de voordeligste keukenspecialist! t£M ACTIE BI MAGNETRON Damherten C02 reductie Kilometerheffing 3 Kilometerheffing 4 Noordhavenpoort Excuses Museumnacht AFSPRAAK IS AFSPRAAK nu voor slechts PZC Woensdag 5 december 2007 9 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Dat er in het artikel over de over last van damherten in De Mante ling (29 november) niet gesproken wordt over het gevaar van teken, verbaast mij. Damherten zijn de voornaamste overbrengers van te ken op de mens. Ook in het artikel over tekenbeten en de ziekte van lyme stond er niets over de dam herten als overbrengers van teken infecties. Terwijl op het lyme- symposium in Goes op 20 novem ber uitvoerig werd gewaarschuwd voor damherten met betrekking tot tekenbeten. Tot mijn verbazing was er geen journalist van de PZC aanwezig (terwijl het symposium wel in de PZC was aangekondigd), zodat dit belangrijke gegeven on vermeld is gebleven. Conclusie: damherten bezorgen niet alleen overlast, maar zijn ook een bedrei ging voor de gezondheid van de mens. E. Bronkhorst-Hek Bachlaan 32, Vlissingen Chapeau voor bestuur en direc teur Tjeu van Mierlo van de Zeeuwse Milieu Federatie voor hun initiatief samen met de chemi sche industrie innovatieve oplos singen te bedenken voor verbete ring van ons milieu (PZC 30 nov). Chapeau ook voor de bedrijven Thermphos en Yara die de gebrui kelijke obsessie van multi-natio nals voor stijgende korte termijn winsten zijn overstegen en geko zen hebben voor duurzaamheid (wat overigens niet slecht hoeft te zijn voor de winst op lange ter mijn). Mag ik de ZMF vragen dit initiatief over de Zeeuwse grenzen te gaan exporteren. Om te begin nen naar BASF in Zandvliet, dat ons nu al weken lang ambeteert (Vlaams voor lastigvallen) met een uit de hand gelopen affakkel- proces. En ook maar richting Europoort/Botlek met zijn concen tratie van (petro)chemie. Lukt het misschien eindelijk de driehoek Rotterdam/Antwerpen en Vlissin- gen-Terneuzen uit de top-tien van meest luchtvervuilde gebieden ter wereld te krijgen. Zeg nou zelf: in het rijtje Bangkok, Cairo en Mexi- co-City hoort Zuid-West Neder land toch niet thuis Piet Blok Heer Janszdorp 15, Kamperland De overheid veroorzaakt dikwijls door bezuinigingen bij zichzelf en semi-overheidsdiensten, zoals het UWV, reorganisaties waardoor er steeds meer mensen verder naar hun werk moeten reizen. Deze mensen zijn ook gebonden aan de woon/werkplaats van hun echtge noot en kunnen daarom niet mee verhuizen of moeten deze dan maar gaan scheiden? Twee uur en kele reis per OV kan men niet meer redelijk noemen, dus moet men gedwongen een tweede auto aanschaffen om de reistijd draaglij ker te maken. Als je dan de vaste kosten ook meerekent, dan kan ie mand die als laagst betaalde werkt bij de overheid - UWV - er wel een derde in het netto salaris op achteruit gaan. Dit is eigenlijk een ongeoorloofde salarisverlaging van mensen, die hier niets op kunnen terugvorderen, want dan zeggen de werkgevers gewoon: 'Dan stop je maar met werken'. Asociaal dus. Honoré Reuling Johan Bastingstraat 2, Koewacht De dames en heren politici praten alweer handenwrijvend over de volgende manier om de automobi list verder uit te kleden. Nu is het kilometerheffing, want dat heeft namelijk een enorm draagvlak in de samenleving. Wie kan er nu te genstander zijn: hoe meer gebruik je maakt van de weg, hoe meer je betaalt. De politici zien echter iets over het hoofd. Die variabele belas ting is er namelijk al en heet brandstof-accijns. Dus hoe meer ki lometers de automobilist aflegt, hoe meer brandstof deze nodig heeft. Van de verkoopprijs van een liter brandstof gaat een krappe 70 