsema GOES - Overgangskiasser Fortis leed tegen Albatros de derde neder laag op rij. Swift klaarde de klus te gen Korbatjo met overmacht en werd daarmee ongeslagen aanvoer der van de eerste klasse. TOP her stelde zich van de nederlaag van vorige week en Ondo consolideer de de koppossitie dankzij een zege bij Togo. Albatros-Fortis 21-16: Het trainers duo Crucq-Vos zag Fortis het weer (net) niet redden. Een herhaling van zetten leek aan de orde: een snel (tot 10-5) oplopende achter stand waar de Souburgers achter aan moesten. Kort na rust werd bij 10-9 en 11-10 geroken aan een beter resultaat, maar daarna moest Fortis capitule ren. „De Albatrosmannen waren moeilijk af te stoppen en loepzui ver", erkende Crucq, die de uitslag wel iets geflatteerd vond. Scores Fortis: Mark Trimpe 5, Niels Be- belaar 4, Wander Koole en Elze Blanken- burgh beiden 3, Angela Matthijsse 1. Swift-Korbatjo 19-7: Swift over klaste de tegenstander uit Oud Be- ijerland bij vlagen. Halverwege NIEUWERKERK - Berry Kooiman heeft tijdens de Open Zeeuwse kampioenschapen schieten vernie tigend uitgehaald naar de concur rentie. De schutter van SV Schouwen- Duiveland en lid van de nationale selectie behaalde op het onderdeel vijftigmeter-klein kalibergeweer een prachtige score van 596 pun ten. Zeshonderd is het maximum. Hiermee benaderde hij het Neder- de ploeg. Volgens mij is dat ner gens voor nodig. OOk van Avanti moeten we kunnen winnen." Mar- tje Huijben was topscorer met vier treffers. Mannen Delta Sport i-Habo'95 24-19: De Zierikzeese hoofdmacht had veel te danken aan doelman Jacco de Looff Hij was een rots in de branding tegen de ploeg uit Boekei die onderaan staat in de had de marge (9-2) nog groter kun nen zijn als het vizier iets scherper had gestaan. Na rust waren de Mid delburgers na acht rommelige mi nuten weer bij de les en drukten vervolgens hun suprematie uit in scores. Door het verlies van RWA is Swift nu koploper. Scores Swift: Ivo de Hond 7, Mabel van de Velde 4, Paul van den Berg 3, Eefje van den Berg 2, Rob Sanderse, Richard Celdof en Anita Hoekstra allen 1. DES-TOP 9-15: De winst van TOP zorgde voor opluchting. Na de slechte beurt van vorige week ga ven de Arnemuidenaars DES geen Ondo consolideert koppositie dankzij overwinning op Togo. kans. Verdedigend werden de twee mannelijke schutters uitge schakeld en aanvallend was er veel afwisseling. „We vielen aan over veel schijven, waardoor nagenoeg iedereen aan scoren toekwam" aldus coach Edwin Coppoolse. Scores TOP: Jeanine Marijs, Jantine Meul- meester en Jordi Meulmeester allen 3, Peter van Belzen en Petra de Ridder bei den 2, Frank Bouwsma en Petra de Ridder beiden 1. lands record tot op twee punten. Tevens vestigde hij een baanrecord dat waarschijnlijk niet snel zal wor den verbeterd. De nummer twee Wim Lukasse van SV Oranje Nassau uit 's-Gra- venpolder volgende met zeventien punten afstand: 579. De derde plaats was voor Rinaldo Meeuwse van SV Schouwen-Duiveland, die een score van 578 op de borden bracht. Op het onderdeel vijftigme- ter-kleinkalibergeweer knielend werd ook een nieuw baanrecord geschoten, nota bene door de va der van Berry Kooiman, die met eerste klasse. Vooral de absentie van Guido de Graaf liet zich voe len. Hij is met het leger voor zes maanden vertrokken naar Afgha nistan. Meco/Delta Sport 2-Whi- te Demons 3 32-20: Delta Sport lijkt eindelijk zijn draai te hebben gevonden in de tweede klasse. Gis teren maakte de ploeg in eigen huis korte metten met White De mons 3. Togo-Ondo 12-15: Met 1-5 na tien minuten werd de thuisploeg over donderd. Een euvel dat coach Machielsen maar niet uit de ploeg krijgt. Togo trok een kwartier voor en na rust (6-8) het initiatief naar zich toe, maar wist net geen aanslui ting te vinden. Bij 9-13 besliste de gehavende ploeg uit Sint Laurens (Annelie Wisse en Sanne Platz- beecker ziek) de partij. Scores Togo: Robbertjan Huijbregtse 4, Marcel Viergever, Marscha van Belzen en Suzan Boogert allen 2, Dennis Bbelman en Janneke de Wit beiden 1. Scores Ondo: Wim Allaart 6, Martijn Wal raven 5, Maarten Lorier 2, Renee Groen- leer en Evi Geervliet beiden 1 Good Luck-Stormvogels 12-13: Stormvogels nam twee 'last-minu- te' punten mee uit Dirksland. In een gelijkopgaand duel kende de ploeg van Bert Mol de beste fase van 7-7 naar 8-11, waarin Marit Kleinepier een uitstekende inval beurt maakte. In de laatste tien mi nuten kwam Good Luck echter nog langszij (12-12). Met een fraaie doorloopbal haalde Linda de Wit te twee minuten voor tijd alsnog de volle buit binnen voor Stormvo gels. Scores Stormvogels: Frank Peene 6, Ar jen Schoe 3, Sander Koole 2, Niek Peene en Linda de Witte beiden 1. 570 punten de nummer twee Pim de Graaf 23 punten achter zich hield. Bevelander Piet Goetheer, net als de nummers een en twee uitkomend voor SV Schou wen-Duiveland, werd derde. Er is ook nog gestreden om de open Zeeuwse titel op de onderdelen klein kaliber pistool 10 en 25 me ter en groot kaliber pistool 25 me ter. De titels gingen naar de J. Je- lier van SV Flakkee op beide klein- kaliberpistooldisciplines en naar P. Middel van SV Veldhoven. De titelstrijd werd georganiseerd door Kring Zeeuwse Sportschut- ters en SV Schouwen Duiveland. MIDDELBURG - In de tweede ronde van het Walchers kampioenschap schaken moest René Tiggelman diep gaan om de winst te grijpen. Roeland Alders had kansen, maar vergooide die in het eindspel. Vanuit de opening stond Tiggel man prima. Hij miste echter een tussenzet en verloor een kwaliteit. Alders ging daarna opzichtig de fout, waarna Tiggelman in het eindspel knap de overwinning naar zich toetrok. Hans Groffen had het een stuk minder lastig. Henrik Westerweele werd simpel aan de kant geschoven. Henk Mas- sink en Cor Jansen maakten er een spektakelstuk van. Massink had de beste papieren, maar dank zij een taaie verdediging kon Jan sen met het volle punt naar huis. Naast Tiggelman, Groffen en Jan sen heeft Jeroen Hekhuis ook twee uit twee. Hij was na tien zet ten klaar met Pjotr Houtman. Een speler van Delta Sport wurmt zich door de verdediging van Habo'95. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49