weer waar Inter breidt voorsprong uit 9r Verbazing is groot in België na besluit dat Vandereycken blijft Het Net Probeer gewoon Arjen Robben mag even invallen, Drenthe moet blijven zitten. Bakx beslist topper tegen KVSK United Tegenstander van PSV in Champions League staat vijf punten voor. PSV'er Farfan voorlopig geschorst door Peru Uitstekende generale voor Fenerbah^e Celtic blijft steken op remise in Schotland Boskamp pakt zege met Dender Bondscoach lag zwaar onder vuur, maar kan zijn contract verlengen. Internet "USL «B Niet "ast Het Net pzc Maandag 10 december 2007 29 door Barry van der Hooft DEN HAAG - Dat Ruud van Nistel- rooij zaterdagavond in het uitduel met Athletic de Bilbao (o-i) de eni ge treffer voor zijn rekening nam, was gezien zijn status niet verass end. Wel opmerkelijk was dat het schot van de aanvalsleider van Real Madrid van buiten het straf schopgebied kwam. Het was een zeldzaamheid voor de spits die pa tent heeft op het maken van goals binnen zijn territorium. Zoals zo vaak stond Van Nistel- rooij in de spotlights, nadat hij de koppositie van Real consolideerde. Iker Casillas was de andere gevier de Madrileen. Op een lastige avond in Baskenland hield de doel man zijn ploeg op de been. De Ne derlandse inbreng in het basis team van Bernd Schuster bleef be perkt tot twee namen. Achter Van Nistelrooij speelde Wesley Sneij- der aan de linkerkant van het mid denveld. De kleine strateeg kon zijn stempel niet echt drukken en werd een kwartier voor tijd ver vangen. Toch hoeft Sneijder zich, net als Van Nistelrooij, geen zorgen te ma ken over zijn positie. De Utrechter wordt gewaardeerd in Madrid en is in het sterrenensemble uitge groeid tot een vaste waarde. De twee andere Nederlanders die bij Real onder contract staan moeten die status nog bereiken. Arjen Rob ben heeft sinds zijn overgang van Chelsea nog niet laten zien waar om De Koninklijke 36 miljoen eu ro voor hem neertelde. Door ver schillende blessures speelde de linksbuiten slechts vijf competitie duels. Vorige week woensdag zag het pu bliek hem weer eens in actie, tij dens het duel om de Santiago Ber- nabeu Trofee. Partizan Belgrado fungeerde als sparringpartner, Real won met 2-0 en Robben kon zich negentig minuten lang uitle ven. Hij maakte een gedreven in druk, was een paar keer dicht bij een doelpunt, maar moest drie da- ra^ Ruud van Nistelrooij blijft maar scoren voor Real Madrid. Arjen Robben en Royston Drenthe zitten voornamelijk op de bank bij de miljoenenclub. gen later in Bilbao gewoon weer op de bank plaatsnemen. Pas vlak voor tijd mocht hij Robinho nog even aflossen. De Braziliaan bekeek de slotfase vanaf de bank, naast zijn maatje Royston Drenthe. De Rotterdam mer is na een redelijke start ge daald in de pikorde en behoort slechts sporadisch tot de selectie. Drenthe mocht woensdag net als Robben wel opdraven tegen Parti zan en kreeg de handen van het publiek in Bernabeu eindelijk weer eens op elkaar. Hij nam de tweede treffer voor zijn rekening en benadrukte in de dagen erna dat hij het nog steeds goed naar zijn zin heeft. „Ik ben naar de beste club ter we reld gekomen", vertelde Drenthe aan de Spaanse krant Marca. „Men sen mogen niet vergeten dat ik pas twintig ben. Ik wil alles stapje voor stapje doen en moet geduld hebben." De man met de rappe tong en de snelle voeten wil slagen en de ge ruchten dat hij tijdens de winter stop vertrekt, of dat hij een slechte relatie met Schuster