Keeper redt gezicht Delta Sport Derde verlies op rij voor korfballers van Fortis Zierikzeese handballers missen De Graaf, maar winnen wel: 24-19. Swift neemt leiding over in tweede klasse na zege op Korbatjo. Verpletterende zege schutter Berry Kooiman Junioren Mevo'80 doen wat senioren nalaten Zeeuwse schaatsers betrokken bij ongeval Opmars kan beginnen voor Delta Sport 2 s Jimmy Niemans waagt een schot op het doel van Habo'95. Niemans was gisteren één van de negen doelpuntenmakers voor Delta Sport. foto Marijke Folkertsma door Valeska Nastaly ZIERIKZEE - Keeper Jacco de Looff was gisteren de rots in de bran ding voor de handballers van Del ta Sport tijdens de wedstrijd tegen Habo'95. De Looff liet een knap staaltje doelverdedigen zien bij de thuiswedstrijd in Zierikzee. Dank zij zijn sterke spel hield Delta Sport de doelpunten van het aan vallend spelende Habo'95 laag en kwam het zelf tot een overwin ning: 24-19. De gasten uit Boekei staan laatste in de competitie, maar ondanks die positie hielden ze goed stand tegen Delta Sport. Al in de eerste minuten van de wedstrijd scoor den ze. Daarna nam de club uit Zierikzee snel een voorsprong, door JaapJan Ritsema COES - Overgangsklasser Fortis leed zaterdag tegen Albatros de derde nederlaag op rij. Swift klaar de de klus tegen Korbatjo met overmacht (19-7) en werd daar mee ongeslagen lijstaanvoerder in de eerste klasse. TOP herstelde zich na twee 13-12-nederlagen en versloeg nu DSE. Albatros-Fords 21-16: Het trainers duo Crucq/Vos zag Fortis het weer niet redden in de stemmings volle Develsteinhal in Zwijnd- maar Habo bleef Delta Sport gedu rende de hele wedstrijd op de hie len zitten. Trainer Bert Nuijens van Delta Sport was slecht te spre ken over het spel van zijn team. „We zijn veel te zwak begonnen en liepen achter de tegenstander aan." Hij miste de stimulerende in vloed van Guido de Graaf, die vori ge week zijn laatste wedstrijd speel de. De Graaf is met het leger voor zes maanden vertrokken naar Af ghanistan. „Guido trok de spelers vaak over het dode punt heen. Dat heb ik deze wedstrijd amper ge zien", aldus Nuijens. Wel was hij positief over keeper Jacco de Looff: „Jacco heeft goed staan keepen. Hij heeft ons in de wedstrijd ge houden." Door het wegvallen van De Graaf en de blessures van Sjoerd Jonge- pier en Joey Aertsen heeft de Zie rikzeese trainer een aantal nieuwe spelers bij zijn team gevraagd. Zo recht. Een herhaling van zetten leek aan de orde: een snel oplopen de achterstand waar de Soubur gers achteraan moesten. Kort na rust werd bij 10-9 en 11-10 nog wel even geroken aan een be ter resultaat, maar vanaf dat mo ment toonde de opponent zich schotvaardiger en moest Fortis ca pituleren in de laatste tien minu ten. „De Albatros-mannen waren en loepzuiver", erkende Crucq. Scores Fortis: Mark Trimpe 5, Niels Be- belaar 4, Wander Koole en Elze Blanken- burgh beiden 3, Angela Matthijsse 1 Swift-Korbatjo 19-7: Swift over klaste de tegenstander uit Oud-Be- ijerland bij vlagen. Halverwege (9-2) had het overwicht nog groter is Rick Evertse, een oud-eerste- teamspeler en de laatste tijd in het tweede spelend, teruggekomen. En niet zonder succes: drie punten kwamen gisteren voor rekening van Evertse. Ook Hessel Hazen was klaar voor zijn overstap naar het eerste. Hij wist twee keer te scoren. Jordy Niemans is een ande- 'We zijn veel te zwak begonnen en liepen achter de tegenstander aan' re nieuweling. Niemans was ge stopt met handballen, maar maakt nu weer deel uit van het eerste team. Het duel met de Brabanders bevat te verrassende momenten. Er wa ren van beide kanten vliegensvlug ge, succesvolle aanvallen op het doel. Opvallend was het aantal kunnen zijn als het vizier iets scherper had gestaan. Na rust wa ren de Middelburgers na acht rom melige minuten weer bij de les en drukten vervolgens hun suprema tie uit in scores. Een gedreven Swift dwong Kor batjo tot forceren, waardoor de schade beperkt bleef tot een paar 'toevalstreffers'. Door het verlies van RWA is Swift nu koploper. Scores Swift: Ivo de Hond 7, Mabel van de Velde 4, Paul van den Berg 3, Eefje