Historie van het bedrijf «geld 20 VAN OERS: VAN ZOLDERKAMER TOT BELANGRIJK ADVISEUR groot deel te danken aan de menselijke be nadering van Van Oers en later zijn mede werkers en opvolgers. Klanten waarderen dat. "Harrie van Oers zelf was mijn vaste contactpersoon. Mijn bedrijf groeide in korte tijd heel snel, want ik heb nogal wat bedrijven overgenomen. Buiten het ac- countantswerk had ik steeds meer advies nodig en dus ging Harrie overal met mij mee. Als adviseur. Ik had een blind ver trouwen in hem, en terecht", zegt Cees van Halderen, gepensioneerd directeur van Van Halderen Installatiebedrijf in Oosterhout. Vertrouwen Zorgen dat de mensen je vertrouwen, be tekent datje daarin moet investeren. Inte resse hebben in mensen, de wensen van de klant centraal zetten in de benadering. "Ik ben niet in eerste instantie een cijferaar, maar meer een adviseur. Geen enkele zaak is hetzelfde, geen enkel mens is gelijk. We moeten altijd meedenken met de klant. Ik ben begonnen met MKB'ers, mensen met een winkel, een klein bedrijf. Die mensen moeten je volledig vertrouwen. Daar moet je veel in investeren. Bijna al mijn oude klanten, de mensen van het eerste uur, zijn tot het laatst gebleven. Zij komen nu in een leeftijd, net als ik, dat ze denken aan stoppen. Of ze doen hun zaak over aan kinderen of anderen. Ze willen van mij weten wat ze moeten doen. Dan is het prettig om hen nu nog advies te geven." Harrie van Oers brengt af en toe nog wel eens een nieuwe cliënt binnen. "Maar ik handel al jaren niets meer zelf af." En hij adviseert, alleen als er hem om gevraagd wordt. En dat gebeurt zeer regelmatig. 'Meer advise Harrie van Oers: Harrie van Oers zit nog bijna iedere dag op zijn kantoor aan de Ginnekenweg, heel wat chiquer dan de plek waar hij ooit begon: zijn huiskamer. Foto's: het fotoburo Harrie van Oers (68) begon in 1964 zijn administratiekantoor op een zolderkamertje. Hij bouwde in veertig jaar zijn zaak uit tot een van de grootste bedrijven in die branche in Zuid- Ne derland. Van Oers Accountants en Belastingadviseurs heeft 275 mensen in dienst, heeft kantoren in Breda, Oosterhout, Etten-Leur, Zundert en Roosendaal en heeft naast heel veel MKB-bedrijven een belangrijk deel van de Nederlandse keten van McDonalds als klant. En Harrie? Die is nog steeds bijna iedere dag te vinden op het hoofdkantoor in Breda. Als adviseur. door Ron Gregoor BREDA - "Nee", zegt hij al in het begin van het gesprek. "Ik heb het volste ver trouwen in de huidige directie, ik bemoei me ook niet met de dagelijkse gang van za ken. Alleen, als ik eerlijk ben, ik vind het nog steeds leuk om hier nog wat zaken af te handelen. Het is eigenlijk een uit de hand gelopen hobby. Toen ik officieel met pensioen ging, hebben ze me gevraagd als adviseur. Dat vond ik geweldig. Ik zal uit mezelf nooit iets zeggen over de gang van zaken nu, alleen als ze het me vragen." Harrie van Oen werkt al vanaf zijn vijf tiende. Hij kwam van school meteen te recht bij een administratiekantoor in Bre da. In de avonduren studeerde hij. "Ik heb natuurlijk al mijn diploma's gehaald die nodig waren om voor mezelf te beginnen en om de klant beter te kunnen adviseren, maar eigenlijk heb ik het meeste geleerd uit de praktijk. Gewoon proberen, kijken wat er allemaal mogelijk is." Toen hij 25 was, begon Van Oers in 1964 voor zichzelf. Thuis, op een zolderkamer tje zeggen ze dan altijd. "Mijn huis was mijn kantoor." In die begintijden was het voor een ac countant veel overuren maken. "Ik had - en heb nog steeds - heel veel klanten in het MKB. Mensen die overdag in de winkel staan en pas 's avonds tijd hadden om een en ander te bespreken. Dan kwam ik na zessen bij die mensen aan huis. De klant zat dan in een luie stoel, een sigaar in de hand en een pilsje bmnen handbereik, te genover mij. Mijn vragen te beantwoor den, samen de jaarrekening bespreken. Zo ging dat in die tijd, dag en nacht werken, zeven dagen in de week. En studeren." Van Oers is vooral een selfmade man. "Ik ben altijd heel praktijkgericht ingesteld ge bleven", schrijft Van Oers in het jubileum boek van de zaak in 2004. Stationsrestauraties In die begintijd had hij vooral de winke liers als