OKB vergroot kansen op succes M+nverredend! de Zaken -© advies» De doelstelling van het Ondernemersklankbord (OKB) is een economi sche: het vergroten van de succeskansen van ondernemers in het mid den- en kleinbedrijf. De beste ondernemers onderscheiden zich door te blij ven vernieuwen om zo bedrijfsresultaten te verbeteren. Het valt niet altijd mee om de juiste koers uit te zetten of veranderingen door te voeren. Intern is er vaak niemand om de plannen mee te bespreken en meestal vallen ze ook buiten het werkterrein van externe adviseurs zoals financiële dienstverleners. Een persoonlijk klankbord voor onafhankelijk, deskundig en praktisch advies is dan ook goud waard. Stichting Ondernemersklankbord Nederland geeft dat advies. samenwerkingsovereenkomst gesloten ten bate van de kwaliteit van het 'product' OKB. Om de twee maanden vergaderen de zeven Zeeuwse consulenten op het kantoor van de Kamer van Koophandel in Middelburg. De consulenten worden aan gestuurd door door Henk van de Voorde Kloppend hart zijn de 250 consulenten: oud-ondernemers en gepensioneerde ma nagers die hun kennis en ervaring belange loos ter beschikking stellen aan onderne mers in het midden- en kleinbedrijf. Van het totaal aantal consulenten zijn er zeven in Zeeland werkzaam. "Jammer, dat het Ondememersklankbord (OKB) bij velen onbekend is. Toch zijn er de nodige on dernemers die via een neutraal adviseur als het OKB zaken hebben bereikt die anders niet mogelijk waren geweest. Bovendien zijn er dankzij het OKB ook diverse on dernemingen van een faillissement gered", aldus Karly van de Vijver, consulent in Zeeland die tevens de communicatie van het OKB in zijn provincie behartigt. Bevlogen De inmiddels 67-jarige Van de Vijver stond jarenlang aan het roer van een tech nische handelsonderneming, gespeciali seerd in hydraulische, pneumatische en mechanische aandrijvingen en besturin gen. Hij verkocht in 1990 zijn bedrijf, maar zijn onschatbare technische en alge mene kennis voor het runnen van een be drijf zijn niet verloren gegaan. Karly is nog even bevlogen als vroeger en bekleedt on bezoldigd diverse functies om zijn kennis over te dragen ten behoeve van het regio nale ondernemersklimaat, onder andere: commissaris Techno Park Zeeland (TPZ), voorzitter Techno Centrum Zeeland (TCZ), projectleider van het Technolo gisch Bedrijven Centrum Zeeland (TBCZ), voorzitter van Het Loket voor vraaggericht onderwijs voor bedrijven, mentor voor startende bedrijven in Zuid- West Nederland èn bedrijfsconsulent van het Ondernemers Klankbord (OKB). Naast techneut Van de Vijver zijn de Zeeuwse OKB-consulenten werkzaam geweest als accountant, bankdirecteur, be drijfsadviseur, supermarktondernemer, di recteur-eigenaar van een coatingsbedrijf en een metaalwarenfabrikant. Het zijn ad viseurs met verstand van zaken; generalis ten die zich op de werkvloer kunnen be wegen. "Elke consulent beschikt over een lijst met de namen van alle Nederlandse OKB-consulenten met hun specialismen en hun netwerk van professionele contact personen zoals accountants, advocaten en bedrijfsadviseurs. Een ondernemer met vragen kan zich in eerste instantie het bes te wenden tot de Kamer van Koophandel. Vervolgens wordt er een aanvraag ver stuurd naar het landelijke OKB-kantoor in Den Haag. Hij kan zich ook aanmelden via de website www. ondememersklank bord.nl. Vervolgens wordt via de regio coördinator een consulent gevraagd om de ondernemer te bezoeken. Binnen maximaal twee werkdagen neemt een consulent contact op om met de onderne mer een afspraak te maken. Afhankelijk van de vraagstelling bezoekt een consulent binnen een jaar een aantal keren het be drijf, gemiddeld vijf keer per jaar." Steun voor bedrijven Het initiatief tot de oprichting van De Stich ting Klein- nood, voor loper van het OKB, kwam prof. ing.J. Klevering; de districtscoördinator. Deze taak werd met verve ingevuld door Jaap Schipper. Door het onverwachte overlijden dit jaar van deze accountant van origine, wordt zijn overkoepelende OKB-taak in de regio nu vervuld door Martin de Loos en Ko Fi- lius. Karly van de Vijver en George Lem- hout hebben inmiddels de coördinerende pr-taken op zich genomen. Van de Vijver is ronduit verontwaardigd over de suggestie van oneigenlijke concur rentie door het OKB, zoals soms wordt geopperd door de commerciële dienst verlening. Advisering door het OKB begint altijd met een klankbordge- sprek. Daarna kunnen ondersteunen de activiteiten volgen die zich veelal richten op coaching en begelei ding van de ondernemer