Tjoba komt met de schrik vrij Vrouwen van EMM komen kracht tekort Makkelijke zege vrouwen Smerdiek Vierde plaats voor familie Beenakker Bevelandse korfballers verslaan All Ready met minimaal verschil: 15-16. B PZC Maandag 10 december 2007 33 Tjoba-speler Robert van Schaik blokkeert de weg voor Jan-Willem van Nieuwenhuize van All Ready. foto Marijke Foikertsma door Wim Kakebeeke COES - De vrouwen van EMM zijn dit jaar op vreemde bodem niet in goeden doen. De Middelburgers verloren gisteren voor de vierde keer buitenshuis. De mannen van EMM reisden tevergeefs af naar In ternos 2. De scheidsrechters kwa men niet opdagen. De mannen van Delta Sport 2 hadden een mak kelijke middag tegen White De mons 3. Delta Sport 1 versloeg hek kensluiter Habo'95. Vrouwen GHV-EMM 18-15: EMM was qua techniek en snelheid heer en meester. De problemen voor de Middelburgers liggen meer op het fysieke vlak. De leeftijd van enkele basisspeelsters ligt tussen de 14 en 17 jaar. „Je mist een beetje lef, maar vooral body", aldus coach Hans Nijsen. „Dat kun je die jonge meiden niet kwalijk nemen. Dat heeft tijd nodig." EMM kon de Brabantse tegenstan der lang volgen. Na de 8-8 kwam GHV steeds op voorsprong maar EMM haakte steeds weer aan. In de slotfase nam de ploeg iets te veel risico. „Toch heb ik volop ge noten", verzekerde Hans Nijsen. „De ploeg heeft volop geknokt en er zit nog zoveel potentie in." Aris- ka Tax ontbrak wegens problemen aan de knie. Scores EMM: Marieke Riemens 5, Renate Hendrikse 3, Danielle Carol en Petula Bras ser 2, Denise Bergkamp, Xaira Nijsen en Cheyenne van Lieshout allen 1. Delta Sport i-Habo'95 24-19: De Zierikzeese hoofdmacht had veel te danken aan doelman Jacco de Looff. Hij was een rots in de bran ding tegen de ploeg uit Boekei die onderaan staat in de eerste klasse. Vooral de absentie van Guido de Graaf liet zich voelen. Hij is met het leger voor zes maanden ver trokken naar Afghanistan. SINT MAARTENSDIJK - De voetbal sters van eersteklasser Smerdiek gooiden het duel met Stedoco op een goed bespeelbaar veld in de eerste helft al op slot. Angelique Hage maakte met een lob 1-0 en even later kopte ze een vrije trap van Lenny Stoutjesdijk in het doel: 2-0. Anne Hage zorgde voor een 3-0-ruststand. Na rust liet Smer diek veel kansen onbenut. Marian ne de Witte maakte de 4-0. COES - De familie Beenakker uit Yerseke en omgeving is in de der de voorronde van het NK familie biljart vierde geworden. De Ge broeders Speijer wonnen. Voor Jap Beenakker kreeg het fami liefestijn een naar tintje. Hij scheurde vooraf bij een val zijn en kelbanden waardoor zijn oudste zus Maja de honneurs moest waar nemen. door Bas Koel ZIERIKZEE - Het publiek was zater dag in groten getale naar sporthal Onderdak in Zierikzee gekomen voor de korfbalderby tussen All Ready en Tjoba. De ploegen stel den de vele belangstellenden niet teleur. De spannende ontmoeting eindigde in een overwinning voor de bezoekers met het kleinst moge lijke verschil: 15-16. Het was duidelijk dat het derbyge- voel