zou hebben, doet hij af als fabeltjes. „Wat kan ik eraan doen als mensen steeds verhaaltjes blijven verzinnen?" Waar Drenthe wil blijven, hoopt Jerzy Dudek volgende maand wél naar een andere club te verkassen. De Poolse doelman had na zijn rol op het tweede plan in Liverpool al een houten kont en kweekte de af gelopen maanden in Madrid al leen maar meer zitvlees. Dudek wil eindelijk weer eens ergens eer ste keus worden. Spaans voetbal Real Madrid won zaterdag bij Athletic Bilbao met 0-1 en blijft de leider in de Spaanse competitie. Barcelona nestelde zich gister avond op de tweede plaats. De ploeg van Frank Rijkaard won met 2-1 van Deportivo de la Coruna, dat in de onderste regionen van de ranglijst staat. Viilarreal ziet de kansen om voor een verrassing te zorgen snel slinken. »- Voor de tweede keer op rij ver loor de nummer drie, dit keer op eigen veld tegen Real Betis Sevilla: 0-1. kortrijk - Istvan Bakx was giste ren de gevierde man bij KV Kor- trijk. De vleugelspeler uit Vlissin- gen nam in de topper tegen KVSK United (2-0) beide treffers voor zijn rekening en bracht zijn totaal daarmee op acht doelpunten. Door de overwinning verstevigde Kortrijk de koppositie in de twee de klasse. MILAAN - Koploper Internazionale heeft gisteren in de Italiaanse voet balcompetitie de voorsprong op de concurrentie weer verder uitge bouwd. Inter won thuis met 4-0 van Tori no, terwijl nummer twee AS Ro ma uit bij Livorno bleef steken op 1-1. Inter, dat woensdagavond in Eind hoven de tegenstander is van PSV in de Champions League, staat nu vijf punten voor. Juventus won met 1-0 van Atalan ta. De ploeg uit Turijn staat derde, op acht punten. De Tsjechische middenvelder Pavel Nedved scoor de pas vijf minuten voor tijd, overi gens wel op fraaie wijze. Hij boog de bal van afstand de goal in. Inter is hard op weg naar een vol gend kampioenschap. Net als afge lopen jaar demarreert de ploeg In de Italiaanse competitie gaat Inter fier aan kop. Torino is geen partij: 4-0. weg van de concurrentie. In vijf tien wedstrijden is het elftal van oud-Ajacied Zlatan Ibrahimovic ongeslagen en heeft het al 37 pun ten vergaard. Er was gisteren wederom geen vuiltje aan de lucht. Ibrahimovic LIMA - Jefferson Farfan is door de voetbalbond van Peru voorlopig geschorst voor duels van het natio nale elftal. De aanvaller van PSV zou zich op 18 november samen met drie collega's in een hotel heb ben misdragen na het gelijkspel te gen Brazilië (1-1). Het viertal zou betrokken zijn bij de ongeoorloof de feestelijkheden in het hotel. istanbul - Fenerbahqe lijkt vast van plan PSV - dat woensdag zelf ook nog eens moet zien te winnen van Internazionale - naar het Uefa Cuptoernooi te sturen. De Turkse ploeg werkte zaterdagavond in de derby tegen koploper Galatasaray een goede generale af voor de be slissende Champions Leaguewed strijd tegen het al uitgeschakelde CSKA Moskou. De topper in Istan bul eindigde in 2-0. Semih Sentü- rk bracht Fenerbahqe al na vijf mi nuten op voorsprong. De gevaarlij ke Braziliaan Deivid besliste het duel in de tweede helft. Glasgow - Celtic heeft in de Schotse competitie dure punten verspeeld. De koploper kwam voor eigen publiek tegen St Mirren niet verder dan 1-1 en mocht daar nog blij mee zijn ook. Vijf minuten voor tijd maakte in valler Derek Riordan de gelijkma ker. Jan Vennegoor of Hesselink werd gewisseld. waregem - Een week geleden zag Johan Boskamp zijn nieuwe ploeg Dender vanaf