die zelf zijn vraagstukken aanpakt en oplost. Indien specialistische hulp van derden nodig is, helpt het OKB de ondernemer de weg naar een commerciële partij te vinden. "Wij concurreren niet met de commercië le advisering. Als adviseur vervullen de consulenten dus nooit de functie van bij voorbeeld accountant, interim manager of commissaris. Het is zowel voor de profes sionele commerciële dienstverleners als de ondernemers vaak goed en leerzaam als een probleem door iemand met ervaring en zonder emotionele binding of bedrijfs blindheid benaderd wordt. Door een goe de samenwerking worden vaak juist betere oplossingen gevonden. Het gaat tenslotte om het belang van de ondernemer. Hij moet zo goed mogelijk worden geholpen. Een financiële dienstverlener die een klant wijst op de mogelijkheden van het OKB, laat zien dat hij niet bevreesd is om zijn klant te verliezen, maar juist de beste oplossing voor de ondernemer zoekt. Het onderling vertrouwen tussen OKB "en commerciële dienstverle ning zal hierdoor groeien in plaats van afnemen", aldus Karly van de Vijver. Karly van de Vijver, consulent van het Ondernemersklankbord Zeeland: ..Het gaat om de beste oplossing voor de ondernemer." VNO/NCW leverde de secretans. Het ministerie van economische zaken heeft dit initiatief van af de start direct onder steund. De MKB-bedrijven vormen ten slotte de motor van de nationale econo mie. Het OKB adviseert ondernemers tegen een geringe financiële bijdrage van amper honderd euro per jaar. Het fundament van het OKB wordt gevonnd door de vrijwil lige medewerking van de consulenten (al leen reiskosten worden vergoed) en de steun van bedrijfsleven en overheid. Hoofdsponsoren zijn Rabobank Neder land, Deloitte, Unilever Nederland, Ver eniging VNO-NCW en Vereniging Ka mers van Koophandel. Het OKB heeft te vens met de Kamers van Koophandel een advertentie arbeidsrecht, bouwrecht, bestuursrecht en letselschades M+0 ADVOCATEN houtkaai 3, middelburg telefoon 0118 623 666 info@minpluso.nl www.minpluso.nl Raar horloge ZWIJNDRECHT - Sinds kort is er een horloge op de markt met een wijzer plaat van 13 uur in plaats van de gebrui kelijke 12. Uit meerdere experimenten is gebleken dat mensen die doorgaans te laat op hun werk komen, vroeger zijn als zij dat nieuwe horloge dragen. Zelfs vroeger dan collega's die toch al op tijd kwamen. De bedenker van het horloge is Phil Kleingeld, directeur van Motiva- ris in Zwijndrecht. Hij kwam op het idee ter ondersteuning van zijn works hops over time management en de pro motie van een van zijn boeken 'schat, het wordt wat later'. Van de 100 mensen die het horloge kre gen, meldden er 83 dat zij nu relaxter met tijddruk omgaan. Daarvan meldden 45 dat zij meestel 10 tot 15 minuten eerder op hun afspraken kwamen. Closer2Talerrt DONGEN - Mark van den Broek, voormalig interim HRM directeur, is begonnen met zijn eigene organisatie: Closer2Talent. 'Mijn organisatie brengt je dichter bij je talent en maakt je waar devoller voor een organisatie', schrijft hij. Closer2Talent is een bedrijf dat op leidt en zich bezig houdt met de organi satiestructuur van bedrijven. Reïntegratiebedrijven EINDHOVEN - Reïntegratiebedrijven liggen onder vuur. Volgens het CDA wordt er onvoldoende resultaat ge boekt. Het bedrijf Epheon Reïntegratie is het daar niet mee eens. Epheon Reïn tegratie werkt in een partnership met de gemeente Enschede om moeilijk plaats bare doelgroepen duurzaam aan het werk te helpen. Gemiddeld 70 procent van de werkzoekenden vindt daardoor een reguliere baan. "Helaas is dit pro ject niet representatief voor de branche en zijn er de laatste jaren ook onprofes sionele bednjven op de markt geko men", stelt Epheon. Daarom is het be drijf blij met het nieuwen keurmerk Blik op Werk, dat de branche in het le ven heeft geroepen. Droombaan LEIDEN - Luba Personele Diensten geeft tien droombanen weg. Tien men sen mogen een dag lang de baan van hun leven beleven. Zij hebben de hoofdprijs gewonnen van de actie 'Win een droombaan'. Naast de tien winnaars wil Luba iedereen aan een passende baan helpen met behulp van de site www.luba.nl, een van de snelst groeien de vacaturebanken van ons land. Mo menteel bezoeken meer dan 800.000 mensen per jaar de vernieuwde vacatu resite van Luba, waar men een scala van banen op elk denkbaar terrein kan vin den. Tijdens de acatie bleek dat fotomo del de meest populaire baan is bij meis jes. Helikopterpiloot en dolfijntrainer doen het bij de jongens erg goed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 93