klant. Kleine en middelgrote be drijven, maar ook stationsrestauraties. "Dat begon met twee. Ik had daar al veel con tact met de bedrijfsleiders. Die begonnen vaak op een andere locatie, namen mij dan weer mee als hun accountant. Ik kreeg een bekende naam en eind van het liedje was dat ik uiteindelijk 35 stationsrestauraties als klant had." Dat zijn ze veertig jaar gebleven. Omdat ze zijn opgegaan in de overkoepelende or ganisatie Servex BV. staan ze sinds 2004 niet meer in het klantenbestand. Je zou kunnen zeggen dat de stationsres tauraties van toen de McDonalds van nu zijn. Van Oers heeft bijna alle vestigingen in ons land in het klantenbestand. "Dat was een soort sneeuwbaleffect. We zijn regio naal een heel sterk kantoor. Je weet hoe dat gaat. De managen spreken elkaar, gaan ook wel eens over naar een andere vesti ging en nemen ons als accountant mee. Zo kom je vanzelf aan je klanten, zo ook bij McDonalds." Van Oers Accountants en Belastingadvi seurs heeft zijn hoofdkantoor nog steeds in Breda, aan de Ginnekenweg, nummer 145. De oude villa is sinds 1978 in gebruik. En volgens Harrie zijn ook zijn opvolgers niet van plan dit pand snel te verlaten. "Het ligt ideaal, midden in de stad. Een geweldige villa, in het begin dachten we dat dit voor veel klanten een drempel zou zijn. Maar dat is niet zo. Iedereen voelt zich hier heel snel op zijn gemak. We heb ben meer dan 70 parkeerplaatsen, gratis, in de binnenstad. Waar vind je dat?" Groei Het bednjf groeide, en snel. "In de eerste zeventien jaar deed ik het allemaal zelf. In 1980 hadden we twintig mensen in dienst, nu 275. Het is eigenlijk heel snel gegaan. Er zijn tijden geweest dat we jaren achter een groeiden met vijftig procent." Groei in werk betekent automatisch groei in ruimte. De uitbreiding naar Etten-Leur was noodzakelijk. "We hadden hier te weinig ruimte. We hebben daarop beslo ten de stafdiensten, P&O, de loonafdeling naar Etten-Leur te verhuizen. Daardoor creëerden we hier meer ruimte." Intussen had Van Oers al vestigingen in Oosterhout en Roosendaal. Ook daar is de naam Van Oers een begrip. "Het is voor onze mensen belangrijk dat ze midden in de regio staan, de streek en hun klanten kennen. Want voor ons is nog steeds het menselijke aspect het belangrijkste." On langs is Van Oers gefuseerd met het Zun- dertse accountantskantoor Roelands Vreijsen. De groei van het bedrijf was voor een Het toekomstperspectief? Harrie: "Van Oers is nog steeds een ge zond bedrijf, groeit nog steeds. We zijn weliswaar een regionaal bedrijf, gevestigd in West- Brabant, maar we hebben wel in het hele land klanten. En ik weet dat het bedrijf zelfstandig wil blijven, daar hechten ook mijn opvolgers heel veel waarde aan." Harrie van Oers stopte officieel in 1994 als voorzitter van de directie. Hij werd opge volgd door Anton van Oosterhout. Al der tien jaar is hij adviseur. En hoopt dat nog lang te blijven doen "want het bedrijf is ei genlijk nog steeds mijn kind. Ik zeg altijd, ik heb drie kinderen. Ik heb een zoon en een dochter en mijn bedrijf." BREDA - Het bedrijf Van Oers is begonnen als administratiekantoor en in de jaren zeven tig uitgegroeid tot een accountants- (AA en RA) en belastingadvieskantoor (FB). In de jaren tachtig werden bedrijven (NV en BV) verplicht jaarcijfers op te stellen, openbaar te maken en te laten controleren. Dat betekende voor middelgrote ondernemingen een wettelijke controleplicht. Accountantscontroles waren voorbehouden aan registeraccountants en gecer tificeerde accountants- administratieconsulen ten. In 1988 trad Anton van Oosterhout toe tot de maatschap en ging het bedrijf verder onder de naam Accountantsmaatschap Van Oers. Als RA- kantoor heeft Van Oers zich aange sloten bij ACN en Kreston International en LEA. In 1990 werd de maatschap omgezet in een besloten vennootschap. De leden van de maatschap werden aandeelhouder. Tegenwoordig houdt Van Oers zich bezig met: accountancy, administratieve dienstverle ning, loonadministratie, sociale verzekeringen, ontslagrecht, fiscale aangiftepraktijk, belasting adviespraktijk, juridische praktijk en Corpora te Finance.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 84