Dubieuze penalty scher Nu was ik Buurtsuper ^Si- HöeK Sam Ysebaert schiet Hoek vanaf de stip naar zege op Kloetinge: 1-0. Regilio Pinas wil niet te veel nadenken over gemiste kansen. 36 Maandag 10 december 2007 PZC Hoek-Kloetinge 1-0 Hoek en Kloetinge troffen elkaar zaterdag voor de 21 e keer op het hoogste amateurniveau. Hoek won voor de twaalfde keer. j™i waarderingscijfer De PZC geeft cijfers aan de spelers die minimaal een helft hebben gespeeld. HOEK Björn Langeveld Q Giovanni Siereveld Y Thomas Ragut Joan van Belzen Y Maarten van Rosevelt Gideon Imagbudu m Mamadouba Gueye g Ferry Alfons g W- Pieterde Munnik g V Corné Schilperoort g Bram Plomp g Erwin van der Woerdt g Joffrey Geldof Y Niels Kole Y KLOETINGE Wissels Jaap Esser g Bk - André Siereveld g Arjan v.d. Smissen g Daan Esser gvoor Bésar Xhoxhaj, 46e min. Robin de Pagter voor Corné Schilperoort, 75e min. Etienne Mallie voor Bram Plomp, 86e min. Ramazan Kesikbas g) voor Mamadouba Gueye, 45e min.+4 Bert den Hamer voor Patrick Okoro, 60e min. Wedstrijdfeiten Aantal toeschouwers: 1500 52e min.: gele kaart Ferry Alfons 73e min.: doelpunt Sam Ysebaert (strafschop) 90e min. 1gele kaart Gideon Imagbudu Scheidsrechter: I. Roeland (Sleeuwijk) g De competitie is halver wege en de overschrij vingstermijn ver strijkt pas over ruim zes maanden. Toch is het spel al weer op de wagen. Hoek is in plaats van mei nu maar eens in december de markt opge gaan. De club heeft Regilio Pi nas en Corné Schilperoort, respectievelijk aanvaller en middenvelder van Kloetinge, benaderd. Technisch manager Paul Te- lussa bevestigde zaterdag na afloop van de derby tussen de hoofdklassers Hoek en Kloetinge dat er met beide spelers gesproken was. Nee, een akkoord was er nog niet, maar wie de eerzucht van Hoek kent, weet dat dat wel in orde komt. Regeren is vooruitzien. Of zo als Paul Telussa het zaterdag in een dampende bestuurska mer uitdrukte: 'Als straks die topklasse er komt, wil Hoek daarbij zijn'. En dus dienen de beste spelers bij Hoek on dergebracht te worden. Dat zijn nog eens ambities. Kloetinge moet zich inmid dels een soort buurtsuper voe len, waar elk jaar nieuwe pro ducten uit de schappen ver dwijnen. In de voorbije vijf seizoenen stapten al negen spelers van Kloetinge over naar Hoek. Trainer Diederik Hiensch speelt elk jaar de creatieve neringdoende, maar de bron droogt steeds meer op. Hij moet er toch zo lang zamerhand moedeloos van worden. Elk jaar moeten nieuwe spe lers worden opgeleid, waarna ze vervolgens overstappen naar de concurrent. Hiensch zou willen dat hij een kwart van het budget van Hoek tot zijn beschikking had, maar 'zijn' bestuur slaagt er maar niet in de eindjes aan elkaar te knopen. Wat Hoek in het Zeeuws-Vlaamse ach terland wel voor elkaar weet te boksen, krijgt Kloetinge in de Bevelandse regio maar niet voor elkaar. En dus valt te vre zen dat het in een tijd, waar amateurvoetballers niet meer voor een broek en een shirt spelen, nooit meer iets wordt met Kloetinge. Tenzij de bestuurders van Kloetinge voor één keer eens lef tonen en toenadering zoe ken tot Hoek. Want wie niet sterk is, moet slim zijn. Kloe tinge moet gewoon de satel lietclub van Hoek willen wor den, op dezelfde basis als Ex celsior en Feyenoord het al ja ren met elkaar doen. Wie weet wordt Diederik Hiensch dan ook nog wel eens be noemd tot hoofdtrainer van topklasser Hoek. Jan Dagevos Derby in minuten 10. Mamadouba Gueye kan met een steekpassje Patrick Okoro vrij spelen, maar is on zuiver met zijn pass. 20. Ferry Alfons en Thomas Ra- gut combineren op rechts, de inzet van Patrick Okoro wordt door Arjan van der Smissen van de lijn gehaald. 