de tribune winnen van Racing Genk (2-0). Zaterdag avond won de Belgische degrada tiekandidaat opnieuw, met 1-2 bij Zulte-Waregem. Boskamp nam in de eerste helft van het duel weer plaats op de tri bune en zag hoe zijn formatie met 1-0 achter kwam. Met Boskamp op de bank boog Dender de achter stand in de slotfase om in een 2-1- overwinning. Voormalig Hoek-spe- ler David Destorme stond aan de basis van beide treffers. Dender steeg daardoor naar de veertiende plaats. Club Brugge heroverde gisteren de koppositie. De ploeg van coach Jac- ky Mathijssen versloeg Roeselare met 2-1 en wipte daarmee weer over Standard Luik heen. Club Brugge keek in Roeselare al na vijf minuten tegen een achterstand aan door een treffer van Dissa. Lang leek de ploeg averij op te lo pen, maar na de gelijkmaker van Geraerts bezorgde Clement Brug ge alsnog de overwinning. moest er echter wel wat acteer werk voor uit de kast halen om In- ter aan een voorsprong te helpen. Zeven minuten voor rust had Zla tan geluk toen de scheidsrechter hem een strafschop mee gaf De Zweed benutte hem zelf In de tweede helft breidden oud-Feyenoorder Julio Cruz (na een voorzet van oud-Ajax-speler Cristian Chivu), Luis Jimenez en Ivan Cordoba de marge uit naar een comfortabele 4-0. Onderin de hoogste klasse in Italië bewees de jonge aanvaller Nicola Pozzi zijn ploeg Empoli een goede dienst. Hij maakte maar liefst vier doelpunten, waarmee hij Empoli van de laatste plaats bevrijdde. Slachtoffer werd Cagliari (4-1), dat nu de rij sluit. door Barry van der Hooft DEN HAAG - De manier waarop de nieuwslezeres van VTM het be richt aan haar publiek vertelde, vat te het gevoel dat in België over heerste passend samen. „Dit is het meest schokkende voetbalnieuws van het jaar", klonk het met enige verbazing. Want dat René Vandereycken aan mag blijven als bondscoach van de Rode Duivels, had vrijwel nie mand verwacht. De technische commissie en het Uitvoerend Comité van de Bel gische voetbalbond verklaarden za terdag dat ze graag verder willen met Vandereycken. Het contract van de 54-jarige coach loopt in juni 2008 af en er zal nu onderhan deld worden over een nieuwe ver bintenis. Gezien de resultaten tij dens de kwalificatie voor het EK is dat besluit uiterst opmerkelijk te noemen. Met een sterk verjongd team werk te Vandereycken een teleurstellen de kwalificatiereeks af, waarin Bel gië als vijfde eindigde. Zijn relatie met verschillende bondsbestuur- ders en vooral de pers was verre van optimaal en de starre houding van de trainer wekte veel weer stand op. „Maar het Uitvoerend Comité is van mening dat hij zeer professio neel werkt", beargumenteerde bondsvoorzitter Francois de Keer- smaecker. „Hij heeft een ploeg voor de toekomst gebouwd. Wij vinden dat Vandereycken zijn werk goed heeft gedaan, maar we verwachten nu wel resultaten rich ting het WK van 2010." Aanvoerder Timmy Simons was te spreken over het besluit. „Ik vind het niet alleen een goede beslis sing, het is ook terecht", zei de PSV'er. „Iedereen weet dat de spe lers nog achter Vandereycken ston den. Wij weten wat we aan hem hebben en omgekeerd ook. On danks de druk van buitenaf zijn we op de goede weg. Ik heb alle vertrouwen in de WK-campagne." W* De Belgische bond gaat ook de voorronden voor het WK in met René Vandereycken als bondscoach. Dat nieuws slaat in als een bom in België. Ga naar hetnet.nl of Primafoon ;W| 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31