Een broodje zaken doen netwerken» column 33 UW KIND HELPEN BIJ DE AANKOOP VAN EEN EIGEN WONING Rabobank Zakendoen is eigenlijk helemaal niet zo moeilijk. Een beetje net werken, laat zien wat je te bieden hebt en waarvoor je een ander nodig hebt. Doe je dat goed, dan loopt die zaak vanzelf. De moderne zakenman moet het hebben van netwerken. Flevum Forum Network helpt de za kenman daarbij. Met lunches, works hops, beurzen en forums in het hele land. In België doet Flevum, veel met de Kamer van Koophandel Ant werpen- Waasland. door Ron Gregoor BREDA - Flevum Forum Network heeft in Nederland vijf locaties, in Zuid- Nede- roland in Eindhoven. "Om te weten hoe wij werken, moetje maar eens komen kij ken", zegt Rob Adank, regiomanager van Flevum. Flevum begeleidt het. zakelijk netwerken, zowel in Nederland als in Bel gië. "Doordat zakenmensen gebruik ma ken van een overzichtelijk aantal 'tools' met een duidelijk eigen profiel, is netwer ken bij ons buitengewoon effectief. De Deelnemers van een netwerkbijeenkomst in Breda. Foto's: Kees Bennema sterke focus op bijzondere aandachtsgebie den en scherpe afgebakende doelgroepen versterkt dat effect. Ons motto: connec ting companies. Breng die bedrijven bij el kaar, die iets aan elkaar hebben. Zonder poespas, toegesneden op de menselijke maat", legt Adank uit. Flevum organiseert in het hele land en in België onder de noemer MeetingMore lunch-, maaltijd-, middag-, speeddate- en Thema Lunchbijeenkomsten. Maar ook workshsops, seminars, ContactNL bijeen komsten en sportieve evenementen. "Het vereenvoudigt het zakendoen", zegt Adank. Dat willen we dan weieens zien. Donderdag 13 september. Plaats van hande ling: Taminiau Business Services aan de Claudius Prinsenlaan in Breda. Activiteit: een MeetingMore Lunchbijeenkomst. Om twaalf uur staat de tafel keurig gedekt voor vijftien mensen. Zij hebben zich in geschreven voor de netwerkbijeenkomst. De meeste zijn er al, maken een praatje met elkaar. Nog wat onwennig. Als Rob Adank eenmaal met zijn welkoms woordje bezig is, druppelen er nog wat mensen binnen en blijken er meer belangstellen den dan was verwacht. Geen probleem, een extra stoel en bordje zijn zo geregeld, broodjes waren er al meer dan genoeg. Het idee van de bijeenkomst is simpel: Gespreksleider Adank vraagt de deelne mers zich voor te stellen. Wat heb ik voor bedrijf, wat doe ik, wat wil ik. Gemiddeld hebben de deelnemers daar zo'n vijf minu ten voor nodig. Een enkeling wat meer en aan het eind van ieder verhaal mogen de andere deelnemers vragen stellen. Als iedereen zijn verhaal heeft gehouden, vraagt Adank alle mensen nog eens met wie zij een 'nadere afspraak zouden willen maken'. "Al was het alleen maar om eens nader kennis te maken met elkaar. Maar in de praktijk blijkt dat dit vaak een eerste aanzet is voor een goede zakenrelatie." Aan tafel zitten ondernemers van allerlei pluimage: een man die feesten en partijen organiseert, een accoun tant ('die heeft iedereen nodig'), een vertegen woordiger van een be drijf dat relatiegeschen ken verkoopt, iemand van een uitzendbureau, een wijnhandelaar, kort om, de meest uiteenlo pende branches zijn ver tegenwoordigd. Aan het slot van de bij eenkomst, die vrijwel per definitie strak ge pland wordt - tussen de middag van twaalf tot twee- blijken de meeste deelnemers wel een af spraak te hebben. Er is niemand die 'zielig' alleen achterblijft. Dinsdag 9 oktober. Plaats van handeling: de High Tech Campus in Eindhoven. Activiteit: Contact NL, een bijeenkomst over marktge richte innovatie. Met internationale experts. Eigenlijk was het de bedoeling dat ook al le burgemeesters van belangrijke gemeen ten in Brabant zouden komen luisteren naar de lezingen, discussies en workshops. Graag had Flevum het belang van Brabant- stad centraal willen stellen in haar oor spronkelijke debat-thema: politieke inno vatie. Helaas, er is een bijeenkomst in Brussel, waarbij de aanwezigheid van de meeste bestuurders gewensts is. Dat wil niet zeggen dat de Contact NL in Eindhoven niet goed bezocht wordt. In tegendeel. De collegezalen puilen uit en grote belangstelling is er voor het kroon- debat over innovatie. De Nobelprijswin naar professor Edmund Phelps was de ere gast. Nóg groter bleek de waardering voor het debat politiek en innovatie. Op het terrein van de campus staat naast de gebouwen een aantal tenten. Want Contact NL is eigenlijk ook een beurs. Bedrijven staan er met stands om hun meest innovatieve producten te presente ren. Er is zelfs een Chinese delegatie neer gestreken om zaken te doen met hun Ne derlandse partners. In