25. Joffrey Geldof stuurt met Regilio Pinas weg; deze komt vrij voor doel, maar mist. 26. Pinas is zijn bewaker Ragut te snel af. Het schot wordt door Joan van Belzen gestopt. 30. Alfons slalomt langs twee verdedigers, zijn inzet wordt door doelman Jaco van der Schee over het doel gewerkt. 32. Ragut speelt zich vrij, de voorzet wordt door Okoro via de paal naast geschoten. 53. Vrije trap van Corné Schil peroort wordt door Kole op de keeper gekopt. 61Voorzet van Kole komt op maat bij Pinas, die van dichtbij kan inschieten. Joan van Belzen redt en ook in de rebound kan Pinas niet scoren. 72. Pieter de Munnik speelt de door naar Sam Ysebaert, die tussen twee verdedigers staat; hij maait over de bal, maar krijgt een strafschop. Ysebaert schiet onberispellijk raak: 1-0. - 87. Alfons en Ysebaert stor men op de keeper af, maar Van der Schee redt. 88. Hoek gaat met vijf man te gen twee op de goal af, maar Ragut staat buitenspel. PZC Rolant Quist bron Rudy Boogert door Frits Bakker HOEK - De trainer die met ï-o won, zette een stalen gezicht op. „We kregen een honderd procent zuivere penalty." De trainer die verloor, moest er hard om lachen. „Het was er absoluut géén." De scheidsrechter, die het toch ze ker had moeten weten, zaaide nog meer verwarring. „Het kan best dat ik me heb vergist, maar zo zag ik het." En de speler die de straf schop kreeg, zei droogjes: „Wat maakt het uit dat het wel of niet een penalty was: hij zat er wel in." De Zeeuwse voetbalderby tussen Hoek en Kloetinge werd zaterdag beslist in één curieus moment. Sam Ysebaert kreeg een kwartier voor tijd een voorzet vanaf de zij kant en maaide in het strafschop gebied over de bal in plaats van op goal te schieten. Twee Kloetingse verdedigers, Arjan van der Smis sen en Bram Plomp, stonden in de buurt. Ysebaert werd licht geraakt door het been van Plomp, maar de arbiter, les Roeland uit Sleeuwijk, wees onverbiddellijk naar de straf schopstip. Ysebaert zette zich na heftige pro testen van de tegenstander stoï cijns achter de bal, schoot Hoek naar de i-o-zege en bevrijdde zijn trainer Willem Leushuis van een Matchwinnaar Sam Ysebaert (links) uit na afloop zijn vreugde. Naast hem (vrnl) Björn Langeveld, Pieter de Munnik en Ramazan Kesikbas. foto Camile Schelstraete angstig dicht bij komende crisis. De klassieker, gekweld door regen buien en somberheid, had eigen lijk geen winnaar verdiend. De sco ringskansen hielden elkaar in ba lans en in voetballend opzicht wa ren de twee clubs ongeveer van de zelfde sterkte. Twee momenten sprongen er uit, afgezien van de beslissende straf schop. Thomas Ragut en Ferry Alf ons zetten in de twintigste mi nuut voor rust de mooiste aanval van de thuisclub op, waaruit Pa- De Zeeuwse derby tussen Hoek en Kloetinge wordt beslist door een dubieuze penalty. Hoek wint met 1-0. Sam Ysebaert scoort vanaf de strafschopstip. door Rudy Boogert HOEK - Ferry Alfons was tegen GVW aan de beurt geweest, dus nu mocht Sam Ysebaert weer. Hoek heeft het luxeprobleem van twee penaltyspecialisten in de se lectie. Hoe los je zoiets op? „We nemen ze gewoon om de beurt", zei Ysebaert zaterdag, nadat hij Hoek vanaf elf meter de overwin ning schonk in de derby met Kloe tinge (ï-o). Ysebaert bleef ijskoud in de minu ten dat Kloetinge protesteerde bij scheidsrechter Roeland en ook toen de spelers onderling nog eens Onder het toeziend oog van scheidsrechter les Roeland kiest Kloetinge-doelman j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 48