iedereen op gebruikte spullen Zeeuwen begaan met Stationsbrug G*oenRij< Middelburgse emigrant bepleit bouw van extra verdieping voetgangers. Bestuurder botst tegen auto's en een gevel Sieraden en aktetas gestolen uit woning Parkbewoner verzoekt bouwstop windmolens Borselaar na rijbewijs nu ook motor kwijt W pzc Maandag 10 december 2007 15 Wilma en Willem Jobse stoppen met hun winkel in antiek en interieur aan de Dam in Middelburg. foto Lex de Meester door Emile Calon MIDDELBURG - Van 'eenrichtingsver keer op de stationsbrug' tot en met 'gedeputeerde Toine Poppel- aars (CDA, verkeer) vervangen door een daadkrachtigere bestuur der'. Dit weekeinde kwamen, tot en met zondagavond, ruim dertig reacties binnen van lezers die den ken dé oplossing te hebben voor het veiliger maken van de Middel burgse stationsbrug. De een had slechts een paar woor den nodig om zijn of haar stand punt te melden. Anderen, zoals een zekere Sutoza, waren er uitge breid voor gaan zitten. Zater dagochtend om 9.17 uur arriveerde in Postvak In van de Walcherse re dactie al een reactie van J. de Rid der op de oproep in deze krant. Zijn oplossing: de brug fietsvrij maken. Hij heeft namelijk nog geen auto gezien die kriskras door al het andere verkeer rijdt om zo snel als mogelijk over te steken. Wat hem betreft rijden fietsers straks via de voor hen veiliger Schroebrug naar de overkant. Heel wat meer lezers kiezen daar entegen voor het autovrij-maken van de brug of eenrichtingverkeer voor auto's richting de binnen stad. Die laatste optie moet vol gens Gepko Prenger wel gecombi neerd worden met een in- en uit- stapzone bij hotel Du Commerce. Het verbreden van de brug is vol gens een aantal lezers ook een mo gelijkheid om de veiligheid op en rondom die brug te vergroten. Cor, een oud-Middelburger die in middels in Australië woont, leeft nog steeds mee met zijn geboorte stad. Hij stelt voor de voetpaden op de brug te veranderen in fiets stroken en de voetgangers via ver hoogde wandelpaden, 'de tweede verdieping', naar de overkant te la ten gaan. Een aantal lezers ziet de noodzaak niet om het kanaal nog langer als Dé oplossing het veiliger maken van de Stationsbrug in Middel burg. Ruim dertig Zeeuwen mail den hun idee hierover naar deze krant. kanaal te gebruiken. Wat hen be treft wordt het gedempt. Kees Huiszoon ziet dan nieuwe moge lijkheden voor natuurontwikke ling zodat er ook minder ontpol- derd moet worden. Zeven lezers mailden dat er ge woon gewacht moet worden tot 2010 tot de aanleg van het aqua duct in de nieuwe N57 er ligt. In de tussentijd moet er volgens hen wel wat gebeuren. Daarbij wijzen ze richting de politie die met na me de fietsers via bekeuringen moet dwingen zich te gedragen op de brug. Want het zijn volgens tal van mailers toch de fietsers die op die brug voor het gevaar zorgen. M. Hofman tenslotte pleit voor het alleen toelaten van vergunning houders tot de brug. Alle soorten uit binnen- en buitenland. Nobilis, Nordmann, Servische Spar etc Gratis thuisbezorgd vanaf 15,- op Walcheren en Zuid-Beveland. En gratis stam op maat gemaakt. Middelburg Mortiereboulevard 2 tel. 0118 - 470400 www.groenrijk.nl Zaterdag LIVEMUZIEK van het Nederland jeugd accordeon orkest. vrouwenpolder - Een achttienja rige automobilist veroorzaakte za terdag omstreeks 12.00 uur flink wat materiele schade toen hij over de Dorpsdijk in Vrouwenpolder reed. Hij raakte onwel en botste met zijn auto eerst tegen twee ge parkeerde auto's en kwam vervol gens tot stilstand tegen de gevel van een woning. De Middelburger is, ter controle, met een ambulance overgebracht naar het streekziekenhuis in Vlis- singen. oost-souburg - Bij een inbraak in een woning aan de Lekstraat in Oost-Souburg zijn sieraden en een aktetas met daarin waardepapie ren gestolen. De inbraak gebeurde zaterdag tus sen 15.45 uur en 19.15 uur. De dief kwam binnen door een raam open te breken. De politie weet nog niet wat de waarde is van de gestolen goede ren. Via een onderzoek hoopt de politie de dader te achterhalen. kamperland - Een bewoner van het bungalowpark Eb en Vloed in Kamperland heeft de gemeente Noord-Beveland verzocht de bouw van acht windmolens in de Rippolder bij Kamperland stop te zetten. Volgens de advocaat van de bewoner is er voor de molens van Camperwind geen geldige milieu vergunning. De gemeente besloot eerder dat voor de bouw geen Mi lieu Effect Rapport (MER) nodig is. De parkbewoner vindt van wel. kruiningen - Een 55-jarige motor rijder uit de gemeente Borsele is in de nacht van zaterdag op zon dag bij Kruiningen betrapt op het rijden zonder rijbewijs en verzeke ring. De Borselaar had een rijontzeg ging en bleek al enkele malen eer der te zijn betrapt op het rijden zonder rijbewijs. De motor was bo vendien niet verzekerd. Om er zeker van te zijn dat df man niet aan de gang blijft, heef de politie de motor afgepakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15