de expositiehal staan bedrijven als ABN Amro, Tele2, TNO, Springer uitgeverij, T Mobile en natuurlijk een aantal dochters van Philips. Zij spelen een thuiswedstrijd. Dertig Chinese bedrijven presenteren zich daar. Gedurende de hele dag wordt er vo lop genetwerkt, zaken gedaan, geïnfor meerd over nieuwe producten. In de ochtenduren zijn er forums over bij voorbeeld innovatie in werving en selec tie, manipulatie van veiligheidssystemen, Brainport Eindhoven en scherper kiezen, beter innoveren. Ook 's middags zijn er lezingen, bijvoorbeeld over succesvol clus teren, over handel met China. Absoluut hoogtepunt, afgaande op de belangstelling, is het debat Politiek en Innovatie. Immers, ook de politiek speelt haar rol in de ver nieuwing van de maatschappij. Het zijn slechts twee voorbeelden van de talloze activiteiten van Flevum. Flevumleden kregen ook grote kortingen bij het EFACT-congres op de Universiteit van Tilburg met als thema: 'de economi sche gevolgen van de klimaatverandering'. Jan Pronk was daar dagvoorzitter, sir Ni cholas Stern, voormalig vice- directeur van de Wereldbank en topadviseur van Tony Blair, gaf daar een lezing en Ruud Lubbers sprak er. En afgelopen maand was er een rondeta felgesprek met Vlaamse managers. De nieuwsbrief, die ieder aangesloten lid ontvangt, vermeldt alle activiteiten. En dat zijn er toch zeker zo'n tien per maand. "We zijn landelijk actief, hebben best veel mensen in dienst. We zijn op grote schaal bezig met het netwerken." Meer informatie: umnv.Jlevum.nl E.D. de Jong, J.J. Karelse Rabobank Beveland afdeling Private Banking De aanschaf van een eigen huis is voor veel starters op de woningmarkt niet meer te betalen. Torenhoge huizenprijzen maken het voor jonge mensen erg lastig om een verantwoorde hypotheek te krijgen. Ouders die hun kind financieel willen helpen bij de aankoop van een huis kunnen dit op verschillende manieren doen. Schenken Ouders kunnen jaarlijks een bedrag vrij van schenkingsrecht aan hun kinderen schenken. In 2007 is dit EUR 4.412. Aan kinderen tussen de 18 en 35 jaar mag eenmalig een hoger bedrag vrij van schenkingsrecht worden geschon ken. In 2007 is dit EUR 22.048. Hogere bedragen schenken mag natuurlijk altijd maar dan komt het schenkingsrecht om de hoek kijken. Geld lenen aan het kind Ouders kunnen zelf geld lenen aan hun kind voor de aankoop van een woning. De lening wordt bij de ouders belast in box 3. De betaalde rente is bij het kind aftrekbaar in box 1. De betaalde rente kan dan eventueel weer worden teruggeschonken aan het kind. Als ouders hiervoor niet voldoende vermogen beschikbaar hebben, kunnen ze zelf een lening aangaan (bijvoor beeld een tweede hypotheek op het huis) en dit geld weer doorlenen aan het kind. Mededebiteur Heeft uw kind volgens de bancaire normen niet genoeg inkomen om de wo ning te financieren, dan kunt u als zogenoemd hoofdelijk mededebiteur voor (een deel van) de financiering van uw kind tekenen. U wordt dan direct aansprakelijk voor al wat de bank terzake van deze financiering te vorderen heeft. Voorwaarde is dat u volgens die zelfde bancaire normen wel genoeg inkomen heeft om het inkomenstekort bij uw kind aan te vullen. Feitelijk compenseert u met uw eigen inkomen het inkomenstekort van uw kind. Overigens moet uw kind op basis van de verwachte inkomensontwikkeling op den duur wel zelf de financieringslasten kunnen dragen. Vanaf dat moment kan in overleg met de bank, het hoofdelijk mededebiteurschap vervallen. Het kind kan de door hem betaalde rente en kosten van de geldlening volle dig van de belasting aftrekken als hij of zij de volledige draagplicht van de financiering op zich heeft genomen. Natuurlijk moet in deze situatie wel goed worden gekeken naar de betaal baarheid van de maandlasten voor het kind. Aanvullende schenkingen kun nen een oplossing zijn. Ouders moeten tevens rekening houden met de risico's. Zo kunnen bijvoorbeeld de inkomsten van het kind in de toekomst tegen vallen. Ook worden de eigen mogelijkheden tot financiering voor de ouders beperkt als ze zelf meer willen financieren voor de aankoop van een andere duurdere woning. Voor welke vorm er ook gekozen wordt, goede voorlichting is erg belangrijk. Een notaris of financieel adviseur kunnen u adviseren over de mogelijkheden. Connie Karelse Rabobank Beveland verzorgt periodiek een rubriek in "de Ondernemer". De redactie bestaat uit Connie Karelse en Eric de Jong, Accountmanagers Private Banking en Hans van Dienst en Arnold van der Steen, Senior accountmanagers afdeling Bedrijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 97