van Zeelands hoogst spelende korf balclub Fortis verliest voor de derde keer op rij. De overgangs klasser strandt bij Albatros op 21-16. overtredingen van Habo'95, tnet zelfs een rode kaart. Gelachen werd er ook: Delta Sport wist via een pass van de keeper naar Guust Sluijs op ludieke wijze het doel te vinden. De bal stuiterde ongehin derd naar een score van 13-11. De keeper van de tegenpartij was op dat moment nergens te bekennen. Afhankelijk van de uitslag van de wedstrijd van de nummer drie op de ranglijst, PSV Handbal, schuift Delta Sport een plaatsje omhoog. De club staat na acht wedstrijden vierde, met in de start van de com petitie twee wedstrijden verlies. Twee wedstrijden leverden een ge lijkspel op en vier werden er ge wonnen. De overwinning van gis teren zette de teller op vijf Scores Delta Sport: Thijs de Vos 5, Cuust Sluijs 4, Rick Evertse 3, Stefan den Ouden 3, Bob van Lint 2, Kenneth Mel- laart 2, Jordy Niemans 2, Hessel Hazen 2, Jimmy Niemans 1. den Berg 2, Rob Sanderse, Richard Celdof en Anita Hoekstra allen 1. DES-TOP 9-15: Winst van TOP in Delft zorgde voor opluchting. Na de slechte beurt van vorige week gaven de Arnemuidenaren DES geen kans. Verdedigend werden de twee man nelijke schutters uitgeschakeld en aanvallend was er veel afwisseling. „We vielen aan over veel schijven, waardoor nagenoeg iedereen aan scoren toekwam", prees coach Edwin Coppoolse. Scores TOP: Jeanine Marijs, Jantine Meul- meester en Jordi Meulmeester allen 3, Peter van Belzen en Petra de Ridder bei den 2, Frank Bouwsma en Petra de Rid der beiden 1. PZC Maandag 10 december 2007 35 NIEUWERKERK - Schutter Berry Kooiman heeft tijdens de Open Zeeuwse kampioenschapen vernie tigend uitgehaald. De schutter van schietvereniging Schouwen-Duive- land en lid van de nationale selec tie behaalde tijdens een ongelofelij ke wedstrijdserie op de 50 meter klein kaliber geweer een score van 596 punten waar 600 maximaal is. Kooiman benaderde hiermee het huidige Nederlandse record tot op twee punten; tevens vestigde hij op de nog jonge 50 meterbaan van SV Schouwen Duiveland een baan record dat niet snel zal worden ver beterd. Hoe vernietigend de zege van Kooiman is, blijkt wel uit het ver schil met de nummer twee, Wim Lukasse van SV Oranje Nassau fs-Gravenpolder). Lukasse volgde op maar liefst zeventien punten af stand. De derde plaats was voor Rinaldo Meeuwse van SV Schouwen-Dui- veland met 578 punten. Ook op het onderdeel 50 meter klein kaliber geweer knielend werd een nieuw baanrecord ge schoten. Verantwoordelijk daar voor was de vader van Berry Kooi man, die met een score van 570 punten de nummer twee, Pim de Graaf met 23 punten voorsprong achter zich hield. Op de derde plaats eindigde Piet Goetheer, die evenals zijn voorgangers uitkomt voor SV Schouwen-Duiveland. GOES - De basketballers van Me- vo'8o verloren met 32-45 van Vol harding 3. Faruk Obarcanin en Martin Pikard waren topscorer met acht punten. Het junioren- team van Mevo'8o won wél, voor de derde keer dit seizoen. Tegen Voorwaarts werd het 42-38. Thijs van der Nagel (15 punten) en Mi chel Kostense (11 punten) waren de topscorers. GELEEN - Vier Zeeuwse schaatsers die deelnemen aan de Regionale Masterscompetitie, onder wie Ed de Looze uit Zierikzee, waren za terdag betrokken bij een ongeval. Op weg naar Geleen gebeurde dat bij het Belgische Lummen. De vier Zeeuwen konden uiteindelijk van uit de auto meteen het ijs op in Ge leen. De Looze werd twaalfde. Bressiaander Salomé werd tweede. ZIERIKZEE - De reserves van hand balclub Meco/Delta Sport wonnen gisteren in de tweede klasse met 32-20 van White Demons 3. Na een moeilijke competitiestart kan de opmars van het Zierikzeese team beginnen. Nagenoeg elke spe ler vond de weg naar het vijandig doel. „Het is prettig te weten dat je sterker bent", zei trainer Bert de Vos. „Delta Sport moet toch twee ploegen onder zich houden." Scores Delta Sport 2: Jaco Vleeshouwer 7, Peter Lefevre, enErwin Schaalje 6, Jerry Aertssen 4, Karei Vinke 3, Bert Nuijens, Quinten Haze en Martijn Giltay 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41