leefde. Vooral de spelers van Tjoba waren gebrand op een goed resultaat. Trainer Kees Broerse: „Vorige seizoen hebben we drie van de vier keer van All Ready ver loren. Een derby wil je altijd win nen, maar nu hoefde ik mijn spe lers helemaal niet extra te motive ren." De ploeg uit 's-Heer Hendrikskin deren begon flitsend. Passes van All Ready werden onderschept, waardoor Tjoba snel uitliep naar een 1-5-voorsprong. Even leek het erop dat de Bevelandse ploeg de wedstrijd vroegtijdig ging beslis sen. Alle schoten verdwenen in de korf, terwijl All Ready de kansen liet liggen. Toch vochten de Zierikzeeënaren zich voor rust terug in de wed strijd. Toen ze de kleedkamers op zochten, hadden ze nog uitzicht op een goed resultaat: 6-8. Daarna ontspon zich een span nend duel, waarbij op sommige momenten de grenzen van het toe laatbare opgezocht werden. De spe lers vochten pittige duels uit, maar de scheidsrechter zat er kort op en leidde de wedstrijd in goede ba nen. Vanaf het moment dat Dennis Vos- hart 11-11 maakte, zaten de toe schouwers een kwartier lang op het puntje van de banken. Maar wat All Ready ook probeerde, Tjoba wint met het kleinst moge lijke verschil van All Ready: 15-16. De Bevelandse korfballers zien All Ready steeds langszij ko men, maar houden hoofd koel.. UITSLAGEN SCHIETINGEN Soranus II Heinkenszand. Wip 1: 1e en 2e hoofdvogel: E. Maat (Willem Teil), 1e zijvogel: P. Wagenaar (Zorgvlied), 2e zijvogel: A. Dekker (Doel naar Hoger), 3e en 4e zijvogel: B. Ver meulen (Willem Teil), 1e kal H. Janse (Edele Handboog, 2e kal: A. Dekker (Doel naar Ho ger), 3e kal: P. Wagenaar (Zorgvlied), 4e kal: C. Jeremiasse (Zorgvlied). Meeste kleine vogels: J. Wouterse (Victoria. Wip 2: 1e hoofdvogel: P. Wagenaar (Zorgvlied), 2e hoofdvogel: B. Ver meulen (Zorgvlied), 1e zijvogel: B. Vermeulen (Zorgvlied), 2e zijvogel: A. Dekker (Doel naar Hoger), 3e zijvogel: M. v. Steenbergen (Willem Teil), 4e zijvogel: P. Wagenaar (Zorgvlied), 1e kal: A. Dekker (Doel naar Hoger), 2e kal: J. Kop- mels (Victoria), 3e kal: C. Jeremiasse (Zorg vlied), 4e kal: J. Harinck (Diana), Meeste kleine vogels: M. v. Steenbergen, Vliegende vogel: J. de Jonge (Soranus II). Zeelandia Ovezande. Wip 1: 1e hoofdvogel: H. Franse (Willem Teil), 2e hoofdvogel: W. v lersel (Willem Teil),1e zijvogel: H. Koens (Zee landia), 2e zijvogel: J. v. Steenbergen (Willem Teil), 3e zijvogel: W. v. lersel (Willem Teil), 4e zijvogel: B. Vermeulen (Zorgvlied), 1e en 2e kal: A. Rentmeester (Willem Teil), 3e kal: F. Koens (Spes Nostra), 4e kal: H. Franse (Willem Teil). Vliegende vogel: B. de Jonge (Spes Nos tra), Bart Franse (Willem Teil). Wip 2: 1e hoofdvogel: J. v. Steenbergen (Willem Teil), 2e hoofdvogel: H. Koens (Zeelandia), 1e zijvogel: H. Koens (Zeelandia), 2e zijvogel: P. Verbart (Willem Teil), 3e zijvogel: F. Rentmeester (Wil lem Teil), 4e zijvogel: H. Franse (Willem Teil), 1e kal: J. Verbart (Willem Teil), 2e kal: C. Jere miasse (Zorgvlied), 3e kal: M. Boonman (Zee- All-Ready-Tjoba 15-16 Scores All Ready: Jan-Willem van Nieuwenhuize 4, Dennis Voshart 3, Anouk van Tiggelhoven, Desiree Vos- aart, Manon Torensma 2, Henk de Graaf, Remy Quist 1. