I PZC Politiek: onderzoek naar misbruik In Mortiere zoeken naar nieuw bloed 13 Kaartenactie Amnesty succes I WALCHEREN 20 17 Fracties pleiten voor buurtonderzoek of meldpunt in Vlissingen. Koninklijke erepenning voor muziekvereniging Oefening na den Arbeid Parkeren §F flp™ §P«i 1 n u Maandag 10 december 2007 Ratten en kinderen krioelen door het Spiegeltheater Kinderen blijven vaak lang last houden van echtscheiding Tip? redwalch@pzc.nl door Emile Calon VLISSINGEN - Een speciaal meld punt kindermisbruik of een buurt onderzoek. De Vlissingse fracties van PvdA, CDA, WD, SP, POV en Groenlinks vinden dat zoiets no dig is nu blijkt dat een oud-voorzit ter van de speeltuinvereniging Bloemenlaan een actieve pedofiel was. Volgens hen kan niet passief afgewacht worden tot jongeren, of hun ouders, zelf naar de politie stappen met meldingen van mis bruik. Tijdens een rechtszaak tegen deze 6i-jarige Vlissinger, verdacht van seksueel misbruik van vele familie leden, kwam donderdag naar bui ten dat hij jarenlang voorzitter was van die -opgeheven- speeltuin vereniging. Tegenover de recht bank ontkende de man dat hij, bui ten zijn familieleden, ook anderen heeft misbruikt. De fractievoorzit ters vinden die uitspraak niet vol doende om de zaak verder te laten rusten. Met name niet omdat J. Koppejan van Speeltuinvereniging Lammerenburg tegenover de PZC aangeeft dat destijds nogal wat ouders met kinderen naar zijn speeltuin kwamen omdat 'er bij de Bloemenlaan een vreemde sfeer hing'. Volgens woordvoerder E. Kool heeft justitie geen onderzoek ge daan naar de seksuele activiteiten van de man bij Speeltuin Bloemen laan omdat er geen directe aanlei ding was. „Er zijn geen aangiften Politiek Vlissingen wil onderzoek naar mogelijk misbruik door oud-voorzitter van speeltuin Bloemenlaan Volgens justitie leidt dit alleen maar tot onrust. van niet-familieleden. Ook zou zo'n onderzoek maar tot onrust lei den." M. Reinders (WD) en P. Kruizin- ga (GroenLinks) vinden dat een wel erg formele opstelling. Ze stel len dat justitie haar verantwoorde lijkheid moet nemen. Vooral om dat hulpverlening hard nodig is als blijkt dat de man wel anderen heeft misbruikt. H. de Haas (PvdA) sluit zich bij die woorden aan. Hij pleit wel voor terughoudendheid. M. Gei- lenkirchen (CDA) ook. Hij beseft dat een onderzoek of een meld punt tot onrust leidt. Maar dat is volgens hem nog altijd beter dan dat een gekwetst iemand zonder hulp rond blijft lopen. T. de Roos (SP) en G. Aarden (POV) zien het meest in een meldpunt omdat de afgelopen jaren de omgeving van de Bloemenlaan nogal op de schop is genomen. Veel oud-bewo ners en hun kinderen zijn binnen Vlissingen verhuisd, zo weet ze. L. Waterman (PSR) vindt dat de politiek zich niet met deze kwestie moet bemoeien. Het is volgens hem aan justitie om in actie te ko men. W. Hirdes (LPV) wil overleg met de andere fractievoorzitters voor hij een standpunt inneemt. door Emile Calon NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Mid delburgse nieuwbouwwijk Mortie- te moet muziekvereniging ONDA uit Nieuw- en Sint loosland verrij ken. Voorzitter Kees de Klerk denkt dat in die wijk wel wat jon geren (komen) wonen die muziek willen maken. In dat geval kunnen ze, onder de snelweg door, bij hem leren hoe je een instrument moet bespelen. Zaterdag, voorafgaand aan de jubi leumvoorstelling door Oefening Na Den Arbeid, blikte De Klerk