All Ready kan niet doordrukken Bert de Ruiter beleeft doorbraak in Kapelle Tjoba neemt revanche voor drie nederlagen van vorig seizoen. Biljarter uit Renesse behaalt regionale titel libre vierde klasse. Kees Verwest langer bij Brouwershaven Speijers winnen eigen toernooi Schouwse Boys draait na rust als een tierelier SKNWK gaat verder met Croenewegen Korfballers SKNWK houden lang de nul Makkelijke driepunter voetbalsters Smerdiek S PZC Maandag 10 december 2007 33 door Bas Koel ZIERIKZEE - Het publiek was in gro ten getale naar sporthal Onderdak in Zierikzee gekomen voor de korf balderby All Ready-Tjoba. De ploe gen stelden de toeschouwers zater dag niet teleur. Een spannend schouwspel eindigde in een mini male overwinning voor de bezoe kers: 15-16. Het was duidelijk dat het derbyge- voel leefde onder de korfballers. Vooral bij Tjoba waren ze gebrand op een goed resultaat. Trainer Kees Broerse: „Vorige seizoen heb ben we drie keer van All Ready verloren. Een derby wil je altijd winnen, maar nu hoefde ik mijn spelers helemaal niet extra te moti veren." Tjoba begon flitsend. Veel ballen van All Ready werden onder schept, waardoor de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen snel uit liep naar een 5-1-voorsprong. Even leek het erop dat Tjoba de wed strijd vroegtijdig zou beslissen. Al le schoten verdwenen in de korf terwijl All Ready de kansen liet lig gen. Toch vochten de Zierikzeeëna- ren zich voor rust terug: 6-8. Na de rust ontspon zich een span nend duel, waarbij op sommige momenten de grenzen van het toe laatbare werden opgezocht. De spe lers vochten pittige duels uit, maar de scheidsrechter zat er kort op en leidde de wedstrijd in goede ba nen. Vanaf het moment dat Dennis Vos- hart 11-11 maakte, zaten de toe schouwers een kwartier lang op het puntje van de stoel. Telkens als All Ready langszij kwam, nam Tjo ba meteen weer de leiding. All Rea dy was niet bij machte een voor sprong te nemen. All Ready-trai ner Joziasse vond dat na afloop ook het minpunt van de wed- De korfballers van All Ready vin- den dat ze een punt verdienen in de derby met Tjoba. De Schouw- se eersteklasser verliest echter met 15-16. All Ready-Tjoba 15-16 k- CScores All Ready: jan-Willem van Nieuwenhuize 4, Dennis Voshart 3, Anouk van Tiggelho- ven, Desiree Voshart en Manon Torensma allen 2, Henk de Graaf, Remy Quist beiden 1. Scores Tjoba: Dirk-Jan West maas 6, Johanneke Vleugel, Pe tra Rijn, Melissa de Jonge allen 2, Sander Harinck, Niels West maas, Jojanneke Fokke, Gerben van Boven allen 1. Bijzonderheden: De vijftien treffers van All Ready zijn een seizoensrecord. Zowel in de zaal als op het veld haalde het team dat aantal nog niet. strijd. „We kwamen in de tweede helft een paar keer op gelijke hoog te, maar op die momenten verga ten we door te drukken. We moes ten de hele wedstrijd in de achter volging, dat heeft ons opgebro ken." Aan Bevelandse zijde had Dirk-Jan Westmaas een belangrijk aandeel in de overwinning. Op belangrijke momenten verzilverde hij vrije worpen of schoot van grote af stand raak. De Zierikzeese ploeg kon in de gelijk opgaande wed strijd echter nooit op voorsprong komen, waardoor Tjoba na een uur korfballen met de twee pun ten naar huis ging. Aan de reactie van Kees Broerse was af te lezen dat hij zeer opge lucht was met het behalen van de overwinning. Na het fluitsignaal gingen de armen de lucht in en volgden vele felicitaties aan zijn team. „Het is moeilijk om over winnaars of verliezers te spreken, beide teams hadden er met de winst vandoor kunnen gaan. We mogen niet mopperen dat we hier weggaan met twee punten." Collega Joziasse was minder geluk kig. „Ik moet mijn ploeg een com pliment geven. We hebben goed gekorfbald, maar kleine moment jes hebben ons opgebroken. Ge zien het spel