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 6, lohanneke Vleugel, Petra Rijn, Melissa de Jonge 2, Sander Harinck, Niels Westmaas, Jojanneke Fokke, Cerben van Boven 1 Stand eerste klasse: 1. HKC 4-8 2. SDO (K) 4-6 3. Tjoba 4-6, 4. All teady 4-4, 5. Vitesse 4-3, 6. Merwe- de 4-2, 7. De Vinken 4-2, 8. Bolnes 4-1. steeds als de ploeg uit Zierikzee langszij kwam, maakte Tjoba weer het eerste doelpunt. AU Ready-trainer joziasse vond dat na afloop ook het minpunt. „Steeds als we op gelijke hoogte kwamen, vergaten we door te drukken. We moesten de hele wedstrijd in de achtervolging, dat is ons opgebroken." Aan Bevelandse zijde had Dirk-Jan Westmaas een belangrijk aandeel in de overwinning. Op belangrijke momenten verzilverde hij vrije worpen of schoot van grote af stand raak. Na het hectische slot van de wed strijd maakte Tjoba-trainer Kees Broerse een opgeluchte indruk. Na het laatste fluitsignaal gingen de ar men de lucht in en volgden er vele felicitaties aan zijn spelers. „Het was spannend vandaag. Het is moeilijk om over winnaars of ver liezers te spreken, beide teams had den er met de winst vandoor kun nen gaan. We mogen zeker niet mopperen dat we hier weggaan met twee punten." Collega Joziasse was minder geluk kig na het enerverende duel. „Ik moet mijn ploeg een compliment geven. We hebben goed gekorf bald, maar kleine momentjes zijn ons opgebroken. We hadden van daag zeker een punt verdiend. Het is echt een vreselijk gevoel dat we tegen Tjoba nu met lege handen staan." landia). Vliegende vogel: Jordy Bongers (Zeelan dia), Dillen v.d. Poel (Jac.v.Beieren). TENNIS Goes. Wintercircuit PrivaZorg Zeeland. TC Toss-Top Tennis Zeeland 6-3. Mannenenkel- spel: Rikkert van der Wel-S. Vermeulen 6-4 6-3, Ruurt van der Wel-E. Bakker 4-6 4-6, R. van der Meijden-M. de Witte 5-7 3-6, B. Mul der-S. Bakker 7-6 6-7 4-10. Vrouwenenkelspel: B. Zwanenburg-K. Vonck 6-4 6-2, H. van Hartingsveldt-E. Hartog 7-5 4-6 10-3. Mannendubbelspel: R. van der Wel/R. van der Wel-A. Kuijl/S. Bakker 6-4 5-7 10-8, R. van der Meijden/B. Mulder-S. Vermeulen/L. Bendele 7-5 3-6 10-5. Vrouwendubbelspel: B. Zwanenburg/D. Boude- wijns-E. Hartog/K. Houmes 4-6 6-2 12-10. MTO-De Toppers 8-1. Mannenenkelspel: R. Barten-A. Jonkman 6-2 6-4, S. Sprinkhuizen-R. van Gilst 6-2 6-2, D. de Rave-J. Smit 6-4 6-2, R. Anbeek-C. de Water 6-2 2-6 6-7. Vrouwenenkelspel: I. Weegels-X. van Benten 6-3 7-6, L. Oranje-A. Vos 6-2 6-4. Mannendubbelspel: R. Barten/S. Sprinkhuizen-C. de Water/R. van Gilst 7-5 6-3, D. de Rave/R. Anbeek-A. Jonkman/J. Smit 6-2 6-2. Vrouwendubbelspel: L. Oranje/I. Weegels-X. van Benten/A. Vos 6-2 7-5. Miami, Florida, Verenigde Staten. Orange Bowl-jeugdtoernooi. Meisjesdubbelspel, halve finale: C. Vandeweghe/A. Will-Lesley Kerkhove/R. Hogenkamp 3-6 6-1 6-4 voor meer uitslagen zie www. pzc.n!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45