vooruit op de volgende honderd jaar van de muziekvereniging. Als het lukt voldoende jeugd binnen te halen is de toekomst verzekerd. En veel jeugd woont -en komt te wonen- in Mortiere. Dus daar gaat hij volgend jaar samen met ande ren van ONDA op zoek naar nieuw bloed. De honderd jaar oude vereniging werd zaterdag verrast met de Ko ninklijke Erepenning. Burgemees ter Koos Schouwenaar was spe ciaal afgereisd naar Nieuwland om deze bijzondere penning te over handigen. Hij bekende dat hij het liefst de vereniging had voorzien van het predikaat Koninklijk. Dat kan echter niet omdat ONDA al aangesloten is bij een overkoepe- Voorzitter van ONDA ziet toekomst muziekvereniging met vertrouwen tegemoet. lende Koninklijke organisatie. „Het is dus uw eigen schuld dat dat niet kan", grapte hij. Tijdens de jubileumvoorstelling werd de ontstaansgeschiedenis van ONDA via sketches en muziek weer tot leven gebracht. De oprich tingsvergadering, de eerste repeti tie, het eerste muziekstuk waar mee -toen alleen nog- de mannen een pluim verdienden van de vak jury. Dat laatste gebeurt nog steeds. Ondanks het beperkt aan tal leden speelt de muziekvereni ging al jaren met veel succes in de hoogste divisie. ONDA is niet meer weg te denken uit Nieuw- en Sint joosland. Het is volgens de voorzitter een van die verenigingen die voor het bindend karakter in het dorp zorgt. Alleen vindt hij het wel jammer dat op een avond als zaterdag zo weinig Nieuwlanders aanwezig zijn. Waar om die er niet zijn, weet hij niet. door Emile Calon MIDDELBURG - In totaal driehon derd kaarten van Amnesty Interna tional werden zaterdag ingevuld door het Middelburgse publiek. Met behulp van de djembégroep Bedlam werd het publiek naar de Drukkerij gelokt, waar kaarten la gen waarmee gevraagd wordt de columnist Sakit Zahidov vrij te la ten. De regering van Azerbeidzjan houdt de colomnist gevangen na dat hij een satirisch stuk schreef over het beleid van de regering. Els Kuiper van de Werkgroep Mid delburg van Amnesty kijkt zeer te vreden terug op de actie. Er was zoveel animo om de organisatie, die opkomt voor de mensenrech ten, te ondersteunen dat ze vroeg in de middag al extra kaarten moest halen. Een van de ondertekenaars zater dag was Iris van Straaten. Het on dertekenen van zo'n kaart is vol gens haar het minste was ze kan doen voor de vrijheid van het woord. „Als satire niet meer mag, leven we in een dictatuur waar een tegengeluid niet meer welkom is." Vandaag staan leden van Amnesty tussen 19.00 en 20.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek. "sum Tip? redactie@pzc.nl Een haastige trip naar de super markt kwam een Goese student duur te staan. Toen hij terug kwam bij zijn auto, prijkte een prent achter de ruitenwisser. Een discussie met de parkeerwachter mocht niet baten en enige tijd la ter kon hij voor de kantonrechter verschijnen. Samen met een aan tal lotgenoten wachtte hij in de hal tot zijn zaak voorkwam. On dertussen wisselden ze wat tips uit over het te voeren betoog. Of ze uiteindelijk moesten betalen of niet, de bon heeft effect gehad. Opeens realiseerde een van hen zich namelijk: „Verdorie, ik moet snel geld in de parkeermeter gooien, anders sta ik hier over een paar maanden weer." Muziekvereniging Oefening Na Den Arbeid, ONDA, uit Nieuw- en Sint joosland viert haar 100-jarig bestaan. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13