Sport Dammers PWG zijn dicht bij de ereklasse Mannenteam Forza begroet eerste winst met gemengde gevoelens Kerkhove strandt in dubbelspel Bas de Zeeuw man of the match Zeeuwse hoofdklasser wint van RDC door sterke lagere borden. Vrouwen winnen weer met maximale cijfers en blijven in spoor leider. 32 j Maandag 10 december 2007 PZC Onder toeziend oog van scheidsrechter en vader Wim Munter speelt Ma- rije Munter van Forza de bal over het net. foto Marijke Folkertsma door Joop van den Oudenhoven GOES - Voor de tweede keer deze week en voor de vijfde keer dit sei zoen speelde 3BSD Duivelands Meubelhuis met 4-4 gelijk. Dit keer gebeurde dat in de streekder- by tegen Steketee Schilders uit Goes. Werd maandag al gelijkgespeeld te gen Cat. van Peer waar een over winning mogelijk was als Jan Suy- kerbuyk in de nabeurt niet had ge mist, vrijdag overkwam dat Peter Flikweert. Hij verloor met 24-25 van Martin Steketee doordat de be- GOES - Nooit waren de dammers van PWG 's-Gravenpolder dichter bij promotie naar de ereklasse dan dit seizoen. Zaterdag nam de Zeeuwse damhoofdklasser op nieuw een lastige hindernis. Met 13-7 versloeg het team de Rijns- burgse damclub (RDC), waardoor de voorsprong van twee punten op concurrent Angarde Informati ca intact bleef PWG won de slag tegen de Rijns burgers op de onderste vijf bor den, waar maar liefst negen pun ten werden gescoord. Ruud Kloos terman won door een damcombi- natie en ook Daaf Kasse kreeg een winnende dam op het bord. John ny de Leeuw verschalkte zijn te genstander met een lokzet en Mar tij n Rentmeester behandelde een klassieke stelling veel nauwkeuri ger dan zijn jonge tegenstandster. Ook Kees Rijk was dicht bij een ze ge, maar de captain liet de winst in het middenspel glippen. Aan de overige vijf borden kon RDC wei nig terugdoen, al hadden enkele spelers van PWG het benauwd. De tegenstanders van Arie van de Weteringh en Arjo Kousemaker za gen een kansrijke forcing over het hoofd en Andres van den Berge moest in het eindspel secuur spe len om beslissend nadeel te voor komen. Uiteindelijk bleef de scha de voor PWG beperkt tot één ne derlaag: een omsingelingspartij van Henk Gunter liep op niets uit. De Middelburgse damclub is in de eerste klasse B in de gevarenzone terechtgekomen. Reden: een onno dige 11-9-nederlaag tegen Lelystad, dat tot zaterdag alle wedstrijden verloren had. Het tweede team van PWG 's-Gravenpolder kan pro motie vergeten na de 11-9-neder- laag tegen CEMA/De Vaste Zet 2, dat nota bene met negen spelers naar Zeeland was afgereisd. Naast de reglementaire zege van Niels Roelofsen wonnen alleen Rianka Rentmeester en Jos de Wild. door Peter van Kouteren GOES - De standaardteams van For za Schouwen Duiveland kwamen in de promotieklasse van de volley balcompetitie voor het eerst dit sei zoen allebei tot winst. De vrou wen handhaafden zich ten koste van VOY 2 door een nieuwe 4-0-zege in het spoor van koplo per Volley Zuid. De mannen boek ten de eerste competitiezege. DVO werd met 3-2 verslagen. De mannen van Mytilus zorgden in de tweede divisie voor een stunt. De Goese formatie stuurde koploper Castellum met een 3-1 (25-15, 22-25, 25-20, 27-25) neder laag naar huis. WS'92 bleef in de regiodivisie Zuvo met 3-1 (25-16, 25-22, 14-25, 25-22) de baas. De vrouwen van Morres/Hulst won nen in de regiodivisie met 0-4 bij RVC/Libanon. Savok won met 2-3 van Jola/Olympus. Forza Schouwen Duive- land-VOY 