procent direct in de staatsschat- kist. Iemand die nauwelijks de au to gebruikt, betaalt dus weinig en wie veel rijdt, betaalt veel. Ergo ki lometerheffing! Zaken als afschaf fing BPM en wegenbelasting wor den uiteraard vooruitgeschoven. En iedereen weet: uitstel is afstel. Zie het kwartje van Kok. Den Haag is met niets anders bezig dan marketing te bedrijven om de auto mobilist nog verder uit te kleden. M. de Graaf Weegbreepad 7, Goes Indertijd namen de vroede vade ren van Zierikzee het besluit om toestemming te verlenen tot het bouwen van een huisje tegen de Noordhavenpoort. Een onjuiste be slissing, wie bouwt zoiets nu te gen een verdedigingswerk. Ik hoop dat onze huidige vroede va deren het verkeerde besluit onge daan maken en het huisje verwij deren. Niets aantrekken van ach- en weegeroep over een 'monu ment'. Nee, het is een paskwil! N. Asma Schuurbeque Boeijestraat 6, Zierikzee Naar aanleiding van de fraaie car toon in de PZC van 1 dec., die tref fend illustreert wat niet gezegd wordt: burgemeester Schouwe- naar van Middelburg heeft min stens drie keer zijn verontschuldi gingen aangeboden voor het optre den van de politie tegen de scholie ren. Jammer dat hij dat alleen moest doen. Petje af voor zoveel moed. De excuses van de leerlin gen, die een winkelwagentje heb ben meegenomen, een auto be krast of een oude dame bang heb ben gemaakt, hebben we nog niet gehoord. Mogelijk is dat ons ont gaan? Wat betreft de korpschef: hij blijkt het zwaard van de overheid niet tevergeefs te dragen, komt nauwelijks in beeld, maar lijkt ach ter de schermen bijna autonoom zijn beslissingen te nemen. Krijgen we na diverse bonnenre gens ook van de korpschef nog uit leg over de kloppartij in Middel burg en de 'aanvullende' fietsver lichtingsactie, volgend op die van de Commissaris van de koningin Karla Peijs in West-Souburg? W.J. van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Het verslag van de eerste Zeeuwse museumnacht (PZC, 01 dec.) gaf voor mij de bevestiging dat bet Zeeuws Museum een nieuwe weg is ingeslagen. Een weg die, althans gemeten naar de bezoekersaantal len, als succesvol kan worden be schouwd. Toch heb ik over de nieuwe aanpak de nodige scepsis. Als bezoeker van het nieuwe mu seum heb ik onlangs met enige ver bijstering vastgesteld dat er vooral voor gekozen is het museum 'op te leuken' en de cultuurhistorische lat zo laag mogelijk te leggen om (nieuwe) categorieën bezoekers binnen te halen. Schilderijen lij ken 'lukraak' tegen de wand 'ge kwakt', historische voorwerpen uit uiteenlopende tijdperken lij ken 'schots en scheef op een hoop gegooid. Er zal ongetwijfeld een idee achter zitten, maar ik heb die (nog) niet gevonden. De mu seale stukken zijn in mijn ogen op deze wijze gedevalueerd tot losse fragmentjes, ontdaan van enig his torisch kader en ontwikkelingslijn. Als we een provinciaal museum een belangrijke historisch-pedago- gische rol willen toe-eigenen vind ik dat een misser van jewelste. Wim van Gorsel, J. Lesagestraat 7, Middelburg Mm Pr™ "ff Royale hoekkeuken Voorzien van Etna schouw, koeler, gaskookplaat, combimagnetron en afwasautomaat. Multiplex werkblad met spoelunit. CBW-erfeend Rechte keuken met Country-Line elementen: schouw, wandborden en open onderkast. Afzuigunit, oven, kookplaat, afwas automaat, koelkast, multiplex werkblad en spoelunit. l KEUKENS BV Ceciliaweg 4 Sint-Annaland Tel. 0166 - 653448 Amundsenweg 47 Goes Tel. 0113 - 219770 WWW.DEVOORDELIGSTEKEUKENSPECIALISTEN.IUL Afbeeldingen kunnen afwijken, prijs- of zetfouten onder voorbehoud. Prijzen excl. verwijderingsbijdrage. 56200-154

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9