JKW veiling levert recordbedrag op «veiling De veilingzaal in hotel Arion te Vlissingen. De vierde editie van de JKW-veiling in hotel Arion te Vlissingen heeft het recordbedrag opgeleverd van 61.443 euro, een verdubbeling ten opzich te van 2006. Met dank aan organisator Junior Kamer Walcheren en onderne mend Zeeland toucheren de drie goede doelen ieder een aanzienlijk bedrag. door Henk van de Voorde VLISSINGEN - De Stichting Alzheimer, afdeling Zeeland vertegenwoordigd door ambassadeur Karla Peijs, commissaris der koningin van Zeeland, incasseert 22.217 euro. De Stichting Palazzoli, vertegen woordigd door ambassadeur Peter Boerma (algemeen directeur van Delta NV) ont vangt 20.385 euro. Het project (te) Jonge Moeden, vertegenwoordigd door ambas sadeur Ellv Walrave, loco-burgemeester van Vlissingen, kan rekenen op 18.841 eu ro. Veilingmeester Ab Verhage veilde in sa menwerking met hotelier Joost van Dam me, onder toeziend oog van Mariëlle Buijs, de interessante kavels. Het 260-kop- pige publiek werd gevormd door ambassa deurs, veilingorganisatie, sponsoren, ka velaanbieders en uiteraard kopers van de kavelstukken. Er werden in totaal vijfen vijftig afwisselende en spectaculaire kavels geveild. Eén kavel werd zelfs twee keer geveild en wel door Karla Peijs zelve. De commissaris nam de hamer ter hand om als beschermvrouwe van kavelaanbieder Stichting Hoogaars een dag varen met een hoogaars voor twaalf personen te veilen. Dit kavel werd gekocht door 'concurrent- ambassadeur' Peter Boerma en bracht het recordbedrag op van vierduizend euro. Vissersboot Wegens succes geprolongeerd, moet de organisatie gedacht hebben want het ka velstuk ging nog een keer onder de hamer. Dit keer genereerde Maurice Buijs drie duizend euro voor deze tocht op een tra ditionele Zeeuwse vissersboot. Karla Peijs was eveneens aanbieder van een ander in teressant veilingstuk: twee kaarten voor het diner en de uitreiking van de Four Freedoms Awards, eind mei 2008 op de Abdij te Middelburg. Kledingvoorschrift op het diner van vnjdagavond, met aan wezigheid van vele hoogwaardigheidsbe kleders, is Tenue de Ville. De uitreiking zelf vindt een dag later (zaterdag) plaats. Dit kavel bracht 2200 euro op. De Junior Kamer Walcheren is trainings organisatie bij uitstek. "In de JKW-vei- lingcommissie komt het motto learning by doing onder meer tot uiting in de zin van kennismaken met en ervaringen opdoen in een andere tak van sport dan je dagelijkse werkzaamheden. Ieder jaar wordt de JKW-commissie 'ververst' met nieuwko mers. De nieuwe mensen hebben andere inzichten en ideeën. Uiteraard is een goe de mix van mensen met en zonder erva ring met dit soort grote evenementen een must. Kennis wordt overgedragen en ge deeld en de nieuwelingen zorgen ieder jaar voor een frisse inbreng", aldus voorzitter Hend Schenkenberg van Mierop van de JKW-veilingcommissie 2007. De overige jonge ondernemende mensen van de veilingcommissie zijn Machteld van der Slot (secretaris), Michel van Dis, Elles Pasop, Anniek Risseeuw, Danny Boer, Alexander Dijkwel en Bas de Moor. Junior Kamer Traditiegetrouw werd als klap op de vuur pijl het officiële gedeelte afgerond met de veiling van de Junior Kamer Walcheren. "Of men nu gebruik wil maken van de fy sieke krachten van onze leden of juist de creativiteit wil uitbuiten: alles kan. Niets is ons te gek. Brainstormen over bijvoor beeld nieuwe producten, kansen en strate gieën binnen uw organisatie, een ludiek actie of plannen maken voor een perso- neelsevenement: het behoort allemaal tot de mogelijkheden. Kennis, kracht en cre ativiteit zijn ruim voorhanden binnen ons ledenbestand van 25 personen. Grijp deze kans en laat u inspireren door de Junior Kamer Walcheren", luidt de boodschap in de kavelgids van hoofdsponsor Jumbo Off set. Dit kavelstuk bracht 2.750 euro op en werd gekocht door Dick van Gooien, di recteur van Hercules Metalics. De know how van de Junior Kamer wordt aange wend voor de public relations van een nieuw aangekocht bedrijf door Hercules Metalics. Oud-commissaris Wim van Gel der, fervent zweefvlieger, bood een rond vlucht aan boven Zeeland. Dit ging de deur uit voor 1400 euro. Andere (lucratie ve) kavels waren bijvoorbeeld een rond vaart door de Zeeuwse havens (aangebo den door Zeeland Seaports), een dag zeilen voor tien personen met de Challenger (Challenge team Sailing), lachyoga voor tien personen (aangeboden door advoca tenkantoor Adriaanse van der Weel), een verblijf voor vier personen op Bonai re, een biljartclinic met wereldkampioen bandstoten Jean-Paul de Bruijn (aangebo den door Delta NV), een skybox voor vier personen bij een Champions League wed strijd naar keuze van PSV met diner, vier VIP-kaarten voor een wedstrijd naar keu ze, een diner in het RBC stadion, een golfclinic voor twaalf personen en een luxueus verblijf op een kasteel in de Dor- dogne Veilingmeester Ab Verhage. Foto: Mario Lawalata

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 96