hadden we vandaag een punt verdiend. Het is echt een vreselijk gevoel dat we nu met lege handen staan." door Joop van den Oudenhoven KAPELLE - Bert de Ruiter van On der Vrienden werd in Kapelle re gionaal kampioen libre vierde klas se. Mario van Dam van HGL/KOT '86 werd tweede en Gradus Otto van 't Dobbertje eindigde als der de. Het talent van De Ruiter was al eerder aan het licht gekomen, maar gisteren beleefde de achttien jarige biljarter uit Renesse zijn doorbraak. Na zes ronden ongesla gen te zijn gebleven, moest hij aan treden tegen de eveneens ongesla gen Mario van Dam uit Sas van Gent. Ook al had De Ruiter het be tere moyenne de druk was voor beiden groot. Even leek de Zeeuws-Vlaming de koelste van de twee, maar dat was schijn. De Rui ter had zijn zenuwen het beste in bedwang en ging gezwind richting finish. In 24 beurten was hij aan de meet. Van Dam bleef in wan hoop achter op 24 punten. Dat de titel bij de juiste man te rechtkwam, staven de cijfers. De Ruiter werd ongeslagen kampioen (14 uit 7), scoorde 2.69 gemiddeld, tekende voor het hoogste partijge middelde met 3.75 en veroverde een plaats op het Nederlands kam pioenschap dat van 25 tot en met 27 januari wordt gehouden in Schiedam. De Ruiter was na afloop tevreden. „Het ging wel lekker. Het was erg druk in de speelzaal, maar het bleef gelukkig wel stil. De organisa tie was perfect. Ik heb nergens last van gehad." Cees de Baan van WRW werd bij zijn debuut in een regiofmale vier de. BROUWERSHAVEN - Kees Verwest is ook volgend seizoen als hoofdtrai ner verbonden aan ASV Brouwers haven. De trainer is aan zijn eerste seizoen bezig in de zaterdag vierde klasse B. Het bestuur hoopt, met het verlengen van de samenwer king met Verwest, dat de ingesla gen weg, met veel spelplezier, een goede sfeer en goede resultaten, ook volgend seizoen wordt voort gezet. COES - De familie Speijer won in Yip Plaza in Goes de derde voor ronde van het door henzelf georga niseerde NK familiebiljart. Ron Speijer uit Dreischor maakt deel uit van het team dat zijn wortels heeft in Rozenburg. De Speijers wonnen ook al een schifting in Breda en waren al geplaatst voor het NK volgend jaar in Jacobswou- de. BERGEN OP ZOOM - De futsallers van Schouwse Boys vonden aan sluiting bij de subtop in de eerste klasse door een ruime 9-2-zege op het laaggeklasseerde VéVé/Taxi Geers. In de tweede helft liep de score op van 2-3 naar 2-9. Kevin Veerhoek was met drie treffers topscorer. De overige goals kwa men op naam van Serge Berre- voets (2x), Werner Boot (2x), Pa trick Verkaart en Vincent Bakker. NIEUWERKERK - Trainer Peter Groe- newegen tekent op zaterdag 5 ja nuari een nieuw contract bij SKNWK. De oefenmeester en de Nieuwerkerkse club zijn het eens geworden over verlenging van het contract. Groenewegen is aan zijn eerste jaar bezig bij de club, na ze ven seizoenen bij Wolfaartsdijk. SKNWK leidt ongeslagen in de za terdag vierde klasse B. OOST-SOUBURG - De korfballers van SKNWK boekten zaterdag bij Fortis 7 de eerste overwinning van het seizoen: 2-7. De Nieuwerker- kers speelden verdedigend zó goed, dat Fortis alleen in de laatste vijf minuten tweemaal kon scoren. Daarvoor werden weinig kansen verzilverd. Bij rust was het 0-4. Pas bij 0-7 scoorde Fortis. Scores SKNWK: Johan van de Linde 3, Gerda Kloet en Rocco Bax beiden 2. SINT MAARTENSDIJK - De voetbal sters van eersteklasser Smerdiek gooiden het duel met Stedoco op een goed bespeelbaar veld in de eerste helft al op slot. Angelique Hage maakte de eerste twee doelpunten. Anne Hage zorg de voor een 3-0-ruststand. Na rust liet Smerdiek veel kansen onbe nut. Marianne de Witte maakte de 4-0. Dennis Voshart van All Ready waagt een doelpoging in het verloren duel met Tjoba. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39