2 4-0 (25-11, 25-19, 25-22, 25-8): De Zeeuwse nummer twee van de promotieklasse A bij de vrouwen boekte opnieuw een overtuigende overwinning. De ba sisformatie speelde een degelijke en bijna foutloze wedstrijd. Ook de jeugd kreeg speelminuten. Er werd meer dan verdienstelijk ge speeld. Forza kwam niettemin moeizaam op gang en keek in een vroeg stadium van de eerste set aanvankelijk tegen een kleine ach terstand aan. Na een goede service beurt van Marije van de Sande kwam de thuisploeg op toeren. Na dat heel overtuigend was gewon nen, werd aan het begin van de 'Als je de eerste set wint, denk je dat het misschien wel 3-1 of 4-0 kan worden' tweede set verjonging doorge voerd. Met jeugdig elan werd ook de tweede set in winst omgezet. Slechts in de derde set stokte het ritme enige tijd. Via 1-5 en 6-10 kwam de thuisploeg op het vijf tiende punt op gelijke hoogte. Daarna werd bekeken spelend naar winst afgewikkeld. Met drie setzeges op zak werd Forza in de laatste set geen strobreed in de weg gelegd. De bezoekers geloof den het wel en waren een gewilli ge prooi voor de goed serverende thuisploeg. Forza Schouwen Duive- land-DVO 3-2 (25-22, 18-25, 25-22, 18-25,15-11): De eerste competitie zege werd met gemengde gevoe lens begroet. Enerzijds was er spra ke van een bevrijdende overwin ning en ontlading. Aan de andere kant leefde bij een aantal spelers het besef dat er tegen de nummer tien van de rangschikking meer in had gezeten dan een krappe zege. „Als ploeg hebben we heel leuk ge volleybald", vond aanvoerder Leen de Jonge. „Er is ook hard voor de punten gevochten. Maar als je de eerste set wint, denk je dat het mis schien wel 3-1 of 4-0 kan worden. Dan waren we ook meer punten ingelopen op deze ploeg. Aan de andere kant moeten we tevreden zijn. We hebben voor het eerst ge wonnen." De overwinning was verdiend, omdat de thuisploeg met bezieling speelde. Bovendien toonde zeveerkracht na verlies in de tweede en vierde set. zoeker bij een stand van 24-22 met een slotserie van drie de winst op eiste. Eerder had ook Piet Kox al verloren. Het was aan Sjaak de Vis ser te danken dat het alsnog 4-4 werd dankzij winst op Anton van Liere. Man van de match was voor de Schouwenaren echter Bas de Zeeuw. Voor de pauze wees hij zijn ploeg de weg met een fraaie zege op Leo Leijs in slechts 34 beurten. De zeventigjarige Schou- wenaar kwam tot 0.735 gemiddeld. „Het liep lekker" zei de routinier bescheiden." MIAMI - Tennisster Lesley Kerkho ve is in de halve finale van het dub belspel uitgeschakeld bij de Oran ge Bowl. De speelster uit Zierik- zee, spelend aan de zijde van haar teamgenote bij Jong Oranje Richel Hogenkamp, moest haar meerdere erkennen in het Amerikaanse kop pel Vandeweghe/Will. De partij werd in drie sets beslist. De eerste set was nog voor het Nederlandse duo (6-3), maar daarna ging het Amerikaanse tweetal met 1-6 en 4-6 voorbij. Daarmee kwam voor Kerkhove een einde aan het Ame rikaanse uitstapje, dat bijna drie weken in beslag nam. Ze is giste ren meteen op het vliegtuig ge stapt om tijdig terug te zijn voor de nationale Masters. Daarin speelt ze woensdag in de eerste ronde tegen Neerlands beste ten nisster van dit moment: Michaëlla Krajicek. De dammers van PWG 's-Graven polder winnen met 13-7 van de Rijnsburgse damclub (RDC). Daar door is het tiental dicht bij pro motie naar de ereklasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38