PZC Veldhuis maakt geweldige sprongen 25 26 en 27 31 Het moment van de derby Zwemster komt op de honderd vrij net boven wereldrecord uit. Hoek wil Pinas en Schweertman met Schilperoort inlijven Oranje in kwartfinale Anky van Grunsven is klaar met nieuwe kür Ongeïnspireerd Feyenoord scoort niet tegen VVV Maandag 10 december 2007 Groenewold laat in Heerenveen zien dat ze meer is dan een stayer Tip? sport@pzc.nl door Frits Bakker HOEK - In de Zeeuwse voetbalderby tussen Hoek en Kloetinge (1-0) draaide het zaterdag allemaal om die ene allesoverheer sende vraag: was het een strafschop of niet? De Hoekse aanvaller Sam Ysebaert (rugnummer 15) kreeg in het strafschopgebied van Kloetinge op een kwartier van het einde de bal toegespeeld tussen twee verdedigers. Hij wilde op doel schieten, maar maaide over de bal. „Toen ik wilde schieten, werd mijn voet weggetikt", verklaarde hij na afloop. Bram Plomp van Kloetinge (rechts met de rug naar de aanval ler toe) raakte inderdaad lichtjes het rechterbeen van Ysebae rt. Scheidsrechter Roeland uit Sleeuwijk vond dat ook en gaf een strafschop aan de thuisclub. Ysebaert scoorde van elf me ter. De gemoederen raakten verhit. Alles wat van Kloetinge was protesteerde heftig tegen de strafschop. De twee rivalen ston den lijnrecht tegenover elkaar. Hoek-trainer Leushuis: „Het was een honderd procent strafschop." Zijn collega Hiensch: „Het was er absoluut geen." En Sam Ysebaert: „Wat maakt het uit: hij zat er wel in." pagina 36 en 37: penalty scherprechter door Robert-Jan Friele eindhoven - Met een splittijd ruim onder het wereldrecord zorg de zwemster Marleen Veldhuis er voor dat iedereen ineens bij de les was tijdens de finale van de too meter vrije slag. De toptijd van de Duitse Britta Steffen bleef buiten bereik, maar Veldhuis verbeterde wel haar eigen nationaal record en bracht het op 53,58. Marleen Veldhuis - de voormalig waterpoloster die werd ontdekt als zwemtalent - mocht heel lang al leen maar dromen van wereldre cords, maar die tijd is voorbij. Haar wereldtitel op de kortebaan uit 2004 (50 vrij) was een eerste stap naar verwezenlijking van die dromen, de overgang van Amster dam naar Eindhoven vorig jaar een tweede. Sindsdien heeft Veldhuis zich stormachtig ontwikkeld, wat op 17 november leidde tot haar eerste wereldrecord. In een 25-meterbad in Berlijn zette ze een tijd van 23,58 seconden neer op de 50 me ter vrij. „Ze maakt zulke geweldige spron gen", aldus coach Jacco Verhaeren. „Elke keer dat Marleen op een startblok staat, mag je iets spe ciaals verwachten." Daarom hielden de aanwezigen in het snelle bad van de Tongelreep gistermiddag even de adem in toen Veldhuis tijdens de Dutch Open Swim Cup als een raket uit de starblokken was gekomen op de 100 vrij. Ze tikte na 50 meter aan in 26,61. Dat was 0,23 secon den onder de tijd van wereldre cordhoudster Britta Steffen. In de tweede baan gaf ze een hal ve seconde toe op de tijd van de Duitse, wier aanwezigheid in Eind hoven tevergeefs was aangekon digd. Een klein half uur later dook Veld huis wederom het bad in, om er dit keer met een wereldrecord uit te komen. Samen met Hinkelien Schreuder, Femke Heemskerk en Ranomi Kromowidjojo viel ze de 1^ Op de Dutch Open Swimming Cup duikt Marleen Veldhuis onder het nationaal record op de honderd vrij. Het wereld record blijft nog overeind. toptijd op de 4x100 vrij (korte baan) aan. Een verbetering van de oude tijd (3.33,32, ook in het bezit van Nederland) met tweeënhalve seconde was het gevolg. Het gaf niet alleen de kracht aan van Marleen Veldhuis. Maar liefst acht zwemsters hebben zich ge kwalificeerd voor de 4x100 estafet teploeg op de vrije slag voor de Olympische Spelen, zodat Verhae ren straks de luxe heeft te kunnen kiezen. Mede daarom ziet hij zijn zwemsters - die op het laatste we reldkampioenschap goed waren voor brons - zelfs als kanshebbers voor goud. „Dat moeten we nu durven zeg gen", gaf de coach prijs. „Ze zijn er klaar voor om op de belangrijke toernooien met de grote ploegen mee te zwemmen." Dutch Open Swim Cup De Canadees Brent Hayden was in de finale 100 meter vrije slag op de Dutch Open Swim Cup te snel voor Pieter van den Hoogenband. De wereldkampioen op het ko ningsnummer finishte in een tijd van 48,67. Olympisch kam pioen en wereldrecordhouder Van den Hoogenband kwam tot 48,78. Met zijn tijd dwong Van den Hoogenband op dit nummer wel een startbewijs voor de Olympische Spelen af. De Nederlander bleef ruim schoots onder de eis voor vormbehoud van 49,72. hoek - Hoofdklasser Hoek wil zich voor volgend voetbalseizoen ver sterken met Corné Schilperoort en Regilio Pinas. Beide spelers komen nu nog uit voor Kloetinge. Technisch manager Paul Telussa bevestigde zaterdag dat Hoek on langs een gesprek heeft'gehad met aanvaller Regilio Pinas en midden velder Corné Schilperoort. Er is echter nog geen akkoord met bei de spelers. chennal - De Koudekerkse squa sher Piëdro Schweertman heeft met de Nederlandse ploeg de laat ste acht bereikt van het WK voor landenteams in India. Oranje versloeg gisteren verras send Pakistan met 2-1 en speelt vandaag in de kwartfinale tegen ti telverdediger Engeland. Schweert man verloor de derde partij met tweemaal 7-11 van Farhan Meh- boob. erp - Anky van Grunsven presen teert met haar paard IPS Salinero op 18 december bij wereldbeker wedstrijden dressuur in Londen haar nieuwe kür. De muziek (Dan ce of Devotion) is speciaal gecom poneerd door Wibi Soerjadi. Dance of Devotion werd opgeno men in de Belgische Galaxy Stu dio en gespeeld door een symfo nieorkest dat uit vijftig man be staat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27